Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

krzysiek29

New member
Dzięki za sugestie. Osobne CD mam (Yamaha CDX397 swoje lata już ma) i myślałem, że zmniejszę ilośc klocków nie tracąc z jakości ale nie mam gdzie odsłuchac. Amplituner obecnie to Onkyo 727.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu już koledzy porównywali lepsze BD do tańszych odtwarzaczy CD, i przeważnie odtwarzacz CD odznaczał się lepszą jakością brzmienia. Musisz gdzieś porównać zanim kupisz, bo może się okazać że nawet BDT 500/700 zagra gorzej od Twojego CD i po prostu wystarczy jak kupisz jakiś tańszy BD za parę stówek?
 

Maciej_S85

New member
Czytałem, że Oppo 103D jako odtwarzacz CD jest porównywalny do samodzielnych CD za ok 1500zł. Ale cena wiadomo 3,5k.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

krzysiek29

New member
Co do porównania dźwięku to mi nawet Onkyo BD809 podszedł porównując do zwykłego CD ale szybkośc działania pozostawiała dla mnie wiele do życzenia a to już połowa ceny Oppo....
 

Maciej_S85

New member
Prawda. Widzisz też od miesiąca wybieram bluraya. Chciałem cos do mojego ampli ze stajni harmana ale tu akurat jest cienko. Dla mńie w grę wchodzą 2 modele. Panasonic BDT 700 lub wlasnie Oppo 103D.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

krzysiek29

New member
Z szybkością działania to się zgadzam ,ale tylko w wypadku ładunku płyty bluray.
Z płytą cd jest wszystko ok ,jedyne co mnie denerwuje w tym bluray to głośna praca kieszeni.
Jeżeli chodzi o stereo to jakość bardzo zadowalająca,połaczenie po analogu.

... masz rację a w pamięci mi pozostał ten długi czas. Chyba trochę podniosę budżet i jego wezmę..
 

rowers

New member
Witam, zakładałem temat ale nikt nie odpowiedział. Akurat to już mało ważne, bo przemyślałem sprawe i postanowiłem dorzucić do jakiegoś lepszego sprzętu. Jako, że amplituner posiadam Onkyo pomyślałem o tej samej firmy odtwarzaczu. Czytałem tutaj właśnie o BD-SP809, ale myślałem mimo wszystko o tańszej wersji BD-SP309. Co o nim myślicie? W internecie niektórzy wypowiadają sie raczej mało pozytywnie, jednak niezbyt mi zależy na szybkim ładowaniu płyt itd. Jednak zależy mi tylko na dobrej jakości obrazie i dźwięku. Jak to wygląda w tym odtwarzaczu?
 

michalk1

New member
Panowie, ponowie pytanie, pomoże ktoś w wyborze, wszystkie są praktycznie w tej samej cenie.
Chciałbym dokonać wyboru i zakupić odtwarzacz do końca przyszłego tygodnia.

Priorytety:
Jakość obrazu z BD/DVD oraz materiałów z USB.
Czasem chciałbym też posłuchać muzyki z CD, więc jeżeli któryś z nich oferuje coś lepszego w tej kwestii to ma znaczenie.

1) Panasonic DMP-BDT360
2) Sony BDP-S5200
3) Samsung BD-H6500

Podpięte to będzie do Sony 50w829b + głośniki Philips Fidelio E5


Najmniej chyba skłaniam się ku Sonu, a najbardziej do Panasa, natomiast jestem otwarty na propozycje i sugestie.

Dzięki z góry.
 

SDman

Banned
1) Panasonic DMP-BDT360
2) Sony BDP-S5200
3) Samsung BD-H6500

Podpięte to będzie do Sony 50w829b + głośniki Philips Fidelio E5
Najmniej chyba skłaniam się ku Sonu, a najbardziej do Panasa, natomiast jestem otwarty na propozycje i sugestie.

Dzięki z góry.

Witam,
a jaki masz smartfon - tablet ? Jeżeli samsunga to nie zastanawiaj się tylko H6500.

Pozdr.
 

michalk1

New member
Nie pomagasz :) zamiast zawężać wybór to go poszerzam.
Dlaczego ten Pioneer? w czym będzie lepszy od tamtych odtwarzaczy?

Z tego co widzę, to różnica jest w coaxialu zamiast optyka. No i jeszcze ma analogowe audio, ale mi się akurat nie przyda.
 

michalk1

New member
Przejrzałem tamten temat i mam zagwozdkę, teraz bym się skłaniał tylko ku Panasonicowi albo własnie Pioneerowi.
Jedyne co mnie zastanawia to czy obraz z DVD będzie równie dobry co na pozostałych playerach, Hermann miał jakieś zastrzeżenia chyba do tego.
Mam jeszcze sporo filmów na DVD i chciałbym je wykorzystać.

Przeczytałem tez recenzję na Pioneer BDP-170
generalnie ocena ta sama co dla Panasa :) chociaż z Sony i Samsungiem przegrywają (Overall 9/10) pewnie przez net content.
 
Do góry