HiMedia HD900A/B/C

maxxio27

New member
Panowie proszę o podpowiedź. Wybrać HiMedia 900B czy eGreat r200s. A może inny, ale zależy mi na obsłudze 3D.

Witam , obydwa mają podobne możliwości , Egreat chyba lepsze wsparcie jeśli chodzi o soft , ale Himedia 900b wg mnie lepsze wykonanie wizaulnie . Tak samo jak Egreat , Himedia nie posiada polskiego interfejsu językowego , ale nad tym już sie pracuje jest wersja beta polskiego menu :) wybór jak zwykle należy do użytkownika :) może pokierować sie tutaj zasadą Xtreamera :) po co płacić więcej ?:)


pozdr
 

de_monter

New member
Popcorny są raczej dopracowane już na dzień dobry....
I w tym miejscu bym się nie zgodził (chodzi mi o poprzedni model, nazwy nie pomnę). Kiedy szukałem rozwiązania dla siebie, przejrzałem tasiemcowy wątek na temat poprzedniego playera popcorna, który był totalnie niedopracowany pod względem softu. Co chwila pojawiała się informacja co ma w nim działać, a co w efekcie kuleje. Ja też byłem przekonany, że sprzęt za te pieniądze to wycyzelowana doskonałość na samym wstępie. Nic bardziej mylnego. Po lekturze stwierdziłem nawet, że użytkownicy onego (nie wszyscy) tworzą kastę posiadaczy najbardziej słusznego urządzenia ze słusznych (mimo jego wad (miłość jest ślepa :smile:)) i na przekór kupiłem se HiMedia :D, czego oczywiście nie żałuję.
 

Geezer

New member
Panowie proszę o podpowiedź. Wybrać HiMedia 900B czy eGreat r200s. A może inny, ale zależy mi na obsłudze 3D.

Właśnie pojawił się R6S...
100 EUR z przesyłką z Chin lub 110 EUR z Rumunii (ebay)
  • bez miejsca na hdd
  • bez wbud. wentylatora
  • bez wbud. WiFi (można zastosować kartę USB)
  • NAND Flash 512MB zamiast 4GB
... ale za to:

  • mały i sexy
  • cichy
  • tańszy o ponad 200 PLN względem R200S czy HiMedia 900A !
Pojawił się już custom FW z motywem AEON...
 

pazuzu54

New member
Witam Szanownych

Mam pytanie, czy ten odtwarzacz (pytanie również dotyczy modelu 600) da radę odtwarzać pliki zapisane na dysku sieciowym ? Tzn takim w specjalnej obudowie z dostępem do LAN-u?
Mam nadzieję że zostałem zrozumiany ;)
 

silv

New member
To ja dodam coś od siebie, tym razem dotyczy HiMedia HD900A - testowany przez weekend.
Do tej pory byłem użytkownikiem Popcorn Hour C-200 no ale padł w nim zasilacz a w ramach gwarancji nie naprawiali go tylko zwrócili pieniądze.
Player 900A dotarł niestety z uszkodzonym zasilaczem, ale ok znalazł się sprawny.
Wybrałem model A świadomie gdyż posiadam serwer plików Synology i chciałem oglądać filmy głównie po sieci. I tu pojawił się problem: katalogów sieciowych nie da się dodać ani do ulubionych ani przeskanować w celu podmontowania pod zakładki Movies czy Music !!! Dodatkowo za każdym uruchomieniem "zapomina" ostatnio wybierany katalog. Wymaga to praktycznie każdorazowego logowania się, co tak naprawdę dyskwalifikuje ten odtwarzacz jako sieciowy.
Kolejna rzecz: wyjście Component to gniazdo na jack, teoretycznie powinien działać kabel jack - 3x cinch - nie działał (brak jednego koloru).
No i podświetlenie, którego nie da się wyłączyć.
Jeśli chodzi o samo odtwarzanie filmów - brak zarzutów. Wszystko działa sprawnie i szybko.
Sumując: odtwarzacz zwróciłem, ale dla tych, którzy zamierzają instalować dysk wersja "B" zapewne będzie dobrym wyborem.
 

janop

New member
Serdecznie witam

jestem posiadaczem Hi-Media 900A i jestem zadowolony tylko nie wiem dlaczego nie chce mi odtwarzać JPG - ów zrobionych aparatem Panasonic FZ-38 a z innych aparatów łącznie z lustrzankami tak

pozdrawiam
 

rojam

New member
wczoraj zauważyłem dziwną rzecz z moją 900B. Po skopiowaniu z pendrive (podłączonego po usb ) filmu na wewnętrzny dysk twardy (znajdujący się w Himedia 900b) i ponownym wyłączeniu i włączeniu odtwarzacza--skopiowany film zniknął (!!) z dysku twardego. Probowałem na różne sposoby - z przeniesieniem włącznie -nic --kopiowane filmy znikają. Po skopiowaniu widze filmy w katalogu - mogę je odtwarzać, lecz tylko do momentu gdy ponownie nie włacze odtwarzacz.
Wczesniej miałem 600a i tam wszystko sie kopiowała jak trzeba --oczywiście poniedzy dyskami podłaczonymi zewnetrznie do odtwarzacz.
Czy ktoś wie o co chodzi?
Na razie sobie radze -wyjmuje z himedia 900b dysk i wkładam do stacji dokującej i łącze potem po usb do laptopa i tak sobie przegrywam .
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
HiMedia HD900C

HiMedia HD900C - nowy model wypuszczony niedawno na rynek przez HiMedia. W Chinach kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 900 złotych. Znajomy poprosił kogoś o przywiezienie, wziąłem sobie na jeden dzień do zapoznania się.
W największym skrócie, mamy wszystko to co w serii 900 plus kilka udogodnień. Całość jest zapakowana w estetyczną skrzynkę z czarnego, szczotkowanego aluminium. Kilka parametrów: Oczywiście RTD 1186, pamięć DDR3 512MB, 2GB NOR Flash i 4GB NAND Flash. Jak widać projektanci pomyśleli o szybkości działania...
Audio: MPEG1 (LAYER1/2/3), LPCM, PCM, FLAC, AAC, AC3, DTS, DTS-HD MA, TRUE HD, Dolby Digital HD.
Formaty audio: APE, FLAC, MP3, WAV (PCM/DTS), OGG, AAC, CUE.
Wideo: MPEG1 Layer 1/2/3, MPEG2 Layer 1/2, MPEG2/4 LC-ACC, FLAC, AC3, DTS, DTS-HD, LPCM, RA1/RA-Cook/RA-lossless, OGG, APE, SWF.
Formaty wideo: MTS, M2TS, TS, TP, TRP, MKV, AVI, WMV, MPG, MOV, VOB, MP4, FLV, IFO, BD ISO (folder, DAT), DVD ISO (folder), RM/RMVB, SWF, MVC
Blu-ray 3D, 3D OpenGL.
Obsługuje standardowe formaty napisów (bez .TXT), polskie znaki bez kłopotów.
Player ma dwa złącza HDMI 1.4 (jedno można sobie puścić na ampli, drugie na tv) plus CVBS, YPbPr, stereo, optical i coaxial, 2 x USB 2.0, USB 3.0, czytnik kart (3 w 1),

Gigabit LAN , wbudowaną kartę Wi-Fi 802.11N. jest Bittorrent, SAMBA, NFS, DLNA/UpnP. Można włożyć do środka HDD do 3TB.
Wrzuciłem najnowszy firmware 1.0.4.4 z 26 marca, potestowałem... Ciekawostka to język polski w menu do wyboru. Cóż można napisać...? Radzi sobie ze wszystkimi plikami multimedialnymi, bez problemu odtwarza MKV L5.1 z 16 referencyjnymi ramkami i dużym bitrate, również pliki z 60 FPS.

Z podłączonego po USB playera Blu-ray czyta wszystko bezproblemowo, również płytę BD 3D, ale jakości sprawdzić nie mogłem, bowiem do czasu konieczności posiadania okularów nie mam zamiaru bawić się 3D i kupować takiegoż telewizora.

W porównaniu z wersją 900A/B widać znacznie lepsze i szybsze działanie Androida, również przeglądarka web z IMS wydaje się działać szybciej i bardziej stabilnie. Nie jest to kwestią firmware, bo działają na tych samych, więc chyba jednak coś zmieniło się hardware'owo oprócz wspomnianych wyżej różnic. Faktycznie obsługuje HTML5, nie ma kłpotów z podłączoną bezprzewodowo pod USB klawiaturą i myszą, nie posiadam takowych na WiFi więc sprawdzić nie mogłem. W miarę przyzwoicie radzi sobie a Adobe Flash, co jest dużym sukcesem.
 

Attachments

  • hd900c.jpg
    hd900c.jpg
    28,3 KB · Wyś: 1760
  • hd900c1.jpg
    hd900c1.jpg
    20,6 KB · Wyś: 1578
  • hd900c2.jpg
    hd900c2.jpg
    16,1 KB · Wyś: 212
  • hd900c3.jpg
    hd900c3.jpg
    9 KB · Wyś: 336

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Okładki płyt w HD 900

Mam pytanko. Czy podczas odtwarzania plików audio w HD900 są wyświetlane okładki płyt? W modelu HD600 takiej opcji nie ma. Gdzieś widziałem screeny od mod'owanego FW do HD900 i są tam wyświetlane okładki. Czy o oryginalnym FW do 900tki jest ta opcja?
 
Do góry