Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

SDman

Banned
SDman pomińmy już kwestię Sony, a co Ci nie gralo w Panasie BDT 210?, bo sam się nad nim zastanawiam.

Witam,
tylko smartTV, wiem bo mam ST60, samsung jest niedościgniony, powiem więcej
testy na materiale najwyższej jakości SD udowodniły, że Blu skalował lepiej od wysokiej
serii Samsunga TV F7000.
Materiały TS, M2TS również były lepiej odbierane na Hdmi TV niż z usb TV.
Polecam bo kwota jaką zapłaciłem -421 złociszy daje moim zdaniem najlepszy
stosunek jakość/ cena na rynku - TV, który mam również.

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
SDman a widzisz ja zlego slowa na Panasonica nie powiem bo mam juz drugi blu ray z tej firmy i oba nigdy mnie nie zawiodly, zero zaciec, czytaja wszystko co jest w specyfikacji, obraz miod :)

Ja np. funkcji interenetowych wogole nie uzywam, dla mnie czytnik blu ray ma zapewniac mozliwie najlepsza jakosc obrazu, reszta jest dla mnie zbyteczna a Panasonic akurat w kazdych testach jest chwalony wlasnie za jakosc obrazu.

Krzysiek a czemu chcesz kupic stary model? Ja na twoim miejscu kupilbym blu ray od Onkyo aby miec komplet, ew. Panasonica 330
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie chcę kupić starego modelu, tylko się pytalem SDman'a bo pisał że pozbył się 210-tki. Ten podstawowy BD Onkyo to ponoć straszna lipa. Zacina się, długo wczytuje, ogarnia mniej formatów od tanich BD. Opinie nieciekawe. Po nim już długo nie ma nic i następnie jest model 809, który kosztuje na wyjściu ok. 1800zł-2000zł. Miałbym może kasę na zakup, ale po pierwsze nie mam już miejsca gdzie go wstawic, bo ma spore gabaryty a po drugie już nie chcę wywalać kasy na coś co mi podobnie odtworzy płytę jak tani BD. Już miałem kłopot z miejscem jak kupowalem zestaw stereo. Ja oglądam tylko DVD czy w przyszłości BD. Do muzyki mam CD, a żadnych avi. i innych nie oglądam. Podejrzewam że spokojnie by mi styknął taki Panas 130.
 

SDman

Banned
SDman a widzisz ja zlego slowa na Panasonica nie powiem bo mam juz drugi blu ray z tej firmy i oba nigdy mnie nie zawiodly, zero zaciec, czytaja wszystko co jest w specyfikacji, obraz miod :)

Ja np. funkcji interenetowych wogole nie uzywam, dla mnie czytnik blu ray ma zapewniac mozliwie najlepsza jakosc obrazu, reszta jest dla mnie zbyteczna a Panasonic akurat w kazdych testach jest chwalony wlasnie za jakosc obrazu.

Krzysiek a czemu chcesz kupic stary model? Ja na twoim miejscu kupilbym blu ray od Onkyo aby miec komplet, ew. Panasonica 330

Witam,
oczywiście Panasonic to nie Sony, które na prawdę mnie rozbiło nerwowo -chociażby fatalnie
działającym pilotem, brakiem HD na YT, brakiem logowania do serwisu Ipla.
Oczywiście, obraz jest dla mnie najważniejszy z BD bezdyskusyjnie jest najlepszy ale uwierz
jak F6500 dmuchnie TVN Player, czy Ipla, itd jakość jest rewelacyjna, tak jak z programów HD, a często lepiej niż na TV czy Technisat HD K2.
Wygoda, kiedy chcę i co chcę w takiej jakości -bezcenna.
Biedny Technisat mniej nagrywa bo po co jak jest w necie.
O wygodzie "miracast" z SGS3 już nie wspomnę.

Co miałem odpowiedzieć @krzysiek1980 jak myśli o starym modelu? Czy w innym wątku ktoś myśłi o Sony S790 ?
Odradzić to jedyna szczera i słuszna wypowiedź.

Jak pewnie zauważyłeś pisałem, że w pewnym przedziale budżetowym rożnice w obrazie na BD są znikome lub ich nie ma.

Porównanie Onkyo BD-SP 809 na wysokim modelu PDP 50VT60 utwierdziło mnie w tym, a kolega zamienił Onkyo na Samsunga
tylko po to aby mieć świetny smart TV. Gdyby skonsultował się ze mą przed zakupem, parę złociszy by mu ostało.

