Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

Marecky

New member
Wszelkie materialy 1080p sa tak rozpoznawane i tv wyswietla taka informacje, na pewno nie 1080i.
Co do "szumow" / "piasku" widac to dobrze na BD Transformers, ktory mam (oryginal na plycie, nie zadne mkv).
A jesli chodzi o widoczny brak przestrzeni barw, widac to chociazby w najnowszym trailerze z PStore - Heavy Rain, gdzie na poczatku jest kilka ciemnych scen i ewidentnie widac granice pomiedzy odcieniami, gra swiatel na scianie.
Wyobrazcie sobie ze jest ciemno i swiecicie latarka na sciane rownolegle do niej lub zapalona swieczke do sciany (don't try this at home). W srodku jest najjasniej, a na boki coraz ciemniej i wlasnie tego typu sceny ukazuja wade wyswietlania u mnie.
W grach tego nie zauwazam ale chyba dlatego ze skupiam sie na czyms innym :)
Dzisiaj ide do kolegi, ktory zakupil nowego Samsunga (24p, odtwarzanie mkv itp. bezposrednio z dyskow po USB + inne bajery no i z HDMI 1.3) i zapuszcze to demko Heavy Rain. Jedyny ale wazny problem jest ze kumpel nie ma zadnego kabla HDMI wiec bedzie testowane na moim.
Plus taki, ze jesli bedzie lepiej wygladac to znaczy ze to wina tylko i wylacznie mojego tv i nic z tym nie zrobie, a jesli bedzie identycznie to bede musial przetestowac jeszcze w przyszlosci jak zakupi kabelek HDMI 1.3.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Marecky napisał:
Wszelkie materialy 1080p sa tak rozpoznawane i tv wyswietla taka informacje, na pewno nie 1080i.

Czyli film z BD nagrany w 1080p24 jest wysyłany do twojego tv jako 1080p60? A może 1080p50? Co wypisuje TV po literce "p"?

A jesli chodzi o widoczny brak przestrzeni barw, widac to chociazby w najnowszym trailerze z PStore - Heavy Rain, gdzie na poczatku jest kilka ciemnych scen i ewidentnie widac granice pomiedzy odcieniami, gra swiatel na scianie.
Wyobrazcie sobie ze jest ciemno i swiecicie latarka na sciane rownolegle do niej lub zapalona swieczke do sciany (don't try this at home). W srodku jest najjasniej, a na boki coraz ciemniej i wlasnie tego typu sceny ukazuja wade wyswietlania u mnie.

Tak jest to nagrane w oryginalnym materiale. Niestety cyfrowy 24-bitowy system zapisu koloru oznacza, że mamy do dyspozycji tylko 256 (2 do potęgi 8-mej) poziomów szarości (od bieli do czerni). Jest to o co najmniej rząd wielkości mniej poziomów niż jest w stanie rozróżnić ludzkie oko w zakresie barw zbliżonych do czerni.

Po to właśnie w HDMI 1.3 wprowadzono Deep Color, czyli 48-bitowy zapis koloru, w którym zamiast 256 poziomów szarości jest ich 65536 (2 do potęgi 16-tej), aby obraz na TV stał się faktycznie zbliżony do rzeczywistego.

Efekt 24-bitego koloru jest najbardziej dokuczliwy na telewizorach z 24-bitową matrycą. Tam nic nie da się oszukać. Na telewizorach kineskopowych (analogowych) przejścia pomiędzy zmianą kolorów są na tyle rozmyte (również za sprawą interlacingu), że nie rażą tak jak na LCD.

Lepsze LCD mają matryce o większej ilości bitów, a procesory wizji tych telewizorów starają się wykryć miejsca na ekranie z ciemnymi gradientami kolorów i sztucznie wygładzić przejścia barwne w tych obszarach, czyli dołożyć pośrednie stopnie szarości w scenach takich jak tu opisujesz. Są to oczywiście półśrodki. Rozwiązaniem będzie przejście na nagrywanie materiałów w 48 (lub przynajmniej 36-ciu) bitach i odtwarzanie na telewizorach obsługujących Deep Color.
 

BoDeX

New member
JackS. napisał:
Niestety cyfrowy 24-bitowy system zapisu koloru oznacza, że mamy do dyspozycji tylko 256 (2 do potęgi 8-mej) poziomów szarości (od bieli do czerni).


A umiałbyś napisać z jaką wartością kodowany jest kolor na DVD i Blu-ray ????? :)
 

Marecky

New member
Bylem u kolegi z PS3 oraz moim kablem HDMI i...
-barwy identyczne, tu gdzie u mnie widac szumy (np. niektore ciemne sceny w Transformers) u niego widoczne sa tez
-brak palety barw widoczny jest identycznie, upewnilem sie jednak ze bardzo dobra jakosc materialu niweluje to, demo Heavy Rain jest strasznej jakosci widocznie bo u niego tez widac okropne plamy np. na poczatku dema na pomaranczowej scianie
-24p nie wiem dokladnie co daje, nie mialem czasu sprawdzic scen, gdzie u mnie i u innego kolegi, ktory ma najtanszego LG hd ready be zadnych bajerow widac bylo skoki w niektorych scenach
-100Hz - nie wierzylem ze to cos daje, ale jednak to daje straszna roznice, chcialbym TO miec u siebie. Jestesmy tak przyzwyczajeni do ogladania bez tej funkcji, ze nie mozna sie przyzwyczaic i ja wraz z dwoma kumplami testerami mamy wrazenie ze obraz jest za szybki, jakby film lecial z predkoscia x1.5 :) jednak ruch ust zgadza sie z dzwiekiem jesli chodzi o synchronizacje w 100%. Podczas dynamicznych scen walki obraz wyglada pieknie, zadnych skokow, plynnosc plynnosc i plynnosc. Niestety nie uruchomilem zadnej gry a warto by bylo sprawdzic, ale bylo pozno, na drugi dzien do pracy, a podczas testowania Transformers jego sasiedzi nawalali w kaloryfer :D bo bez dzwieku byloby dretwo
 
Ostatnia edycja:

tresor

New member
Witam , panowie mam pytanie , czy ten kabelek będzie dobry do Sam B650 podłączonego pod ps3 ? znalazłem go na tej stronie audiovisualonline.co.uk/view/2626/profigold-pgv1002-hdmi-2m za nei cale 20 funtów u nas najtaniej na allegro za 239 zł , lub poleccie mi cos innego.Ema
 

BartRaz

New member
Jaki HDMI przy podłączeniu do PC ?

Witam mam bardzo proste pytanie (albo i nie).
przeczytałem całą dyskusję i dalej nie wiem czy na droższym kablu HDMI odczuję różnicę czy nie, ale może jak napiszę do czego będę używał to będzie łatwiejsza odpowiedź. Mianowicie użycie PC --> Toshiba 37 XV 635, pracować będzie jako monitor w Full HD 100% czasu (pozaużyciem tv jako.. tv z polsatu/N).
Pytanie czy do przesyłu danych z PC w jakości Full HD (sam nie wiem z jaką ilością FPS jest w stanie TV odebrać sygnał, załóżmy że PC jest w stanie 60+ FPS wyrobić przy 1920x1050) do TV standardowy tani kabel wystarczy, czy przy takim użyciu jakość da o sobie znać. Jeśli chodzi o długość to myślę o kablu 2-3m.

Z góry dziękuję zaporady, a za jakiś przykład będę :bober: ;)

P.S. Wolałbym dużo nie zapłacić ale jeśli będzie różnica w odbiorze to zapłacę ile trzeba.
 

siwyyy77

Member
Z kablami jest generalnie tak, że róznice widzą testerzy, ale Oni nawet różnice w kablach zasilających widzą:p

Jest firma X, wprowadziła na rynek kabelek, blokers (nazwa zmyślona) i sprzedaż idzie, ale za jakiś czas dodała do nazwy człon turbo i mamy "turbo blokers" kilka wykresików i cena wyższa o ponad 50% robi swoje, kabel musi być napewno lepszy, bo droższy (choć to taki sam kabel).

Dajemy się oszukiwac i tyle... kupując kabelek.
Jak kupowałem kabelek HDMI to tez sprzedawca twierdził, że jak wybiorę ten poniżej 100zł to komórka straci zasięg, krowa da 50% mniej mleka, żona odczuje zdecydowaną różnice w stosnkach płciowych itp.
Ku jemu wielkiemu zdziwieniu wybrałem kabelek za 18zl;) najtańszy jaki był:D
 

BartRaz

New member
No tak, do tego też doszedłem, że teorretycznie nie ma różnicy między kablem za 20 a 300zł (poza jakością wykonania), bardziej mi chodzi o to czy nie ma większego przesyłu kabel 1.3, tzn. ma większy ale czy do takiego użytkowania kabel "nie 1.3" jest w stanie dobić do granicy możliwości czy w ogóle nie ma na to szans i niczym się nie różnią i basta.
Wiecie Full HD + max FPS jaki TV jest w stanie odebrać.
Jeśli żadnej nie ma to poszukam ładnego kabla z solidnymi końcówkami. :cool:
 

Maker3

New member
Który kabel będzie lepszy?
Prolink - 18,5zł
allegro.pl/item839516419_super_przewod_kabel_hdmi_hdmi_prolink_1_2m_fv.html

Voicekraft 7,1zł
allegro.pl/item846824752_voicekraft_hdmi_hdmi_1m_gold_filtr_tania_wysylka.html
 

danch

New member
Potrzebowalem 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta (ati 4850) do panasa 42s10,TV bede mial za tydzien. Kupilem cos takiego http://allegro.pl/item874927462_profesjonalny_kabel_hdmi_hdmi_15m_connect_tech_kr.html
i jakos porazka. Na razie podpialem to testowo do monitora (samsung t220hd) i xboxa i obraz jest pelen przeklaman. Mnostwo swiecacych na stale puntkow, szczegolnie na przejsciach totalnych, nie wiem czy za 100zl nie moge sie spodziewac nic wiecej, czy moze kabel uszkodzony i powinienem go reklamowac.
BTW ktos moze mi polecic jakis sprawdzony 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta z plazma ?
 

Krisu.

New member
Potrzebowalem 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta (ati 4850) do panasa 42s10,TV bede mial za tydzien. Kupilem cos takiego Profesjonalny kabel HDMI-HDMI 15m Connect-Tech, KR (874927462) - Aukcje internetowe Allegro
i jakos porazka. Na razie podpialem to testowo do monitora (samsung t220hd) i xboxa i obraz jest pelen przeklaman. Mnostwo swiecacych na stale puntkow, szczegolnie na przejsciach totalnych, nie wiem czy za 100zl nie moge sie spodziewac nic wiecej, czy moze kabel uszkodzony i powinienem go reklamowac.
BTW ktos moze mi polecic jakis sprawdzony 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta z plazma ?

15m dla HDMI to mała eXtrema tu kłania się kabel za kilka tysięcy albo wpięty wzmacniacz HDMI
 

JackS.

New member
Bez reklam
Potrzebowalem 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta (ati 4850) do panasa 42s10,TV bede mial za tydzien. Kupilem cos takiego Profesjonalny kabel HDMI-HDMI 15m Connect-Tech, KR (874927462) - Aukcje internetowe Allegro
i jakos porazka. Na razie podpialem to testowo do monitora (samsung t220hd) i xboxa i obraz jest pelen przeklaman. Mnostwo swiecacych na stale puntkow, szczegolnie na przejsciach totalnych, nie wiem czy za 100zl nie moge sie spodziewac nic wiecej, czy moze kabel uszkodzony i powinienem go reklamowac.
BTW ktos moze mi polecic jakis sprawdzony 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta z plazma ?

Albo kabel jest uszkodzony, albo cały jego opis, to jedna wielka ściema.

Osobiście stawiam na to drugie.

Tak czy siak - reklamuj go.
 

cwroc

New member
Witam wszystkich. Od razu przyznaję, ze jestem totalnym lamerem, pół roku temu nie chciałem słyszeć nawet o posiadaniu jakiegoś dużego TV, komp i monitor starczał mi do szczęścia. W każdym razie mam teraz Samsunga 40 cali C653, czyli poszedłem na łatwiznę.

Zamierzam wziąć Cyfrę+ i to taką opcję w sensie tunera itp., która będzie gwarantowała najlepszą jakość. Z Cyfry będziemy czasem oglądać filmy, seriale, ale generalnie telewizor to nie jest coś, co codziennie jest włączane u nas w domu, nie mamy żadnego blue raya, konsoli itp. Poza tym na pewno będę oglądał piłkę nożną z tej Cyfry. Do tego i tu jest pytanie moje - na pewno często będę oglądał coś z kompa (strumienie - transmisje meczy przez net), plus sporo filmów oglądamy bezpośrednio z kompa. No więc potrzebny mi kabel. Odległość TV- Komputer oznacza, że potrzebuję 5m.

Jestem przed zakupem nowej karty graf., ale ta, którą mam ma złącze HMDI. W MM widziałem kabel 5m za 200 zł, poza tym znalazłem np, coś takiego (link jest celowo pocięty):

htt p://w ww.proline.pl/sklep.php?p=KABEL+HDMI+5M

Co wybrać? Cokolwiek, co będzie działać czy wywalać te 2 stówy? Ewentualnie we Wrocławiu jakie sklepy poza sieciowymi polecacie na takie zakupy?
 

Bucek

Banned
(...) bo niby dlaczego u mnie na moim tanim kablu hdmi gry hd 2 razy wolniejsze niz te same gry na kablu av w sd ?

czy ty tak na powaznie?

zdajesz sobie sprawe, ze gra w HD na konsoli bedzie zawsze wygladala na mniej plynna niz na kablu i w rozdzialce SD?

zdajesz sobie sprawe, ze w HD chip konsoli ma kilka razy wiecej danych do obrobienia i to co w SD jest w stanie wyswietlic w 60 klatkach czasem w HD nie daje rady dac nawet 30 klatek?

i dotyczy to i konsol i komputerów...

im wyzsza rozdzialka tym mniej plynna gra ....

a jak podlaczysz konsole lub komputer kablem s-video czy innym analogowym starociem to ci kazda gre automatycznie wyswietla w max. 576p i dlatego wszystko wydaje sie takie plynne bo to chu.... rozdzielczosc i nie wiele danych do obrobienia ...

i kabel nie ma tu nic do rzeczy .... kabel av jak to nazwales, w SD zawsze bedzie plynniej wyswietlal niz kabel HDMI w HD .... ale to nie wina kabla a chipu graficznego konsoli ...

porównaj 2 różne kable HDMI a nie HDMI i "av"
 

pkomp

New member
ludzie czy wy macie coś nie tak z głowami?dobry kabel przekaże DOKŁADNIE bit do bitu to co wysyła sprzet...jakiekolwiek przekłamania będą ODRAZU widoczne
TO PRZEKAZ CYFROWY
zmiana kabla NIE USUNIE ŻADNYCH SZUMÓW ANI NIE POPRAWI KOLORÓW

czy zmiana kabla LAN przyspieszy wam neta?a może w lepszej jakości MKV ściągniecie?zastanówcie sie troszkę
 

stach334

New member
Potrzebowalem 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta (ati 4850) do panasa 42s10,TV bede mial za tydzien. Kupilem cos takiego Strona przedmiotu - Aukcje internetowe Allegro
i jakos porazka. Na razie podpialem to testowo do monitora (samsung t220hd) i xboxa i obraz jest pelen przeklaman. Mnostwo swiecacych na stale puntkow, szczegolnie na przejsciach totalnych, nie wiem czy za 100zl nie moge sie spodziewac nic wiecej, czy moze kabel uszkodzony i powinienem go reklamowac.
BTW ktos moze mi polecic jakis sprawdzony 15m kabel hdmi-hdmi do podpiecia peceta z plazma ?

dobry kabel15m hdmi niestety nie kosztuje 100zł.

Kabel cyfrowy HDMI - HDMI Lindy 41147 - 15 m (1027518327) - Aukcje internetowe Allegro
 

pkomp

New member
niestety kolego kosztuje 100....mozna zobaczyć inne kable i jest za 100 parę dobrych modeli...w cenie do 150 już bez problemu kupimy dobry kabel
a co gorsza chwila nieuwagi i każdy kabel pęknie lub zostanie przycięty szafką/drzwiami czy krzesłem tak samo szybko i tak samo przestanie działać...więc lepiej niech przestanie działać taki za 100 niz taki za 400......

swoja drogą wnioskuje że cos masz chyba z tym sklepem wspólnego
wciskasz kabel HDMI 1.2 co juz samo w sobie jest głupotą

HDMI ? Wikipedia, wolna encyklopedia

prosze sprawdzic czego nie obsłuzy taki kabel


a na koniec: nawet nie posiada ferrytów które nawet minimalnie zniweluja wpływ zakłóceń co juz przy takiej długości może mieć niebagatelny wpływ

Przewód HDMI Prolink Exclusive 15m TCV8280 FV (1075051182) - Aukcje internetowe Allegro

Kabel HDMI 15m szary/żółty DIGITAL ZŁOTY (1068581849) - Aukcje internetowe Allegro

z tym drugim miałem do czynienia w tej długości - działa bezproblemowo
 
Do góry