Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

python636

New member
Jak w temacie nosze się z zamiarem kupna odtwarzacza Blu - Ray , jaki byście doradzili na dzień dzisiejszy ? Będzie działał w zestawie z TV Panasonic TX-L 55DT60.
Dziękuję za podpowiedzi.
 

SDman

Banned
Jak w temacie nosze się z zamiarem kupna odtwarzacza Blu - Ray , jaki byście doradzili na dzień dzisiejszy ? Będzie działał w zestawie z TV Panasonic TX-L 55DT60.
Dziękuję za podpowiedzi.

Witam,

jeżeli np lubisz Smart TV i media to polecam BD-F6500 Samsunga, będziesz
miał 2 nie zależne Smart TV jak coś zawiedzie w Panasie to będzie w Samie i na odwrót.
Dodam tylko, że ten Samsung zastąpił u mnie Sony S490 i jakością obrazu i dźwięku jest od
Sonego sporo lepszy -reszta to przepaść.

Ale coś za coś pilot nie ten sam , wybór należy do Ciebie.
 

Lemil

Banned
Moim zdaniem lepiej wybrać jakiś odtwarzacz z oferty Panasonica. Na pewno będzie współpracował z twoim telewizorem lepiej. A poza tym opowieści, że jakiś odtwarzacz ma lepszą jakość obrazu i dźwięku, to są bajki. Wszystkie odtwarzacze współcześnie produkowane prezentują ten sam poziom przy różnych cenach.
 

SDman

Banned
Moim zdaniem lepiej wybrać jakiś odtwarzacz z oferty Panasonica. Na pewno będzie współpracował z twoim telewizorem lepiej. A poza tym opowieści, że jakiś odtwarzacz ma lepszą jakość obrazu i dźwięku, to są bajki. Wszystkie odtwarzacze współcześnie produkowane prezentują ten sam poziom przy różnych cenach.

Witam,
owszem może i na płytach Blu masz rację choć jest wiele osób, które się nie zgodzą
bo to jakby jeden odtwarzacz CD miałby być równy drugiemu ?

Ja raczej pisząc lepszy miałem na myśli skalowanie i tutaj była różnica na korzyść Samsunga.
Po raz pierwszy uwierzyłem, że DVD może być lepiej grane niż na dobrej klasy klasycznym DVD

Sony S490 tego nie dawało, nie dawało również jakości HD z Youtub`a , więc moim zdaniem
różnice w obrazie będą.

Pozdr.
 

artur3m

New member
Miałem przez tydzień F6500 i wymieniłem na bdt230 (ta sama klasa cenowa ok 470 zł)
-obraz porównywalny powiedzał bym taki sam
-dźwięk trochę lepszy w 230 (więcej środka)
-smart o wiele lepszy w f6500
-irytujący bardzo jasny wyświetlacz w f6500(brak możliwości ściemnienia- jeden z powodów wymiany,btd230 ma taką możliwość)
-kolejny powód wymiany to , że nie mogłem się przyzwyczaić do obsługi pilota f6500,jestem od lat przyzwyczajony do panasonica (to samo pewnie powie osoba od lat użytkująca samsunga)
 

SDman

Banned
-irytujący bardzo jasny wyświetlacz w f6500(brak możliwości ściemnienia- jeden z powodów wymiany,btd230 ma taką możliwość)
-kolejny powód wymiany to , że nie mogłem się przyzwyczaić do obsługi pilota f6500,jestem od lat przyzwyczajony do panasonica (to samo pewnie powie osoba od lat użytkująca samsunga)

stoi u mnie pod kątem 180s więc powiem Ci, że nie zwróciłem na to uwagi.
Pilot uważam za bardzo ergonomiczny ale wiadomo przyzwyczajenie robi swoje.
Natomiast pilot chwyta z każdej pozycji i odległości nie tak jak w Sony z 1-1,5m i na wprost
masakra jakaś to min. był jeden z powodów zamiany na Samsunga.

Bardzo fajny wpis, wielu osobom pomoże dokonać wyboru.
Pokazujesz wady i zalety Panasonic vs Samsung.

Pozdr.
 

python636

New member
Zależy mi na tym aby odtwarzacz obsługiwał i odtwarzał formaty MKV oraz BDRip, a najlepiej aby czytał większość dzisiaj używanych formatów video.
Przedział cenowy między 300 - 500 pln najlepiej.
Dziękuję za dotychczasowe wpisy.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Do plików najlepiej jakiś player typu HD910B lub podobny od konkurencji.
żaden stacjonarny BD nie będzie czytał tylu formatów co te player'ki.
 

Eleanor

New member
Posiadam PS3, dwa w jednym i do zabawy i do oglądania, ceny nie są teraz zbyt wygórowane także polecam, dla własnej uciechy czy dla, własnej pociechy :)
 

Frog_PL

New member
Panowie a jakis odtwarzacz bd w cenie okolo 200zl taki zeby mial jaknajwieksza kompatybilnosc z mkv+ac3 ? CZasami tylko orginalne plyty bd i dvd beda do niego ladowane. Glownie mkv+ac3 z usb lub avi(divx) z plyt dvd... Mysle nad Samsungiem E5300 lub LG BD550.... Na alegroszu w tej cenie jest jeszcze LG BD670N i LG BD650, LG BP220N (ten najdrozszy:/).... Ktory z nich najlepszy do tych zastosowan ? Im taniej, tym lepiej, bo to dla niewymagajacych rodzicow..
 
Ostatnia edycja:

traumeel

New member
Podłączę się do wątku.
Od paru tygodni cieszę się fantastycznym 50ST60.
Przyszedł czas na zakup odtwarzacza BD. Chcę się zmieścić w kwocie 500-600 zł. Priorytet: jakość obrazu z płyt BD oraz w drugiej kolejności obsługa max. wielu formatów plików.

Będę wdzięczny za rady i sugestie.
 

syntehol

New member
A Ja mam inne pytanie czy jest sens kupować teraz odtwarzacz BD czy lepiej poczekać kilka miesięcy. Może ktoś ma jakieś informacje czy nie są szykowane jakieś "fajne premiery" w 2014 roku? Planuję zakup BD w kwocie do 1.500 zł max.
 

SDman

Banned
Podłączę się do wątku.
Od paru tygodni cieszę się fantastycznym 50ST60.
Przyszedł czas na zakup odtwarzacza BD. Chcę się zmieścić w kwocie 500-600 zł. Priorytet: jakość obrazu z płyt BD oraz w drugiej kolejności obsługa max. wielu formatów plików.

Będę wdzięczny za rady i sugestie.

Witam,
czeka Cię niespodzianka raczej miła.
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.
TVN Player jest możliwość logowania, kontynuacji oglądania, wybrane HD jest trzymane przez cały
czas oglądania następnych. Panasonic nie ma tych parametrów.
IPLA pięknie graficznie jak w kompie, a nie jak w starym DOS-ie, a w przypadku Sony bez możliwości logowania.

Samsung jest absolutnym mistrzem więc dla innych marek TV polecam BD-F6500 i mamy Samsunga
Smart TV na swoim TV, odczyt BD, skalowanie DVD -gratis.
Skalowanie i dźwięk jest na wyższym poziomie niż w ubiegłorocznym Sony S490 -wiem bo miałem.

Przy odpowiednim kablu HDMI ST steruje całkowicie Samsungiem.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry