Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

Yan00sh

New member
Zapytaj blakninja, On mnie naprowadzil..
Serio.. mierzę w Panasonic'a model 460 lub Sony S5200/S6200.



Wytalkowane z GT-I9100
 

michalk1

New member
Panasonic o którym piszesz to już nie ta półka cenowa, on kosztuje ponad 600zł.

Natomiast Sony podobno nie radzi sobie dobrze z plikami z HDD, kolega pare postów wcześniej odradzał.
Jestem ciekaw na jakiej podstawie BlackNinja go aż tak poleca.
 

rs75

New member
Witam serdecznie.

Przymierzam się zakupu odtwarzacza stacjonarnego blu-ray. Cena - maksymalnie 700zł. Istotne dla mnie sprawy:

1. Jakość obrazu
2. Jak najlepsza jakość skalowania do wyższych rozdzielczości.
3. Obsługa plików mkv, mp4.
4. Obsługa plików z napisami ("srt" przede wszystkim)
5. Powiększanie obrazu procentowo lub skokowo (tak jak ma Philips np. widziałem jak to wygląda na LG, potrafi tylko rozciągnąć obraz wzdłuż i wszerz, chodzi o procentowy "zoom").
6. Bezproblemowe odtwarzanie filmów 3D zapisanych na nośnikach blu-ray.
7. Poprawna współpraca z urządzeniami USB (dyski HDD, pamięci przenośne)

Co do reszty, nie musi mieć rozbudowanego smart czegoś tam, nie musi mieć wi-fi (wystarczy mi klasyczne gniazdo "lan"). Jakość dźwięku nie jest priorytetem.

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie mi jakiegoś sprzętu, który spełni w/w oczekiwania.

pozdrawiam.
 

matrixabc

Member
A który Blu-ray (nowy oczywiście) posiada wyjście audio 7.1 (5.1) w analogu (RCA preout). Najlepiej jeszcze do 1100zł
 
Ostatnia edycja:

zimny18

New member
Witam. Poszukuje jakiegoś odtwarzacza do około 1 tys z minimalnymi widełkami ale raczej poniżej.
Zastanawiam się nad tego rocznym modelem
Panasonic DMP-BDT370
czy będzie to dobry wybór?
 

martinxxx.ma

New member
Na allegro używki z gwarancją bdt500 widziałem po 800zł.... ja nówke kupiłem w tamtym roku za 1100..... bardzo dobry odtwarzacz. ...kupiłem go bo zależało mi na dwóch wyjściach hdmi bo ampli mam bez 3D.... jednym puszczam hd dźwięk na ampli a drugim obraz na proja....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No może gdzieś po jakiś all... by się znalazło za 1000zł a było by ono wydajniejsze od wspomnianego DMP-BDT370

A co to znaczy "wydajniejsze"? Trzeba się zastanowić, czy potrzebujemy takiego odtwarzacza za 1000zł? Do czego chcesz go podłaczyc, co będziesz na nim oglądał/słuchał?
 

Irokez99

New member
Ma ktoś może LG BP440? Potrzebuję odtwarzacza do odtwarzania płyt Audio DTS-CD (jak po DLNA odtworzy WAV DTS to jeszcze lepiej), który puści strumień do dekodowania po wyjściu cyfrowym na amplituner. Poza tym czasami może się przyda do odtworzenia parę razy w roku czegoś z DVD a może i BD (jeszcze nie potrzebowałem). Obsługa mkv itp mnie nie interesuje tak bardzo.
Niestety ale TV Samsunga H6400 nie daje rady z takimi plikami WAV DTS ani po DLNA ani z USB. Starego Panasia DVD-S35 zostawiłem u rodziców na bajki dla dzieci.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja korzystam z odtwarzacza tylko do filmów DVD/BD, czasem jakaś muzyka MP3, więc Panas 360 spełnia moje potrzeby. Dodatkowo odtwarza Divix, muzyke FLAC, MKV z pena. Posiada Wi-fi więc zapominam o aktualizacjach, bo robi to automatycznie. Dostęp do Youtube, jakieś radyjko internetowe, Ipla, Iplex i inne pierdoły. Do tej pory nie miałem problemu z zawieszaniem, w miarę szybko startuje i cicho chodzi. Mnie nie potrzeba nic innego. Gdybym miał wydać 1300zł na BDT 500 lub 1800 na nastepcę ( BDT 700), to bym wolał dokupić sobie do kompletu z amplitunerem Onkyo BD 809, które do wyrwania jest za ok. 1600zł.
 

zimny18

New member
Pomimo że jestem przekonany do modelu panasonic bdt 370 to chodzi mi po głowie jaki porównywalny z tym byłby o szerokości 43 cm, aby w docelowym zestawieniu pasowal do amplitunera
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja oprócz tego Panasonica biorę pod uwagę jeszcze Pioneera BDP-170.
Na plus dla Panasonica,że mniej się wiesza.Pioneer ma z tym problem.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Panowie.
Potrzebuję odtwarzacz mający wyjście optyczne do amplitunera oraz potrafiące odtwarzać i puszczać po tym wyjściu na amplituner płyty CD-DTS oraz pliki WAV-DTS z pendrive.
Czy LG BP640 da sobie z tym rady?
A z racji że ma DLNA będzie potrafił odczytać te pliki WAV-DTS i je zdekodować?
Czy po prostu trzeba kupić w ciemno?
 
Do góry