Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

Yaras

New member
dołożę swoją cegiełkę do tematu - bo nie nie tak dawno stanąłem przed tym samym dylematem. Potrzebowałem kabla o długości 7,5m aby połączyć sprzęt z TV (tv zwiesza się z rury na suficie...:) ). Naczytałem się tematów i wątków na forach m.in. też na tym i zaryzykowałem - kupiłem na próbę kabel no-name (za 45 zł) o tej długości i zastąpiłem nim techlinka (1,5m za 200 zł). Gdyby przy teście nie było mojej żony i córki to uznałbym że mam zwidy. Obraz po kablu no-name był wyraźniejszy o naturalniejszych kolorach, bez problemu szumów czy kolorowych kwadratów. Powtórzyłem test i kabel nn zastapił już na trwałe techlinka. Jak widać z mojego przykładu nie ma sensu przepłacać chyba że komuś poprawi to samopoczucie.
(połączony sprzęt to Pioneer 427, tuner sat HD i zestaw kina domowego Yamaha seria 1800)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy taki kabel: Kabel HDMI 1.4 High Speed Ethernet 3D LINDY 2m (1204119432) - Aukcje internetowe Allegro
będzie współgrał z konsolą PS3? PS3 ma HDMI 1.3b. Kupuję 1.4a ponieważ chcę mieć pewność że wszystkie standardy typu Deep Color itd. będzie obsługiwał.
Taką samą pewność będziesz miał kupując dowolny kabel HDMI 1.3a/b/c kategorii 2.

Z tymi 1.3 na allegro to nie wiadomo jak naprawdę jest.
Z tymi 1.4a na Allegro jest tak samo. Na przykład w opisie aukcji, do której dałeś linka jest napisane: "Żyły o przekroju nawet 24AWG ". Na stronie producenta na temat tego konkretnego modelu kabla znajdziesz zupełnie inną informację na ten temat: "Cable construction: 4 x Twisted Pair 30AWG shielded copper conductors; 7 x 30AWG stranded copper conductors with Aluminium Mylar foil wrap and braid"

Tak dla przypomnienia: drut AWG30 ma przeszło 4 x większą rezystancję niż tej samej długości drut AWG24.
 

savior

New member
właśnie ja też wiem że opisy kłamią i dlatego napisałem o pomoc w wyborze.
Mam pleya i do tego będę musiał kupić kabel iHDMI+CEC żeby pley włączał tv (Panas 46py85). Ale czym podpiąć onkyo do tv ?? żeby z pleya sygnał o włączeniu poszedł do tv??
Dreambox 800 też ma swój kabel (dvi-hdmi) także tam nic się nie zmieni.
 

JackS.

New member
Bez reklam
właśnie ja też wiem że opisy kłamią i dlatego napisałem o pomoc w wyborze.
Mam pleya i do tego będę musiał kupić kabel iHDMI+CEC żeby pley włączał tv (Panas 46py85). Ale czym podpiąć onkyo do tv ?? żeby z pleya sygnał o włączeniu poszedł do tv??
Dowolnym kablem HDMI oznaczonym jako HDMI 1.3 (a, b lub c) category 2, lub HDMI 1.4 (a) High Speed.
 

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj byłem w kilku "sieciowych sklepach" RTV i praktycznie na żadnym przewodzie HDMI nie było oznaczenia oprócz 1.3a,b,c.Oczywiście poza Monsterami,ale nie chcę płacić 350zł i więcej za 0.8 kabla.Może ktoś bardziej wtajemniczony podałby za jakim kabelkiem kat. 2 się rozejrzeć w cenie ok 50-80 zł.Czekam na zestawik od blakninja i muszę to w jakiś sposób połączyć.
 

Alienscum

New member
Dziś mój kabel HDMI zakończył zywot.... Przesuwałem telewizor i w Tvixie został wtyk kabla, a reszta na ziemi. Poszedłem szybko do marketu kupić jakikolwiek kabel (żeby telewizor się nie marnował) i oczywiście gatka:

Ja: Poproszę najtańszy kabel HDMI
ON: A jaki ma Pan telewizor?
Ja: A co to ma do tego?
ON: Bo wie Pan, jak Pan kupi najtańszy kabel to na telewizorze FullHd filmy będą wyglądać jak na HDready... (kabel kosztował 40 zł, dałem sobie siana, bo takie same na allegro są za 3 zł, to już lepiej wziąść jakiegoś prolinka za 5 zł drożej na allegro)
 

Alienscum

New member
Sorki za offtop, zamówiłem kabelek hdmi na allegro a w międzyczasie podłączyłem odtwarzacz komponentem i .... kurde wydaje mi się lepszy niż hdmi..... Tzn delikatnie stracił na ostrości, ale wydaje mi się że filmy na tym zyskały....
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jakie właściwości, symbole powinien mieć kabel HDMI do tv "N". Obraz będzie na Panasonicu 42 lub 46g20?
Jak kabel ma być krótki (powiedzmy krótszy niż 3 metry) to praktycznie każdy nierozlatujący się w rękach kabel HDMI powinien obsłużyć 1080i50 jakie wychodzi z n-ki.

Jeśli kabel ma być dłuższy to jego producent musi gwarantować obsługę Full HD, bo to co producenci kabli nazywają Full HD, czyli 1080p24, oznacza dokładnie taką samą ilość transmitowanych danych jaka idzie z n-ki przy trybie 1080i50.

Jeśli chciałbyś mieć możliwość podłączenia do dekodera n-ki dwóch telewizorów (jeden do wyjścia HDMI drugi do YPbPr), to wówczas zamiast HDMI potrzebny Ci będzie kabel typu iHDMI.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A mógłbyś przybliżyć temat wersji 1.4 i sensie lub nie wymiany przy podłączeniu blu-ray i ''n''-ki,bo z tego co wiem zapewnia lepszy przesył kolorów?
 

