Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

Adrian85

New member
Bez reklam
Oczywiście że opłaca się kupić kable renomowanych marek,ale w granicach rozsądku o czym przekonałem się na własnej skórze.Płacenie np.960zł za kabel hdmi w moim przypadku było szczytem głupoty,ale zbytnio oszczędzać też nie ma sensu.
 

Antylolek

New member
sprawa prosto się rozwiązała. Kupiłem Da Vinci za 70 zł i działa jak należy

a co do foto to nie mam i pewnie już nie będę miał, bo po kolejnym włączeniu ps3 już nie śnieżyło i nie było kolorowych pixeli tylko czarny ekran na 720+
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Nie kupujcie tanich kabli po 10zł, np z Allegro. Zwane VoiceKraft. Wczoraj myślałem, że KD psuje mi sie znienacka. na początku pojawiły sie pasy, śnieg itp. po ruszeniu kablem w gnieździe Ampli, obraz znikł i pojawił się śnieg. :)

Wymieniłem na "stary" markowy i wszystko jest w porządku.

Troche żałuję ze wywaliłem już ten kabel. mogłem go rozebrać. Ale nic nie szkodzi mam dwa jeszcze... tyle ze krótsze. :E

antylolek snieżenie na hdmi?to problem jest gdzieś indziej - przy problemach z sygnałem cyfrowym masz kwadraty jako zakłócenia albo brak obrazu a nie śnieżenie

Wczoraj wystąpiło u mnie śnieżenie. Wymiana kabla - i jak ręką odjął.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
możesz podłączyć ten "zły" kabelek i zrobić parę fotek jak to wygląda?

W odruchu złości wywaliłem go wczoraj. Wiem, też żałuje.

Wygląda to zwyczajnie. Jak przy odbiorze ze zwykłej anteny czy kablówki. Pęknięcia ekranu przez całą szerokość w formie jasnego pasa szer. 10cm i pomniejszych, oraz pełne śnieżenie na całym ekranie, zmieniające intensywność.
 

josephik

New member
też mam kupiony z allegro za 32 zl bodajże ale taki raczej no name niby 1.4 :fool:
efekt jest taki ze przy ustawieniu na wyjściu z BR rozdz 1080p obraz wraz z dźwiękiem potrafi się zaciąć lub pojawia się na chwile niebieski bądź "mrówkowy" ekran. zacina się nawet przy słuchaniu mp3

po ustawieniu rozdz na 1080i i mniejszych wszystko jest ok więc u mnie tez to wina kabla i czeka mnie niestety jakiś droższy zakup
nie wiem czy dobrze mówię ale to chyba jest związane z tym że nie każdy kabel obsługuje HDCP ale mogę się mylić
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
po co podajesz mu linka skoro na allegro też mu wyświetliło większość oferty kabelek.pl?

pandzik ja mam dwa te czerwone prolinki (obydwa rodzaje) - żadnych kompletnie problemów
to naprawdę jak na chiński import kable wysokiej jakości
 

eiti

New member

eiti

New member
zestaw onkyo 518/406 + qq500 +w210 za 1600, źródłem sygnału jest TV więc pytanie dotyczy właśnie kabla od źródła do ampli bo tv odtwarza filmy po usb
 

redlum

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to bez sensu jest brać drogi kabel za 10-15% wartości sprzętu - jeśli po nim nawet nie będziesz video puszczał. Lepiej zainwestować w lepsze kable głośnikowe.
 

pkomp

New member
bezsens takie kable - jak na zwykłym będziesz miał straty to je odrazu dostrzeżesz ale gwarantuję ci że z kabla za 30 pln będzie w 100% to samo
srebro tam do niczego potrzebne nie jest - to dane cyfrowe a nie analogowe

w kable głosnikowe też nie ma sensu pchać kasy - dobra miedź beztlenowa w zupełności wystarczy i zapewnia bardzo wysoka jakość - reszta to brednie typów słuchających 100 razy tego samego i dziwiących się że za każdym razem inaczej gra - nawet kabla by nie zmienili a różnice by słyszeli
 

josephik

New member
muszę potwierdzić że kabel kablowi nie równy
kupiłem na allegro kabelki (raczej no name, chińczyki) 1m za 30 zł i przy ustawieniu na BR na wyjściu 1080p obraz potrafił się wyłączyć na 1-2 sek i powrócić i to nawet przy słuchaniu samych mp3
gdy ustawione na wyjściu BR miałem 1080i było ok

wczoraj doszły do mnie kabelki Vitalco (czyli też chińczyki) 30zł za 1,5m i obraz śmiga bez problemu na 1080p

także coś w tym musi być
 

redlum

New member
Bez reklam
muszę potwierdzić że kabel kablowi nie równy
kupiłem na allegro kabelki (raczej no name, chińczyki) 1m za 30 zł i przy ustawieniu na BR na wyjściu 1080p obraz potrafił się wyłączyć na 1-2 sek i powrócić i to nawet przy słuchaniu samych mp3
gdy ustawione na wyjściu BR miałem 1080i było ok

wczoraj doszły do mnie kabelki Vitalco (czyli też chińczyki) 30zł za 1,5m i obraz śmiga bez problemu na 1080p

także coś w tym musi być

trochę przepłaciłeś za tego pierwszego chińczyka
KABEL HDMI-HDMI 1m GOLD 1,3b + FILTRY FULL HD (1269440258) - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry