Jakie DVD z DIVX

broda1725

New member
Bez reklam
Dinderi jemu chyba chodzi o coś w stylu overscanu, pioneer, korr 9907(ojca) z tego co słyszałem tez ma tą przypadłość to chyba od chipsetu w MTK. Ale nie jestem pewien.
 

Nivea

New member
broda1725 napisał:
Sorry ale nie da się tego linku uruchomić.
Chyba nie próbowałeś kopiuj wklej? :) Zamień ** na tt. Nie mogę wklejać linków bo nie mam 5 wypowiedzi. Szukam dobrego dvd do oglądania filmów w xvid, dvd będzie podłączone do Panasonic 29' CRT i teraz nie wiem czy ryzykować tego fergusona czy nie.
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Nivea napisał:
h**p://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=28586&sid=9de35809d8da25cf0e9ae11d4271dbcb Nie ma to nic wspólnego z pan&scan.
Tyle, że problem opisywany jest na Ferguson 780, a tego już nie ma w sprzedaży :)
Poza tym, obcinanie obrazu po bokach, może być spowodowane ustawieniami geometrii obrazu w TV.
 

Nivea

New member
dinderi napisał:
Tyle, że problem opisywany jest na Ferguson 780, a tego już nie ma w sprzedaży :)
Poza tym, obcinanie obrazu po bokach, może być spowodowane ustawieniami geometrii obrazu w TV.
Jest h**p://allegro.pl/item406038827_ferguson_d_780_hx_usb_hdmi_katowice_sklep.html :) Co do D-880 HX martwi mnie to wieszanie się. :( Ten sam problem z 880 HX h**p://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24233
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Każde dvd ma swoje wady i zalety.
W Ferdku może ci przeszkadzać to o czym opisujesz, natomiast w Pioneerku coś innego.
W tej kwocie nie znajdziesz nic lepszego.

I czy te 5 czy 10% to jest aż taka wada ?. Ja wole mieć te parę procent ucięte niż tak jak mam w Wiwie 138 że mam po bokach ok.1-2cm czarne paski(u brata na Panasonicu nie znam modelu, było podobnie co jest wnerwiające u tego gostka z tematu http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24233 jest podobnie na Belce 301 co jemu to nie przeszkadza ). Natomiast przeszkadza mu te parę procent.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
dopóki nie pojawi się lepszy soft do Fergusona 880 to do divx/xvid nie kupisz nic lepszego w tych pieniądzach od jego poprzednika czyli 780, sam go posiadam i czyta wszystko jak leci a takich rozbudowanych opcji do napisów nie ma żadne inne dvd
obcinania obrazu w pionie albo poziomie nie ma, to widocznie były wady pojedynczych wadliwych modeli
 

tor23

New member
DVD do Panasonica TH-42PV80

Witam. Kupiłem ostatnio Panasonica TH-42PV80 i chcę do niego dokupić DVD. Chciałbym, żeby był to raczej Panasonic bo mógłbym wykorzystać pilota do telewizora i funkcję Viera link. Tu oczywiście pytanie czy macie jakieś typy DVD Panasonica ?
 

actchris

New member
Pytanko czy DV-410 potrafi odpalić dysk bez opcji zasilania ?? mam Verbatima 120GB i nie przewidzieli że można go zasilacz z zewnątrz.

Drugie pytanko czy alt.firmware można wgrać tylko z płyty CD ?? bo mam tylko czyste DVD ale takiej nie widzi po nagraniu.
 

Icek

New member
Odtwarzacz DVD a dysk zewnętrzny

_MarSs_ napisał:
Temat lekko stary, ale że bawiłem się kilkoma odtwarzaczami właśnie z USB to napieszę swoje uwagi:
  1. Jeśli ma USB, to nawet jeśli producent napisał, że USB dla JPG i MP3 (np Philips), to i tak odtwarza z niego AVI.
  2. Jeśli ma USB 1.1 (czyli wszystkie, w których nie napisano, że 2.0) to bez większych problemów odtworzy wszelkie DIVX'y o niskim bitrate (tak do około 900kbps) realnie wygląda to tak, że jeśli jest film 90 minut i ma 700MB to odtwarza OK, natomist jeśli jest podzielony na 2x700MB (bitrate około 1300kbps) to należy spodziewać się problemów z płynnością znacznie utrudniających oglądanie, jeśli do tego jest AC3 5.1 to zapomnij o obejrzeniu na USB1.1
  3. Pod USB 1.1 i 2.0 można podłączać czytniki kart pamięci, pendrive, HDD, telefony z USB, aparaty foto, mp3 i inne urządzenia, które pracują w trybie Pamięć Masowa (czyli w Windows pokazują się jako oddzielny dysk) i które posiadają partycję FAT lub FAT32,
  4. Widać zawsze tylko pierwszą partycję z dysku.
  5. USB z odtwarzaczy ma wydajność prądową około 200mA, więc HDD 2,5" trzeba zasilić z sieci.
  6. Nie ma znaczenia rozmiar dysku jeśli spełnione są powyższe (może być nawet 2TB w FAT32).
  7. Na pendrive często ostatnio jest jakiś manager zabezpieczeń (hasła, profile osobiste i inne pierdoły) króry często dzieli wirtualnie pendrive na 2 partycje: 1 ukryta z programem i 2 jawna z przestrzenią uzyteczną - taki pendrive nie działa z odtwarzaczami, chyba że da się sformatować do 1 partycji FAT32.
  8. Wszystkie odtwarzają z DVD wiele plików AVI (często napisy muszą mieć dokładnie taką samą nazwę jak plik filmu) wszystkie odtwarzają SRT natomiast większość też TXT.
  9. Maksymalny rozmiar klatki filmu to 720x480 z pliku AVI na DVD oraz 640x480 z AVI na USB.
Swoje opinie kształtowałem na eksploatacji: Philips DVP5980, WIWA128U, Bellwood301, Ferguson 880, LG (nie pamiętam), jakiś Trakk, Korr i coś jeszcze w przelocie.

Wniosek jest niestety taki, że jeśli na odtwarzacz wydamy mniej niż 250zł to nie bedzie tam USB2.0 i uzyteczność do ogladania AVI z HDD będzie ograniczona (zacinanie się w szybkich scenach nawet przy niskim ogólnym bitrate).

Jak napisał któryś z przedmówców najlepszy odtwarzacz DIVX to laptop lub Xbox.
Możesz mi wyjaśnić, co to znaczy, że dysk działa w trybie Pamięć Masowa? Chcę kupić odtwarzacz DVD z usb, tak, żeby podpiąć pod niego dysk zewnętrzny (500GB-1TB), ale nie wiem, jaki kupić odtwarzacz i jaki dysk żeby chodziło. Wiem, że testowałeś różne, więc może coś doradzisz/ Będę wdzięczny za podanie modeli odtwarzaczy i dysków
 

Bekas

New member
Witam.
Postanowilem kupic sobie odtwarzacz DVD. Dzis chwile poczytalem na roznych forach co ludzie polecaja... No i kazdy poleca cos innego. Jedyne do czego doszedlem to, ze mam nie zwracac uwagi na manty
Moje wymagania: musi odtwarzac XviD, Divx, napisy z *.txt z polskimi znakami.

Czy warto, zeby odtwarzacz posiadal wyjscie HDMI? Chodzi mi glownie o filmy divx poniewaz na jakims forum czytalem, ze jest widoczna poprawa obrazu. Jezeli to prawda to proponowany odtwarzacz powinien miec tez wyjscie HDMI.
Oczywiscie jezeli bedzie posiadal USB to nie zaszkodzi :mrgreen:

Do wydania mam jakies 300 zl, mam nadzieje, ze starczy:confused:

Doradzicie cos?
Pozdrawiam
 

slawekj74

New member
@Bekas
Ja wybrałem Pionka dv-410. Ważne było dla mnie hdmi i usb. Co do Fergusona to wiem, że jest dobry w dekoderach sat i sam to sprawdziłem - mam model 8900.
Pioneer zachęcił mnie jakością - w większości zestawów znajdziesz 410 lub 600 a także to co jest sprzedawane jako onkyo 405 to właśnie 400 Pioneera.
Mam o od kilku dni i jest ok - odtwarza przez USB divx, skaluje do 1080p.
Czas pokaże czy to dobry wybór ;)
Niestety kosztuje powyżej 300 więc parę dyszek musisz dorzucić.
 

slawekj74

New member
Podłączyłem testowo do mojego pionka 410 zewnętrzny dysk twardy (500GB, USB, WD Caviar My Book) sformatowany na fat32. Zawartość przekrojowo a więc divx, mp3 i jpeg.
Wszystko działało prawidłowo. Sprawdzę jeszcze gdy będzie bardziej zapełniony danymi. Ale wg mnie powinno być wszystko ok może poza dłuższym czasem wczytywania zawartości.
 

Bekas

New member
Dzieki za odpowiedz :)
Czy odtwarza on takze XviD ? Jak narazie widzie wszedzie info, ze mozna na nim Divx ogladac, ale o XviD nic nie jest napisane wiec wyglada na to, ze nie mozna :(
 

piqs

New member
Pytanko z innej beczki ;)
Czy DV-410 ma już złącze USB 2.0 i posiągnie dowolne divxy z zewnętrzego dysku, czy tez cierpi na 1.1, jak większość tańszych Wiw, Belwoodów itp??
 

dinderi

New member
piqs napisał:
Pytanko z innej beczki ;)
Czy DV-410 ma już złącze USB 2.0 i posiągnie dowolne divxy z zewnętrzego dysku, czy tez cierpi na 1.1, jak większość tańszych Wiw, Belwoodów itp??
Pioneer dv-410 oparty jest na najnowszym procesorze MTK więc z definicji USB 2.0 jest obsługiwane.


Ale....


Myślisz, że jeśli jest w odtwarzaczu 2.0 to już wszystko będzie "cacy śmigać"?
Nic błędniejszego! :D USB 2.0 w budżetowych odtwarzaczach DVD to "marketingowy slogan". Ma takie samo znaczenie jak słowo NOWOŚĆ, ktore ma jedynie przyciągnąć klienta, bo często jest tak, że tzw. NOWOŚĆ ma już swoje lata i długa brodę. Tyle że przeciętny konsument dóbr doczesnych, nie zawsze ma o tym wiedzę (bo niby skąd ma mieć) więc łatwo nim manipulować :D
Przeczytaj sobie TUTAJ
Po za tym,, nie ma takiego odtwarzacza stacjonarnego, ktory pociągnie "dowolnego divx'a". Chyba, że stacjonarny komputer z kartą graficzną, obsługujacą FullHD
 
Ostatnia edycja:
Do góry