HECO celan gt 502

remiqa

New member
Bipo ja się nie zgodzę jeżeli chodzi o serie music style ponieważ byłem na odsłuchu tych kolumn i akurat dla mnie osobiście była róznica na niekorzyść style niestety.Tez chciałem je kupić bo gość w Katowicach mi je strasznie zachwalal ze grają identycznie itd sory ale dla mnie nie grają one tak samo wiec postanowiłem poczekać i dozbierać do celanow i tym samym spełnić marzenie ☺
Jesteś w stanie wskazać które grają bardziej detaliczne, szczegółowo ?
 

bartfine

Member
Dla mnie bez dwóch zdań celany a co do music style to między nimi jest aleva i jezeli ktos nie ma na celany to powinien celować własnie w serie aleva.Według mnie zakup kolumn heco powinien zaczynać sie własnie od seri aleva.Ale tak jak pisze jest to odczucie moje i paru moich znajomych którzy też maja heco i są z nich zadowoleni ale też przeszli swoje żeby to wiedzieć:).
 

remiqa

New member
Dla mnie bez dwóch zdań celany a co do music style to między nimi jest aleva i jezeli ktos nie ma na celany to powinien celować własnie w serie aleva.Według mnie zakup kolumn heco powinien zaczynać sie własnie od seri aleva.Ale tak jak pisze jest to odczucie moje i paru moich znajomych którzy też maja heco i są z nich zadowoleni ale też przeszli swoje żeby to wiedzieć:).

Dziękuję, na pewno nie pominę ich w odsłuchu☺
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo ja się nie zgodzę jeżeli chodzi o serie music style ponieważ byłem na odsłuchu tych kolumn i akurat dla mnie osobiście była róznica na niekorzyść style niestety.Tez chciałem je kupić bo gość w Katowicach mi je strasznie zachwalal ze grają identycznie itd sory ale dla mnie nie grają one tak samo wiec postanowiłem poczekać i dozbierać do celanow i tym samym spełnić marzenie ☺

Każdy z nas ma własne uszy i dlatego przed każdą zmianą kolumn zalecany jest osobisty odsłuch. Jedni słyszą różnicę inni nie. Ja po między nimi aż takiej różnicy nie słyszałem. Dla mnie to jest dopiero początek drogi z firmą heco i lepszym brzmieniem. Jak tylko usłyszałem pierwsze dźwięki z kolumn heco to po po prostu mnie one oczarowały, dlatego podejrzewam że podpinając następne wyższe modele, które grały również cudownie jak te niższe, ale już nie tak diametralnie inaczej do tego stopnia abym stwierdził różnice. Może jak po kilku latach się osłucham, również zacznę dostrzagać różnicę, których obecnie jeszcze nie wyłapuję. Fajnie to napisałeś, że Twoi znajomi też musieli przejść swoje aby dostrzegać i wyłapywać to co teraz są wstanie stwierdzić...;-) Tak miałem z jakością obrazu z projektora. Pierwsze spotkanie z dużym obrazem i efekt wow, a następnie z miesiąca na miesiąc dostrzeganie i wnikanie w niuanse oraz składowe wyświetlanego obrazu..;-).;)
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
I po raz kolejny okazuje się że wiem, że nic nie wiem :-( Czyli jedyna mądrość to udać się na odsłuch wybrać to co nam osobiście lepiej pasuje :) Pozdrawiam!
 

bartfine

Member
kejup,dokładnie tak.A Bipo logiczne jest co piszez w ostatnim poscie bo sam tak miałem przy wyborze np CD DENONA odsłuchiwałem denona i nada pare stów droższego i różnicy za holere nie widze(więc wziołem denona) ale kto wie co będzie za pare lat kiedy horoba posunie sie dalej;).Na dzisiaj mam denona i jestem zadowolony.
 

bartfine

Member
Według zalecen troszke rozsunołem meble ale to wszystko co moge zrobić.Powiem wam że od kiedy je mam doświadczam nowych dzwięków niższych zejsc przejrzystej sceny i naturalnosci dzwięków i tak sobie mysle gdzie jest tego wszystkiego granica i co jest przy sprzecie powiecmy dwa razy droższym:)
 

Attachments

  • 20151101_220240.jpg
    20151101_220240.jpg
    29 KB · Wyś: 113
  • 20151101_220306.jpg
    20151101_220306.jpg
    17,5 KB · Wyś: 87
  • 20151101_220421.jpg
    20151101_220421.jpg
    21 KB · Wyś: 65

ThePepe

New member
Bez reklam
Granicą jest tylko Twoje ucho :)
Może być tak, że przy sprzęcie dwa razy droższym nie usłyszysz nic nowego
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Myślałeś coś może jeszcze nad standami granitowymi pod kolumny...;-)? Wizualnie by było jeszcze bardziej audiofilsko czy to nie twój dizajn...;-)
 

bartfine

Member
Dzisiaj założyłem kolce:) a płyta,nie wiem czy nie było by to przerostem tresci,bo kiedys na ten temat rozmawiałem z kims kto ma ładne granitki ale jeżeli chodzi o dzwięk to mówił mi ze nie słyszy różnicy ale przynajmniej podłoga mu sie nie rysuje i tyle korzysci z tego podobno jest.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja tam też różnicy nie słyszałem z i bez, ja kupiłem bo mi wizualnie się bardziej kolumna podoba jak stoi na kamieniu..;-) To już kwestia gustu..;-)
 
Do góry