Jaki odtwarzacz Blu-ray na ta chwilę polecacie ?

3echo

Member
Bez reklam
Naciskam EJECT i nic,to naciskam drugi raz,a tacka się w międzyczasie otwiera i zaraz zamyka.I tak w kółko.Tak jest u mnie :)
 

cruzier

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu Odtwarzacza Blu ray. Posiadam TV jak w stópce.
Najbardziej odpowiadałby mi odtwarzacz bez żadnych wodotrysków do 500 zł, gdyż zależy mi na jakości obrazu. Rzuciły mi się w oczy dwa modele:
Samsung BD-j7500 i bd-h6500 ... Pytanie czy warto dopłacać do 7500 ?
A może coś innego polecicie.
Pozrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kup sobie jakiegoś Panasonica DMP serii 3xx. Ja jestem bardzo zadowolony. Sprzęt jest cichy, nie zawiesza się, ma wszystko co potrzeba i nawet DVD porządnie wyglądają.
 

cruzier

New member
@krzysiek1980 - dziękuję... W sumie bliżej mi do Panasa niż do Samsunga. Nie wiem czemu ale jakoś za firmą Samsung nie przepadam... tak mam i już.
A jeszcze tak myślę - ze względu na mój TV Sony - czy nie rozsądniej byłoby kupić odtwarzacz tej samej firmy ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do sony nie pomogę, bo nigdy nie miałem. Mam też stare DVD Samsunga i również sprawuje się świetnie, a sprzęt już ma z 9 lat. Panas słynie wlaśnie z bardzo dobrego obrazu, więc jak nie potrzebujesz wodotrysków to śmiało możesz brać. Osobiście też mam lekki mix jesli chodzi o producentów sprzętu, bo TV mam Samsunga ale się tym nie przejmuję:)
 

zgred72

New member
@krzysiek1980 - dziękuję... W sumie bliżej mi do Panasa niż do Samsunga. Nie wiem czemu ale jakoś za firmą Samsung nie przepadam... tak mam i już.
A jeszcze tak myślę - ze względu na mój TV Sony - czy nie rozsądniej byłoby kupić odtwarzacz tej samej firmy ??

Pomysł głupi nie jest, tym bardziej,że będziesz mógł wszystko pewnie jednym pilotem potem ogarnąć. ;)
 

cruzier

New member
@zgred72 - o to mi właśnie chodziło - aby ograniczyć też do minimum ilość pilotów ... Jednak... coś ciężko z doradztwem który ewentualnie Soniacz :)
 

robert83

New member
dolby true hd --> dolby digital

Cześć, mam pytanie: który z obecnych playerów bd "obniży" dolby true hd do dolby digital 5.1 na wyjściu optycznym/coaxial (tak żeby nie było tylko stereo)? bo z dts hd, wiem że tak działa. Akurat jestem na kupnie jakiegoś playerka a mam stary amplituner bez nowych dekoderów.

Może ktoś akurat ma taką konfigurację.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myslę że przy starszych dekoderach każdy ampli Ci zapoda najbardziej wypasioną scieżkę jaką ma? Ja nie mam Atmosa i jak zapuszczę film z tą ścieżką to mam max. DTS HD MSTR 5.1 ( mam tylko 5 kolumn), podobnie mam ze scieżkami 7.1 pomimo że posiadam ampli 7.1 to nie mam takiej liczby wykrytych kolumn.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myslę że jakość dźwięku Ci spadnie do standardowego DD i DTS. Po optyku i coaxial chyba nawet wyższa jakość nie pójdzie, jedynie po HDMI.
 

robert83

New member
Jeśli ktoś z drogich forumowiczów mógłby zrobić taki test (z opisaniem swojego modelu) to byłbym wdzięczny. Czyli podłączyć optykiem lub coaxialem do amplitunera dźwięk, włączyć film ze ścieżką dolby true hd i zobaczyć co będzie, a właściwie usłyszeć :)
 
Nie ma sensu robić testu, na optyku i coaxialu osiągniesz maksymalnie DD i DTS, chcesz mieć więcej to hdmi i amplituner lub player który ma wbudowane dekodery DTSHD i TrueHD z wyjściem po analogu 5.1 lub 7.1. Oczywiście w tym drugim przypadku zapomnij o Atmosie i DTSX.
 

robert83

New member
Ok, skoro tak mówicie, przetestuję sam jak kupię. No to teraz przejdźmy do konkretnego modelu.
wymagania:
-niesłyszalny (podczas odtwarzania płyt blu-ray i DVD) z około 1,5m
-dobry, PŁYNNY obraz
-dobre skalowanie DVD (np to co pokazuje xbox 360 na DVDkach jest słabe dla mnie, jakieś ząbki itp)
-dobry dźwięk
-odtwarzanie nieprzetworzonych dużych plików (m2ts, mkv) wyciągnietych z zagranicznych płyt blu-ray (mam sporo w mojej kolekcji) celem dodania polskich napisów w np SRT (cała reszta smartów, dlna, wifi itp nieistotna)
-wyjście coaxial lub optyczne (na razie zostanę przy starym ampli)
-regulacja opóźnienia dźwięku z uwagi na TV jaki mam, Panasonic AS640, on ma z włączonym upłynniaczem inputlaga na poziomie pewnie 100ms
-cena: powiedzmy 500, 600 zł

czytając instrukcje obsługi doszedłem do wniosku, że z Panasoniców tylko 570 (i pewnie 700 też) ma opcję regulowania opóźnienia (a to już grubo ponad 1000 zł)
biorę pod uwagę także Sony np 5500, 6500 oraz Samsunga H6500 ale ten podobno hałasuje i ma słaby dźwięk wg WHAT HIFI

pewnie dobry byłby Panas 380, 460 ale nie mają regulacji opóźnienia?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Zaden panas czy samsung.
Sony kolego bierz. Ja mam bdp s7200.
Odtwarza wszystko co sie da. Wifi smarty itp to standard. Ale tanszy model 6000 cos jest tanszy a robi to samo tylko innaczej wyglada. Takze obydwa modele polecam.
 
Do góry