HiMedia HD900A/B/C

tOmki

New member
Dziś dotarły pierwsze sztuki. Można zamówić, na razie maja parę sztuk, kolejna dostawa ok. 2 tygodnie.
Specyfikacja teoretycznie taka sama jak Xtramer Prodigy 3D. Więc mamy już konkurencje - warto by było zrobić porównanie jak w końcu Prodigy na rynek wypuszczą (cały czas przesuwają termin).

http://www.futeko.com/products/MP00031.php

MP00031-1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba nie ma się czym specjalnie ekscytować: możliwości odtwarzania multimediów takie same jak w dobrych konstrukcja na RTD 1185, różnica to USB 3.0, HDMI 1.4 i przeglądarka obsługująca (praktyka pokazuje, że dość teoretycznie) HTML 5 i flash. Czy dla tych nowinek (USB 3.0 i HDMI 1.4 na razie do wykorzystania w teorii) warto dokładać do zabawki około 400 zł?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
I to jest właśnie różnica do prrodigy. Xtreamer także ma 750Mhz, ale chłodzenie pasywne. Dla co niektórych to bardzo istotne.

Biorąc pod uwagę to, iż Prodigy nadal nie ma w sprzedaży (wysyłka kolejny raz przesunięta, tym razem na 15 października)... Ale jak to mówią: jutro, to dziś, tyle, że jutro...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chyba nie ma się czym specjalnie ekscytować: możliwości odtwarzania multimediów takie same jak w dobrych konstrukcja na RTD 1185, różnica to USB 3.0, HDMI 1.4 i przeglądarka obsługująca (praktyka pokazuje, że dość teoretycznie) HTML 5 i flash. Czy dla tych nowinek (USB 3.0 i HDMI 1.4 na razie do wykorzystania w teorii) warto dokładać do zabawki około 400 zł?
A co myślisz o możliwości uruchomienia Androida i jego 100 tys. aplikacji?
Po gigabicie ma iść co najmniej 14 MB/s, to też nie w kij dmuchał.
Sprzęt posiada wbudowane WiFi N, można dołożyć zewnętrzną antenę.
Obsługuje myszki i klawiatury po Bluetooth.
Można podpiąć zewnętrzny odtwarzacz BD.

Może jak troszkę stanieje i zejdzie ze statusu mega nowości to można brać :)

Pozdrawiam,
 

bercik07

New member
A co myślisz o możliwości uruchomienia Androida i jego 100 tys. aplikacji?

To, ze (moze) bedzie mial androida nie znaczy, ze dostanie market. Z tego co sie orientuje google musi to w jakis sposob zaakceptowac a z tym wiekszosc "wynalazkow" ma problem.
 

redlum

New member
Bez reklam
Cyanogenmod na telefony tez nie ma aplikacji google - co nie znaczy ze nie mozna ich dograc

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

regnes

New member
Witam !!

Też rodzi się pytanie czy aktywne chłodzenie daje się we znaki??? W chwili obecnej używam Hyundaia P01 i niestety zaczyna mnie irytować dźwięk wentylatora. Poprzednio miałem Xtreamera 1 ale ze względu na brak wyświetlacza wymieniłem go na Hyuna, a teraz już nie zależy mi na wyświetlaczu.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W poniedziałek mam dostać na dzień HiMedia HD900B do testów. Jest już firmware z Androidem, więc chińscy towarzysze nie przesadzali z obietnicami. Popatrzymy jak to działa i napiszę parę zdań.

Obecnie na eBay cena z wysyłką 215 dolarów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W poniedziałek mam dostać na dzień HiMedia HD900B do testów. Jest już firmware z Androidem, więc chińscy towarzysze nie przesadzali z obietnicami. Popatrzymy jak to działa i napiszę parę zdań.

Obecnie na eBay cena z wysyłką 215 dolarów.

No więc dostałem player, potestowałem trochę, najkrótsza recenzja - DZIAŁA. Trochę dłuższa: działa dobrze i wszystko odtwarza, Android jest użytkowy.

Teraz więcej szczegółów. Player miał firmware w wersji bez Androida, więc natychmiast wrzuciłem mu najnowszą betę 1.0.0.26 (dl.himedia-tech.cn/HD900B/HD900_1.0.0.26.tar.gz) z Androidem, flashowanie przeszło bez problemów z "dziurką resetową". Ponieważ instrukcja użytkownika jest dla całej serii 900, więc mozna założyć, że z firmware i z Androidem jest podobnie.

Menu jak z używanego przez mnie modelu 600A, plus możlwiość uruchamiania Androida. W Intelligent setup jest kilka dodatkowych ustawień dotyczących BDMV: navigation, folder auto-play, default subtitle, default audio. Jest też opcja Key Tone Volume, bo pojawił się dźwięk przy naciskaniu klawiszy pilota. W video settings opcja deep color pozwala zarządzać kolorami HDMI.

Po testach odtwarzania plików z klasycznej biblioteki testowej multimediów HD - działają wszystkie, h@5.1 też, żadnych kłopotów, przycięć itp. - przyszła pora na sprawdzenie 3D. Ponieważ nie dysponuję (i nie zamierzam w najbliższym czasie) TV 3D, skorzystałem z pożyczonego rzutnika 3D Full HD Optoma. Testowałem plik ISO BD 3D "Avatara" i "Alicję w Krainie Czarów" 3D MKV (jedyne, jakie miałem), poszły bez zająknienia, obraz jak najbardziej OK, choć z ISO miałem chwilowo jakiś problem z menu BD Lite, ale przeszło. Natomiast przy szybkim przewijaniu strzałką (nie zwykłym x2, x 4 itp) jakby na sekundę znikał dźwięk. Z foldera BDMV też odtwarza 3D, ale jakby z większymi kłopotami, obraz jakby momentami się pogarszał... Nie ma tego, gdy się odtwarza poszczególne pliki z folderu. Konwersja 2D do 3D działa, ale obraz jest dla mnie taki sobie... Zresztą przyznam, że nie jestem wielbicielem 3D, bo wkurzają mnie okulary - dobrze przynajmniej, że Optoma ma RF.

Nie miałem zbyt wiele czasu na próby, bo właściciel, który przywiózł sobie zabawkę z Anglii też chciał się bawić, więc podziałałem stosunkowo niewiele. Duże pliki filmowe w jakości HD o dużym bitrate odtwarzane z komputera chodzą bez zaciąć, ogólnie transfer po sieci jest bardzo dobry - z komputera na dysk playera fizyczny transfer wynosił 12-15 megabajtów/sek (oczywiście gigabitowy router), nie ma też problmów z odtwarzaniem po WiFi. Odtwarzałem też bez kłopotu pliki multimedialne z mojego tabletu i smartfonów (Samung Galaxy S i Wave). Wiele osób pyta o wentylator, więc powiem, że mnie nie przeszkadzał - z odległości około 3 metrów minimalny szumik, ktorego praktycznie się nie zauważa.

Androida można ustawić, żeby pokazywał się od razu w menu (setup/run Andriod at bootup/on) - pojawia się ikona robota, po uruchomieniu mamy klika aplikacji, przeglądarkę, ustawienia... Ale bez klawiatury z tracballem lub myszy lepiej nie podchodzić, bo to żadna zabawa. Notabene nie za każdym razem aplikacje startowały po uruchomieniu z pilota. Aplikacje działają szybko, surfowanie po sieci też odbywa się bez zastrzeżeń.

Jeżeli chcemy oglądać filmy 3D i duże full HD to lepiej Androida wyłączyć i zrestartować playera, bo "Andek" żre sporo zasobów. W sumie Androidem zająłem bardzo pobieżnie, bo nie było czasu, ale może jeszcze coś potestuję w najbliższych dniach.

Będą też chyba poprawiane firmware, bo wersji z Androidem ludzie HiMedia zrobili już cztery - szybko naprawiają błędy. W każdym razie na stabilną trzeba będzie jeszcze chyba trochę poczekać...

Ogólnie wydaje mi się, że to dobry zakup.

Obrazki:
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kirek dzięki serdeczne, czy można już mówić o swobodnym przeglądaniu różnych stron internetowych (zakładając, że mamy mychę i klawę)?

Pozdrawiam,
 

rykowski

New member
Androida można ustawić, żeby pokazywał się od razu w menu (setup/run Andriod at bootup/on) - pojawia się ikona robota, po uruchomieniu mamy klika aplikacji, przeglądarkę, ustawienia... Ale bez klawiatury z tracballem lub myszy lepiej nie podchodzić, bo to żadna zabawa. Notabene nie za każdym razem aplikacje startowały po uruchomieniu z pilota. Aplikacje działają szybko, surfowanie po sieci też odbywa się bez zastrzeżeń.
Uprzejmie prosze o odpowiedz:
Czy Android idzie w parze z Android Market, albo chociaz jest cien szansy ze szedl bedzie? Bo Android bez AM to jak wysoko kwalifikowany robot do zadań specjalnych, bez naboi, wyrzutni, i AI. Posiadanie Android bez dostepu do Marketu podwaza sens posiadania tego systemu.

Czy warto subiektywnie wybrać 900b zamiast 600b. Z "-" :-> Fanow 3D za wielu nie ma, nieco drozej kosztuje, wiatrak, wieksze zuzycie pradu. Z "+" tylko Android, hdmi 1.4, i lepszy procesor+ram, i chyba dyski w obsludze 3TB. Box ten sam, wyświetlacz wciąż niewykorzystany. Media (muza+filmy+photo+www) na tym samym poziomie. Porownujac do meczu. Tak niby remis ze wskazaniem na 900b?
 

zielony999

New member
Witam , skoro Himedia 900B i Xtreamer Prodigy maja takie same funkcje i softy to może zapytam który sprzęt jest lepiej wykonany , która firma lepiej dba o klienta tutaj bym prosił o wypowiedz użytkowników poprzednich wersji jak z gwarancją , acha i czy Himedia 900B ma menu polski jezyk ? Czy poprawnie odczytuje polskie znaki w napisach w filmach ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry