Jakie DVD z DIVX

piqs

New member
Dzięki za wyjaśnienie :)
Link bardoz przydatny. Pytanie jakie rodzi się w mej głowie to w takim razie po co Pioneer z pseudo USB 2.0. Może lepiej wziąć Wiwę 280 do odtwarzania divxów na tv? Bo tylko w takim celu szukam obecnie odtwarzacza...
 

dinderi

New member
piqs napisał:
Dzięki za wyjaśnienie :)
Link bardoz przydatny. Pytanie jakie rodzi się w mej głowie to w takim razie po co Pioneer z pseudo USB 2.0. Może lepiej wziąć Wiwę 280 do odtwarzania divxów na tv? Bo tylko w takim celu szukam obecnie odtwarzacza...
Jak znajdziesz odtwarzacz, który ma USB 2.0 pracujące w High Speed, daj proszę znać. Chętnie mu się przyjrzę bliżej:D
 

piqs

New member
He, he tak przeglądając różne oferty zauważyłem, że Panasonic chwali się, że ich nagrywarka DMR-EH68 ma złącze HighSpeed (58mka posiada Full Speed).

Może to nie tylko odtwarzacz, ale zawsze :)

Pozdrawiam,

Piqs
 

biuro24

New member
Witam,
Jestem posiadaczem dvd Yamaha S661 i podłączyłem do USB dysk zewnętrzny 500GB z zasilaczem i nie otwiera się zawartość dysku.
A jak napisał "Icek"
"
  1. USB z odtwarzaczy ma wydajność prądową około 200mA, więc HDD 2,5" trzeba zasilić z sieci.
  2. Nie ma znaczenia rozmiar dysku jeśli spełnione są powyższe (może być nawet 2TB w FAT32).
Chyba jedna nie jest tak jak napisałeś , chyba że cos przeoczyłem.
Może nie ma usb 2.0.
 

Icek

New member
biuro24 napisał:
Witam,
Jestem posiadaczem dvd Yamaha S661 i podłączyłem do USB dysk zewnętrzny 500GB z zasilaczem i nie otwiera się zawartość dysku.
A jak napisał "Icek"
"
  1. USB z odtwarzaczy ma wydajność prądową około 200mA, więc HDD 2,5" trzeba zasilić z sieci.
  2. Nie ma znaczenia rozmiar dysku jeśli spełnione są powyższe (może być nawet 2TB w FAT32).
Chyba jedna nie jest tak jak napisałeś , chyba że cos przeoczyłem.
Może nie ma usb 2.0.
Witam kolego Biuro24. Ja tak napisałem? Nie pamiętam. Możesz mi podać linka do tej wypowiedzi? Mam (od 3 dni) Pioneer'a DV-410V i dysk WD Essential 1TB 3,5"z własnym zasilaniem, na razie współgra idealnie. Dysk był sformatowany fabrycznie w FAT32, taki format musi zresztą być. Ten sam dysk współgra mi równieżz z tunerem Fredka 8900 HD. I nawet nagrywa z uśpienia. Czasem trzeba mu tylko zrobić restart lub defragmentację....
Ale ogólnie spoko.
 

rafla

New member
Pioneer dv-610AV

A co myslicie o Pioneerze DV-610AV? To chyba jakas nowosc, niewiele jest w sieci o nim, nawet na stronce pioneera go nie ma. Bardzo sie rozni od DV600?

Ewentualnie co innego wartego uwagi w tym segmencie cenowym? Do DVD i divxow.
 

SlaweX

New member
rafla napisał:
A co myslicie o Pioneerze DV-610AV? To chyba jakas nowosc, niewiele jest w sieci o nim, nawet na stronce pioneera go nie ma. Bardzo sie rozni od DV600?[...]
Też swego czasu pytałem o to, ale odpowiedzi nie uzyskałem. Zależało mi na DVD Audio, USB 2.0, HDMI, trochę na SACD. Ponieważ DV-610A były jeszcze na przedpłaty i w chorych cenach, kupiłem DV-575A w idealnym stanie a USB 2.0 i HDMI odpuściłem sobie. Wydaje mi się, że do odtwarzania z HDD lepszym rozwiązaniem będzie VIZO Milano (MIP-100) lub niedrogie "Media Center" z zastosowaniem konwertera VGA>GRB. Z tego co czytałem, korzyści z USB 2.0 w stacjonarnych są niewielkie a i HDMI nie każdemu potrzebne. Może Dinderi wypowie się na ten temat?... O VIZO Milano (MIP-100) jest spory artykuł, ale linków mi nie przyjmuje...
 

dinderi

New member
Moja wiedza na temat dv-610 nadal jest po części teoretyczna, nie posiadam tego odtwarzacza. Nie mniej wiadomo, ze jest to prawie bliźniacza konstrukcja do dv-600. Nie ma pełnej zgodności oprogramowania, ale wgranie softu z jednego odtwarzacza do drugiego, nie powinno spowodować jego "śmiertelnego zejscia" - ale np. nie bedzie dzialalo USB :)
Dv-610 napewno ma trochę lepszy oryginalny soft niż dv-600. Niestety, przeciętny użytkownik raczej tego nie zauważy z powodów, o kórych nie bardzo jest po co pisać na tym forum.
Generalnie zasada jest taka... To, że jakakolwiek firma wypuściła na rynek "nowy" model odtwarzacz, z "nowymi" bajerami nie znaczy jeszcze, że jest on lepszy od starszych. To jest podobnie jak z amplitunerami. Aktualnie "nowy" model to więcej bajerów, kosztem jakości dzwięku i solidności. W kwestii dv-600 vs dv-610 to ewidentnie, nowy model zrobiony po to, żeby odświeżyć zaintereswanie klientów, a nie po to, zeby zrobić jakąś "nową jakość".

Twój wybór co do dv-575 uważam za bardzo dobry. To jeden z najlepszych stacjonarnych odtwarzaczy divx, jaki wogóle był dostępny na naszym rynku. Zmodyfikowany soft Gufiaka do tego odtwarzacza to majstersztyk, jakiego nie mają żadne inne. :) A to co piszesz o swoich potrzebach co do USB i HDMI wydaje mi się niezwykle rozsądne i trzeźwe.

P.S. Sam od jakiegoś czasu rozgladam się, zeby kupić dv-575. Najchętniej taki za grosze. Może być bez pilota i np. z uszkodzonym laserem :D Więc jakby ktoś coś wiedział ... :D
 
Ostatnia edycja:

rafla

New member
dinderi napisał:
Moja wiedza na temat dv-610 nadal jest po części teoretyczna, nie posiadam tego odtwarzacza. Nie mniej wiadomo, ze jest to prawie bliźniacza konstrukcja do dv-600.

Zamowilem DV-610, mam nadzieje ze nie bede zalowal. :D Z tego co znalazlem na sieci to ludzie sa bardzo zadowoleni, moze w jednym miejscu spotkalem sie ze zla opinia na temat dzwieku po analogu, cyfrowo podobno jest juz OK. Nie specjalnie mialem czas szukac dalej, musze jak najszybciej skompletowac sprzet. Jak uruchomie sprzet to sie podziele opinia.
 

SlaweX

New member
dinderi napisał:
[...]Twój wybór co do dv-575 uważam za bardzo dobry. To jeden z najlepszych stacjonarnych odtwarzaczy divx, jaki wogóle był dostępny na naszym rynku. Zmodyfikowany soft Gufiaka do tego odtwarzacza to majstersztyk, jakiego nie mają żadne inne. :)
No to się cieszę, bo też jestem bardzo zadowolony z niego. Tym bardziej, że kupiłem go za 250zł, a za zaoszczędzone pieniądze (DV-600 były w lecie najtaniej po 525zł) kupiłem CD'eka Sony CDP-XB630 QS, więc do stereo używam tylko jego i z wzmacniaczem stereo (Onkyo A-9211).
Soft Gufiaka miałem jeszcze przed kupnem.:)

rafla napisał:
[...]Z tego co znalazlem na sieci to ludzie sa bardzo zadowoleni, moze w jednym miejscu spotkalem sie ze zla opinia na temat dzwieku po analogu, cyfrowo podobno jest juz OK.
Problem w tym, że DVD-Audio i SACD "idą" właśnie po analogu. W DV-575A dźwięk na analogu 5,1 "wymiata", a o to mi chodziło.

dinderi napisał:
A to co piszesz o swoich potrzebach co do USB i HDMI wydaje mi się niezwykle rozsądne i trzeźwe.
Masz na myśli zastosowanie VIZO Milano (MIP-100) czykonwertera VGA>GRB do jakiegoś cichego starszego np. COMPAQ EVO D500 CELERON 1300 lub podobnego ustrojstwa za grosze? Ja bym był raczej za tym ostatnim (niekoniecznie ten model - wybór jest spory) + Konwerter GrandTec Grand Hand View III. Ludziska piszą o nim dobre rzeczy.
Co o tym myślicie?

dinderi napisał:
P.S. Sam od jakiegoś czasu rozgladam się, zeby kupić dv-575. Najchętniej taki za grosze. Może być bez pilota i np. z uszkodzonym laserem :D Więc jakby ktoś coś wiedział ... :D
Jak będą 2 takie i to za grosze, dam Ci znać, ale tylko o jednym...:D
Czy lasery do niego są dostępne?:roll:

P.S.
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
... a ja mam 10 i dalej nie mogę podać linków... :hmm:...:evil:
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
W temacie polecam Pioneer 410V. Mam od ponad tygodnia i do tej pory poradził sobie z każdym DivX i Xvid-em, którego miałem pod ręką. Problemów z wyświetlaniem napisów nie spotkałem.
Jedyne co może denerowować, to wielkość napisów - ale to powinno się zmienić po wgraniu zmodyfikowanego softu (do znalezenia na forum prowadzonym przez dinderi). Sam tego nie będę robił - szkoda mi gwarancji.
 

dinderi

New member
Powiem tak, z moich kilkuletnich doświadczen jak i relacji innych użytkowników odtwarzaczy pioneer, bywających na forum pioneerdivx.net, a wcześniej podforum pioneer'a na divx.pl, awarie sprzętowe są bardzo rzadkie. Zwykle jest tak, że jesli ktoś ma problem techniczny z odtwarzaczem Pioneer, to wady ujawniają sie w pierwszym miesiącu użytkowania, od zakupu.
Mój pierwszy z odtwarzaczy Pioneer - DV-380 jest od bodaj 4 lat katowany przez dziecko, po kilka godzin dziennie i nawet się nie grzeje :D A jakością "bebechów", nowe pionki nie różnią się w zasadzie, od starych.
Dlatego możesz wgrywać zmodyfikowanego soft'a i nie bać się o gwarancję. Bo i tak, raczej Ci sie nie przyda ;)
 

Icek

New member
Pioneer DV-410V a kd

Zakupiłem Pioneer'a DV-410V pod kątem podpięcia pod niego dysku zewnętrznego 1TB. Jak na razie działa bez zarzutu. Teraz chce dokupić kd (ampli + kolumny) Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Chodzi mi o rodzaj wejść, tryby itp. Mam jeszcze tuner Ferguson HF 8900HD, którego teżbym chciał podpąć pod taki zestaw. Ktoś polecił mi Harman Kardon AVR 247. Jednak on pracuje w trybie aż 7.1., a z tego co wiem to moje DVD takiego dźwięku nie wypuszcza, tylko 5.1. (chyba, że się myle). Czy nie wystarczy model AVR 147, biorąc pod uwagę mój sprzęt, ktory teraz mam? Każda podpowiedź będzie przydatna, bo trochę się już gubię w tych wszystkich DD, DTS, 2.0 itp itd. Aha: jeszcze jedno, na moim DVD są napisy DTS 2,0 i Dolby Digital. Czyli "wypuszcza" on dźwięk DTS dwukanałowy, a dolby digital.....? 5.1.? Czyli powinienem szukać ampli maksymalnie DTS 2.0 i DD 5.1.? Czy dobrze to wszystko rozumuje?
 

rafla

New member
SlaweX napisał:
Problem w tym, że DVD-Audio i SACD "idą" właśnie po analogu. W DV-575A dźwięk na analogu 5,1 "wymiata", a o to mi chodziło.

Akurat DVD-Audio i SACD poki co mnie nie interesuje... ja wogole nie mam nawet plyt CD a co dopiero tych wynalazkow. :D Nie wiem co jest ze mna nie tak ale jedna plyte potrafie przesluchac najwyzej 5 razy. Wiec wydawanie kasy na cos co mi sie tak szybko nudzi uznaje za bezsens. Jesli chodzi o muzyke slucham glownie radia i to mi wystarczy. To ma byc glownie zestaw do filmow DVD/divx, to mi sie tak nie nudzi. :D Ostatecznie moge wrzucic po USB jakas duza kolekcje mp3 tak by utwory zbyt czesto sie nie powtarzaly... :D

Wracajac do tego co napisales, przegladalem intrukcje do DV610 na pioneer.co.uk jest tam tabelka trybow, niestety nie potrafie za bardzo jej zinterpretowac, dlaczego DVD-Audio i SACD musza isc po analogu?
 
Do góry