PS.
Szkoda, że Samsung mi nie płaci bo już poprzez PW z 3-4 szt. poleciłem do zakupu z pozytywnym finałem

Pozdr.
 

Krzaku666

Banned
Piejesz tak o tym "Smarcie" bo to jedyny względny atut Samsunga.
Poza tym co poza tymi serwisami vod jest tam użytecznego ? Nic ?

YT w HD wygląda może nieźle ale pisanie i wyszukiwanie tam czegoś konkretnego to jakiś żart.
Dużo zbędnych wodotrysków i drewniana obsługa.
Wszytko wykonane z taniego błyszczącego plastiku.
Skrajnie nieergonomiczny pilot, trudno nawet "kursory" po ciemku wymacać, ważne że fajnie wygląda.

Konkurencja z Panasonica czy LG to zupełnie inna jakość i lepszy wybór jeżeli ktoś szuka ODTWARZACZA BLU RAY

Sony 790 to był zły odtwarzacz ?
Wymiana Onkyo 809 na samsunga f6500 uzasadniona ? :)
 

SDman

Banned
Piejesz tak o tym "Smarcie" bo to jedyny względny atut Samsunga.
Poza tym co poza tymi serwisami vod jest tam użytecznego ? Nic ?

YT w HD wygląda może nieźle ale pisanie i wyszukiwanie tam czegoś konkretnego to jakiś żart.
Dużo zbędnych wodotrysków i drewniana obsługa.
Wszytko wykonane z taniego błyszczącego plastiku.
Skrajnie nieergonomiczny pilot, trudno nawet "kursory" po ciemku wymacać, ważne że fajnie wygląda.

Konkurencja z Panasonica czy LG to zupełnie inna jakość i lepszy wybór jeżeli ktoś szuka ODTWARZACZA BLU RAY

Sony 790 to był zły odtwarzacz ?
Wymiana Onkyo 809 na samsunga f6500 uzasadniona ? :)

Witam,
wygląd to indywidualne spojrzenie ale widzę, że dla Ciebie to priorytet.
Dla mnie osobiście jest skromy, a przetarcie micro włóknem raz na 2 dni
nie stanowi problemu.
Pilot jest mega działa pod każdym kątem z i z każdej odległości, a to w pilocie najważniejsze.
(sam mam harmony 555 bo to jest jeszcze lepszy pilot :) ).

Szybkość działania świetny dźwięk, skalowanie, mnogość formatów, bezproblemowa
współpraca z miracast (kto dziś wyszukuje w YT na blu ?)
-to oprócz smart TV jest w tym modelu

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

emmet07

New member
Widze ze troche sie czasy zmienily. Dla mnie player BR to odtwarzacz plyt.
Wszystkie te dodatki multimedialne sa ok, jak producent w specyfikacji deklaruje ich dzialanie, to tak powinno byc, ale mam wrazenie ze niektorzy upychaja je tylko po to zeby zadowolic (czy tez zachecic) jak najwieksza ilosc klientow.
Gdybym mial kupowac urzadzenie wszystkoczytajace, to na pewno nie kupowalbym drogiego BR, wolalbym dedykowane urzadzenie ktore lyknie wszystko, a sam player BR kupilbym najtanszy, za pare stowek.
Te drozsze playery sa stworzone do odtwarzania plyt BR, cala reszta to dodatki, ale widze ze niektorzy (klienci) chca z nich zrobic wszystkomajace urzadzenia.
Moim zdaniem nie tedy droga.

Może i masz rację ale jak wytłumaczyć w domu kobiecie, że do odtwarzania płyt jest BD a do innych plików odtwarzacz sieciowy, że do programów TV dekoder, że do kina domowego amplituner a do muzyki osobny zestaw CD + wzmak:) Ja już nawet poszedłem na kompromis i zgodziłem się na kwiatka, który lekko przysłania mi obraz mojego st60 po to ,aby żona odpuściła wyżej popisany "problem"
 

Whiplash

New member
Bez reklam
SDMan spoko jestes zafascynowany Samsungiem, niech ci bedzie ja np. tej firmy nic bym nie kupil. Teraz wszystko jest Samsunga od lodówek, przez suszarki, telefony TV itd. Moge sie zgodzic ze design maja ladny TV czy Lodówka wygalda ładnie ale jakosc niestety nie idzie juz w parze z wygladem.

Pozatym widze ze dla Ciebie wyznacznikiem jakosci sprzetu sa jego funkcje sieciowe, YT w HD i inne dla mnie zbyteczne pierdoly bo jak mowilem ja jestem tradycjonalista pod wzgldem sprzetu audio/video. Filmy/Koncerty ogladam z DVD/BD a muzyki slucham z plyt CD, ew Pendrive. Siec jest dla mnie kompletnie zbyteczna..

Pozatym dlaczego wypowiadasz sie o jakosci dzwieku Twojego Samsunga? Skoro nie ma on wyjscia analogowego a wiec nie posiada wbudowanego DAC i wszystko wysyla w formie cyfrowej do amplitunera a w takim przypadku kazdy sprzet czy to za 500 czy 5000zl gra w taki sam sposob bo za cala obrobke dzwieku odp. wtedy amplituner i jakosc jego podzespolów.
 

SDman

Banned
Witam,
wyznacznikiem jakości nie są treści internetowe
trochę to źle interpretujesz. Dźwięk ma zauważalnie
mocniejszy od Sony.
Do stereo dla jasności używam zestawu Micromega+Spendory i niezłych kabelkow,
za które mógłbym 3 takie blu kupic :)
Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja Wam powiem że z tą jakością, to zależy jak się trafi. Ja mam 5 letnią plazmę Samsunga, kupiona jako powystawowy i śmiga do tej pory bez żadnego zgrzytu. Mam też DVD Samsunga już z 8 lat i się skubany popsuć nie chce:) Miałbym motywację do zmiany na BD. Nic się nie tnie i nie zawiesza. Osobiście mam zaufanie do Samsunga. Jak się czyta na forum to problemy nie omijają żadnych producentów, czy to Panasonic, Philips, Pioneer itd. Malo było postów o buczeniu w plazmach Panasonica? Podobnie o zawiechach w BD Pioneera? Nie ma Panowie reguły.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzisz Krzychu, a mi padlo sporo urzadzen Samsunga:
Wszystkie produkty nowe:
1.TV 55" (12tys. FullLed co pare lat temu było kwota niebagatelna) swoja droga rewelacyjny tv.
(tv zostal oczywiscie wymieniony, ale ten nowy tez juz zaczyna padac, tak wyglada to na stan dzisiejszy)
2.Kamera
3.Kamera do TV (skype) 2szt. dopiero 3 okazala się sprawna
4.Kilkudniowy laptop - kupiłem w zastępstwie, ale długo się nie pocieszylem (3 dni!)
(opisywalem to 7msc. temu: http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/98667-samsung-dziekuje-do-widzenia.html )

Mimo to bede kupowal (ciekawe) produkty tej firmy, tylko moze juz ostrozniej.
Czy inne urzadzenia sie psuja, pewnie ze tak. Dlatego swoj przypadek uznalem za "pech", a nie typowa przypadlosc. Duzo kupuje, trwa to juz nascie lat, ale nie mam specjalnie zlych doswiadczen z awaryjnoscia sprzetow. Pierwszy powazniejszy "cios" dostalem wlasnie od Samsunga. Pewnie zbieg okololicznosci, nie mowie nie.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Dźwięk ma zauważalnie
mocniejszy od Sony.

No stary prosze Cie.. Jesli oba odtwarzacze wysylaly dzwiek w formie bitstram'u to nie ma takiej opcji aby sony gralo gorzej od samsunga. To jest strumien bitow bez zadnej ingerencji odtwarzacza, sadze ze Twoj zachyt nad Samsungiem obajawia sie tez w tym przypadku :)
 

SDman

Banned
No stary prosze Cie.. Jesli oba odtwarzacze wysylaly dzwiek w formie bitstram'u to nie ma takiej opcji aby sony gralo gorzej od samsunga. To jest strumien bitow bez zadnej ingerencji odtwarzacza, sadze ze Twoj zachyt nad Samsungiem obajawia sie tez w tym przypadku :)

No cóż ja poradzę niech Ci będzie, mowisz a nie wiesz bo obu na raz w domku nie masz, może masz dar jasnowidzenia ?
Kończę, najważniejsze jest aby inni mogli przeczytać moje wpisy.
Natomiast w innych wątkach pytajacych o blu pewnie
poczytasz w informatyce jestem od 23 lat więc wiem co to ctrl+c i ctrl+v.

