Jakie DVD z DIVX

SlaweX

New member
dinderi napisał:
Tak właściwie to kodek divx/xvid (mpeg4) ma dużo większe możliwości niz mpeg2. Gdyby zrobić "divix'a" 4,4 GB, mógłby być dużo lepszej jakości niż dvd o tej samej wadze.
DivX 4,4 GB będzie lepszy niż wejściowy dobrej jakości MPEG2 o tej samej wadze?
dinderi napisał:
Co do dzwięku, nie ma ograniczeń. Mozna w divx'a wkodować i DTS i LPCM [...]
z możliwością wyboru jednej z kilku ścieżek audio na większości odtwarzaczy z obsługą DivX ?
rafla napisał:
Piszac o DVD mialem na mysli filmy glownie z gazet, mam ich tu kilkadziesiat... i wszystkie jakies takie beznadziejne, [...]
Niektóre filmy z gazet są b.dobrej jakości - takiej, jak oryginały (Kill Bill 1, 2, Pulp Fiction i wiele innych). Najczęściej są pozbawione dodatków i ścieżek audio w innych językach. Niektóre zaś są faktycznie fatalne, ale nie jest to większość. Poza tym w gazetach są starsze produkcje. "Wynalazki" w stylu "2 filmy na jednym DVD!!" są, oczywiście, porażką. :)
 

dinderi

New member
SlaweX napisał:
DivX 4,4 GB będzie lepszy niż wejściowy dobrej jakości MPEG2 o tej samej wadze?
:) Nie da sie zrobic lepszego, z gorszego :) Mialem na mysli, ze kodując materiał np. z kamery do avi, uzyskamy lepszy jakościowo plik niż mpeg o tej samej wadze.
z możliwością wyboru jednej z kilku ścieżek audio na większości odtwarzaczy z obsługą DivX ?
Conajmniej dwóch :). Mam taki film.
Nie wiem, czy stacjonarki - i które - radzą sobie z większą niż dwie liczbą ścieżek audio. Nie sprawdzałem tego. Ale napewno, ma tu znaczenie czy obsługuje UDF. Bo jesli włożymy do dużego avi więcej niż jedno audio, do tego jakieś AC3 6-kanałowe, to film może być cięższy niż 2 GB. Możesz pobawić się VirtualDubem i sprawdzić ile da się dołączyć ścieżek do pliku, zeby zagrało na Twoim Pionku. Chętnie czegoś nowego sie nauczę, z Twoich doswiadczeń :D

Niektóre filmy z gazet są b.dobrej jakości - takiej, jak oryginały (Kill Bill 1, 2, Pulp Fiction i wiele innych). Najczęściej są pozbawione dodatków i ścieżek audio w innych językach. Niektóre zaś są faktycznie fatalne, ale nie jest to większość. Poza tym w gazetach są starsze produkcje. "Wynalazki" w stylu "2 filmy na jednym DVD!!" są, oczywiście, porażką. :)
Jestem funem filmów z gazet :), ale zazwyczaj przyglądam się najpierw jaki jest dzwięk. Jesli DD 2.0 to bywa, że nie kupię.
 
Ostatnia edycja:

SlaweX

New member
dinderi napisał:
:) Nie da sie zrobic lepszego, z gorszego :) Mialem na mysli, ze kodując materiał np. z kamery do avi, uzyskamy lepszy jakościowo plik niż mpeg o tej samej wadze.
Jak tak, to się zgadzam.:)
dinderi napisał:
Conajmniej dwóch :). Mam taki film.
Nie wiem, czy stacjonarki - i które - radzą sobie z większą niż dwie liczbą ścieżek audio. Nie sprawdzałem tego. Ale napewno, ma tu znaczenie czy obsługuje UDF.
Też tego chyba nie sprawdzałem...:confused:

dinderi napisał:
Bo jesli włożymy do dużego avi więcej niż jedno audio, do tego jakieś AC3 6-kanałowe, to film może być cięższy niż 2 GB. Możesz pobawić się VirtualDubem i sprawdzić ile da się dołączyć ścieżek do pliku, zeby zagrało na Twoim Pionku. Chętnie czegoś nowego sie nauczę, z Twoich doswiadczeń :D
VirtualDubem dawno się nie bawiłem, ale mam parę kaset Hi-8 do zrzucenia, więc może wreszcie się za to wezmę.:)
O tym, że AVI może zawierać więcej ścieżek audio, nawet nie wiedziałem, ale nawet jeśli mój Pionek obsługuje UDF, to problem mogą mieć inne odtwarzacze (np. znajomych). Fajnym rozwiązaniem jest DivX Ultra Certified, ale to znowu tylko niektóre i to najnowsze stacjonarki obsługują, stąd też moje rozważania nt. niedrogiego a fajnego "PC Meda Center" (np. Scaleo E Fujitsu-Siemens).

dinderi napisał:
Jestem funem filmów z gazet :), ale zazwyczaj przyglądam się najpierw jaki jest dzwięk. Jesli DD 2.0 to bywa, że nie kupię.
Podobnie i ja.:) Co do jakości, to "gazetowe" wydania "Pulp Fiction" i "Terminator I", np., były lepsze niż w wypożyczalniach, bo z DTS, ale w "Terminatorze I" chłopcy "zapomnieli" dodać polskie napisy...:) Kilka nocy spędziłem nad dołożeniem ich z zachowaniem wszystkich dodatków i oryginalnego menu, ale się opłaciło, bo to mój ulubiony film.:)
 

dinderi

New member
SlaweX napisał:
Kilka nocy spędziłem nad dołożeniem ich z zachowaniem wszystkich dodatków i oryginalnego menu, ale się opłaciło, bo to mój ulubiony film.:)
A, Ty piracie! Pewnie jeszcze do tego popełniłeś zbrodnię największą i sam przetłumaczyłeś film :D Gutek Film już wysyła do Ciebie policję :D
 

SlaweX

New member
dinderi napisał:
A, Ty piracie! Pewnie jeszcze do tego popełniłeś zbrodnię największą i sam przetłumaczyłeś film :D
Zaraz jakieś tam "piracie"... :( Napisy pasowały od pierwszej wersji (chyba nawet bez lektora). Jest to jedyna kopia i to na własny, domowy użytek. :p
dinderi napisał:
Gutek Film już wysyła do Ciebie policję :D
Chyba było by im wstyd, że wypuścili na rynek piękne wydanie z ksążeczką, DTS'em i taaakim "babolem"... :D Ludzie na forach strasznie klęli na brak polskich napisów i to akurat w takim kolekcjonerskim wydaniu. :)
 

miro.t

New member
Witam.
Kilka tygodni temu pytałem uzytkowników forum, o opinie na temat DVD Ferguson i Pioneer. Generalnie chodziło mi o opinie tych którzy przesiedli se ze starszych modeli (780 i 400) na nowsze (880 i 410). W związku z tym, że wszystkie modele sa jeszcze dostepne na rynku chciałem wiedzieć, czy czasem nowszy model nie jest gorszy od starszego.
Upłynęło trochę czasu, i w sumie juz zrezygnowałem z Fergusona, zdecydowałem sie na zakup Pioneera (dalej nie wiem który brac 400 czy 410) a tu dziś znalazłem jedna firme, niedaleko mnie która oferuje model PIONEER DV-600AV-S za 400zł.
Jesli to możliwe doradźcie czy warto go brać, czy ma podobne wsparcie jak modele z serii 4XX. Różnica w cenie do serii 4XX niewielka, a seria 6XX to już chyba znacznie lepszy sprzęt, bynajmniej tak mi sie wydaje.
Dzięki za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam.
 

dinderi

New member
miro.t napisał:
Upłynęło trochę czasu, i w sumie juz zrezygnowałem z Fergusona, zdecydowałem sie na zakup Pioneera (dalej nie wiem który brac 400 czy 410) a tu dziś znalazłem jedna firme, niedaleko mnie która oferuje model PIONEER DV-600AV-S za 400zł.
Warto brać! Wsparcie ma podobne.
 

Alan83

New member
Moi drodzy czy upscalling mozliwy jest tylko przez zlacze HDMI?
Czy mam rozumiec ze przykladowo na Sony 40W4500 czyli odbiorniku FullHD filmy DVD i divX beda gorzej sie prezentowaly na nim niz na zwyklym LCD HD?
Nie moge doszukac sie nigdzie wnikliwych recenzji Fergusona czy nowszych odtwarzaczy Pioneera, Philipsha czy Samsunga w podobnych granicach cenowych. Brakuje przy ich opisach m.in. w sklepach informacji czy mozna regulowac wielkosc napisow i czy pliki muzyczne - np. mp3 trzeba odtwarzac po kolei czy dowolnie z listy? Przykladowo wiem ze Pioneer DV-400 po updatowaniu firmware ma mozliwosc regulacji napisow ale mp3 trzeba odsluchiwac "po kolei" co nieco komplikuje sprawe gdy ma sie do wyboru 100 utworow.
Ostatnia sprawa to jaki przewod HDMI polecacie w rozsadnej cenie?
 

miro.t

New member
kol. dinderi za twoja wskazówka zakupiłem model dvd Pioneer DV600AV i mam pytanie, czy firmware "YGC7509D Hakan & Dinderi - wersja polska v.1" jest ostanim dla tego modelu, czy może sa nowsze??
 

dinderi

New member
O matko! Teraz będzie na mnie :)
Oczywiście jest nowsze fw do pobrania tu: http://pioneerfaq.info/index.php?question=Firmwares - przejedź w dół, az znajdziesz swój model i pobierz wersję CP1250.
To jest fw z tylko jedną, polską czcionką do wyboru. Ale, gdyby mieć sprzet do testów, możnaby łatwo zrobić co najmniej 5 polskich czcionek. Jest w nim równiez zaimnplementowane moje tłumaczenie menu na j. polski.
Ale nie "moderowałem" tego fw więc możliwe, że są jakieś drobne, mało istotne błędy.
 

miro.t

New member
Dzięki WIELKIE.
Rozumiem, że w poprzednich wersjach firmware może byc wiecej czcionek do wyboru?? Musze poprostu potestować.
Jeszcze raz dzieki

PS.
Co znaczy jesli by mieć ten model do testów??
Jeśli trzeba to moge użyczyć, jesli mu to pomoże :)
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
miro.t napisał:
Dzięki WIELKIE.
Co znaczy jesli by mieć ten model do testów??
Jeśli trzeba to moge użyczyć, jesli mu to pomoże :)
Znaczy to, że ja nie mam :) A zeby zrobić dobre fw, do którego jest niewiele zastrzezen, trzeba mieć odtwarzacz na kilka dni w domu. Czasem zrobienie dobrej czcionki to kilka godzin roboty i kilkanascie aktualizacji oprogramowania w odtwarzaczu.
 

Bucek

Banned
mnie tu niektóre wypowiedzi troszkę dziwią :p

śmiejecie się, że la sOny napędy rogi LiteOn (nie LightOn) a w tanie DVD playerki wciska sieco popadnie :p

dla mnie takie teksty sa smieszne bo Piooner tezsam nie produkuje swoich napędów tylko w porozumieniu z firmą Asus a wyśmiewany LiteOn jest nawjiekszym oemowym producentem napedów optycznych na swiecie :p

produkuje dla Neca, Teaca, Sony, BenQ i wielu innych firm :p

mozecie sobie rozkrecac co chcecie i ile chcecie a i ta kniczego nie udowodnicie bo nie jeden naped opisany jako Sony moze byc w rzeczywistości LiteOna podczas gdy inny napęd Pioneera moze pochodzic z fabryk Asusa w 80% i jakiegoś innego podwykonawcy w np. 20% (bo Asusowi nie starczylo mocy produkcyjnych zeby sie z zamówieniem wyrobić na czas więc costam komuś zlecił).

nie raz nie dwa dochodzilo juz do sytuacji, ze jeden i ten sam model napedu pochodzil z róznych fabryk i polowa egzemplarzy byla np. z wegier a po 1/4 z japonii i tajwanu :p

Panasonic siedzi w Yamasze i co z tego skoro polowa z tych Panasoniców jest robiona przez LG albo LiteOna a jeszcze jakisczas temu przez BenQ ... zdarzaja sie tez napedy sygnowane przez Panasonica a produkowane prez Traxdate tak jak i Traxdata potrafi siedziec w niejednym Philipsie :p

no nie siedzi bo ma napis Philips albo Panasonic czy tez Matshshita Electr... ale wykonano ją w fabryce Traxdaty :p

i taka prawidłowość dotyczy i napedów optycznych komputerowych i tych uzywaniych sprzęcie audio i video :p

sam inei wiecie co macie w domach i co kupujecie :p

jedn isie smieja z drugich ze maja Liteony a sami tez je maj tylk oz napisem Sony albo Nec czy Teac :p <lol> :D
 
Ostatnia edycja:

