HECO celan gt 502

bartfine

Member
Zostaje przy stereo ponieważ uważam że w stereo też mozna poczuć film jeżeli tylko spełnimy pare warunków co mysle już za mną.A co do kina hm dużo by mnie to kosztowało oj dużo żeby był efekt a kasa nie leje sie strumieniami i na tym etapie dla mnie zupełnie zbędny wydatek by był.Do kina mam niedaleko:)).pozdrawiam kinomaniaków.
 

bikerelb

New member
może się komuś przyda - szukałem czegoś co będzie miało plastyczność i przestrzeń kefa, brak oznak kartonowości (wada kefa q300) , wnikało nieco głębiej w plany nagrania,a kiedy trzeba zeszło nisko na basie (nie cały czas bum bum :) ) i nie kuło w ucho po 30 - 40 minutach słuchania - chyba znalazłem - testuje od 3 dni:popcorn:

wcześniej triangle trio, kef xq20, usher v602, kef iq70, goldenear aon3 (wykonanie to jakiś żart) i kef r300.

W heco zatkałem jeden bass reflex - ten prawie na przeciw niskotonowego, na zwrotnicy +2db do wysokich.
sccena dość szeroka, średnica czytelna zarówno w stereo jak i filmach, niski bas kontrolowanie "puka" w membrany. Nieco inna (w stosunku do kef, nie można napisać, że gorsza, po prostu inna - pewnie ze względu na koncentryk kefa) plastyczość i spójność między wysokimi a średnimi, Słychać najwięcej (bardzo dobra seperacja poszczegolnych dzwiekow) i możliwie najłagodniej ze wszystkich testowanych, a bas nie ma sobie równych, równie potężny był w Usherv602 (niestety mniej kontrolowany, czasem słychać tam ten szczelinowy bas reflex jak dmucha )

napisałem to bo mało info o heco celan 502GT
gra to z yamaha AS1000 + HK hd990 w pokoju niecałe 18m2
 

Attachments

  • WP_20151111_16_03_27_Pro.jpg
    WP_20151111_16_03_27_Pro.jpg
    312,8 KB · Wyś: 234
  • WP_20151111_16_02_46_Pro.jpg
    WP_20151111_16_02_46_Pro.jpg
    303,1 KB · Wyś: 128
  • WP_20151111_16_02_58_Pro.jpg
    WP_20151111_16_02_58_Pro.jpg
    275 KB · Wyś: 222
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
Gratuluje wyboru,ja mam je od 3 tygodni i jestem oczarowany ich wyglądem ale przedewszystkim sceną jaką potrafią wytworzyć basem który jest wtedy kiedy trzeba,dla mnie poezja smaku audio :) tak zwany finalny zakup na lata bez potrzeby szukania a po sobie wiem że nie tak łatwo dojśc do takiej konkluzji nie przebywszy odpowiedniej drogi.....:)).Pozdrawiam.
 

bikerelb

New member
kef r300 - podbity wyższy bas, który w niektórych nagraniach zagłusza nieco przestrzeń i szczegóły (które są bardzo dobre). Być może w super zaadaptowanym akustycznie lub większym pomieszczeniu niż moje będzie dobrze. Taki monitor na sterydzie moim zdaniem. Powiem tak - lepszy niż Q 300 ale czy na tyle aby dołożyc 2500 zł do Q300 - dla mnie nie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolejna osoba się przekonała, że mało rozreklamowana firma jaką jest Heco tak ładnie potrafi zagrać...;-)
 

bartfine

Member
Mysle że za naszą sprawą na tym forum jeszcze nie jeden zwróci na firme Heco swoje oczy.A jesli chodzi o reklame to wiadomo jak to jest:) dobre produkty reklamy niepotrzebują.....:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
.........dobre produkty reklamy niepotrzebują.....:)
I wszystko w temacie...;-)
Zapewne więcej osób by poszło w Heco ale jest straszna lipa z ich odsłuchem. Nawet w w większych miastach jest problem, a co dopiero w mniejszych. Ja miałem tą przyjemność, że w Warszawie jest kilka miejsc w których można było przetestować kilka modeli z heco..;-) Kiedyś rozmawiałem z jednym kolegą na naszym forum i w Krakowie ani jeden salon ich nie miał a jak chciałeś odsłuchać ich bardzo to musiał je sprowadzić specjalnie dla Ciebie na odsłuch...;-(
 

lobos

New member
Bez reklam
Kiedyś rozmawiałem z jednym kolegą na naszym forum i w Krakowie ani jeden salon ich nie miał a jak chciałeś odsłuchać ich bardzo to musiał je sprowadzić specjalnie dla Ciebie na odsłuch...;-(
W dodatku z wielką łaską obiecywali sprowadzić Music Style 900 co i tak skończyło się tym, że ich nie odsłuchałem :-(
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Powiem wam szczerze, że dzięki Wam na pewno będę je brał pod uwagę przy zmianie kolumn. Zaintrygowaliście mnie :)
 

bikerelb

New member
A ja mam chęć posłuchać jeszcze celan 302gt. W 502 musze zatykać bass reflex. W monitorach powinno byc ok. Jesli średnie i wysokie bylyby na tym samym poziomie mogloby byc milo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja je słuchałem i porównywałem z dali zensor 3. Heco wygrywały górą (było czyściej, struny gitar były oddane przepięknie) natomiast basik miały zbliżony do siebie. Wszystko było podpięte pod system denona 15xx..;-) Ale wykonanie 302 bije na głowę zensory 3
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
Nie da sie inaczej musi być jakis kompromis,mebli nie wyrzuce,większośc z nas nie ma idealnych warunków i musi sobie radzić ale zapewniam cię że grają bardzo dobrze i zatykać nie trzeba :) :)
 
Do góry