Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

D

Deleted member 121090

Guest
A ja mam do Was inną prośbę.
Mam dobry odtwarzacz sieciowy, więc funkcje obsługi plików są mi niepotrzebne. Chciałbym kupić jakiś odtwarzacz BD, używany, z jak najlepszym procesorem obróbki obrazu. Audio też niepotrzebne, bo stereo mam w innym pokoju. Tu tylko ma być niezła jakość obrazu z płyt BD i DVD. No i żeby wysłał formaty dźwięku HD po HDMI ale to chyba każdy zrobi. Jakby ktoś miał typ na tego rodzaju sprzęt, to będę wdzięczny. A i cena najlepiej około 300zł.
 

5zeta

New member
Hej
Przymierzam się do zakupu blu-raya i prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów :) Nie oczekuję wodotrysków i super dodatkowych opcji. Odtwarzacz nie będzie podłączony do internetu, amplitunera itd. Będzie odtwarzany z telewizorem marki samsung.

Zastanawiam się pomiędzy Sony BDP-S1200 a Samsung BD-F5500. Czy któryś z nich polecacie, a może macie inny sprzęt godny do polecenia?

Półka cenowa, jaka mnie interesuje to <300 (z jakimś +/-)

Sprzęcik będzie wykorzystywany do przeglądania zdjęć, słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Wszystko raczej w popularnych formatach.

Z góry dziękuje za pomoc!
 

pietrekth7

New member
Witam
Mam pytanko jestem posiadaczem samsunga H6500 i zauważyłem że podczas odtwarzania filmu w formacie mp4 1080p.BluRay.x264. co jakiś czas 15-20min. jakby film sam się przewijał o 1-2 sekundy do przodu (przycięcie) jeśli przewinę w tył film o parę sekund przycięcia już nie ma ??? wina pendriva ???
W formacie mkv jest wszystko ok .

wszystko jasne pendrav z usb 3.0 jest winowajcą .
na starym 2.0 film idzie bez żadnych problemów

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam
Mam pytanko jestem posiadaczem samsunga H6500 i zauważyłem że podczas odtwarzania filmu w formacie mp4 1080p.BluRay.x264. co jakiś czas 15-20min. jakby film sam się przewijał o 1-2 sekundy do przodu (przycięcie) jeśli przewinę w tył film o parę sekund przycięcia już nie ma ??? wina pendriva ???
W formacie mkv jest wszystko ok .

wszystko jasne pendrav z usb 3.0 jest winowajcą .
na starym 2.0 film idzie bez żadnych problemów

Pozdrawiam

Witam,
sprawdziłem na F6500 -pen USB 3.0 8GB nic takiego nie występuje.
Musisz dorwać inny 3.0 i zobaczyć.

Pozdr
 

pietrekth7

New member
Witam
Problem polega chyba na czymś inny a mianowicie.
Zadałem pytanie serwisowi samsunga :
Film jest w formacie MP4 kodek x264. 1080p
Film zajmuję 1,64G !!! czas trwania 2,30min !!!
odp. samsung:problem ponoć polega na bardzo dużej kompresji filmu i urządzenie nie daje sobie rady przy takiej kompresji stąd przycięcia podczas filmu 4/5/6 razy.
Rozmawiałem też z osobą znającą się na temacie i potwierdził to samo czy to będzie samsung,philips,sony,czy panasonic bluray sytuacja może się powtarzać ???
Jeśli w specyfikacji jest że obsługuje te formaty i kodeki nie powinno być problemu a problem jest !!!
Z MKV nie ma żadnego problemu.
Z penem wszystko jest ok .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale pamiętam że tez mialem podobną sytuację z MKV. Oglądalem taki material tylko ze 3 razy, więc nie przywiązywałem do tego wagi. Ale tez kiedys podobny efekt zauważyłem, i to było na małym gabarytowo pliku.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Odtwarzacz Blu ray jest do płyt.
Odtwarzanie mkv to taki dodatek , nie wszystko zawsze bedzie działać jak należy.Problemy zawsze się jakieś znajdą, a to przewijać na niektórych plikach się nie da ,a to coś przycina,a to napisów nie widzi itp.
Do mkv i tym podobnych najlepszy jest odtwarzacz multimedialny,do tego ma dużo lepszą funkcjonalność.
 

pietrekth7

New member
Odtwarzacz Blu ray jest do płyt.
Odtwarzanie mkv to taki dodatek , nie wszystko zawsze bedzie działać jak należy.Problemy zawsze się jakieś znajdą, a to przewijać na niektórych plikach się nie da ,a to coś przycina,a to napisów nie widzi itp.
Do mkv i tym podobnych najlepszy jest odtwarzacz multimedialny,do tego ma dużo lepszą funkcjonalność.

Witam
Odtwarzacz bluray jest do płyt blurey zgadzam się lecz nie do końca .
Kupując telefon kom. jest do dzwonienia, a ma mnóstwo dodatkowych programów i funkcji !!!
Czyli np. aparat fotograficzny działa lecz nie do końca ???!!! przeglądarka internetowa również , GPS ???!!! itd.
Jeśli producent pisze w specyfikacji, że obsługuje takowe formaty,kodeki to ma działać,a nie być tylko zachętą do kupienia .
Format MP4 czy mkv ma działać i tyle.
Jeśli problem występował na tym jednym filmie to ok ale występuje narazie na wszystkich MP4 x264 1080p !!!

Wczoraj był znajomy z dyskiem pod usb i też przycięło dokładnie w tym samym momencie.
Zabrał films do siebie podłączył pod tv samsunga z przed 2-3 lat i zero przycięć ???? czyli tv jest do oglądania tylko telewizji ????

Czy jest jakiś program serwisowy do sprawdzenia urządzeń samsunga ???
Na gwarancje nie wyślę bo po co powiedzą pewnie,że jest ok i ten sprzęt tak ma !

pozdro
I
 

piechu

Member
Bez reklam
@krzysiek1980
korzystasz może z DLNA w swoim panasie? jeśli tak to czy strumieniowanie działa płynnie nawet przy dużych i gęstych plikach? jaki klient DLNA siedzi w tym BD? jest może plex?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Witam
Odtwarzacz bluray jest do płyt blurey zgadzam się lecz nie do końca .
Kupując telefon kom. jest do dzwonienia, a ma mnóstwo dodatkowych programów i funkcji !!!
Czyli np. aparat fotograficzny działa lecz nie do końca ???!!! przeglądarka internetowa również , GPS ???!!! itd.
Jeśli producent pisze w specyfikacji, że obsługuje takowe formaty,kodeki to ma działać,a nie być tylko zachętą do kupienia .
Format MP4 czy mkv ma działać i tyle.
Jeśli problem występował na tym jednym filmie to ok ale występuje narazie na wszystkich MP4 x264 1080p !!!

Wczoraj był znajomy z dyskiem pod usb i też przycięło dokładnie w tym samym momencie.
Zabrał films do siebie podłączył pod tv samsunga z przed 2-3 lat i zero przycięć ???? czyli tv jest do oglądania tylko telewizji ????

Czy jest jakiś program serwisowy do sprawdzenia urządzeń samsunga ???
Na gwarancje nie wyślę bo po co powiedzą pewnie,że jest ok i ten sprzęt tak ma !

pozdro
I

No tak rację masz ale to nie moja wina. Ja nie jestem producentem...
Lustrzanka będzie lepsza niż jakiekolwiek aparat w telefonie,Internet też lepiej się ogląda na komputerze itd.
To samo jest z mkv, na odtwarzaczu multimedialnym nie ma takich problemów i do tego ma mnóstwo dodatkowych funkcji których nie ma Blu Ray.
Ja już to też przerabialem...
Też miałem niby wszystko obsługujący Blu Ray LG i wiem coś o tym.
 

SDman

Banned
Witam,
odtwarzacz BD to jak dla mnie rewelacyjne urządzenie.
Rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku (aż się nie chce wierzyć, że to Samsung).
Super obraz z YouTube.
Mnogość aplikacji jak w TV Samsunga z tym urządzeniem robimy sobie upgrade własnego TV, który nie posiada smarta lub posiada beznadziejnego !

Np. Ipla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod, HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.

Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Miracast również działa więc inne marki Smartfonów również sie połączą.
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Inne).

Do tego wszystkiego bezszelestny i tylko 11-14W pobiera .

Niesamowity również jako czytnik FLAC`ów to on zapodaje do DAC`a.

Reasumując, to najlepiej wydane 420zł. no może oprócz Beresforda (DAC+Amp. słuchawkowy).

Pozdr.
 

pietrekth7

New member
No tak rację masz ale to nie moja wina. Ja nie jestem producentem...
Lustrzanka będzie lepsza niż jakiekolwiek aparat w telefonie,Internet też lepiej się ogląda na komputerze itd.
To samo jest z mkv, na odtwarzaczu multimedialnym nie ma takich problemów i do tego ma mnóstwo dodatkowych funkcji których nie ma Blu Ray.
Ja już to też przerabialem...
Też miałem niby wszystko obsługujący Blu Ray LG i wiem coś o tym.

Dzwoniłem na serwis samsunga i rozmawiałem z technikiem naprawiającym taki sprzęt.
Opisałem szczegółowo co jest grane i Pan odp.mi :
Że jest to nowe urządzenie i nie miał z nim jeszcze styczności tylko z doświadczenia wie że jest to choroba wieku dziecięcego i lepiej poczekać na aktualizację nową, powinna pomóc.
Pytając czy jest sens oddania na gwarancję Pan niechętnie odp. że NIE MA SENSU chodzi o oprogramowanie a że mam najnowsze to ......
Wszedłem na stronkę samsunga i okazuję się że premiera była w lutym tego roku a samsung już wydał 7 aktualizacji do tego sprzętu !!!
Pan poradził żebym zrobił twardy reset , zobaczymy czy pomoże myślę że nie.
Zostaje poczekać do nowej aktualizacji.

Pozdrawiam
 

5zeta

New member
Hej
Przymierzam się do zakupu blu-raya i prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów Nie oczekuję wodotrysków i super dodatkowych opcji. Odtwarzacz nie będzie podłączony do internetu, amplitunera itd. Będzie odtwarzany z telewizorem marki samsung.

Zastanawiam się pomiędzy Sony BDP-S1200 a Samsung BD-F5500. Czy któryś z nich polecacie, a może macie inny sprzęt godny do polecenia?

Półka cenowa, jaka mnie interesuje to <300 (z jakimś +/-)

Sprzęcik będzie wykorzystywany do przeglądania zdjęć, słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Wszystko raczej w popularnych formatach.

Z góry dziękuje za pomoc!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu nie chodzi o półkę cenową tylko markę. Różnice w modelach to jakieś bajerki czy duperele, mniej lub bardziej potrzebne. Ogolnie Panasy są chwalone za niezawodność, szybkość, cichą pracę. Mnie do moich potrzeb zupelnie wystarcza, ale ja raczej odtwarzam wszystko z płyt.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci na jakości w stereo, to lepszym rozwiązaniem jest kupno osobnego odtwarzacza CD i taniego odtwarzacza BD. Nie wiem pod co będziesz to podpinał?, bo jeżeli pod wzmacniacz to również lepszą jakość uzyskasz kupując tańszy BD i osobny DAC. A jeżeli uparłeś się na jeden klocek BD, to obadaj Panasonic DMP 500 lub DMP 700. To dobre odtwarzacze i szybko startują.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Mogę podpisać się pod propozycją kolegi "krzysiek1980". Panasonic BDT500 to dobry player o znakomitym obrazie i bardzo zadowalającej sekcji audio.Komplet wyjść cyfrowych, w tym dwa wyjścia HDMI,analogowe 5.1 i oddzielne bardzo przyzwoite dedykowane do stereo.Przy muzyce z HDMI jest funkcja "dźwięk wysokiej klarowności plus",gdzie odłączana jest sekcja video i mamy tylko czyste audio. Odtwarza FLAC,jednak APE już nie.Mozna również wspomnieć o ciekawej funkcji imitacji dźwięku lampowego,gdzie możemy nieznacznie zmienić charakterystykę muzyki np.uwypuklić średnicę,złagodzić wysokie tony,itd.
 
Do góry