JackS.

New member
Bez reklam
A mógłbyś przybliżyć temat wersji 1.4 i sensie lub nie wymiany przy podłączeniu blu-ray i ''n''-ki,bo z tego co wiem zapewnia lepszy przesył kolorów?
Przy przesyłaniu obrazu łączem HDMI, albo odbiornik odbiera dokładnie taki obraz jaki wyszedł ze źródła, albo pojawiają się przekłamania. Jak one wyglądają pisałem dziś tutaj. Przekłamania sygnału HDMI nie objawiają się lepszymi lub gorszymi kolorami.

Kable STANDARD HDMI wg 1.4 to dokładnie takie same kable jak kable category 1 wg specyfikacji HDMI 1.3 (a, b lub c), a kable HIGH SPEED HDMI to dokładnie to samo co kable category 2 wg specyfikacji HDMI 1.3 (a, b lub c).
 

Wampun

New member
Jak kabel ma być krótki (powiedzmy krótszy niż 3 metry) to praktycznie każdy nierozlatujący się w rękach kabel HDMI powinien obsłużyć 1080i50 jakie wychodzi z n-ki.

Jeśli kabel ma być dłuższy to jego producent musi gwarantować obsługę Full HD, bo to co producenci kabli nazywają Full HD, czyli 1080p24, oznacza dokładnie taką samą ilość transmitowanych danych jaka idzie z n-ki przy trybie 1080i50.

Jeśli chciałbyś mieć możliwość podłączenia do dekodera n-ki dwóch telewizorów (jeden do wyjścia HDMI drugi do YPbPr), to wówczas zamiast HDMI potrzebny Ci będzie kabel typu iHDMI.

Potrzebuję kabla dokładnie 3m. Czy poleciłbyś jakąś firmę czy jest to bez znaczenia?
 

plast

New member
Z ciekawostek - kupilem taki kabel za 28 zl (!):

Kabel HDMI 10m 1.3b-GOLD 24k- FULL HD-PROMOCJA (1221665060) - Aukcje internetowe Allegro

Bylem przygotowany na wszystko, a zostalem mile zaskoczony. Filmy ze strony:

High Definition Trailers (HD) - Demo World

odtwarzaja mi sie z jego pomoca tak ja powinny - ostro, plynnie, soczyscie i bez jakichkolwiek artefaktow.

Porownuje w tym momencie z odtwarzaniem tych filmow za pomoca odtwarzacza wbudowanego w moj TV - LGPK760. Wg. TV ustawiony tryb to 1080p 60Hz, ale nie wiem czy mozna mu wierzyc :).

Aha, dzwieku przez HDMI nie przesylam, nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Oczywiscie z innymi filmami (mkv, dvd, divx) rowniez nie ma problemow. Jestem mile zaskoczony.
 
Ostatnia edycja:

Antylolek

New member
Zasugerowałem się waszymi wypowiedziami, że kabel HDMI za 10 zł praktycznie niczym się nie różni od tego za 100+ i kupiłem w Komputroniku 1.8 metra kabla za 20zł. Oczywiście nawet 720p nie chce obsłużyć(na 576p teraz siedzę bo tylko to obsługuje); o 1080 nawet nie wspomnę. Obraz zaczyna śnieżyć i latać po ekranie. A kabelek wygląda na solidny, gruby i wizualnie porządnie zrobiony. Także jednak nie do końca z tym, że nie opłaca się kupować kabli renomowanych firm.

I teraz pytanie- kupować:
http://www.vobis.pl/oferta/kable/audio_video/842889_kable_hdmi-hdmi_m_m.aspx
czy istnieje jakaś tańsza, firmowa, z certyfikatem i kategorią 2 alternatywa?
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
Zasugerowałem się waszymi wypowiedziami, że kabel HDMI za 10 zł praktycznie niczym się nie różni od tego za 100+ i kupiłem w Komputroniku 1.8 metra kabla za 20zł. Oczywiście nawet 720p nie chce obsłużyć(na 576p teraz siedzę bo tylko to obsługuje); o 1080 nawet nie wspomnę. Obraz zaczyna śnieżyć i latać po ekranie. A kabelek wygląda na solidny, gruby i wizualnie porządnie zrobiony. Także jednak nie do końca z tym, że nie opłaca się kupować kabli renomowanych firm.
No nie wiem. Mam dwie sztuki tego kabla (zakładam, że to ten ze złotymi wtykami - w tej cenie i długości kabla w komputroniku wielkiego wyboru nie ma). No i chodzi jak złoto. Żadnych zastrzeżeń, przerywań sygnału, zakłuceń.
 

pkomp

New member
antylolek snieżenie na hdmi?to problem jest gdzieś indziej - przy problemach z sygnałem cyfrowym masz kwadraty jako zakłócenia albo brak obrazu a nie śnieżenie
 

JackS.

New member
Bez reklam
antylolek snieżenie na hdmi?to problem jest gdzieś indziej - przy problemach z sygnałem cyfrowym masz kwadraty jako zakłócenia albo brak obrazu a nie śnieżenie
Mylisz symptomy zakłóceń skompresowanego cyfrowego sygnału wizji (na przykład zakłóceń streamu odbieranego z anteny satelitarnej) z symptomami zakłoceń nieskompresowanego cyfrowego sygnału wizji (takiego jak leci po HDMI). W tym drugim wypadku zaczyna się od przekłamań pojedynczych pikseli, poprzez śniegu na całym ekranie, aż do braku wizji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry