Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

cshtq

New member
Kupiłem ten kabel firmy Impuls-PC. Zależało mi na długości 3m. W sklepie nie mieli nic innego, przez neta też nie chciałem zamawiać - paczka przyszła by dopiero po świętach.

Jutro podepnę i sprawdzę czy wszystko będzie plug & play :)

bramarz gratuluję "nowego dziecka" ;)
 
Ostatnia edycja:

belek

New member
a o co chodzi z tymi inteligentnymi kablami? koles w euro powiedział że ten za 300zł po włączeniu podpiętego pod niego urządzenia sam przełączy tv na to urządzenie. to możliwe?
 

JackS.

New member
Bez reklam
a o co chodzi z tymi inteligentnymi kablami? koles w euro powiedział że ten za 300zł po włączeniu podpiętego pod niego urządzenia sam przełączy tv na to urządzenie. to możliwe?
Chodzi Ci o kable iHDMI? Sprzedawca miał rację - taki kabel potrafi włączyć telewizor (gdy włączysz urządzenie podpięte takim kablem) i przełączyć na właściwe wejście HDMI, potrafi też zgasić telewizor (gdy gasisz urządzenie nim podpięte).

Są dwa rodzaje kabli iHDMI: z CEC i bez. Mam i taki, i taki - linki do ich opisu znajdziesz w mojej sygnaturce.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
pandzik widać nie masz zielonego pojęcia o przesyle cyfrowym - błędy transmisji powodują własnie przekłamania strumienia - czasem napęd komputerowy odczytując płytę robi to źle i możesz zgrać plik z błędem który powstanie własnie przez takie przekłamanie.Plik może działać może być trzask w audio czy jakieś kwadraty w wideo - to samo jest na hdmi
może tez zrywać transmisję

bez bajeczek proszę

Sorry , za późną odpowiedź. Zasmucę cię, ale:

Na VoiceKrafcie za 8zł nie miałem przekłamań (kwadracików) nie miałem też trzasków w audio.
Miałem za to śliczne śnieżenie (po ok 15 min pracy) jak przy odbiorze TV na antenie pokojowej podłączonej do Rubina. Do tego pojawiały sie pęknięcia obrazu - co chyba już można zakwalifikować do usterek cyfrowych. Kabel był mizernej jakośći. Po wymianie troszkę go pomęczyłem w dłoniach - rozleciał sie na części pierwsze.
 

pkomp

New member
pęknięcie obrazu to własnie te kwadraciki - to sie różnie może objawiać - więc jak widac zakłócenia miałeś...bywa
 

infinitimind

New member
Z inteligentnymi kablami to chodzi o to że jak kupisz dobry jakościowo kabel do 50zł i do 2m to bedzie to oznaką twojej INTELIGENCJI bo nie dałeś się nabrać na arcybełkot marketingowy.
 

redlum

New member
Bez reklam
Dzisiaj testowałem kabelek 15m Lindy HDMI 1.4 cat2 - niestety nie poradził sobie z połączeniem PS3 (1080p) z monitorem DELL U2410 (1080i działało). Dodam że z Xboxa 360 1080p poszło bez problemów - tak samo z laptopa.

PS O dziwo na kabelku noname 5m za 20zł PS3 (w 1080p) śmiga bez problemów.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Dzisiaj testowałem kabelek 15m Lindy HDMI 1.4 cat2
A cóż to za oznaczenie? Kategorie kabla określało się tylko do HDMI 1.3, w HDMI 1.4 zastąpiono je oznaczeniami STANDARD, oraz HIGH SPEED.

- niestety nie poradził sobie z połączeniem PS3 (1080p) z monitorem DELL U2410 (1080i działało). Dodam że z Xboxa 360 1080p poszło bez problemów - tak samo z laptopa.
Wygląda, że ten Lindy to był kabel STANDARD wg HDMI 1.4.

PS O dziwo na kabelku noname 5m za 20zł PS3 (w 1080p) śmiga bez problemów.
Widocznie jest lepiej zrobiony (grubsze druty).
 

redlum

New member
Bez reklam
no niestety - był to kabelek - "Lindy 41117 kabel HDMI 1.4 High Speed Cat2, 3D - 15m"

Dodam jeszcze, że jak podłączałem byle jakim kabelkiem PS3 do amlitunera - a potem dalej tym kablem (Lindy) do monitora - to już wszystko działało - czy to możliwe, że sygnał z PS3 miał słaby sygnał - a amplituner wzmacniał sygnał?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że jak podłączałem byle jakim kabelkiem PS3 do amlitunera - a potem dalej tym kablem (Lindy) do monitora - to już wszystko działało - czy to możliwe, że sygnał z PS3 miał słaby sygnał - a amplituner wzmacniał sygnał?
Tak, różne urządzenia wypuszczające sygnał HDMI mogą mieć różnie zbudowane wzmacniacze wyjściowe. Niektóre mogą lepiej wspierać przesyłanie sygnału długimi kablami niż inne. Nie zmienia to faktu, że Twój Lindy okazał się być gorszej jakości niż ten noname.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Reasumując. potrzebuję kabel do połączenia ampli z TV, 1,5m. Zastąpić chce VK za 8zł. Czy Prolink będzie wystarczający?
Drugie pytanie. Czy do podłączenia DVD do ampli wystarczającym będzie 4 letni kabel firmy Bandgridge? Nie ma on żadnych oznaczeń a pudełko dawno wywaliłem.
 

szulce1

New member
Cześć.
Chciałbym posprzęgać TV Panasonic plazma z serii S20 (z Viera Link) z dekoderem Pace PVR HD i kinem dom. Yamaha RX-V363/DVD-S661.
Czy zastosowanie kabli hdmi z protokołem CEC będzie miało w takiej konfiguracji sprzętu sens? Chodzi mi o załączanie (jak również przełączanie wejścia) i wyłączanie TV poprzez sygnał z dekodera czy dvd.
Działa to z S20 u kogoś z Was w praktyce? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź jaki kabel z CEC?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Cześć.
Chciałbym posprzęgać TV Panasonic plazma z serii S20 (z Viera Link) z dekoderem Pace PVR HD i kinem dom. Yamaha RX-V363/DVD-S661.
Czy zastosowanie kabli hdmi z protokołem CEC będzie miało w takiej konfiguracji sprzętu sens? Chodzi mi o załączanie (jak również przełączanie wejścia) i wyłączanie TV poprzez sygnał z dekodera czy dvd.
Działa to z S20 u kogoś z Was w praktyce? Jeżeli tak to proszę o podpowiedź jaki kabel z CEC?

Z moim G20 działa i automatyczne załączanie TV na właściwe wejście HDMI, i automatyczne wyłączanie TV, więc pewnie z S20 będzie tak samo. Sprawdź tylko na stronie kabla czy jest w nim obsługa dla Twojego modelu dekodera (Pace PVR HD).
 
Ostatnia edycja:
Panowie-
wymienilem sprzet na nowszy tzn
Denon AVR-2311 i
Philips BDP 9500
szukam kabli HDMI teraz-
co byscie polecali ?
Odleglosc miedzy Playerem, Ampli a Telewizorem- do metra kazdorazowo.
Celuje w 1.4- przyslosciowo :)
 
Ostatnia edycja:

ktm777

New member
Kabel do projektora 7,5 do 10 m

Witam.
Doradźcie proszę jakiś rozsądny kabel do podłączenia ampli (Yamahy RX-V767)
z projektorem (Sanyo PLV-Z800). Zastanawiam się nad kablem HDMI-DVI które podobno sa przeznaczone (DVI) do przesyłu sygnałów na większe odległości (dżwięku do projektora nie przesyłam). Ale oczywiści HDMI-HDMI bedzie też ok :)
 
Do góry