Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

chrisk_89

New member
Chrisk 89 poczytaj sobie opinie na forum o odtwarzaczach BD spod znaku LG w odpowiednich wątkach. Jest dobrze do chwili gdy firma dba o aktualizacje softu. Obsługa gwarancyjna , hmm temat rzeka. Ja bym ci raczej polecił coś ze stajni Samsunga lub jakiegoś BD Panasonica. W pierwszym masz multimedia, czytanie plików, w drugim chyba znacznie lepsze parametry obrazu. Ale jeśli zakładasz, że za 2-3 lata zmienisz odtwarzacz, to śmiało kupuj LG-ka. Przynajmniej z pilotami będziesz miał jeden kłopot mniej.

1. No właśnie czytam i ... po cichu liczyłem na (p)odpowiedź w tym miejscu jakiegoś właściciela LG.
A od czytania, to aż mi łeb spuchł i teraz dopiero łeb jak sklep!

2. Byłby to mój pierwszy odtwarzacz, który nie byłby ... Panasonicem. Obecnie (w stopce widać) zajeżdżam trzeci odtwarzacz DVD Panasonic od ... 1997roku! Przy czym... dwa poprzednie nadal działają :-D Problemem w pierwszym był brak możliwości czytania DVD-/+RW (oraz mp3), w drugim DVD+/-R DL, a w obecnym... brak obsługi nowszych plików, usb, itd.... No dobra - po przeprowadzce jeszcze się tacka przycina i nie zawsze się otwiera ;-)

3. Zakładam, że odtwarzacz kupuję niemal do jego śmierci - bądź braku zdatności. Najchętniej na co najmniej 5 lat....

To który z Panasów ma podobne parametry jak LG BP640 Koledzy Forumowicze właściciele tej marki?

P.S.
Budżet dziś może nie puścić - ale żeby dobrze kupić, to ja mogę sobie poczekać i dozbierać te 200, 300zł więcej ;-)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Sam sobie chyba odpowiedziałeś co kupić. W przedziale 400-650 zł każdy BD panasa spełni twoje oczekiwania. Nawet w tym wątkj masz konkretne porady.:-o
 

chrisk_89

New member
Sam sobie chyba odpowiedziałeś co kupić. W przedziale 400-650 zł każdy BD panasa spełni twoje oczekiwania. Nawet w tym wątkj masz konkretne porady.:-o

No to stoję okrakiem i mętlik w głowie powraca :-D
Polecany przez wielu w tym wątku Samsung BD-H6500 (średnio ok. 550zł) i Panasonic BDT370EG (ok. 500zł.).
Niższe modele Panasonica mają tylko out HDMI (a u mnie w ampli coax lub optic) i są Wi-Fi ready ("kup Pan adapter").
Z OPISU sklepu euro agd WYNIKA, ze Samsung czyta więcej formatów plików (np. voby!) oraz rodzajów płyt - ale przecież mogli nie wprowadzić u Panasonica wszystkiego.
Panasonic kusi.... tradycją i rozmiarami - idealnie wpasowałby się w miejsce poprzedniego DVD.

Zawsze gdy rozważam zakup Panasonica dźwięczą mi w uszach słowa mojego Kolegi sprzed... 5 lub 7 lat. Dawno temu kupiwszy sobie pierwszy odtwarzacz DVD tej marki, po wielu latach użytkowania stwierdził:
"Że też ja cię k#$*a posłuchałem! Wszyscy dookoła mają odtwarzacze, które grają im mp3, nagrywane płyty, DiviXy! A ta moja franca nie dość, że nie, to jeszcze zepsuć się nie chce, żeby ją wyrzucić!"

To kto mnie przekona do Samsunga BD-H6500 zamiast Panasonica BDT370EG ? ;-)
 

Monkin

New member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym, o którym mówisz Samsung i Panas będą po hdmi grały praktycznie tak samo (obraz). Kwestii dźwięku a konkretnie muzy nie poruszam, bo do tego lepiej kupić nawet najtańszy odtwarzacz CD, który w stereo zagra o klasę lepiej niż odtwarzacze blueray.
Ja mam jeszcze starusieńskiego dziadka DVD panasa Rv-32 z bodajże lat 90 -tych i....dalej sobie gra, nawet w nim lasera nigdy nie czyściłem, ale fakt nie czyta wszystkich plików.
Powtórzę - jeśli ci zależy na multi formatach bierz Samsunga. Jeśli na 1 pilocie bierz LG-ka. Według mnie w klasie 400-650 zł i tak większość plików w dobrej jakości odtworzą wszystkie BD tych 3 firm. Ja po kilku latach z BD390 LG-ka(firma od początku olała aktualizacje softu) , kupiłem za kilka stówek panasa model 460 i nie narzekam. Ale jak mówię większość gram z oryginalnych płyt , choć syn podpina swojego zewnętrznego twardziela z różnym misz-maszem i nic nie mówi , że mu coś nie chodzi.
 

chrisk_89

New member
W tym przedziale cenowym, o którym mówisz Samsung i Panas będą po hdmi grały praktycznie tak samo (obraz). Kwestii dźwięku a konkretnie muzy nie poruszam, bo do tego lepiej kupić nawet najtańszy odtwarzacz CD, który w stereo zagra o klasę lepiej niż odtwarzacze blueray.
Ja mam jeszcze starusieńskiego dziadka DVD panasa Rv-32 z bodajże lat 90 -tych i....dalej sobie gra, nawet w nim lasera nigdy nie czyściłem, ale fakt nie czyta wszystkich plików.
Powtórzę - jeśli ci zależy na multi formatach bierz Samsunga. Jeśli na 1 pilocie bierz LG-ka. Według mnie w klasie 400-650 zł i tak większość plików w dobrej jakości odtworzą wszystkie BD tych 3 firm. Ja po kilku latach z BD390 LG-ka(firma od początku olała aktualizacje softu) , kupiłem za kilka stówek panasa model 460 i nie narzekam. Ale jak mówię większość gram z oryginalnych płyt , choć syn podpina swojego zewnętrznego twardziela z różnym misz-maszem i nic nie mówi , że mu coś nie chodzi.

Dziękuję Ci za poświęcenie czasu, bardzo trafne spostrzeżenia i podpowiedzi.
1. Do muzy stoi osobny "patefon" :) Tylko mp3 grałem z płytek na DVD.
2. S-23, grający do dziś u teściówki był poprzednikiem mojego obecnego S-58. A pierwszym (do dziś chodzącym bez czyszczenia lasera!!!!) DVD był ... RV-40 Panasonica :)
3. BDT460 wzięty na celownik. ZACHWYCIŁ mnie CZYTNIK KART ! :) Tego nie wiedziałem !
Dziękuję raz jeszcze! To bardzo cenna podpowiedź!

Ciekawe, czy pilot od starego ampli SA-DX850 pozwoli również obsługiwać BD? ;-)
 

Emeka

Member
Ja właśnie też stoję przed wyborem blu-raya w miejsce DVD Panasonica z dyskiem. Dysponuję budżetem 500 zł i typowałem Panasa BDT370, Sony BDP-S5500B oraz Samsungiem BD-H6500 i LGBP550. Po przeczytaniu mnóstwo materiału, dyskusji, recenzji na stronach anglojęzycznych (polskie internet jest w tym temacie mało aktywny) wybrałem Panasonica. Niestety, bo z tej firmy mam już i DVD i tv a chciałem coś innego dla odmiany ale znów Panasonic okazał się najlepszy. Minimalnie ale jednak.

Podobno o ile w zakresie płyt blu-ray nie ma zbytniej różnicy to największa różnica tkwi w odtwarzaniu płyt DVD. Niestety niewiele u nas można kupić na blu-ray a poza tym mam sporą kolekcję DVD więc zależało mi na jak najlepszym skalowaniu. I tu podobno najlepszy jest Panasonic, na drugim miejscu Sony. Dodatkowo Panasonic ma wyjście optyczne.

Nie wiem czy są różnice między odtwarzaniem np. mkv. ciekaw jestem opinii uzytkowników w tym zakresie bo plikami mkv też się będę posiłkował ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Bluray Panasa to bardzo dobry wybor, chociaz pod wzgledem funkcji smart (ilosc aplikacji) to ogolnie bieda. Na tym polu Samsung bije wszystkich na glowe.
 
I

irek6311

Guest
Też potwierdzę nawet tanie blu-ray funkcjami i ilością obsługiwanych formatów audio/video biją konkurencję, mam 6 letniego Samsunga DVD i jeszcze działa a był mocno katowany do chwili zakupu blu-ray, można napisać że nie tylko Panasonic to sprzęt nie do zajechania, LG niestety miałem kilka modeli i max 3 lata wytrzymywały.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Będę wdzięczy za wszelkie sugestie dotyczące playera Blu-ray bez blokady regionalnej. Rozmowy ze sprzedawcami playerów na Alle na ten temat nie przynoszą żadnych rezultatów, bowiem ciemnota panuje wielka.

Interesuje mnie sprzęt odtwarzający 3D. Marka, funkcje internetowe i inne bez znaczenia, mam do tego inny player. Chodzi mi o region free.
 

Maciej_S85

New member
Napisałeś, że inne bez znaczenia, więc uznałem, że cena też :) Może być problem z czymś RF w małym budżecie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Pazuzu88

New member
Szukam możliwie najtańszego odtwarzacza który odtworzy
- Filmy Bluray 3D [Warunek niekonieczny]
- Odtwarza dzwięk HD z plików mkv podpiętych do USB (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio itd)?
- Odtwarza płyty cd z muzyka (tutaj chyba nie będzie problemu ale zaznaczam).

Dźwięk HD możne być tylko przesyłany, nie dekodowany. Odtwarzacz będzie podpięty do amplitunera Yamaha rx-v479 który odtworzy dźwięk HD. Ta opcja przesyłania nazywa się chyba passthrough
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pass through to opcja która pozwala na przesył dźwięku na TV bez konieczności załączania amplitunera, wiec jeżeli oglądając film i tak korzystasz z amplitunera KD to tej opcji nie musisz załączać. Ja polecam Ci odtwarzacz Panasonica ( taki jak mam w stopce lub nowszy jeśli wyszedł). Jest dość tani, cichy, szybki. Ma wi-fi, więc nie musisz się martwić o aktualizacje po warunkiem posiadania routera wi-fi. To o czym piszesz obsługuje bez problemów, posiada na pokładzie różne serwisy internetowe, a przede wszystkim zapewnia ładny obraz nawet z DVD.
 

martinxxx.ma

New member
Dźwięk HD możne być tylko przesyłany, nie dekodowany. Odtwarzacz będzie podpięty do amplitunera Yamaha rx-v479 który odtworzy dźwięk HD. Ta opcja przesyłania nazywa się chyba passthrough

.....z tego co pamiętam to nazywa się bitstream lub cosik takiego... i teraz większość odtwarzaczy albo może dekodować na swoim pokładzie i wysyłać jako LPCM lub zostawić dekodowanie ampli i wtedy na ampli wyświetli się odpowiedni format albo dolby true hd albo dts-hd master audio...
 

Pazuzu88

New member
Wstępnie zdecydowałem się na DMP-BDT371EG. Wystarczyła by mi wersja 271 ale 371 prawie odpowiada na szerokość amplitunerowi. Co moim zdaniem jest ważna dla oka:)
 

chrisk_89

New member
Chrisk 89 poczytaj sobie (..) Ja bym ci raczej polecił coś ze stajni Samsunga lub jakiegoś BD Panasonica. (..)