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe no ja bym wolal aby twoje posty ludzie czytali z dystansem ;) Poczytaj co to Bitstream, moze wtedy uwierzysz ze dzwiek wysylany w takiej formie jest dokladnie taki sam w kazdym urzadzeniu. Mialem w domu PS3, Pansa BD80, Pionka 140 i teraz DMP210 i w kazdym przypadku dzwiek w formie bitstramu byl taki sam ale spoko rozumiem ze Samsung jako jedyny producent potrafi poprawic brzmienie nie ingerujac w sygnal ;)
 

psiaja

Member
Czołem
Przymierzam się do kupna TV.. Od razu chcę również kupić odtwarzacz BD. W przypadku zakupu Panasonica ET/ST60 chciałem kupić Samsunga BD F6500 jako "uzupełnienie" panasa - polecane i chwalone przez SDman'a..
Co polecicie mi do Samsunga F6770? Zakup do 500, MAX 600zł
 

SDman

Banned
Czołem
Przymierzam się do kupna TV.. Od razu chcę również kupić odtwarzacz BD. W przypadku zakupu Panasonica ET/ST60 chciałem kupić Samsunga BD F6500 jako "uzupełnienie" panasa - polecane i chwalone przez SDman'a..
Co polecicie mi do Samsunga F6770? Zakup do 500, MAX 600zł

Witam,
bardzo sensowne podejście, powinno się posiadać dwie rożne firmy dla smart TV.
Wybierałbym miedzy LG, a Panasonic.

Pozdr.
Poczytaj co to Bitstream, moze wtedy uwierzysz ze dzwiek wysylany w takiej formie jest dokladnie taki sam w kazdym urzadzeniu. Mialem w domu PS3, Pansa BD80, Pionka 140 i teraz DMP210 i w kazdym przypadku dzwiek w formie bitstramu byl taki sam ale spoko rozumiem ze Samsung jako jedyny producent potrafi poprawic brzmienie nie ingerujac w sygnal :wink:

Większość odtwarzaczy Blu-ray ma bardzo podobnie brzmiące wyjście HDMI. Oczywiście są urządzenia nieco lepsze i gorsze.
Interfejs HDMI jest generalnie kiepskim połączeniem audio.
Winę za ten stan rzeczy ponosi duży poziom zniekształceń czasowych (jittera) w transmisji HDMI, która nie korzysta z oddzielnego sygnału zegarowego dla fonii, lecz opiera się na taktowaniu wideo.

O takim rodzaju emisji dźwięku piszę, powtórzę poziom uzyskiwany po HDMI z BD-F6500 Samsunga był słyszalnie lepszy (mocniejszy) niż w Sony S490.

Test na żywo w domowym zaciszu nie wróżenie z fusów :)

Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
SDman HDMI zgodze sie ze jest kiepskim interfejsem do przesylu Audio ale w formie PCM czyli np. muzyka z CD czy USB. Wtedy jitter jest spory bo jak piszesz zegar taktujacy video kiepsko radzi sobie z dzwiekiem.
W przypadku kiedy wykorzystujemy HDMI do kina domowego a wiec do tego do czego zostal stowrzony i wysylamy dzwiek DD DTS(HD) w formie Bitstramu zjawisko jittera nie wystepuje takze roznic brzmieniowych miedzy odtwarzaczami byc nie moze, ale wiem Ty wiesz swoje ;)
 

SDman

Banned
SDman HDMI zgodze sie ze jest kiepskim interfejsem do przesylu Audio ale w formie PCM czyli np. muzyka z CD czy USB. Wtedy jitter jest spory bo jak piszesz zegar taktujacy video kiepsko radzi sobie z dzwiekiem.
W przypadku kiedy wykorzystujemy HDMI do kina domowego a wiec do tego do czego zostal stowrzony i wysylamy dzwiek DD DTS(HD) w formie Bitstramu zjawisko jittera nie wystepuje takze roznic brzmieniowych miedzy odtwarzaczami byc nie moze, ale wiem Ty wiesz swoje ;)

Tak dla informacji w TV jest również HDMI, niektóre TV potrafią całkiem nieźle grać.
Testy robiłem na Philipsie serii 9 - 42PFL9664 ten TV potrafił zagrać dopiero
TV Sony tegoroczna seria X go pobiła.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry