Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

josephik

New member
to nie był najzwyklejszy chińczyk :roll:
kabel jest dodatkowo opleciony jakąś siatką czy czymś podobnym, jest niby z serii 1.4 i ogólnie sprawia wrażenie solidnego
żeby było śmieszniej ten co działa wygląda podobnie do tego co podałeś :-D
 

Agntx

New member
Ja dałem się naciągnąć z niewiedzy na kabel Hama 2m "pozłacany" o zgrozo za cenę o dużo za wysoką (89zł vs 19zł na allegro) i z dnia na dzień widzę coraz więcej przekłamań. Obraz jest ok, nie zrywa połączenia, jakość super (Panasonic P42G20E) ale gdy tylko pojawiają się białe scrollowane napisy na kolorowym tle to widać na całej szerokości ekranu idące jasne powidoki. Tak samo na statycznym ekranie np. w ustawieniach dekodera n-ki mam lekkie szumy przy przyciskach wyboru. Nie jest to ewidentnie widoczne i mam nadzieję, że zniknie całkowicie, jak zaopatrzę się w zwykłego Prolinka za 4 dyszki.
 

Agntx

New member
Jednak powidoki nie zniknęły. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Czyli jednak prawdziwe staje się stwierdzenie, że nieważne jaki się ma kabel - HDMI to standard cyfrowy i obraz za każdym razem będzie (prawie? chyba tak) taki sam.
 

pkomp

New member
tak jest - jeśli masz takie efekty tylko na jakiś napisach to problem jest gdzieś indziej - problemy z kablem objawiałyby się na każdym obrazie nie ważne co byś wyświetlał
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Cały ten wątek i spostrzeżenia użytkowników odnośnie jakości obrazu na danym kablu są wręcz śmieszne co niektórzy wypisują, chyba nie każdy wie na jakiej zasadzie działa taki kabel :) można go porównać do np. kabla SATA w komputerze :) albo dysk działa poprawnie albo nie działa wcale, nie ma nic pośredniego, troszke inaczej jest przy b.długich odległościach gdzie sygnał zaczyna słabnąć ale to juz inna historia.
Takze jak słysze że jakis tam kabel HDMI za 20zł dają średnią jakość obrazu a taki za 200zł juz znacznie lepszą to normalnie turlam sie po podłodze ze śmiechu :)
 

pandzik

Member
Bez reklam
Cały ten wątek i spostrzeżenia użytkowników odnośnie jakości obrazu na danym kablu są wręcz śmieszne co niektórzy wypisują, chyba nie każdy wie na jakiej zasadzie działa taki kabel :) można go porównać do np. kabla SATA w komputerze :) albo dysk działa poprawnie albo nie działa wcale, nie ma nic pośredniego, troszke inaczej jest przy b.długich odległościach gdzie sygnał zaczyna słabnąć ale to juz inna historia.
Takze jak słysze że jakis tam kabel HDMI za 20zł dają średnią jakość obrazu a taki za 200zł juz znacznie lepszą to normalnie turlam sie po podłodze ze śmiechu :)


Mylisz się na całej linii. Przerabiałem to na własnej skórze. Kabel źle wykonany potrafi "przekłamywać" - i to tu jest problem. Kluczem jest wykonanie.
 

pkomp

New member
pandzik widać nie masz zielonego pojęcia o przesyle cyfrowym - błędy transmisji powodują własnie przekłamania strumienia - czasem napęd komputerowy odczytując płytę robi to źle i możesz zgrać plik z błędem który powstanie własnie przez takie przekłamanie.Plik może działać może być trzask w audio czy jakieś kwadraty w wideo - to samo jest na hdmi
może tez zrywać transmisję

bez bajeczek proszę
 

Nozyk

New member
Witam serdecznie chcialbym prosic o porade jaki kabel hdmi TV <-> dekoder HD. Telewizor do Toshiba V733 a dekoder to zwykly HD z "n". Wystarczajacy kabel to 1,5m jednak jest tego tyle na rynku ze ciezko mi ocenic co bedzie szczerze mowiac wystarczajace. Co bedzie najlepsze?? Na allegro roznie sie to klaruje, niestety nie moge jeszcze wrzucic linkow do aukcji a nie wiem czy skupiac sie na cenach 10-20 czy 35+ ??

Pozdrawiam
 

Perkoz_1

New member
Witam serdecznie chcialbym prosic o porade jaki kabel hdmi TV <-> dekoder HD. Telewizor do Toshiba V733 a dekoder to zwykly HD z "n". Wystarczajacy kabel to 1,5m jednak jest tego tyle na rynku ze ciezko mi ocenic co bedzie szczerze mowiac wystarczajace. Co bedzie najlepsze?? Na allegro roznie sie to klaruje, niestety nie moge jeszcze wrzucic linkow do aukcji a nie wiem czy skupiac sie na cenach 10-20 czy 35+ ??

Pozdrawiam

Niestety muszę cię zasmucić:cry:. Kabel HDMI poniżej 300 zł. za 1 m. jest gwarantem frustracji i katastrofalnej deprechy bo nic nie będziesz widział, szlag trafi ci Toshibę V733 a nTV da ci bana poprzez satelitę i co najgorsze będziesz nie fair w stosunku do jedynie słusznych poglądów na tym Forum :fool:.Czyli popełnisz fous pas w temacie Voo Doo. Poczytaj wiele tematów i wątków na tym Forum a znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości:mrgreen:.

PS. Czyż nie wyraziłem się jasno za pomocą emotikonek ?:cool:
 

Nozyk

New member
Szczerze ? To Twoja wypowiedz moge jedynie zszufladkowac do tych typowo spamerskich, w ktorych jest cos zawarte, co jest zwiazane z trescia wczesniejszego posta lecz w mniejszosci. Jesli irytuje Cie to, ze zadaje takie pytania a nie inne; nie zastanawiajac sie czy moze ten facet tego nie kmini, to zglosc to moderatorowi a nie zasmiecasz fora. Jesli znajdzie sie ktos uprzejmy i odpowie na moje pytanie z gory serdecznie dziekuje.
 

Tygrysekk

New member
Dołaczę z pytaniem. Chodzi o 2 adaptery kątowe, które chcę wpiąć do wiszącej plazmy, z jednego pojdzie kabel do cyfry, a z drugiego pojdzie kabel do przełącznika hdmi a z niego do dvd i laptopa.


Adaptery są w bardzo różnych cenach, po kilkanaście zł i po kilkadziesiąt. Przy neiktórych jest napisane ze maja 1.3b i hdcp przy innych nic nie pisze. Ja optuję za nr 3.


Bardzo proszę o opinie.


1. ADAPTER HDMI - HDMI KĄTOWA 360 STOPNI od IDEAHD (1327076551) - Aukcje internetowe Allegro

2. Adapter kątowy HDMI gn. - HDMI wt. HQ od SS (1337925541) - Aukcje internetowe Allegro

3. Adapter Kątowy HDMI 1.3b 1080p Wtyk Full HD gw FV (1340755214) - Aukcje internetowe Allegro

4. Adapter PROWIRE HDMI kątowy VIVANCO 25826 (1336197258) - Aukcje internetowe Allegro
 

Hakunamakata

New member
niestety kupiłem wynalezek firmy do której kolega podaje link na dole - Voice Kraft. Przy pierwszej próbie wyjęcia kabla z projektrora zniszczyła mi się jego końcówka - tzn w ręku został tylko sam kabel bez wejścia.

Niestety kabel mam poprowadzony w suficie i ścianie Czy istnieje możliwość zarobienia końcówki HDMI ???? P

roszę o odpowiedź i ewentualne porady jak to zrobić.

Nie uśmiecha mi się kuć sufitu i ściany tydzień po zakończonym remoncie.
 

cshtq

New member
Nie chciałem zakładać nowego wątku.

Szukam kabla hdmi, by połączyć Panasa g20 z nboxem.

Co koledzy sądzicie o takim kabelku? A może ktoś się z nim styknął?
Link

Mam nadzieję, że się sprawdzi. W razie czego będę reklamował.
Szkoda że nie ma podanych wszystkich parametrów...
 

musicman

New member
nie rozumiem kupowania drogich kabli HDMI. przeciez to sygnal cyfrowy... kable usb tez kupujecie po 200 zl? :) wiadomo, ze nie ma co kupowac takich po 30 zl ale nie chodzi o jakosc sygnalu tylko jakosc wykonania czyli trwalosc kabelka. Takie za 50-60 zl sa juz zrobione ok i to wystarczy. Co innego to kable głośnikowe - jako muzyk wiem jakie znaczenie mają takie kable - to tak jak kabel instrumentalny - np. miedzy gitarą a wzmacniaczem. Między tanim a dobrym kablem różnicę usłyszy nawet laik. Pozdrawiam!
 
Do góry