SlaweX

New member
Bucek napisał:
śmiejecie się, że la sOny napędy rogi LiteOn (nie LightOn) a w tanie DVD playerki wciska sieco popadnie :p

dla mnie takie teksty sa smieszne bo Piooner tezsam nie produkuje swoich napędów tylko w porozumieniu z firmą Asus a wyśmiewany LiteOn jest nawjiekszym oemowym producentem napedów optycznych na swiecie :p

produkuje dla Neca, Teaca, Sony, BenQ i wielu innych firm :p[...]
Może dla tego ostatnie modele nagrywarek CD Teac były takim badziewiem...:p
Bucek napisał:
sam inei wiecie co macie w domach i co kupujecie :p

jedn isie smieja z drugich ze maja Liteony a sami tez je maj tylk oz napisem Sony albo Nec czy Teac :p <lol> :D
Tyz prowda ;), ale poszczególne partie, przeznaczone dla konkretnych i wymagających odbiorców, różnią się projektem, starannością wykonania, zastosowanymi podzespołami/komponentami. Ten sam model np. telewizora Sony produkowany dla marketów, to często zupełnie inna bajka niż produkcja dla salonów firmowych (popytaj serwisantów). Nie zmienia to faktu, że dokładnie ten sam produkt występuje pod różnymi markami i różni się tylko nazwą i opakowaniem (no i ceną, oczywiście :D ).
 

krzychu125p

New member
Witam.
Czy ktoś mógłby określić mi przyzwoity odtwarzacz dvd pod kątem jakości stereo? Problem w tym, że teraz puszczam dźwięk (muzyka - stereo) na ampli kablem optycznym z odtwarzacza dvd Wiwa 128 - myślałem że laser to jedna i ta sama jakość, ale muzyka chwilami jest "pokaleczona" trzaskami przy wysokich tonach - to bardzo denerwuje.
(osobne CD odpada - bo rozpustą byłoby kupno dvd i dobrego cd)
nie potrzeba mi wyjść 5.1 ani dekoderów. Hdmi, optyczny raczej tak.
Dzięki
 

lepp

New member
Bez reklam
Wiwa to złom, nie oszukujmy się.
Przyzwoitego Pioneera kupisz za 400-500zł. Z drugiej ręki za 200-300. Sam mam do zbycia 585, za 250zł.
 

SlaweX

New member
krzychu125p napisał:
Witam.
Czy ktoś mógłby określić mi przyzwoity odtwarzacz dvd pod kątem jakości stereo?
Przyzwoity odtwarzacz DVD pod kątem jakości stereo kosztuje sporo.

krzychu125p napisał:
(osobne CD odpada - bo rozpustą byłoby kupno dvd i dobrego cd) [...]
Nic podobnego! I ja też kiedyś:
krzychu125p napisał:
myślałem że laser to jedna i ta sama jakość
Za laserem jest tor audio z przetwornikami i wzmacniaczem, który podaje sygnał na wyjście analogowe. Jeśli podajesz sygnał cyfrowy na wzmacniacz, to w nim odbywa się przetwarzanie i jaki wzmacniacz, takie i przetwarzanie...:p
Przyzwoity odtwarzacz CD z drugiej ręki kupisz nawet za 80-100 zł. Żadna Wiwa czy podobny wynalazek nie zapewni takiej jakości dźwięku w stereo, jak nawet średniej klasy odtwarzacz CD. Poza tym każde z tych urządzeń będzie się wolniej zużywało, odtwarzając tylko to, do czego jest stworzone. Jeśli słuchasz dużo CD, szkoda zarzynać laser odtwarzacza DVD za 1000 czy więcej zł. :)
Reasumując: do dobrego stereo - sprzęt stereo, do DVD - kino domowe wg potrzeb i możliwości.
;)
 
krzychu125p napisał:
Witam.
Czy ktoś mógłby określić mi przyzwoity odtwarzacz dvd pod kątem jakości stereo? Problem w tym, że teraz puszczam dźwięk (muzyka - stereo) na ampli kablem optycznym z odtwarzacza dvd Wiwa 128 - myślałem że laser to jedna i ta sama jakość, ale muzyka chwilami jest "pokaleczona" trzaskami przy wysokich tonach - to bardzo denerwuje.
(osobne CD odpada - bo rozpustą byłoby kupno dvd i dobrego cd)
nie potrzeba mi wyjść 5.1 ani dekoderów. Hdmi, optyczny raczej tak.
Dzięki

miałem to "cacko"
2 razy wymieniany laser i jest ok ;D
Jedyna wada to brak płynności przy odtwarzaniu po USB (w dynamicznych scenach)
 

krzychu125p

New member
dvd z divix

Może ktoś się wypowie na temat DVD JVC XV N 652 SEU.
Podobno dźwięk i obraz ok, podobno ciche. A pytanie mam co do divix'ów: czyta txt poprawnie czy nie?
 
Do góry