Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

Hermann

New member
firestorm7 napisał :Hermann. Dobrze kombinujesz, tym bardziej że masz "lekarstwo" dla 450-tki. A Pioneer VSX-1223 też "dobrze" wygląda."

firestorm, wyczuwam ironię.
jeśli chodzi o wygląd, to VSX-1223 wygląda naprawdę dobrze. Cudzysłów nie jest potrzebny.

Jak się spisuje - nie wiem - jak już wybiorę takie rozwiązanie to zapewne udam się na odsłuchy.
Jak na razie myślę o no niezbyt drogim odtwarzaczy bluray.
" Primare BD32 (cena około 15000zł) " naprawdę mnie nie interesuje.
Mam naprawdę dużo lepsze pomysły na wydanie takiej kasy.

Oczywiście, mogę zainteresować się także CD 751. W końcu do jego ceny jeszcze mogę sobie pozwolić.
Ostatnio pojawił się nawet na Allegro w cenie 3200 zł. "Z ekspozycji"
Nawet zadzwoniłem. Ech, szkoda gadać, bo zresztą już dostałem częściowego bana (nie mogę odpisywać w tym wątku używając opcji "cytuj")
(prawdopodobnie za "lekarstwo")
Powiem tylko, że pan z tego sklepu udawał, że nie wie w ogóle, co to jest Cinavia. Udało mi się dowiedzieć jedynie, że odtwarzacz po tej "ekspozycji"
ma "lekko" porysowaną górną część obudowy.

I na razie tyle. mam nadzieję, że mój ban jest czasowy....:)

https://www.youtube.com/watch?v=7NZR9k72L9o
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Tym Przedziale cenowym 450 jest łakomym kaskiem jeśli chodzi stosunek jakości,funkcjonalności do ceny bo trudno będzie szukać coś podobnego w tym przedziale zwłaszcza że ma 2 oddzielne wyjścia hdmi,odczyt większości kodeków.Co do SCAD i DVD audio to powoli przechodzą do lamusa tu chyba lepiej wybrać dac usb skonfigurować go z kompem i dobrym programem i odczytywać pliki audio w HD zwłaszcza że coraz więcej jest sklepów(legalnych) w necie gdzie oferują orginalną i profesionalną jakość nagrań w tym formacie za drobną opłatą
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
"firestorm, wyczuwam ironię.
jeśli chodzi o wygląd, to VSX-1223 wygląda naprawdę dobrze. Cudzysłów nie jest potrzebny".

W żadnym razie! Miałem na myśli nie tylko aparycję, ale przede wszystkim możliwości. :-o Tak że, spokojnie.
 

Hermann

New member
spinacz66 poleciłbyś jakąś dobrą płytę SACD?

Gerus6, wygląda , że chyba powinieneś trochę doczytać w necie.

CD - to skrót od Compact Disk
Co to jest i jak gra CD, to chyba wiesz.

SACD to skrót od Super Audio Compact Disk.
Gra znacznie lepiej, ponieważ jest kodowane w wyższej jakości bitowej, jak i z podniesionym próbkowaniem.

Trudno coś polecić, bo każda płytka SuperAaudioCD gra z założenia lepiej od zwykłego CD ze względu na w/w uwarunkowania techniczne.
Raczej postaraj się wybrać swój ulubiony zespół muzyczny i poszukać czy jest płytka SACD tego zespołu.
(Oczywiście musisz posiadać odpowiedni odtwarzacz, zdolny do odtworzenia SACD.)
I nie przejmuj się, że kupisz płytkę, którą już posiadasz na CD. Będziesz mógł porównać i sam ocenić różnicę.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dziękuję Hermann więc muszę sobie poczytać ;)
Jeżeli chodzi o muzykę to słucham raczej wszystkich gatunków, no może oprócz hip-hopu, rapu, techno, trans ponieważ wtedy odczuwam silny ból w uszach :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie co prawda modele z przed paru lat ale ciekawe ile jest w tym prawdy?

Board - FrazPC.pl - [RTV] Uwaga odtwarzacze Blu-ray!!

A z innej beczki, czy wasze odtwarzacze wysylaja dzwiek na wyjscia analog stereo RCA w przypadku plyty blu ray 24p? Bo moj Panasonic jak tylko wrzuce mu taka plyte to po analogu dzwieku nie ma, musze kilka razy wlaczyc plyte az wkoncu zaskoczy. Dla mnie to wazne bo do wzmacniacza sygnal moge podac tylko analogowo. Mialem nadzieje ze aktualizacja softu zalatwi sprawe ale ze to stary model to aktualizacji od 2 lat nie bylo az do teraz. Zainstalowalem poprawke, ktora niby miala poprawiac odtwarzanie blu ray. Mialem nadzieje ze usuneli ten blad ale gdzie tam.. Na AVSForum tez pisza ze blu ray Panasonica X10 czyli 110/210/310 maja problem z dzwiekiem analog podczas odczytu plyty 24p.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
tego nie sprawdzałem czy u mnie jest na analogu.Co do tamtych modeli to jak pamiętam funaj nie posiadał dekoderów bez stratnych nie wiem płytki mogą mieć te same ale procesory audio są inne mi się zdaje chodź to starsze już modele więc mogę sie mylić.Ale ciekawy wątek.
LG 420 ma dźwięk na analogu 24p klatkowym filmie jutro sprawdzę panasa 45 bo muszę go podłączyć
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe jeszcze Blu ray nie jest dominujacym nosnikiem, sporo osob w ogole nie slyszalo o nim a juz szykuja nastepce. Ceny takich plytek i palnikow zapewne beda zwalajace z nog a jak narazie wlasnie blu ray z powodu ceny jest malo popularny.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
słuchajcie posiadam filmy nagrane na płytach AVCHD DVD czy jakoś tak płyta jest gietka i cienka 2 albo 3 mm czy na takiej płycie jest ta sama jakość dvd co na normalnej
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie pomoge bo w takich "innych" formatach to nie siedze ale wydaje mi sie ze nosnik nie ma znaczenia. Wszystko zalezy od formatu pliku, kompresji itd chyba?

Btw. Czy jest spora roznica w obrazie i dzwieku miedzy Blu Ray podstawowymi czyli np. Denon 1713 czy Marantz 5007 a tymi flagowcami jak 3313 i 7007. Cena jest zazwyczaj 2x taka ale czy to przeklada sie na tak diametralna roznice i warto dolozyc ?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
cena nie zawsze idzie z jakością dobrym przykładem jest Pioneer BDP-LX52 gdzie kosztował 3000zł a był porównywalny z dużo droższymi Pionka Fd51/LX71 sekcja wideo taka sama porównywalna posiadał system PQLS poprawiał ścieszki PCM.Na denonach się nie znam ale jak czytałem u nich każdy jest inny w funkcjonalności przykładem Denon DBT-4010UD sekcja wideo znakomita a dźwięk po niżej oczekiwań przy cenie 9000zł
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No tez slyszalem sporo o tym ze Pionki Blu ray LX jesli chodzi o dzwiek analogowy to zadna rewelacja. To jest nie do pomyslenia, placimy za czytnik tyle kasy a nic soba nie reprezentuje.. Z denona to bardzo dobre opnie audio zbieral poprzednik 1611, nie wiem czy 1713 i 3313 nadal trzymaja poziom. 1713 ma moj kumpel i chwile sluchalem, niby fajny ale co mi da taki odsluch jak inny ampli, kolumny, pokoj itd.

Ja to nie moge sie doczekac az moj Panasonic zdechnie i chce kupic BD Denona do kompletu. 1713 jest w dobrej cenie, 3313 za 3000 to juz jest kupa kasy ale moze wyjda jakies nowe modele to te stanieja.. Najbardziej to mnie wkurza ten blad z dzwiekiem. Mam 3 BD 24p i czasem kuzwa 10 min wlaczam i wylaczam odtwarzacz aby wkoncu zalapal dzwiek na analogu..
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Whiplash. Jak dla mnie, aż tak duża różnica w cenie między 1713 a 3313 nie ma uzasadnienia. Odtwarzacze te aż tak bardzo nie różnią się między sobą. Nie porównywałem jch środkami. Ale wystarczy spojrzeć i porównać choćby tylną ściankę obu. Jedyny plus dla 3313 to to, że ma dwa wyjścia hdmi. Autorskie rozwiązanie Denon Link. Kto tak naprawdę z tego korzysta? A to dość drogie rozwiązanie, na pewno rzutujące również na cenę. Z resztą, w przypadku Twojego wzmacniacza i tak tego nie wykorzystasz. A audio dla drugiej strefy? Nie wiem, czy ma sens. Chyba że faktycznie, komuś jest to potrzebne i w jakiś sposób chce to wykorzystać. Ja też miałem dylemat przy wyborze nowego bluraya. Jako że mam Denona AVR-4311, to również szukałem Denona, choćby ze względu na wygodę sterowania jednym pilotem. I byłem zdecydowany na DBT-1713 bez dwóch zdań, bo w zupełności by mi wystarczył. No ale Cinavia. Jedynie mogę Ci zaproponować link, ale pewnie już go znasz: Denon - DBT-1713 - Odtwarzacze Blu-ray - Testy sprztu audio Ale, to tylko moje skromne zdanie.
 
Do góry