Hdmi-dvi

Paczka01

New member
Przeczytałem cały temat, ale niestety u mnie ten sam problem jak u większości

telewizor Panasonic 32LX70P w sterownikach tylko 1280x720 czyli nie natywna, paski poucinane...


karta grafiki 7600GT z dwoma DVI


miałem zamiar wymusić na wyjściu w karcie graficznej 1366x768 power stripem, ale niestety mimo tego, że dodaje rozdzielczości do rejestru i mam je później widoczne to po wybraniu ich rozdzielczość taka nie ustawia się.


Czy Panasonic też ma takie problemy z wyświetleniem rozdzielczości natywnej przez HDMI kiedy źródłem jest PC? a może komuś udało się podłączyć?
 

bor@s

New member
ustaw 1360x768 a nie 1366x768. Liczba punktów w poziomie musi być podzielna przez 8. Telewior wówczas na pierwszych 3 i ostatnich 3 liniach nic nie wyświetli, a obraz będzie ostry.

a jeśli ci się nie uda to spróbuj 1280x720, ale to już nie będzie natywne. Za to 100% kompatybilne z HDMI. Jeśli cię to nie zadowoli, do kup przejściówkę DVI->DSUB i podłącz kablem DSUB z gniazdem PC w Telewizorze. Wówczas rozdzielczość 1360x768 musi działać jako natywna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Redundantor

New member
Witam,

odgrzewam trochę temat, ale do rzeczy:

Mam telewizor Sony KDL S3010 (32 cale lcd) z wejściem VGA i hdmi. Ma rozdzielczośc 1366:768. W instrukcji jest napisane, że jak podłączy się kablem VGA to rozdzielczość max 1280:768. Tak też to działa (sprawdziłem). W takim ustawieniu po bokach sa czarne pasy, a w telewizorze jest opcja, żeby to rozciągnąć (zniekształcić).

W związku z tym mam pomysł - podłączyć to z komputerem kablem DVI - HDMI (karta Radeon ASUS X1950Pro).

Czy w takiej konfiguracji uzyskam obraz 1366:768? Sprawdzał to ktoś z soniakami?
 
Ostatnia edycja:

Skalpel23

New member
Witam! Dodam, na początku, że jestem nowicjuszem. Mianowicie kupiłem TV LCD SHARP 32X20E FULL HD. Pytanie jak najlepiej podłączyć go do PC, karta graficzna ATI RADEON SAPHIRE 9550 256 MB posiada wyjście DVI. Czy mam kupić kabel DVI-HDMI i nim połączyć PC z TV? A dźwięk? to musi być kabel mini jack czy jaki?
 

Slim_f

New member
Fuc....

Witam. Zakupiłem Telewizor LCD LG 32LG5000. Posiadam karte graficzna Gigabyte GeForce 9600 GT. Problem jest taki ze po podłączeniu kablem DVI-HDMI Telewizor nic nie wyświetla przelanczam na wejscie hdmi ale wyskakuje brak sygnału. Komputer tez nic nie chyta. Za to wejscia RGB i S-Video działają poprawnie komputer widzi tv. Próbowałem juz róznych konfiguracji ale nie mam pojecia co jest nie tak. Mozliwe jest ze kabel jest za słaby ? Kupilem taki za 26 zł ActivJeta to nie wiem czy jakosciowo ok. Proszę o odpowiedz.
 

Digitalpl

New member
Mam małe pytanko, mam TV Sony 32W4000 i grafę HD4870x2, stery ATI 8.9, czyli najnowsze i połączyłem ten zestaw przez przejściówkę, która byba w pudełku wraz z grafą Dvi-HDMI i odrazu TV wyczaił 1920x1080p, tak było przez całą instalację windowsa, a jak zainstalowałem stery do grafy to rozdziałka została nie zmieniona czyli 1920x1080p, ale obraz jest tak o 2cm dookoła zmniejszony, dlaczego tak się dzieje? też tak mieliście, jak to poprawić? Wygląda to tak jak na fotce, czarna rama TV, białe to wolne miejsce gdzie powinien być obraz.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    15,9 KB · Wyś: 463

penny

Member
Witam
Mam plazme PANASONIC 42PV80 i chce to polaczyc z PC (6600GT, AM2 3800+, 2GB RAM). Mam zlacze na karcie DVI-D (Dual Link).
Rozdzialka natywna TV 1,024 x 768.

Chce spiac je kablem DVI<->HDMI, glownie w celu ogladania filmow ew. gry
.
Jak sprawdzic czy obraz bedzie idealnie wyswietlany na TV (bez przewijania), czy juz teraz wiadomo, ze sztuka sie nie uda ?

Czy to przeszkadza tylko na pulpicie, przy ogladaniu filmow tego nie odczuje lub w grach ??

Jak sie to ma do podlaczenia DVI <-> D-SUB (w tv) czy roznica w obrazie bedzie na tyle znaczaca, ze warto bawic sie w polaczenie cyfrowe, ktorego wada beda prawdopodobnie uciete brzegi ?
Dodam, ze dlugosc kabla wyniesie 5m.

Ktore polaczenie doradzacie.
Zalezy mi na filmach z pc (gry tez) i jakosci obrazu.
 
Ostatnia edycja:

piwiracing

New member
Mam podobne pytanie:

zamierzam kupic Panasa TH-42PV80 i podlaczyc go do kompa, poniewaz mam w nim cyfrowy tuner DVB i na nim odbieram satelite - cyfrowy Polsat (720x576). Moja grafika to Gigabyte GF8500GT 512MB, w ktorej sa az 3 wyjscia: DSUB, DVI oraz Component. Pod DSUB mam podlaczony monitor LCD Acer 22", wiec myslalem, aby podlaczyc Panasa w taki sposob:

1. DVI (PC) do HDMI (TV)
2. DVI (PC) do DSUB (TV)
3. Component??

Ktore rozwiazanie da najlepszy efekt/obraz?? Dodam tylko, ze Panas bedzie sluzyl do ogladania TV (z tego tunera w kompie) oraz filmow: divx, dvd i hd-dvd (720p), ewentualnie sporadycznie zagram w jakas gre (ale raczej nie). Natomiast reszte funkcji kompa (net, programy) bede obslugiwal na tym Acerku 22".

Prosze o pomoc
 

number-one

New member
Witam,
Ja podpiąłem panasa pv80 do kompa (karta nvidia geforce 7900gs) przez złacza dvi->hdmi 5-cio metrowym kablem. W TV w momencie przełączania na odbiór z kompa ustawiam 16:9 bez overscanu!!! i obraz wypełnia cały ekran bez ucinania czy też zmniejszania obrazu. Na karcie w zakładce wyświetlanie -> konfigurowanie wielu monitorów zaznaczam - użyj tylko jednego monitora (pojedynczy) wybieram panasonic tv i automatycznie dobiera optymalną rozdzielczość 1024X768. Tv pracuje w tedy jako monitor główny. Można sie oczywiście czepiać nieidealnych czcionek (przeszkadza w korzystaniu z internetu) ale to w końcu nie monitor do kompa. Filmy z dvd czy divx-y wyświetla lepiej niż na monitorze (samsung 206bw) - kolory, kontrast no i42" :eek:k:
pozdrawiam
 

Bychuuu

New member
Witam chciałby,m sie przedstawić bo to mój pierwszy post na tym forum :)
Otóż mam dylemat/problem z powodu mojej nie wiedzy. Chodzi o to, że chciałbym mieć dobry obraz filmu na moim LCD(Samsung 37" LE37A551) . nie dawno kupiłem nowy PC i dostałem kabel VGA który podłączam do LCD i mam LCD jako monitor komputera, ale niestety jakość filmów nie jest za dobra :/ I teraz chciałbym się spytać jaki kabel był by najlepszy, abym miał dobra jakość? Myślałem nad zakupem tego czegoś, ale nie wiem, czy to by było dobre?
a - Kabel DVI-HDMI v1.3b 5m ZLOTY PROF DVI 24+1 - 25zł
b - Kabel HDMI/DVI Prolink Exclusive 3m - 75zł
niestety nie moge wklejać linkow :/
Oraz kolejne pytanie dałoby rade jako zrobić tak, aby dzwięk był przesyłany przez LCD, a nie głośniki od PC? ")

Moja karta graficzna to: GeForce 8500 GT 512MB

Dziekuje i pozdrawiam
 

Krajek15

New member
Witam,
Dzisiaj podłączyłem pc do telewizora lcd SONY kablem dvi-hdmi, obraz wszytsko pieknie i super, ale nie ma dziwięku w głośnikach telewizora(podpiołem z karty dziwekowej kablem jack-jack) ta konfiguracja działała ze standardowym kablem vga, ale nie idzie jak podłaczam dvi-hdmi. Jak zrobić aby był dzwiek w tv prosze o pomoc.
Kara dzwiekowa zintegrowana realtek HD AUDIO
Karta Graficzna 8800ULTRA
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
hdmi 1.3 musi byc zeby byl dzwiek, + po hdmi musi leciec dzwiek z urzadzenia, jesli komputer takiego nie posiada nie bedzie dzwieku, moze byc tak ze przesyla tylko obraz, sprawdz specyfukacje swojego kompa czy ma po hdmi obraz + dzwiek
 

lesio86

New member
mam problem z podłączeniem tv pod kompa.
Kupiłem kabel HDMI-DVI firmy Digitus
Mam telewizor 32LG5000, wejść hdmi 2 lub 3.
Mam karte graficzną Palit Geforce 9800GT - posiada dwa wejścia DVI. Pod jedno z tych wejść jest podłączony mój monitor do pc, pod drugie wejście podłączyłem swój TV.
W ustawieniach karty graficznej 'konfigurowanie wielu monitorow' przy opcji klonowanie pisze L1510S jako moj monitor + telewizor bez nazwy mojego tv, nie wiem w koncu czy go wykrywa czy nie - w kazdym razie nadal nie ma sygnalu na telewizorze czy wezme klonuj czy przestawie zeby tylko do tv.
Przy opcji uzyj tylko jednego monitora znajduje jedynie moj monitor, tv nie bierze pod uwage w ogole :(
Podłączałem TV pod to pierwsze DVI pod ktore jest podpiety monitor i nic, zmienialem port hdmi1 na drugi i nic. nie wiem o co moze chodzi
pomocy :)
 
Ostatnia edycja:

maczek82

New member
Witam
Problem podobny jak u kolegi powyżej.
Telewizor LCD 32LG5000 komputer z kartą graficzną Gigabyte GeForce 7600 GS z wyjściem DVI. Niestety po podłączeniu kablem DVI-HDMI i restartach sprzętu nie dzieje się kompletnie nic - brak sygnału. Problemem jest chyba to iz w ustawieniach Nvidia wcale nie ma mozliwości ustawienia wyjścia dvi jedynie te pozostałe mniej intersujące jak widać na załączonym obrazku (tu miał być obrazek ale mam niby za mało wypowiedzi i nie wkleji(?))




Miał ktoś podobny problem?
Jak wyglądał ten panel u innych użytkowników Nvidia?
Pozdrawiam
 

mudol

Member
Lesio, Maczek, sprobujcie najpierw na monitorze ustawic gorsze odswiezanie, dopiero potem klonowanie wlaczyc, mi to przynajmniej pomoglo ze zwyklym telewizorem, na lcd jeszcze nie probowalem ale na dniach bede ;-)
 

Langixx

New member
Wymienilem dzis mojego lg32 cale na Sony Bravie 40 Cali w wersji V4000. Telewizor mialem podlaczony do PC (dvi-hdmi) w rozdzielczosc 1024x768. Po podlaczeniu sony nie wiem jaka rozdzielczosc wybrac aby obraz miescil sie w ekranie (nie byl obciety) i byl w miare ostry, z gory dzieki za odp. pozdrawiam
 
Do góry