HECO celan gt 502

Whiplash

New member
Bez reklam
Do 20m2 to wystarcza duże monitory i zapewniam Cie kapusta ze nic im nie braknie. Ja sluchalem nie raz takiej konfiguracji i basu dobry monitor ma tyle samo albo i wiecej od slabej podlogówki. Prosta kalkulacja - mamy 3000 tys zl na kolumny. Kupujemy za to monitory i podlogowki. Monitor ma mala skrzynke i dwa glosniki, podlogowka ma ich np. 4 ktora kolumna bedzie wykonana z lepszych komponentów? Posluchaj sobie gdzies wysokiej jakości monitorów w stylu B&W CM czy Focal Aria a bedziesz wiedzial o czym mowie.

Co do Denona i pioneera to pioneer jest to klasa D wiec nie zestawiaj poboru pradu do denona. Dla Ciebie liczy sie tylko moc i sadzisz ze im wyzszy = wiecej mocy = wiecej basu. Im wyzszy model tym brzmienie wlasnie jest bardziej rowne i naturalne.. Sa wzmacniacze które maja 2x40w a graja rewelacyjnie. Druga sprawa to fakt jest taki ze 1520 to nie jest konturowy wzmacniacz z mocnym basem i sopranem a wiec przmienie jakie lubisz. To wzmacniacz już raczej z tych ambitniejszych, naturalnych więc podejrzewam ze w Twoim przypadku, kiedy liczy sie tylko bas i kupiles 15tke aby wlasnie otrzymac wiecej basu niz z 720 mozesz być nie milo zaskoczony..
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Whiplash nawet się tym nie przejmuje za tyle co dałem to interes życia, a jak bym go chciał sprzedac to z bardzo dużym zarobkiem i będzie na co innego :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Widze po sygnaturce że masz to czym napędzić,bardzo ładne te tanoye wczesniej ich niewidziałem ale sądze że masz duży salon aby takie głosniki postawić.
Wcale nie są takie duże,
a Celany brzmią lepiej od 6.4.
Odsłuchiwałem te Tannoye (6.4) i bardzo mnie rozczarowały, wg. mnie 6.2 biją je na głowę ;)


A heco warto posłuchac. :))
Dokładnie :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale widzisz ze 1510 i 1520 stoi na allegro i też nie chce sie sprzedac. Cos posucha sie pojawila na te sprzety grajace. A za importowanego bez gwarancji też kokosów nie dostaniesz..
 

Rafal7

Banned
Niech sobie stoją, jakbym nie patrzył i z której strony to i tak bym wyszedł na swoje i to sporo.
Z resztą , nie zamierzam wymieniać wzmacniacza, ten jest docelowy i nie ma roku, pokaz mi za 1200 zł lepszy wzmacniacz.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wcale nie są takie duże,
a Celany brzmią lepiej od 6.4.
Odsłuchiwałem te Tannoye (6.4) i bardzo mnie rozczarowały, wg. mnie 6.2 biją je na głowę ;)



Dokładnie :)
Sa gusta i gusciki. Ja sluchalem i 6.2 i 6.4 w tym samym czasie na odsluchu. Jak dla mnie sa lepsze.
Zreszta nie kazdemu podoba sie ta sama marka i ten sam model.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sa gusta i gusciki. Ja sluchalem i 6.2 i 6.4 w tym samym czasie na odsluchu. Jak dla mnie sa lepsze.
Zreszta nie kazdemu podoba sie ta sama marka i ten sam model.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
wg. mnie 6.4 typowo do kina, 6.2 raczej do muzyki.
Zresztą zobacz na ceny 6.4 vs 6.2 vs Revolution, cena tych ostatnich wcale nie wskazuje, że to niższy model, wg. mnie mają najlepszy stosunek ceny do jakości.
Jak za te pieniądze, to ze świecą szukać lepiej grających kolumn....
Ale to moje zdanie ;)
btw. jeden kolega z wysp stwierdził to samo, więc chyba az tak źle z moim słuchem nie jest.
Prawda rafa? ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Mylisz sie kolego. Najmocniejsze Revolution bodajze XT8F kosztuja na oko z 1000-1200f. Jak weszly Precision kosztowaly 2800-3200f. W dodatku w obu jest calkiem inna konstrukcja. Inne glosniki w kolumnach. Inne okablowanie i inna zwrotnica.
W dodatku 6.2 a 6.4 to takze inna konstrukcja. Obudowa zamknieta gra troszke inaczej niz z nass refleksem a w dodatku tylnim.
Ale to wszystko jest temat rzeka.

