HiMedia HD900A/B/C

T4ng10r

New member
Witam
Specyfikacje HD900 mówią o dużo lepszej jakości przeglądania internetu. Ponieważ chciałbym, by moja Żona korzystała z tego odtwarzacza (a konkretniej większy ekran) proszę o sprawdzenie jak dobrze HD900 (lub od razu w prorównaniu z HD600) radzi sobie z przeglądaniem kilku przykładowych stron
Modema Odzież damska męska Obuwie męskie damskie Sklep Internetowy Sukienki
Nowość | ModBiS.pl - Sukienki i suknie wieczorowe, weselne, koktajlowe oraz codzienne.
Sukienki
Za wyniki tego testu (kilka produktów z każdego sklepu) dziękuje.
 

Koller

New member
Jak sprawuje się przeglądarka w hd900A ? To przeglądarka systemowa czy androidowa? Strony chodzą płynnie czy są jakieś ścinki? Odtwarza filmy umieszczone na stronach?
 

MarioR

New member
Himedia 900b

Witajcie,
mam pytanko właśnie dotarł do mnie tytułowy sprzęt i na pilocie kursor w gorę nad przyciskiem OK działa nie za każdym razem, pozostałe kierunki działają poprawnie. Czy to może wina firmware czy powód do reklamowania pilota?
Pozdrawiam
Mariusz
 

MarioR

New member
Firmware

Witajcie, po różnych bojach z różnymi wersjami firmware mam takie uwagi:
hd900b.1.0.4.10_2012.07.17.op - w menu jest jukenbox i nic poza tym, że jest z tego nie wynika nie można go odpalić i tu prośba o podpowiedzi czy coś jeszcze powinienem zrobić w celu odpalenia Jukeboxa (na tym najbardziej mi zależy)
HiMedia_HD900-1.0.4.20-by-CSv1.5 - nie ma jukenboxa, działa poprawnie Xlivecz
i oryginalny HD900_1.0.4.20 - wiadomo, ani jukenboxa, ani Xlivecz.

Proszę o podpowiedź jakich softów używacie, jak odpalić i na jakim sofcie jukenboxa.

Z góry dziękuję.
Mariusz
 

robi007

New member
Mam pytanie.
HD900 mam podłączony do sieci WI-FI i internet działa bezproblemowo. Natomiast mam kłopot z tym, żeby Himedia połączył mi się z telefonem (mam zainstalowany imediashare). Telefon nie widzi HD900. Zależy mi na tym żeby można było sterować telefonem bez włączania TV np. do słuchania tylko muzy.
Może ktoś podpowie co robić żeby można było przeglądać zawartość HD900 w telefonie (HTC Desire).
 

blackhound

New member
widziałem, że w modelu 600b była łatka na korzystanie z weebtv przez player, czy można ją wgrać do 900b?

Tak, ten sam moduł xlive.cz z weeb.tv, o którym mowa w wątku Himedii 600B, można zainstalować w 900B. Osobiście próbowałem na 910B i wszystko działa. Na serii 900 jest jeszcze lepiej niż na 600, bo odtwarzacz ma więcej dostępnej pamięci i nie trzeba korzystać z modułu MOS on Drive. Polecam ;)
 

maras_s

New member
Panowie, a jak to jest z tą "900" ? Ciągle czytam, że większość cały czas decyduje się na "600" ze względu na większe możliwości modyfikacji softu.
Chcę kupić coś sensownego do domu, różnica w cenie nie jest powalająca, ale mam zonka - z jednej strony 600 ma sporo wyznawców, z drugiej strony 900 parametrowo jest lepsza (no i opcja sterowania przez tel z androidem też by mi się przydała).

Czy użytkownicy 900 są z nich zadowoleni?
 

maras_s

New member
Oj, leniuszek :) Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut, przeczytać posty w tym watku i wyrobisz sobie pogląd. Można też na priv dopytać posiadaczy....

Cały temat o 900 i 600 przejrzałem, ale wniosków wyciągnąć się nie da. Ludzie piszą głównie o problemach i że większość wybiera 600. Tych z 900 albo jest tak mało, albo siedzą przed TV i nie mają czasu pisać jak im się sprzęt sprawuje.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Cały temat o 900 i 600 przejrzałem, ale wniosków wyciągnąć się nie da. Ludzie piszą głównie o problemach i że większość wybiera 600. Tych z 900 albo jest tak mało, albo siedzą przed TV i nie mają czasu pisać jak im się sprzęt sprawuje.
Kupiłem 910B głównie do oglądania filmów i muzyki.Obraz dość dobry,dźwięk bardzo dobry.Oczywiście tylko na wyjściu HDMI.Na filmach blu ray żadnych przycinek,obraz jest płynny, dzwięk HD-bajka.Z mojej kolekcji filmów /MKV,katalogi DVD i bly ray - odtwarza wszystkie , nie miałem żadnych problemów czy to z dźwiękiem czy napisami.Swietny zoom,regulacja wielkości i kolorów napisów, fajne szybkie przewijanie.Dokupiłem do niego dysk 1Tb.Współpraca z dyskiem bez problemów.Z internetem jest podłączony kablem. Androida,Wi Fi nie testowałem, później /mam go dopiero trochę ponad tydzień/.Przeglądarka internetowa działa ale, sterowanie jej z pilota to udręka/ale od tego jest komp./Uruchomiłem DLNA - działa ale jeszcze gruntownie nie testowałem.
Odtwarzacz ma też wady.
1.Pilot to katastrofa,trzeba mocno wciskać przyciski,typowy chińczyk nawet śmierdzi jak w chińskich sklepach.
2. Szkoda że nie ma możliwości sterowania z poziomu wyświetlacza/który świeci jak diabli , ale dobrze że można wyłączyć je pilotem/.
Aha ,wygląda nawet nieźle,trudno domyślić się że to made in china.
Ogólnie na razie jestem zadowolony,jak potestuję go więcej to coś "skrobnę"
 

raflik82

New member
Witam serdecznie także zdecydowałem sie na model hd900b.
Mam wgrane najnowsze FW, działa jak należy nie testowałem androida ani wifi. Alem mam pytanie do bardziej obytych w temacie czy odpalał ktoś pliki mkv sbs full hd (3800x1080) i czy działa u was pełne menu z iso bluray u mnie za nic nie widzi menu i niema dostępu do np. dodatków.
Pozdrawiam
 

jarzek

New member
problem z kopiowaniem. Chciałem skopiować z dysku wew dysku hdd na zewnętrzny podpięty pod wejście usb, jak bezpiecznie usunąć ten zewnętrzny dysk z odtwarzacza tak aby dane były poprawnie zapisane? gdy wyjmuje go z wejścia wszystkie kopiowane dane są tracone i wyskakuje komunikat niebezpieczne wyjecie dysku usb.
 

red9

New member
Witam

Podpiąłem sobie weeb.tv poprzez mojego playera himedia 900b. Ale nie widzę dwóch rzeczy, niektórych kanałów, głównie nie ma HBO żadnego (z komputera normalnie są) a po drugie nie widzę miejsca na wpisanie kodu premium podczas łączenia przez player.

Pozdrawiam.
 

xury

Member
Na pewno masz HBO na komputerze ? Sprawdź czy możesz oglądać.
Na stronie "Sport a zaharanicni " w dolnym rogu powinno być czerwone kółko "login" Po naciśnięciu czerwonego lub jedynki przechodzi się do wpisywania hasła. Nie wiem czy na HD900 będą działać oba sposoby dostania się do menu haseł, ale na pewno jeden bedzie. Innym sposobem jest wpisanie loginu i hasła do pliku WeebTV.xml
 
Do góry