HiMedia HD900A/B/C

xury

Member
Dziwne, a ja mam od dłuższego czasu HBO w zakładce nie nadaje. No ale jeśli działa mimo, że jest offline to trzeba zmienić linijkę w kodzie php. Gdzieś na innym forum o tym pisałem.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
problem z kopiowaniem. Chciałem skopiować z dysku wew dysku hdd na zewnętrzny podpięty pod wejście usb, jak bezpiecznie usunąć ten zewnętrzny dysk z odtwarzacza tak aby dane były poprawnie zapisane? gdy wyjmuje go z wejścia wszystkie kopiowane dane są tracone i wyskakuje komunikat niebezpieczne wyjecie dysku usb.
No właśnie u mnie to samo.Czy ktoś coś wie jak sobie z tym poradzić?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Do bezpiecznego odmontowania sprzętu z USB stosuję na pilocie (w lewej górnej części) przycisku EJECT z taką strzałką do góry. Znalazłem przypadkiem działanie tego przycisku, bo instrukcja o tym milczy.
No tak ,komunikat o niebezpiecznym odmontowaniu przy użyciu tego przycisku znikł,ale dalej nie mogę nic skopiować z wew. hdd na zewnętrzną pamięć. Moll a czy tobie udało się coś skopiować na zewn. pamięć ? A może komuś innemu się to udało? Jak?
 

Moll

New member
No tak ,komunikat o niebezpiecznym odmontowaniu przy użyciu tego przycisku znikł,ale dalej nie mogę nic skopiować z wew. hdd na zewnętrzną pamięć. Moll a czy tobie udało się coś skopiować na zewn. pamięć ? A może komuś innemu się to udało? Jak?
Z kopiowaniem to na razie mało doświadczeń (HD900A dopiero od września). Jak coś się uda to opiszę.
 

krewetka

New member
radio w 900c

czy można dodać stacje radiowe do ulubionych :niewiem:Szukanie kąkretnej jest dość pracochłonne a przejście z jednej na drugą to już problem:x
 

pawelb1970

New member
Problem z siecią w HD900B

Proszę o pomoc. Mam problem z odtwarzaczem HD900B. Używam go od grudnia 2011 i zawsze miałem problem z kopiowanie plików przez sieć na HDD. Mogłem kopiować tylko małe pliki, bo przy dużych zrywał połączenie sieciowe. Nie było to dla mnie takie uciążliwe, bo wolałem kopiować pliki na hdd przez usb, ale od niedawna postanowiłem założyć serwer NAS. Kupiłem serwer QNAP TS-212 i mam problem. Filmy odtwarzają się tylko przez parę minut i się zatrzymują, a odtwarzacz wraca do menu głównego. Nie sądzę żeby była to wina serwera, bo jak odtwarzam na telewizorze lub innym odtwarzaczu, to jest wszystko w porządku. W hd900b mam w tej chwili wgrany soft w wersji 1.0.4.20, ale na poprzednich wersjach było tak samo. W ustawieniach mam ustawioną sieć przewodową IP DHCP i DNS (AUTO) i nie wiem jak mogę sobie z tym problemem poradzić. Serwis mnie zlewa. Wmawiają mi, że na 100 odtwarzaczy, żaden nie miał problemu z siecią więc wina jest po stronie konfiguracji mojej sieci. Każą łączyć się przez NFS(przez który filmy idą, ale się przycinają), bo przez UPNP może się tak dziać, jak u mnie.:sad:
 

Soryu

New member
Bez reklam
Upnp/dlna faktycznie może być problematyczne.
Najłatwiej ustawić streaming przez SMB (samba), ale filmy z większym bitrate mogą przycinać. NFS jest trudniejszy w konfiguracji, ale odtwarzanie będzie raczej bez problemów.
Przykładowo w mojej sieci do streamingu używam teraz NFS (hanewin nfs na pc jako serwer i klient nfs na egreat) i bez problemu chodzą 1080p z bitrate chwilowym nawet 40mbps (a myślałem, że egreat obsługuje tylko do 20mbps, bo wcześniej tylko takie działały poprzez SMB).
 

wolfikx

New member
Szczęśliwie pozbyłem się AC Ryan DVR i szukam zastępcy.

Poczytałem trochę o HD900C ale szukam opinii normalnych użytkowników.
Może ktoś podzieli się wrażeniami??
 

pawelb1970

New member
Ja po moich perypetiach z HD900B osobiście nie polecam w ogóle firmy HiMedia i firmy C4i, która jest gwarantem, a w której nie ma co liczyć na pomoc. Mój HD900B ewidentnie ma wadę, bo nie potrafi pracować w sieci. Każdy inny odtwarzacz podpięty działał dobrze, a w firmie C4i mimo wszystko twierdzą, że wina leży po stronie konfiguracji sieci. Poza tym użytkownicy tego modelu zgłaszali problemy ze znikającymi danymi z dysku(u mnie też znikały). Być może w HD900C nie będzie takich problemów, ale ja się już zraziłem. Wolę dołożyć, trochę poczekać i kupić Popcorna A-400, jak już będzie w sprzedaży.

Pozdrawiam
 

jarzek

New member
mam prośbę, czy ktos się spotkał z problemem: jak podpinam dysk usb wyskakuje mi za chwilę komunikat błąd i/o dysku, wie ktos jak to rozwiązać?
 

LIPSKY30

New member
Witam!
Posiadam himedia 900b i mam problem z przesyłaniem plików pomiędzy tym urządzeniem a pc przez usb slave.
Pliki przesłane przez sieć przewodem ethernet po ponownym uruchomieniu playera zostają utracone.
Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny!
Pozdrawiam
 

LIPSKY30

New member
Meldunek: Nov 2012
Postów: 1

Cytuj
#114
Wczoraj, 22:17
Domyślnie
Witam!
Posiadam himedia 900b i mam problem z przesyłaniem plików pomiędzy tym urządzeniem a pc przez usb slave.
Pliki przesłane przez sieć przewodem ethernet po ponownym uruchomieniu playera zostają utracone.
Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny!
Pozdrawiam
 

witek666

Member
Mam pytanie czy na tym odtwarzaczu da się zrobić tak ,że np. mam telefon z androidem włączam sobie odtwarzacz normalnie pilotem ,ale bez włączania tv i dzięki telefonowi mogę włączać muzykę na kinie domowym oraz przełączać i przewijać ?? Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić. Takie samo pytanie zadałem w dziale 600B gdyż nie wiem czy któryś to potrafi .
 
Ostatnia edycja:

masqar

New member
HiMedia 900C

Witam,

Właśnie trafił do moich rąk odtwarzacz HiMedia 900C. Po rozpakowaniu i zainstalowaniu jednego z pięciu dysków jaki miałem pod ręką - wybrałem WD Caviar 500 GB.
Po podłączeniu odtwarzacza przewodem HDMI dostępnym razem z nim do telewizora Sony 40 cali i po włączeniu przywitał nas od razu w j. polskim. Pierwsze co, to należy sprawdzić ustawienia rozdzielczości w Opcji: Obraz, bo domyślnie jest 720p - przestawiłem na 1080p (60Hz).
Następna rzecz to włączenie i skonfigurowanie otoczenia sieciowego i udostępniania dysku przy pomocy Samba. Powiem, że to jest proste. W czasie kopiowania filmów *.avi i *.mkv HD na dysk bezpośrednio z laptopa, zabrałem się za testowanie Androida (co też należy go włączyć w Ustawieniach, bo domyślnie go nie ma).
Myślałem, że instalacja miliona programów z Android Market przy tym odtwarzaczu jest też tak prosta jak na telefonie wyposażonym w/w Android. Google Play nie jest zainstalowany domyślnie na tym urządzeniu, więc próbuję go zainstalować ręcznie ściągając różne wersje z najnowszym włącznie i skopiowaniu ich na dysk po przez otoczenie sieciowe. Instalowałem wszystkie po kolei - ZONK - żaden Google Play (Market) się wywala!
Więc ściągam aplikacje i gry *.apk z internetu i też nie działają..., What The F....
Po przegooglowaniu sieci znalazłem paczkę z aplikacjami, które działają na HiMedia 900c. Powiem szczerze, że aplikacje jest naprawdę sporo (ironia) 20 na krzyż, w tym 60% po chińsku...

Jeżeli macie i wiecie skąd można więcej takich ściągnąć - dajcie znać.
PS Aby sprawnie obsługiwać Androida, to pilot nie wystarcza - nawet potwierdzenie licencji w menedżerze plików przyciski pilota nie działają. Podłączyłem dopiero myszkę znalezioną na strychu przy pomocy USB i można obsługiwać go łatwiej, ale do szybkości ten system nie należy i pozostawia wiele do życzenia.
Klawiatura na USB przewodowa też działa (jakaś stara z przejściówką z PS2 na USB) :)

Po skończeniu kopiowania plików z filmami (kopiowanie trwa w bardzo ślimacznym tempie, później sprawdzę z zewnętrznego dysku 2xWD 3TB i WD Passport 1TB SATA3) zabrałem się za testy. Filmy chodzą bez zacięć, przewijanie: w przód, w tył działa bardzo płynnie bez zacięć nawet z prędkością x32.

PS
Próbowałem Skype zainstalować, aby sprawdzić czy można użyć go do rozmów z kamerką... Nie ma możliwości zainstalowania skepe (testowałem kilka wersji). Więc się nie wypowiem na ten temat... Jak by zadziałało to było by pół sukcesu..., bo się zastanawiam, gdzie mikrofon wsadzić?

Pilot - Świetny w obsłudze, podświetlany, wygodnnie w ręku się go trzyma. (baterii brak w pudełku do pilota, trzeba zaopatrzyć się w swoje).

To narazie tyle. Potestuję to napiszę więcej.
 
Ostatnia edycja:

masqar

New member
Witam
Mam pytanko w jakim sklepie zakupiłeś 900C

Odtwarzacz kupiłem w sklepie HDSpot. Link do strony: h t t p :// hdspot . pl/hi-media/10465-himedia-hd900c-odtwarzacz-multimedialny.html

Myślałem o kupnie bezprzewodowej klawiatury (dostępnej też na tej stronie) ale widzę, że nie ma sensu, bo przeglądać strony na tym sprzęcie, to jak uruchomienie internetu na komputerze Pentium 100MHz

Rozdzieliłem spacją linka, bo: UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.

Może teraz co do kopiowania plików po przez port USB. Kopiowanie pojedynczych plików jak i kilka z rzędu na raz (istnieje taka możliwość) przebiega bardzo szybko. Szybciej niż po przez kabel i sieć Wi-Fi (testowałem). Kopiowane pliki miały średnio 7GB do 13GB - wersja 1080p.
 
Ostatnia edycja:
Do góry