Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

astw

New member
"dokonał żywota na gwarancji mój Pioneer 450" Serwis odmówił naprawy i zaproponowano zwrot pieniędzy? Z jakiej przyczyny? To znaczy, że jeśli zepsuje się po gwarancji to ... nie da się go naprawić?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To też dziwne, bo na gwarancji nikt łachy nie robi że naprawi, wymieni sprzęt lub zwróci pieniądze. Po gwarancji czasami tak jest że naprawa jest nieopłacalna.
 
B

burz

Guest
"dokonał żywota na gwarancji mój Pioneer 450" Serwis odmówił naprawy i zaproponowano zwrot pieniędzy? Z jakiej przyczyny? To znaczy, że jeśli zepsuje się po gwarancji to ... nie da się go naprawić?

Serwis przyjął do naprawy gwarancyjnej na początku kwietnia (pionek zaczął chodzić jak młockarnia, nie czytał płyt, wieszał się podczas odtwarzania itp), na początku maja na moje pytanie o los sprzętu odpisali, że czekają na zamówione części, a kilka dni temu dostałem info, że będzie zwrot kasy.
Nie wiem czy miało znaczenie moje pismo dołączone do odtwarzacza, że w przypadku braku możliwości naprawy i wymiany na nowy egzemplarz - odstępuję od umowy kupna i żądam zwrotu kasy.
Ps. Pioneer wyleciał z mojego podpisu.
Dla ciekawych na czym gram:
Stereo Denon 2910, Pro-Ject RPM 5.1/1012GX/speedbox + Nuda II/OPA627,
* amp Denon 2106,
* fronty+central: Focal Chorus 826v (fronty mod: mundorf supreme/mcap/pathaudio), satelity 4x Mission m7ds + sub B&W300.
* kabelkologia: Cardas Crosslink (DIY) + IXOS 104 + Black Rhodium Harmony + Audioquest Type4/Qed Ruby + HDMI Supra HF100 12m + Profigold PGD4000
Listwa: Taga Harmony PF-1000/Sonus Oliva
 

Szlachtus

Member
Podłączam się do pytania :) Mój Pioneer BDP-450 również nie został naprawiony, miesiąc czekałem na części, a następny miesiąc na decyzję czy sprzęt zostanie wymieniony lub będzie zwrot gotówki. Ostatecznie zwrot gotówki. Szukam następcy który będzie podobnych parametrów. Zależy mi aby miał dwa wyjścia HDMI. Co teraz polecacie w cenie 1000zł? (tyle kosztował ten Pionek)
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
Ano właśnie, podobny dylemat:)
W międzyczasie drążyłem temat, i jak dla mnie jedyną alternatywą przy zakładanych możliwościach finansowych jest wybór między Panasonikami: DBM-BDT460 a DBM-BDT570, czyli wydatkiem ok. 650 zł a 1400 zł.
I jednak skłaniam się ku droższemu, bo zależy mi na jakości dźwięku, a dostępne zagraniczne testy dobrze oceniają tego panasa w tym względzie (poza tym ma np. regulację wysokości i jasności napisów czy wyjście cyfrowe koaksjalne, o komplecie wyjść audio nie wspominając).

Jest jeszcze trzeci opcja - jakiś LG z dwoma wyjściami HDMI w cenie tańszego panasa, ale tej marki nie biorę pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
Pytania pozostały bez odpowiedzi, więc cóż robić - kupiłem 570-tkę i czekam na paczkę ;)
 
B

burz

Guest
Odpakowałem, podłączyłem...

Tak na szybko, po godzinie zabawy:
w porównaniu do mojego pionka 450 panas jest bardzo szybki i cichy, BR wczytuje moment. Obraz świetny, mnóstwo ustawień, na razie nic nie przestawiałem, wszystko domyślnie na zero, obraz jako "kino super jakość" (czy jakoś tak). Dźwięk (coax) bardziej rozdzielczy niż z pionka, przynajmniej tak mi się wydaje po kilku minutach brzęku mieczy w "Królu Arturze" i przelotach gołębi z płyty JMR "Aero" DTS.
 
Ostatnia edycja:

chrisk_89

New member
Odpakowałem, podłączyłem...

Tak na szybko, po godzinie zabawy:
w porównaniu do mojego pionka 450 panas jest bardzo szybki i cichy, BR wczytuje moment. Obraz świetny, mnóstwo ustawień, na razie nic nie przestawiałem, wszystko domyślnie na zero, obraz jako "kino super jakość" (czy jakoś tak). Dźwięk (coax) bardziej rozdzielczy niż z pionka, przynajmniej tak mi się wydaje po kilku minutach brzęku mieczy w "Królu Arturze" i przelotach gołębi z płyty JMR "Aero" DTS.

A próbowałeś coś SACD?
W ogóle czyta taki format?
Nawet na stronie Panasonica nie napisali :-(

Jestem trochę wystraszony, że w specyfikacji na stronie Panasonic Polska nie napisali jakie płyty czyta. W Komputroniku widnieją z formatów DVD R tylko "minusy".
A ja całe archiwum zdjęć plus nagrania z kamerki (AVCHD) trzymam na płytach "plus" R i DL :-(
Byłbyś uprzejmy "coś tam" sprawdzić (nawet na jakimś DVD+RW) ?

Z góry dziękuję.
 

chrisk_89

New member
Dziękuję za obydwie odpowiedzi.
Sąsiad uparł się na nowy odtwarzacz DVD, podpowiedziałem żeby (skoro musi) kupił raczej BD i ten wpadł do mnie z zapytaniami o Pioneera 180K.
Otworzyłem mu wątek, pokazałem, co o Pioneerze "się pisze" i co o Panasonicu.
Może pojawi się nowy user na forum ;-)
 

zimny18

New member
Witam.
Chcialbym kupic odtwarzacz blu ray do ok 1200zl
Jedyny warunek konieczny szerokosc 43cm

Mile widziana interpolcaja i odtwarzanie plikow z pendriva
Co w takiej sytuacji na ta chwile jest warte uwagi
 

Szlachtus

Member
Witam ponownie, mam okazję kupić Pioneer LX-91 w idealnym stanie. Ktoś coś wie czy sprzęt warty ceny i godnie zastąpi model bdp-450? Recenzje ma świetne, ale o 450-tce też na początku czytałem pochlebne opinie...
 
D

Deleted member 452525

Guest
Kupiłem Pioneera BDP-160 za 200zł.Co myślicieo tym BD?
Chciałem coś co zastąpiło by mi PS3.Syn zabrał mi z pokoju :(
Głównie do koncertów na BD,bo filmy oglądam z laptopa.No i może jakaś muza z usb.

Ja sprzedałem ten złom 160, wiec współczuję. Za 200zł dobra cene wyszarpałeś. Niestety zwiecha za zwiechą, wczytywanie płyt masakra, pilotem na 5 razy trzeba celować żeby załapał. Po sieci się wiesza na plikach, po wyjęciu usb i przejściu na płytę się wiesza. tak wiec gratuluję i życzę cierpliwości przy wyciąganiu kabla z sieci przy hard reset hahah

PS. na plus dobry dźwięk i jakość obrazu, ale całość psuje obsługa.
 

3echo

Member
Bez reklam
Niestety wszystko się zgadza co napisałeś.Jeszcze z płyty najrzadziej się wiesza,ale po DLNA to już koszmar.Zrezygnowałem z tej funkcji w tym odtwarzaczu.Menu też ma spore opóźnienia.Jak go kupiłem,to miał starą wersję oprogramowania.Po włożeniu płyty CD...zwis.Pomaga wyciągnięcie kabla zasilającego.Po aktualizacji myślałem,że będzie lepiej.Jest lepiej,ale niewiele lepiej.Raz idzie cały dzień bez marudzenia,ale jak chcę go załączyć na drugi dzień,to niestety ni chuchu.Pozostaje znowu wyciągnąć kabelek.
Co do obrazu i dźwięku jest OK.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Pioneer zlewa aktualizacje.Na ten model wydali 2 i szybko walnęli go do archiwum. Ja już sprzętu tej firmy nie kupię. O ile się nie mylę to ta ostatnia aktualizacja to 1.06. Niewiele zmieniła. Rozważam obecnie zakup Sony H1 lub Panasonica 570

Kapusta 150 też miałem. Wieszał się jak 160 do tego odwalał mi numery, że na nagranej płycie nie widział połowę filmów avi. Napędy fatalne, wysuwają się głośno jak traktory tyr tyr tyr :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry