Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli jeśli chciałbym to Deep Color itd. to muszę kupić nowy kabel? Jakie kable są w stanie obsługiwać 48 bit itd? Najlepiej jakby ktoś podał firmy lub konkretne modele :) Myślałem, że tak jak podaje wiki od 2006 roku to są już kable obsługujące wszystko.
Jeśli chcesz mieć pewność, że kabel obsłuży 1080p60 z 48-bitowym deep colorem, to wybierz dowolny kabel, na którego opakowaniu producent jasno napisał, że jest to kabel High-Speed lub, że jest to kabel kategorii 2, ewentualnie, że obsługuje taktowanie linii TDMS zegarem 340 MHz, lub, że ma przepustowość 10,2 Gb/s. Wówczas, gdyby kabel nie obsłużył tego formatu, będziesz miał pełne prawo do zwrotu pieniędzy w związku z niezgodnością towaru z umową.

Napisałem, abyś kierował się opisem producenta, gdyż sprzedawcy często wpisują do opisu produktu wszystko co kojarzy im się z HDMI, a niekoniecznie ma cokolwiek wspólnego z oferowanym produktem. Gdy sprzedają nawet najgorszy (kategorii 1) kabel HDMI, to w opisie umieszczają wszystko co wiedzą o specyfikacji HDMI (w tym i największe rozdzielczości, i Deep Color, i 340 MHz, i 10,2 Gb/s). A rozumiem, że nie chodzi Ci o to, aby kupować i oddawać kabelek, tylko aby mieć pewność, że spełni Twoje oczekiwania.
 

Tom1422

New member
Tylko, że ja chciałbym się upewnić czy jeden z tych dwóch kabli obsługuje Deep Color czyli czy jest High-Speed. Nie mam już opakowań od tych dwóch kabli. Pamiętam tylko, że na tym Sony pisało, 1.3a (Category 1) czyli chyba nie będzie dobry :/ Od tego Logitech także nie mam opakowania.

PS Czegoś tutaj nie rozumiem. Kable 1.3 oferują Deep Color itd. Takie kable zaczęto produkować już w 2006 roku. W takim razie jak to możliwe że mogę kupić kabel który jest 1.2 za 89zł? Piszę na pudełku jeszcze, że kompatybilny z 1.3a ale pisze też Category 1. Nie wierzę, że ani kabel Logitech ani ten oficjalny do PS3 nie obsługują Deep Color.

Dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

Tom1422

New member
Czyli tak jak mówiłem. Jeżeli kabel ma napisane na pudełku 1.3a lub 1.3b to obsługuje wszystko czyli Deep Color, xvYCC, Dobly TrueHD itd.? Jeśli tak to jedynie czego chciałbym się dowiedzieć to jest to czy te kable które posiadam (podałem wcześniej) są w wersji 1.3.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli tak jak mówiłem. Jeżeli kabel ma napisane na pudełku 1.3a lub 1.3b to obsługuje wszystko czyli Deep Color, xvYCC, Dobly TrueHD itd.?
Nie.
1.3a, 1.3b,... to tylko numery wersji specyfikacji HDMI, w czasie obowiązywania których powstał dany kabel. W każdej z tych specyfikacji (HDMI 1.3 a,b,c) jest jasno napisane, że kabel zgodny z nią nie musi obsługiwać Deep Coloru. To jakie formaty, z opisanych w specyfikacji, kabel obsługuje, określa kategoria kabla. Jest to dokładnie opisane w rozdziale 4-tym specyfikacji HDMI 1.3 a/b/c.
 

Tom1422

New member
No to czyli zostaje mi kupno nowego kabla :( Ile może kosztować kabel High-Speed, obsługujący wszystkie opcje? Kabla będę używał do konsoli PS3.
 

pkomp

New member
Generalnie kabel zgodny z 1.3b obsługuje wszystko co ma specyfikacja 1.3b - nie spotkałem się by było inaczej bo nie kupuje taniej chińszczyzny za 5pln od metra

przy okazji JackS czym się różni kabel obsługujący deepcolor od tego co nie obsługuje?
bo co do kwestii ethernetu to gdzieś tu na forum różnica była opisana ale ta o której ty piszesz?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Generalnie kabel zgodny z 1.3b obsługuje wszystko co ma specyfikacja 1.3b - nie spotkałem się by było inaczej bo nie kupuje taniej chińszczyzny za 5pln od metra

przy okazji JackS czym się różni kabel obsługujący deepcolor od tego co nie obsługuje?
bo co do kwestii ethernetu to gdzieś tu na forum różnica była opisana ale ta o której ty piszesz?
Właściwym doborem materiału i starannością wykonania linii TMDS. Niczym więcej.

Problem w tym, że jeśli kabel ma ponad 5 m długości, a linie TMDS są wykonane z pomiedziowanych stalowych linek, to szansa, że takim kablem cokolwiek więcej niż 1080p 24Hz z 24-bitowym kolorem da się transmitować jest minimalna. To samo, jeśli taki kabel bazuje na drucie miedzianym, ale cieńszym niż AWG28. Niestety Chińczycy potrafią oszczędzić na wszystkim. Zgodnie ze specyfikacją HDMI takie ekonomicznie wykonane kable producenci oznaczają jako kable kategorii 1, lub w ogóle nie określają kategorii kabla, tylko piszą, że jest zgodny ze specyfikacją HDMI 1.3a/b/c, co oznacza, że działa do 1080p24 (w 24-bitach).
 

pkomp

New member
no to już jakieś dziwadła....pewnie się z tym nie spotkam bo dziadostwa unikam :) co nie znaczy że wydaję 100 na kabel hdmi bo to też bez sensu(no chyba że ma 15 metrów :) )
 

patigolus

New member
wybaczcie pytanie ale jakim kablem podłączacie swoje kino domowe? Chodzi mi o podłączenie BD z ampli? Najlepszym rozwiązaniem byłbym krótki interkonekt HDMI-HDMI ale niestety nie spotkałem się z takowym. Najkrótsze to 0,5 m. Tylko co mi z takiego kabla jak jeden klocek stroi na drugim i aż tak długiego kabla mi nie potrzeba. Pytanie zadałem z laickiego punktu widzenia więc jeśli napisałem coś śmiesznego to mnie wyprostujcie:)
 

przemo55

New member
no to już jakieś dziwadła....pewnie się z tym nie spotkam bo dziadostwa unikam :) co nie znaczy że wydaję 100 na kabel hdmi bo to też bez sensu(no chyba że ma 15 metrów :) )


Powodzenia w oglądaniu sygnału z kabelkiem 15 m za 100 zł. Nie wiem kto wymyslił ten mit, że hdmi działa albo nie, a płacimy za to czy i kiedy się rozleci. Bzdura! Sam się posłuchałem i kupiłem 3 metry hdmi vk za jakieś 26 zł i żałuje. Kupiłem też używanego techlinka ( nowy po 100 ) i różnica jest ogromna! Chodzi tu głównie o zakłócenia, na vk okropnie dużo zakłóceń, a techlink ma ich prawie wcale, choć nadal się pojawiają jednak jest ich o 80% mniej. Nie ma co oszczędzać na kablach
 

redlum

New member
Bez reklam
Powodzenia w oglądaniu sygnału z kabelkiem 15 m za 100 zł. Nie wiem kto wymyslił ten mit, że hdmi działa albo nie, a płacimy za to czy i kiedy się rozleci. Bzdura! Sam się posłuchałem i kupiłem 3 metry hdmi vk za jakieś 26 zł i żałuje. Kupiłem też używanego techlinka ( nowy po 100 ) i różnica jest ogromna! Chodzi tu głównie o zakłócenia, na vk okropnie dużo zakłóceń, a techlink ma ich prawie wcale, choć nadal się pojawiają jednak jest ich o 80% mniej. Nie ma co oszczędzać na kablach

jak możesz - to zrób fotki tych zakłóceń dla porównania miedzy VK, a Techlinkiem
 

kapsell

New member
Bez reklam
Powodzenia w oglądaniu sygnału z kabelkiem 15 m za 100 zł. Nie wiem kto wymyslił ten mit, że hdmi działa albo nie, a płacimy za to czy i kiedy się rozleci. Bzdura! Sam się posłuchałem i kupiłem 3 metry hdmi vk za jakieś 26 zł i żałuje. Kupiłem też używanego techlinka ( nowy po 100 ) i różnica jest ogromna! Chodzi tu głównie o zakłócenia, na vk okropnie dużo zakłóceń, a techlink ma ich prawie wcale, choć nadal się pojawiają jednak jest ich o 80% mniej. Nie ma co oszczędzać na kablach

Sorry mialem kilkadziesiat kabli i mity to rozsiewasz ty oraz producenci drogich.
Poczytaj na jakiej zasadzie dziala hdmi to zrozumiesz o co tu biega.
 

przemo55

New member
Jakie to były kable? Zwycięzcy w klasie do 20 zł? Myślisz, że na prawdę nie będzie różnicy między voice kratftem oraz audioquestem? Postaram się wrzucić fotki z bliska tych zakłóceń. Chyba, że twój sygnał jest wolny od jakichkolwiek zakłóceń ( na czarnych powierzchniach obrazu, ale nie pasach od formatu anamorficznego, tam sygnał nie jest przenoszony ) ?
 

pkomp

New member
zakłocenia na hdmi to kwadraty w różnych kolorach - typowe zakłócenia cyfrowe...o jakich zakłóceniach piszesz?tylko nie pisz że masz ziarno czy szumy bo padniemy ze śmiechu

i tak kolego naprawdę nie będzie różnicy - drogie kable za 100 od metra są dla FRAJERÓW i taka jest prawda - tyczy się to równiez połączeń analogowych bo jak słyszę że głębia mu sie poprawiła bo wydał 3 tysiaki na interkonekt to jestem za przymusowym leczeniem takich ludzi - choc z drugiej strony na FRAJERACH się zarabia
nazywajmy pewne rzeczy po imieniu bo nie poprawisz na domowym sprzęcie czegoś co wypluła z siebie konsoleta AMEK za setki tysięcy dolców kablem z pozłacanymi koncówkami(a była podłączona przewodami za 10 zeta od metra i klasycznymi wtykami neutrik - dziwne że w studiach nagrań nie mają takich manii - nie powiesz przecież że są głusi)
 

pkomp

New member
hama to zwyklak jakich pełno na rynku - jaka długość tego kabla?powyżej 5 metrów musiałby mieć i być dobrze zrobiony
3 metry w oplocie prolink dałem 40 pln
 

savior

New member
witam
Mógłby ktoś z Was rzucić kilka linków z kablami HDMI które warto kupić do onkyo 608 + ps3 (fat) + dm800 (on ma swój kabel DVI-HDMI). Do ps3 przydałby się kabel z CEC. Podłączam to do tv Panasonic 46PY85. Dobrze by było gdyby przynajmniej plejak włączał tv bo nie wiem czy dm800 też włączy (pewnie nie).
 
Do góry