Najciekawsze jest to ze bez wiekszego sensu jest porownywanie glosnikow z innych klas. Revolution choc teraz calkiem przyzwoita dzieki nowej konstrukcji to i tak jest nizsza polka od Precision. Zreszta teraz nowa seria Precision bedzie dlatego cena jest nizsza bo sa wyprzedaze magazynowe.
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mylisz sie kolego. Najmocniejsze Revolution bodajze XT8F kosztuja na oko z 1000-1200f. Jak weszly Precision kosztowaly 2800-3200f. W dodatku w obu jest calkiem inna konstrukcja. Inne glosniki w kolumnach. Inne okablowanie i inna zwrotnica.
W dodatku 6.2 a 6.4 to takze inna konstrukcja. Obudowa zamknieta gra troszke inaczej niz z nass refleksem a w dodatku tylnim.
Ale to wszystko jest temat rzeka.

Może się mylę, może nie.
Nie zwykłem odnosić się do czegoś, czego nie słuchałem, a Tannoye akurat przesłuchałem, od najtańszej serii do Definition, więc co nieco na temat ich brzmienia udało mi się dowiedzieć.
Najciekawsze jest to, że wszystkie osoby słuchające i porównujące Precision 6.2 vs 6.4 miały dokładnie takie samo zdanie, 6.4 wypadły niestety dużo poniżej oczekiwań, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę, a mówimy zakupach w PL, gdzie jedna szt. kosztuje tyle co para w UK.
Podpinaliśmy różne wzmaki, odtwarzacze, łącznie SACD i płytką SACD.... no i niestety,kiepsko to wyglądało, a raczej brzmiało.
Być moze w KD dają sobie świetnie radę ale do muzyki to wg. mojego odczucia się kompletnie nie nadawały.
6.2 już dużo lepiej, ale pod warunkiem podpięcia porządnego wzmaka i dobrego źródła, a XTFy w tym starciu wykazały się niesamowitą uniwersalnością i bardzo wysoką "kulturą", pod co nie były podpinane, to zawsze grały co najmniej dobrze.

A co do cen, to, ta rzekoma wyprzedaż magazynowa na 6.4 trwa już dobre pół roku.

Najciekawsze jest to ze bez wiekszego sensu jest porownywanie glosnikow z innych klas.
No i tutaj też się nie zgodzę, być może dla redaktorów piszących bełkot marketingowy sensu nie ma, ale jeśli ktoś szuka sprzętu dla siebie, to sens jak najbardziej jest.

Nie kasa gra, tańsze nie oznacza gorsze. Niejednokrotnie tańsze kolumny grały/ grają dużo lepiej od tych z wysokiej półki.
Lepiej posłuchać, porównać i wyrobić sobie własne zdanie niż czytać testy i sugerować się ceną.
W ostatnich miesiącach udało mi się odsłuchać wielu różnych kolumn od kilkuset złotych do kilkunastu tyś za szt. i te najdroższe wcale nie okazywały się najlepszymi.

EOT z mojej strony,
a Tobie życzę niesłabnącej fascynacji swoimi, bo najważniejsze, że Tobie pasują, ja jedynie wyraziłem swoją opinię, na podstawie moich odczuć ;)

@Bartfine, sorry za małe zaśmiecanie twojego wątku, o tych zacnych kolumnach, które miałem przyjemność słuchać (GT702) i które w dalszym ciągu są jednymi z tych, które z chęcią wstawiłbym do siebie :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Może się mylę, może nie.
Nie zwykłem odnosić się do czegoś, czego nie słuchałem, a Tannoye akurat przesłuchałem, od najtańszej serii do Definition, więc co nieco na temat ich brzmienia udało mi się dowiedzieć.
Najciekawsze jest to, że wszystkie osoby słuchające i porównujące Precision 6.2 vs 6.4 miały dokładnie takie samo zdanie, 6.4 wypadły niestety dużo poniżej oczekiwań, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę, a mówimy zakupach w PL, gdzie jedna szt. kosztuje tyle co para w UK.
Podpinaliśmy różne wzmaki, odtwarzacze, łącznie SACD i płytką SACD.... no i niestety,kiepsko to wyglądało, a raczej brzmiało.
Być moze w KD dają sobie świetnie radę ale do muzyki to wg. mojego odczucia się kompletnie nie nadawały.
6.2 już dużo lepiej, ale pod warunkiem podpięcia porządnego wzmaka i dobrego źródła, a XTFy w tym starciu wykazały się niesamowitą uniwersalnością i bardzo wysoką "kulturą", pod co nie były podpinane, to zawsze grały co najmniej dobrze.

A co do cen, to, ta rzekoma wyprzedaż magazynowa na 6.4 trwa już dobre pół roku.


No i tutaj też się nie zgodzę, być może dla redaktorów piszących bełkot marketingowy sensu nie ma, ale jeśli ktoś szuka sprzętu dla siebie, to sens jak najbardziej jest.

Nie kasa gra, tańsze nie oznacza gorsze. Niejednokrotnie tańsze kolumny grały/ grają dużo lepiej od tych z wysokiej półki.
Lepiej posłuchać, porównać i wyrobić sobie własne zdanie niż czytać testy i sugerować się ceną.
W ostatnich miesiącach udało mi się odsłuchać wielu różnych kolumn od kilkuset złotych do kilkunastu tyś za szt. i te najdroższe wcale nie okazywały się najlepszymi.

EOT z mojej strony,
a Tobie życzę niesłabnącej fascynacji swoimi, bo najważniejsze, że Tobie pasują, ja jedynie wyraziłem swoją opinię, na podstawie moich odczuć ;)

@Bartfine, sorry za małe zaśmiecanie twojego wątku, o tych zacnych kolumnach, które miałem przyjemność słuchać (GT702) i które w dalszym ciągu są jednymi z tych, które z chęcią wstawiłbym do siebie :)

Dodam tylko kilka komentarzy.
Z tego co ja wiem a jestem w gronie grupki ludzi gdzie czesto sluchamy roznych kolumn i sprzetow z dzialu hifi i kina domowego to moge sie zgodzic z opinia ze 6.4 byl pewnym zawodem co do 6.2 jedynie z tego powodu ze nie bylo az tak znaczacej roznicy w brzmnieniu a cena byla przewazajaco wyzsza. Pamietaj ze panuje od wielu lat trend ze rozwiazania z wyzszych klas po czasie ida do nizszych. Tak jak z autami. To co bylo 30 lat w mercu teraz jest w golfie itd. Tak samo jest z nowa konstrukcja serii Revolution ktora posiada niektore rozwiazania z Precision. Choc nie uwazam ze XT graja zle bo jest to powiedzmy swoisty przelom w tej klasie.
Co do wyprzedazy to zgadza sie, trwa ona okolo pol roku tak samo jak bylo ze stara seria Revolution zanim wprowadzono XT. Wyprzedaze w Angli czesto trwaja tak dlugo az opustoszeja magazyny i cena takze bedzie spadac. Nie to co w Polsce ze kolumny te tak jak sam napisales w Polsce dalej kosztuja krocie i nie widac zeby cena znacznie spadala.
Ja nie jestem fanem kupna niczego przed totalnymi ogledzinami, nie kupuje kota w worku. A sluchalem nie jednych marek i modeli. Decyzja o moich Tannoyach nie byla kwestia chwili ani impulsu tylko najbardziej mi przypasowaly a sluchalem ich nie raz na roznych klockach i z roznym zrodlem.

Proste pytanie. Jesli mnie bylo stac na dosc nie tanie kolumny to czemu wybralem je z posrod wielu w podobnych cenach ? odpowiedz jest prosta. poprostu przypadly mi do gustu choc nie uwazam ze 6.2 sa nie wiadomo jak gorsze i sa nawet tansze.

Ostatnia i najwazniejsza kwestia to doceniam twoje zaangazowanie w opinie na temat owego sprzetu. Zawsze uwazalem ze kazda opinia jest warta uwagi i dobrze znac opinie innych ludzi kochajacych dobry dzwiek a nie te plastikowe zabawki.
Takze dziekuje ci za twoje komentarze lecz poki co zostane przy moich Tannoyach na kilka lat.

Ale sam jestem ciekaw co do tych Heco takze niedlugo wybiore sie na odsluch.
 
Ostatnia edycja:

Lumperator

New member
Kolumny wykonane bardzo ładnie, choć wygląd starszej serii XT też mi bardzo pasował (a moze i bardziej, takie surowsze z wyglądu). Nie mam odniesienia do najnowszych GT, ale miałem u siebie Metasy 700 i Celany 501 XT. Jedno jest niezaprzeczalne, aby te kolumny zagrały bardzo dobrą sceną. należy dać im przynajmniej 1m od ściany (licząć od czoła kolumny). Te kolumny są bardzo wrażliwe na ustawienie, dobór źródła, kabli itd. Istotne jest nie tylko ustawienie ogólne, ale także mikrodostrojenie. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet 1cm nie w tą stronę lub minimalna zmiana kąta może zaburzyć ogniskowanie, skrócić wybrzmienia i pogłosy. Wiele kolumn wybacza drobne błędny, ale nie Heco. Tutaj podstawą dobrej przestrzeni jest wiarygodność dźwięków wynikająca z rzetelnego przekazu, a nie dodawania otoczki w ramach dalszych harmonicznych.

Druga rzecz to nieco ocieplone, dobrze nasycone, ale w żaden sposób nie przytłumione źródło, moze nawet lekko rozjaśnione rzekłbym, aby nie wpinac w kolumny kabli pod +2dB. One mają fantastyczną średnicę, bardzo wiarygodną i lekko dociążoną. Głos Kaczmarskiego odnajduje sie w Heco natychmiast. Jestem ciekawy czy Celany GT prezentują ten sam tym grania . Ze starszych XT byłem zadowolony, a jeszcze wcześniej z Metasów również, bo grały tą samą szkołą co Celany, z pewnymi uproszczeniami w brzmieniu (ale serio, ta różnica jak pamiętam nie była duża).
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
Witam,fajnie to opisałes z tym że u mnie metr od sciany odpada a i tak dałem im więcej powietrza przestawiająć troche umeblowanie co spowodowało poprawe ale największą poprawe uzyskałem zmieniając wzmacniacz na pioneera mysle jeszcze nad cd50 ale narazie są inne wydatki.Na początku grałem +2db ale już nie,po paru przepięciach bardziej mi pasuje na linearne wejscie.Kiedyś miałem 701xt i to były super kolumny ale też potrzebują przestrzeni i dobrego wzmaka o czym wtedy niewiedziałem :) i troche przez to u mnie cierpiały :)).Słyszałem jeszcze aleva 500 które są w rodzinie do dzisiaj i musze przyznać ze jak na rozmiar tych kolumn to rewelacja i to przy graniu naprawde ciężkiej muzyki z gatunku sepultura slayer itd...Pozdrawiam.
 

Lumperator

New member
Alevy są super bo mogą zagrać ciężko w mniejszym pomieszczeniu. Pomimo mniejszych przetworników czuć niezłe rozciągnięcie basu. Słyszałem je w sklepie i bardzo fajnie się zaprezentowały. Ja Powiem Ci tak. Warto czasem poświęcić nieco układ umeblowania, aby znacząco poprawić brzmienie. Wiem, że czasami jest to bardzo trudne ze względu na to, ze inni domownicy też "chcą żyć" :) Celany potrafią rozróżniać źródła pozorne zawieszone bardzo blisko siebie, w wielu kierunkach, również w pionie. One nie grają przestrzenią coś jak w Dali Ikon, gdzie wypełnienie idzie bardzo mocno z górnych rejestrów, a tło wypełnia się drobnostkami. W Celanach przestrzeń budowana jest na podstawie średnicy, pogłosów z całego jej podzakresu, bardzo dobrego wypełnienia i wyrazistości. Bardzo je lubię za ten niezamulający charakter, lekko osuszony, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Alevy są super bo mogą zagrać ciężko w mniejszym pomieszczeniu. Pomimo mniejszych przetworników czuć niezłe rozciągnięcie basu. Słyszałem je w sklepie i bardzo fajnie się zaprezentowały. Ja Powiem Ci tak. Warto czasem poświęcić nieco układ umeblowania, aby znacząco poprawić brzmienie. Wiem, że czasami jest to bardzo trudne ze względu na to, ze inni domownicy też "chcą żyć" :) Celany potrafią rozróżniać źródła pozorne zawieszone bardzo blisko siebie, w wielu kierunkach, również w pionie. One nie grają przestrzenią coś jak w Dali Ikon, gdzie wypełnienie idzie bardzo mocno z górnych rejestrów, a tło wypełnia się drobnostkami. W Celanach przestrzeń budowana jest na podstawie średnicy, pogłosów z całego jej podzakresu, bardzo dobrego wypełnienia i wyrazistości. Bardzo je lubię za ten niezamulający charakter, lekko osuszony, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

Całkowicie się z Tobą zgadzam odnośnie Celanów. Miałem okazje je odsłuchać w zeszłym tygodniu. Pokazały wyrazisty, bardzo kontrolowany bas, niezamulający jak to określiłeś. Również scenę jaką budują bardzo do mnie przemawiały. Bardziej podobały mi się od Focal Aria 906 (choc nie mówię ze były słabe)...
 

bartfine

Member
Mało gdzie je można już kupić oprócz niemiec:) W polsce w salonach spotkałem się z opinią że już ich nieprodukują co jest oczywistym kłamstwem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mało gdzie je można już kupić oprócz niemiec:) W polsce w salonach spotkałem się z opinią że już ich nieprodukują co jest oczywistym kłamstwem.

Celany GT kolumny bez najmniejszego problemu można kupić a co najlepsze można na miejscu posłuchać 302, 502, 702 oraz 902 bo mają je wszystkie w jednym pokoju do odsluchu w salonie na ul. buńczuk AV Świat przy Okęciu. . ;-) byłem u nich wczoraj i widziałem na żywo.. ;-)
 
Do góry