Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

Keslaw

New member
Witam,

Jest bardzo dużo modeli tych odtwarzaczy, trochę pogooglowałem, trochę poczytałem, ale już mi normalnie oczy pękają od ilości tego wszystkiego. Szukam odtwarzacza odpowiedniego dla telewizora Panasonic TX-42ST60E. Chciałbym móc odtwarzać coś przez USB (czyli najlepiej jakby było bez blokady Cinavia), ale też będę odtwarzał wiele oryginalnych płyt (w tym 3D). Chcę wydać 200-300 zł.
Chyba, że w tej cenie trudno o coś takiego, to może pomyślę nad droższym modelem, ale póki co takie widełki. Z góry dzięki za propozycje!
 

Krzaku666

Banned
Czyta najwięcej formatów
Najlepiej radzi sobie z obsługą różnych napisów
Radzi sobie z każdym dyskiem twardym
Ma najwygodniejszego pilota i najbardziej intuicyjne menu
Jest szybki, ma stalową obudowe i standardowy rozmiar ~43cm
 

waran

New member
Czyta najwięcej formatów
Najlepiej radzi sobie z obsługą różnych napisów
Radzi sobie z każdym dyskiem twardym
Ma najwygodniejszego pilota i najbardziej intuicyjne menu
Jest szybki, ma stalową obudowe i standardowy rozmiar ~43cm

Duża ilość funkcji to przydatna rzecz.
Z napisami to chyba z Philipsem było najgorzej.
 

Pigway

New member
Ja od początku grudnia posiadam Samsunga BD F6500, odtwarzacz jest bardzo dobry, jednak z tego co zauważyłem, niezbyt lubi się z formatem dźwięku "AAC" w filmach MKV oraz MP4. Kilka razy w ciągu filmu, na ułamek sekundy występuje irytujące chrząknięcie dźwięku. W przypadku filmów z kodekiem AC3/MP3 itd. wszystko jest w porządku. Trochę mnie to irytuje, więc zapewne zmienię ten odtwarzacz w najbliższym czasie na LG BP730.

Z innych minusów, lubi się czasami zresetować lub przyciąć w trakcie filmu z pendrive'a (bardzo rzadko).
 

gorzi

New member
Witam
Poszukuję BR który przede wszystkim będzie doskonale odtwarzał pobrane pliki MKV z napisami, oraz inne popularne formaty a co za tym idzie potrzebuję sprzętu bez CINAVIA. Ważne żeby była możliwość przesuwania napisów, synchronizacji. Cały dzień spędziłem na przeszukiwaniu netu ale każdy poleca co innego i nawet z pozoru wybrany sprzęt po wczytaniu się w manuale okazuje się wyposażony w CINAVIA. Czy możecie coś polecić do 500 zł?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Podobno asusa o/play bds-700 można kupić za ponad 400zł. Podobno bo jakoś trudno w to uwierzyć. Ale możesz spróbować. Ma wszystko o czym piszesz.
 

wikik

New member
Ja od kilku miesięcy mam Samsunga F6500 i jestem tam średnio zadowolony.
Smart TV działa spoko i tutaj nie mam zastrzeżeń, choć nie ma Skype dostępnego w ogóle.
Natomiast mam trochę zastrzeżeń do odtwarzania plików po sieci. Mam dysk NAS i tutaj nie było problemów aby go wykrył. Jak do tej pory odtwarza wszystkie pliki jakie mam ale czasem jest problem z napisami. Po pierwsze musi to być.srt. txt nie jest czytane. Plik musi być kodowany jako unicode. W innym przypadku nie widzi pilskich znaków. Do tego nie wczytuje pliku napisów dla niektórych filmów .avi oraz .mp4. Z plikami .mkv nie ma takich problemów.
No i niestety Cinavia. Już kilkakrotnie dała się we znaki.
Z mojego punktu widzenia Samsung by dostał taki słabe 4.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No to też od razu napiszę, że Asus do WiFi jest kiepski. Jak ma twardziela po USB i tu pracuje wzorowo.
 

gorzi

New member
Asusa już miałem na oku, spełnia właśnie wszystkie wymagania ale cena w klasycznych sklepach odstraszała. Doczytałem że sklep z linku ma go w niższej cenie ponieważ nie jest on z europejskiej dystrybucji. Prawdopodobnie pochodzi z rynku rosyjskiego. Czy w związku z tym faktem jest się czego obawiać?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie będziesz miał gwarancji producenta. Natomiast będzie Cię oczywiście wiązała ustawa ze sprzedawcą, czyli ze sklepem. W razie reklamacji będziesz to u nich realizował. Tyle.
Z tym, że chyba wszystkie te odtwarzacze są w taki sposób rozprowadzane w Polsce. Sklepy stacjonarne też chyba zapewniają tylko swoją,, gwarancję''. Taką przynajmniej informację otrzymałem w serwisie Asusa, jak o to pytałem. Dziwna to praktyka, ale niby tak jest.
 

waran

New member
Asusa już miałem na oku, spełnia właśnie wszystkie wymagania ale cena w klasycznych sklepach odstraszała. Doczytałem że sklep z linku ma go w niższej cenie ponieważ nie jest on z europejskiej dystrybucji. Prawdopodobnie pochodzi z rynku rosyjskiego. Czy w związku z tym faktem jest się czego obawiać?

Dopóki sprzęt działa bez awarii (przez 2-3 lata) to nie masz się czego obawiać. I tak dzieje się w zdecydowanej większości zakupów. Problemy mogą się pojawić wtedy, kiedy jednak sprzęt przestanie działać. Wolę kupować tam, gdzie mam gwarancję. Nawet jeżeli to mnie nieco więcej kosztuje.
 

pietrekth7

New member
Witam
Odgrzeje trochę temat,a mianowicie chcę zakupić blu-ray żeby czytał najpopularniejsze formaty mp4,mkv itd.....
Niestety moje kino domowe Yamaha RXV361 dvd nie daje rady z mp4,mk.
Jakie byście polecili :
1. Samsung BD-H5900
2. Samsung BD-F6500
3. Pioneer BDP-160-K
4. Samsung BD-H6500
5. Yamaha BD-S473 lecz chyba nie odtwarza mp4 :(
Podstawa żeby nie miał problemów z txt czy srt do mkv czy mp4

a co powiecie o tym Samsung BD-F7500, Samsung BD-H6500 ?????????

dziękuję

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gbh71

New member
Przeczytałem cale forum i nic z niego nie wynika. Temat rzeka. Warto usystematyzować:
Puntkt 1 BR do 500 zł i oceny 1-5 po pierwsze - za jakość obrazu BR, po drugie - multimedia (wszystkomający z wyszczególnieniem formatów) wraz z uzasadnieniem ( fajny pilot, kompatybilnosc z czymkolwiek)
Punkt 2 BR do 1000 zł. I tak co 500 zł aż do np. 5.000.000,00 zł

I wtedy będzie można coś wybrać, bo ww dyskusje większości nie pomagają, a temat jest " jaki blu- ray polecacie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko tak naprawdę czy to ma sens?. Wzrokowo możemy sobie wybrać np. na allegro ten co Nam się podoba. Dane techniczne też mamy w opisie, więc wiadomo jakie formaty obsługuje. Pozostaje jedynie awaryjność i obsługa. W kwestii obrazu czy dźwięku z oryginalnych BD, to podejrzewam że wszystkie będą na podobnym poziomie. Zgodnie z tematem, każdy może wyrazić subiektywną opinię. A że to nic nie pomaga, to ja wiem bo nieraz już wybierałem różne sprzęty:p Dzięsięciu napisze kupuj produkt X, i już praktycznie jesteśmy zdecydowani, a tu jedna osoba napisze że to szajs i kupuj produkt Y, i tym samym znowu daje do myslenia. To jest tak jak z innymi sprzetami w danych ramach cenowych, nie ma zupelnie złego i wybitnie dobrego. Producenci nie mogą sobie pozwolić żeby ich produkt odbiegał jakością czy kompatybilnością od innych, a zarazem poczynione w dzisiejszych czasach oszczędności uniemożliwiają wyprodukowanie BD za 500zł, który może rywalizować pod każdym względem z konkurencją za 2,5k. Ten BD za 5000.000zł, to chyba byłby ze złota:p
 

arekszy

New member
a co powiecie o tym Samsung BD-F7500, Samsung BD-H6500 ?????????
dziękuję
pozdrawiam

Kupiłem BD-F7500 bo:
-miał współpracować z TV Samsunga i być sterowane jedno i drugie z jednego pilota,
-musiał mieć analogowe wyjście 5.1
-czytać popularne formaty (w tym flac)
-obsługiwać DLNA bez zająknięcia.
i z tym sobie radzi

nie poradził sobie z plikami DTS :shock:

Wykonanie trochę lepsze niż wszelakiej maści plastikowych playerów.
Przyciski dotykowe i wyświetlacz trochę lepszy niż totalny badziew u konkurencji.
Szybki start, umiarkowana głośność napędu.
Smart TV - jak na razie szajsung ma najlepszy (ogólnie).

Kosztował tylko 500zł z 12msc gwarancją.
Dobrze wydana kasa - biorąc pod uwagę ww załozenia
pzdr
a
 

pietrekth7

New member
Witam kupiłem jednak H6500 i mam pytanko czy jest aplikacja weeb.tv ???? z przeglądarki idzę weeb lecz coś czytałem,że jest aplikacja dzięki i pozdro
 
Do góry