Oj Panie i Pany.... Jaja z tymi BD jak skur..czybyk.
Wziąłem sobie ci ja do sklepu różne płytki z filmami. Dzień wolny miałem, kolega kolegi w sklepie Euro pracuje, drugi w Saturnie i wio - poprosiłem o podłączenie Samsunga H6500 i Panasonica 370 do tv.
Oryginały BD (3D) - BOMBA!!! JeZdem zachwycony! Cuudooo!!! Maleficent, Strażnicy galaktyki, Samoloty 1 i 2 (i innych kilka animacji, które uwielbiam) - genialne!!!!
VCD i SVCD.... - zacinały się :-(

Ale największe jajca zaczęły się z plikami mkv, płytami DVD R i DL.
Bo muszę się pochwalić, że lubię takie filmy - co to ich w Polsce na płytach nie znajdziecie.
Mało tego - godajom w nich po japońsku i polskie napisy custom to jedyna możliwość :-(
(polecam A. Kurosawy "Sagę o dżudo" czy Rurouni Kenshina! Rozrzut niby spory - ale kto kocha japońskie filmy, zrozumie).
Generalnie - oglądając filmy ino oryginalna ścieżka mnie interesuje (poza animacjami - bo wiadomo dziecko w domu).
Upscaling w Samsungu! :blagam: bić pokłony!!!!! (Kurosawa wszedł w XXI wiek, choć film z 1943 bez cyfrowej rekonstrukcji!). Obraz? SUPER!!! (jakoś Panasonic mnie nie porwał).
Tylko nagle - po dwudziestu-kilku minutach napis "coś o dźwięku" (płyta DVD+R DL). Do szuflady płytka z Kenshinem (DVD-R DL) - powtórka (w 21 minucie).
Zaczynam grzebać w necie. Wrzucam na Pendrive jakieś mkv dzieciaka. I zonk :-(
Na polskiej ścieżce audio ok - do 42 minuty. Na oryginalnej - 4 litery.

Usiadłem i zapłakałem.
Wychodzi na to, że ... chciałem kupić sobie odtwarzacz do tych 16 płyt 3D, co je mam.
A do DVD custom musiałbym zostawić starego patefona...
Bez sensu!

W kompie jest wypalarka BR.... Wyciągnąłem m2ts na pendrive i... poszedł z odtwarzacza TV (Big Hero 6) i na polskiej ścieżce i na oryginalnej. Ino napisów nie mogłem wybrać.

Będę SE eksperymentował dalej (zainstalowałem próbną wersję KooRaRoo - odtworzyłem z sukcesem pierwsze filmiki w diviX oraz mkv zdalnie na TV) i chciałbym Was prosić o radę:

- w którym dziale/wątku/temacie znajdę najwięcej info o cinavii? (bo "szukaj" wyrzucił mi kilka wątków - a do przeczytania będę miał więcej niż to hasło)
- w którym dziale/wątku/temacie znajdę najwięcej info o dyskach/magazynach do TV (ponoć mój TV potrafi z nich odtwarzać)?
- w którym dziale/wątku/temacie znajdę najwięcej info o ... sieciach Wi-Fi ? (bo na pliku m2ts wysyłanym po fifirifi za hu-steczkę nie da się oglądać, bo rwie film, i prawdopodobnie wychodzi na to, że sygnał za słaby/za wolny jest)

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

Dziękuję Wam Wszystkim za pomoc w dobieraniu odtwarzacza, ale chyba błędnie określiłem swoje potrzeby :-(
 

chrisk_89

New member
Bardzo przepraszam za "pisanie jedno pod drugim" - nie mogłem edytować poprzedniego posta.

Wszystkim OGROMNIE dziękuję za udzieloną wszelką pomoc.

Do odtwarzania plików mkv 3D (po zmianie z m2ts) na telewizorku używał będę ... dysku twardego :-D SAMSUNG D3 STATION 2TB (STSHX-D201TDB).
Najzabawniejsze jest to, że płytki BD będą sobie stały na półce niemal dziewicze :-D
Za zaoszczędzoną kasę kupię kiedyś ponownie DVD, aby służyło, jak moje dotychczas.
Wyszło na to, że to najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:
Najzabawniejsze jest to , że ten patent z 3D ci nie wypali.
W katalogu stream masz oprócz m2ts jeszcze jeden katalog w którym
są pliki ssif. I to one są plikami 3D, nie znalazłem programu by je przerobił
na mkv 3d lub m2ts 3D.
 

bejrut

New member
Witam
Potrzebuje smart blu-ray ktory bedzie miał polskie vod tzn tvn player, tvp, onet player itp.
Który odtwarzacz polecacie na chwile obecna?
 
Do góry