HECO celan gt 502

bartfine

Member
Dobra to może tak. A ja się naczytałem o papierze i niechce nic innego i uważam że jest to jedyna słuszna droga. Polecam przesłuchac pare zestawów żeby sie o tym przekonać a jeżeli i to nie pomoże to wyjmij tapicerki ze swojego i kolegów aut i tam zobaczysz także papier:) bo konstruktorzy juz dawno zauważyli że w aucie gdzie nie ma zbyt dobrej akustyki to własnie takie przetworniki dają najlepszą jakośc w muzyce.:) i tak też jest w kolumnach. Takie mam zdanie.
 

Kejup

Member
Bez reklam
bartfine widzę, że posiadasz Nad c356bee którego planuje zakup i mam do Ciebie pytanie czy porównywałeś brzmienie tych heco do MA silver 8? Planuje zakup takich właśnie kolumn i wzmacniacza choć sprzedawca w jednym ze sklepów bardzo polecał mi heco i nie ukrywam, że przed zakupem też wezmę je pod uwagę przy odsłuchu.
 

bartfine

Member
Witam.Nie nieporównywałem poniewaz bardzo dobrze poznałem jakosc heco szczegulnie od seri aleva do góry i która to marka heco w polsce jest pomijana,a w niemczech sprzedawana jest za większe pieniądze niż w polsce co o czyms swiadczy,a tylko dlatego heco zgodziło się na niższe ceny żeby sobie jakoś przyskarbic polski hermetyczny rynek gdzie polak musi mieć plakietke o której znajomi napewno słyszeli:).Ale żebyś mnie zle niezrozumiał to jest to tylko moje prywatne zdanie i niczego nikomu tym postem niechce narzucać.Dla mnie to finalny produkt na najbliższe lata.Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja jak szukałem dla siebie, to porównywałem ze sobą heco music style900, heco celan gt702 oraz monitor audio silver 8/10. Powiem tak, moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny mają heco music style 900. Jak na moje ucho i godziny odsłuchu, łącznie z przepinaniem kabli w ślepym teście pomiędzy style 900 a celanami 702 nie potrafiłem wyłapać różnic w barwie dźwięku. Na 5 czy 6 prób przepięcia kabli nie trafiałem ze wskazaniem, które kolumny grają. Moim zdaniem tutaj odgrywa dużą role wykończenie celanów, bo w barwie dźwięku są jak dla mnie identyczne. Po podłączeniu konkurencji tj. monitor audio 8 od razu co mi się rzuciło na uszy to słabsza góra oraz dużo słabszy bas. Zamieniliśmy 8 na 10 i tu również góra pozostała słabsza za to bas był praktycznie identyczny jak w heco. Przy próbie ślepego testu bez problemu można było zlokalizować która kolumna gra, ze względu na górne rejestry barwy dźwięku które w heco są dużo czystsze i wyraźniejsze. Mówię to na podstawie tylko swoich odsłuchów.;-) Ponadto cena dla mnie nie grała roli ponieważ założyłem sobie odpowiedni budżet na kolumny, więc jeśli 702 poza wyglądem coś wniosły więcej niż wygląd wziąłbym je. Jeśli już miałbym przejść na coś wyżej to na model 902 gdzie 20cm wooferyki wnoszą dużo...;-)
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
Bipo ja się nie zgodzę jeżeli chodzi o serie music style ponieważ byłem na odsłuchu tych kolumn i akurat dla mnie osobiście była róznica na niekorzyść style niestety.Tez chciałem je kupić bo gość w Katowicach mi je strasznie zachwalal ze grają identycznie itd sory ale dla mnie nie grają one tak samo wiec postanowiłem poczekać i dozbierać do celanow i tym samym spełnić marzenie ☺
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
"bartfine"
Bardzo ładnie prezentuję się całość! Lakier naprawdę robi wrażenie i stawia kolumny na wyższym poziomie ;-) Jednak uważam że kolumny są ściśnięte i moim zdaniem powinny dostać więcej przestrzeni do grania.Z tego co zauważyłem to masz możliwość rozsunięcia całości ;-)
 

bartfine

Member
Wiem że byłoby lepiej ale w pokoju szafa wylądowala by na oknie a z drugiej strony witryna na drzwiach pokój ma 19 m i głośniki ustawione są na dłuższej ścianie.
 
Do góry