HiMedia HD900A/B/C

qwert

New member
Himedia hd900C strzelanie z głosników

Witam
Nie mogę napisać w temacie himedi 900C, bo przekierowuje mnie na inne działy forum.

Problem strzału z głosników występuje przy przełaczaniu plków flac na nastepny, gdy konczy się jeden utwór i wczytuje się następny plik. Mam wgrany najnowszy soft "HD900_1.0.6.3.tar"

Dziwne że czasem jest bezgłosnie, ale najczęściej kończy się krótkim, głośnym trzaskiem. Nie jest to zbyt przyjemne dla ucha. Próbowałem już różnych ustawień w opcjach playera i nic.

Dzwiek z himedi mam połączony z rotelem ra-12 po optyku i coaxial'u, problem wystepuje na obu kablach. Zalezy mi na cyfrowym połączeniu tych urządzeń.

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem w tego typu playerach ?
 

de_monter

New member
U mnie z kolei strzela w czasie oglądania filmu. Dokładnie podczas przełączania ze zwykłego 5.1 na DTS. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego się tak dzieje. Podczas odtwarzania flaców nic takiego nie występuje Dźwięk z playera po optyku "idzie" do ampli NADa, potem przez pre out do Roxana. Z powyższego wynika, że chyba ma znaczenie konfiguracja sprzętowa. Firmware chyba nie ma znaczenia bo zmieniałem go już kilka razy i historia się powtarza.
 

qwert

New member
U mnie zmiana 5,1 na dts 5,1 odbywa się bez problemu,
przełaczanie plików flac jest irytujące, bywa że przełaczaja się bez strzelania.

Mam pytanie jak uzyskać na wyjsciach cyfrowych, dżwięk hd audio 24/96khz bądż 192 khz ????
Pytanie dziwne, ale gdy odtwarzałem pliki flac w tych rozdzielczosciach z dune bd prime 3.0, na wyświetlaczu rotela wyświetlane było 96k lub 192k, w himedia na tych plikach, mam jakby degradacje sygnału, tu pokazuje tylko 48k ,takie audio otrzymuje z playera, mimo to wiem że spokojnie powinien radzic sobie z tego typu dżwiękiem.
Wyjscie spdif, dts, mam ustawione na raw, czyli oryginalny dżwiek, wogóle próbowałem kilku ustawien, ale bez rezultatu.

Niedawno zakupiłem himedie i chyba nie znam wszystkiego na jej temat, macie jakieś sugestie, jaki dzwiek potrafią odtworzyć Wasze playery??
Pozdrawiam
 

de_monter

New member
U mnie zmiana 5,1 na dts 5,1 odbywa się bez problemu,
przełaczanie plików flac jest irytujące, bywa że przełaczaja się bez strzelania.
U mnie już też. Zmieniłem ampli na Yamahe 3030, czyli jednak sprzęt. Z flacami też OK.
Jeżeli chodzi o gęste pliki, to przynajmniej ja musiałem dokonać zmian w ustawieniach amplitunera.
Pokazuje prawidłowo, w tym konkretnym przypadku 88.1. W playerze generalnie też mam jak Ty poustawiane na RAW. Jak czytam o sporo droższych modelach to i tak się cieszę, że mam HiMedia. Tym bardziej, że wraz z jamaszką stworzyła się nowa jakość.
 

qwert

New member
Dobrze że już masz wporządku z przełaczaniem formatu dżwięku.

Przecztałem na innym forum o problemie z wypuszczanym dżwiękiem z gęstych plików flac czyli ze 192khz robi się 48khz.
Wprawdzie tamten użytkownik miał himedie 600, ale zrobiłem tak jak on czyli wyjąłem wtyczkę hdmi łączącą odtwarzacz z telewizorem i po chwili mój player zaczął odtwarzać wszystkie pliki flac192/96 bez żadnej "blokady" zarówno po coax jaki po optycznym.
Nie jest to dla mnie zbyt zadawalające rozwiązanie, mam nadzieję że uda mi się to jakoś rozwiązać.
Dziwna sprawa, - z kablem hdmi wypuszcza 48khz z odłaczonym 192/96 trochę wkurzające.
 

de_monter

New member
Dobrze że już masz wporządku z przełaczaniem formatu dżwięku.
Dzięki.
Przecztałem na innym forum o problemie z wypuszczanym dżwiękiem z gęstych plików flac czyli ze 192khz robi się 48khz...
To ciekawe co piszesz. Dopóki nie miałem ampli z HDMI nie zastanawiałem się nad szczegółami próbkowania. Po prostu miałem starego NADa, bez tego rodzaju wejść i byłem pogodzony z niedogodnościami. Było tak, że cały sprzęt posiadający wyjścia HDMI był podłączony do TV, a dźwięk optykiem, bądź coaxialem do ampli. W czasie rozglądania się za nowym amplitunerem doczytałem dopiero, że prawidłowe identyfikowanie gęstych plików zależy od wbudowanego przetwornika. Niestety nie wszystkie amplitunery takowy posiadają, nawet topowe modele niektórych marek. Teraz wszystkie urządzenia podłączone mam do Yamachy po HDMI, a telewizor do wyjścia w ampl. To jest optymalne połączenia. W Twoim przypadku zachodzi pewnie konflikt między HDMI, a cyfrowym wyściem audio. Powiem szczerze, że nic mądrego mi do głowy nie przychodzi. Sam doświadczałem do niedawna dziwnych zachowań wzmaka stereo. Jak pisałem wcześniej, dźwięk z HiMedia szedł optykiem do NADa, z NADa preoutem do wzmaka, a Sub aktywny też do NADa. W momencie włączania suba, wzmacniacz... Uwaga. Przestawał reagować na pilota :)
Dziwnie się czasem plecie. Teraz mam nowszego Roksana i problem zniknął.
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Dzieki Monter za próbe pomocy, może jeszcze inni użytkownicy coś poradzą bądż powiedzą jak u nich odtwarzane są pliki flac w wyższej "rozdzielczości" ??

U mnie nie mam pojecia co zrobić żeby odtwarzał 192/96khz z podłączonym hdmi do telewizora. W końcu to player z 2 wyjściami hdmi i szkoda mi nie wykorzystać takiego połaczenia z TV. Nawet przy wyłaczonym telewizorze nic nie pomaga, niestety musi być wyjęty kablel.
 

de_monter

New member
U mnie nie mam pojecia co zrobić żeby odtwarzał 192/96khz z podłączonym hdmi do telewizora. W końcu to player z 2 wyjściami hdmi i szkoda mi nie wykorzystać takiego połaczenia z TV. Nawet przy wyłaczonym telewizorze nic nie pomaga, niestety musi być wyjęty kablel.
Podstawowe pytanie. Czy optyk/coaxial przenoszą takie częstotliwości? Następne pytanie. Czy przetwornik w ampli ma coś wspólnego z w/w gniazdami, a nie tylko z HDMI? Wreszcie, czy tylko HiMedia obcina częstotliwość? To pytania do fachowców. Ja jestem noga jeśli chodzi o teorię. Natomiast podłączyłem player tak jak Ty i niestety obcina. Pliki są 96/24, w info ampli podaje 48 :shock: Czyli wiemy już trochę więcej.
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
U Ciebie też obcina częstotliwości i też do 48khz.
Problem jak widać występuje pewnie u wielu osób, tylko może większość o tym nawet nie wie jaki dżwięk przyjmuje ich wzmacniacz.

Moje kable przepuszczają takie częstotliwości 96/192khz, wzmacniacz gdy używałem dune bd prime3.0, ładnie pokazywał je na wyświetlaczu i odtwarzał.
Musi być jakiś konflikt himedi z wtyczką hdmi -telewizora albo hm..swoim własnym. Nie wiem dziwne to bardzo. Dodam jeszcze że gdy uruchamia się himedia, zaraz po zniknieciu powitalnego "biało niebieskiego loga" na chwilę mój TV pokazuje brak sygnału i komunikat żeby sprawdzić połączenie ,wtyczke itd...i za chwilę obraz jest ponownie juz z home menu odtwarzacza.
Po prostu na moment, rozłącza się sygnał hdmi, wpuszczany do telewizora. Widać że już coś jest nie tak, przy uruchamianiu.
Szkoda też że tak mało ludzi, wypowiada się w tej sprawie.
Dzięki Monter
 

ranczo

New member
Bez reklam
Rozłączanie HDMI - TV przy starcie urządzenia to normalka, następuje zmiana rozdzielczości wyświetlanego obrazu .
 

de_monter

New member
U Ciebie też obcina częstotliwości i też do 48khz.
Tak, ale tylko po optyku. Jeżeli player jest podłączony bezpośrednio do ampli po HDMI, wszystko gra.
Problem jak widać występuje pewnie u wielu osób, tylko może większość o tym nawet nie wie jaki dżwięk przyjmuje ich wzmacniacz.
Pewnie tak, choć przyznam, że jak materiał jest porządnie zrealizowany (Stockfish, Decca), gęste pliki to już zbytek. No ale jeśli są to już niech zostaną :) Wydaje mi się jednak, że problem jest po stronie optyka w HiMedia. Nie sprawdzałem coaxiala, ale jutro postaram się to zrobić.
Jeżeli chodzi o brak sygnału ranczo ma rację, u mnie też to występuje.
Z innej beczki. Zdobyłem ostatnio kilkanaście kopii zapasowych płyt zrealizowanych w DTS wielokanałowym. W Fobarze na PC trzeba zainstalować odpowiedni plugin, a HiMedia łyka je bez problemu, nawet wavy z rozszerzeniem DTS :) Tylko przy jednej (płycie) się wyłożył. Puryści od stereo mnie zlinczują, ale co tam. Słychać ślicznie 8)
 

robi007

New member
Witam,
Czy poradnik przedstawiony przez użytkownika popmart jest jeszcze aktualny. Pytam bo robię wszystko tak jak napisał popmart, ale u mnie na dysku hdd nie zakładają się automatycznie katalogi movie, music i image.

Cytat z poradnika:
"
1. Wgrywamy modowany soft: http://www.mediafire.com/download.php?g68vqhpzvl1yrsc CS v1.5 (całą zawartość archiwum przenosimy na świeżo sformatowany fat32 pen)
(wyłączamy player, wkładamy pena w usb1, trzymając wciśnięty np długopisem przycisk taka dziurka, z pilota uruchamiamy player i jak się pojawi plansza z upgrade, zabieramy długopis i czekamy ok 5 min obserwując ekran ....

2. dysk formatujemy w Windows normalnie ntfs, domyślnie (nie w XP bo nie obsługuje tych nowych advanced format, do XP potrzeba programu ze strony Caviara nie dotyczy mniejszych dysków(mam Caviara GREEN 2TB earx)

3. wkładamy dysk do playera uruchamiamy, niby jest ok ale player jest niestabilny, błyska ekranami potrafi się wieszać , nieprawidłowo uruchamia niektóre usługi ogólnie nie jest tragicznie da się używać ale ...

4.odrazu bez kombinowania bez zakładania folderów, formatujemy z poziomu playera od razu i koniecznie robimy restart, player musi założyć katalogi i coś tam sobie nagrać na dysk .... po restarcie player założy katalogi na dysku, który odpowiednio teraz się nazywa (HDD) itd (image,movie,music) to jest początek dobrej drogi ..... (player utwożył 3 partycje główną i 2 małe pewnie pod androida) nie ruszamy tego, nie zmieniamy nazw folderów itp restartujemy jeszcze raz....(potem po wszystkim media umieszczamy we właściwych do tego katalogach muzykę w music itd będzie lepiej obsługiwał ulubione),

5.kiedy player jest uruchomiony złącze host usb 3.0 podłączamy do sprawnego PC (sterowniki USB), i akceptujemy, restart do trybu PC (w końcu komp widzi dysk !!! bo to trudna sztuka), ale pokazuje się w Win chkdsk ! koniecznie pozwalamy naprawić błędy na dysku !!! bardzo ważne ... potem działa, i nie uruchamia się nawet chkdsk .... ogólnie nie dotykamy struktury plików które zakłada player (można skasować katalogi które zakłada chk po naprawie) ... i to właściwie koniec"
 

szkatulla

New member
witam wszystkich mam duzy problem gdyż jestem nieobeznana wogole w sprawach komputerowych itp. kupiłam dekoder miesiac temu HIMEDIA 600B miesiac temu i wszystko byłoby ok jakbym nie skasowała sobie plisa czyli wszystkie pluginy .Pan u ktorego kupiłam przesłał mi co mam robic po kolei ale juz jest problem - siagnelam program PUTTY i wpisałam IP i zaznaczyłam telnet i po nacisnieciu open wyskakuje mi network error permission denied i niewiem co robic???Czy tutaj ktos moze mi pomoc?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
opisz dokładniej co sie stało i co masz a co zniknelo - w miedzyczasie postudiuj watek o hd600 tam dokladnie wszystko jest i tam przenies rozmowe - poradzimy ogarniemy
 

Tatarek111

New member
Witam serdecznie.W najbliższym tygodniu noszę się z zamiarem zakupu Himedia900b (w okazyjnej cenie) Bardzo proszę o podpowiedź:
1.Czy jest możliwość sterowania odtwarzaczem za pomocą smartfonu czy tabletu z androidem ?
2.Czy można zainstalować xbmc lub jukebox?
3.Czy w związku z tym że jest zainstalowany android działa sklep google play i można z niego pobieraż i instalować aplikacje?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Himedia900b jest za słaby aby pociągnąć Androida.
Najlepszym rozwiązaniem jest Q5II lub Q10II - mają to wszystko co wypisałeś.
 
Do góry