Hdmi-dvi

mrtwister

New member
A jaką masz grafikę krakusek?

Szczerze powiem, iż zwykle te słabe kable służą do testowania połączeń, na stałe zalecane są jakieś naprawdę porządne kabelki.

Zastanawiam się na ile to prawda, a na ile chwyt marketingowy.

Czy rzeczywiście warto wydać te 300 zł aby oglądać filmy z pcta? Czy wystarczy kupić tani kabelek?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki
 

krakusek

New member
mrtwister - grafika to GF7900GS od Gigabyte'a

a kabelka raczej nie zmienie, bo ten mi styka, i roznicy raczej nie bede widzial (tym bardziej na 32" tv)
 

mrtwister

New member
krakusek napisał:
a kabelka raczej nie zmienie, bo ten mi styka, i roznicy raczej nie bede widzial (tym bardziej na 32" tv)

Dzięki - też zamówiłem ten kabel. Powinien być za kilka dni, z pewnością podzielę się spostrzeżeniami.

Gdyby okazał się nie-fajny, to za jakiś czas kupię sobie lepszejszy. Pozatym 50 zico to niewielki wydatek.

pozdr.
 

f0t0

New member
Witam! Posiadam Samsunga L32R84B zalonczonego kablem DVI - HDMI

http://www.allegro.pl/item306514947_306514947.html

pod BFG GF8800GTS OC i obraz jest zyleta. Telewizor (monitor) dziala ciagle z rozdzielczoscia 1360x768. Obraz lepszy niz z polaczenia d-sub - d-sub. Przy analogowym polaczeniu na czarnym tle latal pasek na cyfrowym polaczeniu tego nie ma. Niema sensu kupowania kabla za grosze bo niema odpowiedniej jakosci i bedziemy sie tylko wkurzac. Z drugiej strony jak sie dalo za tele 3k to troche smieszne aby oszczedzac na kablu. Biednego na oszczedzanie nie stac :p Przed kupnem tego samsunga robilem liczne pielgrzymki po okolicznych sklepach i nie polecam jako monitor do komputera wyrobow firmy LG, Toshiba, Sony. Testowane przezemnie modele 32 calowe niechcialy swiecic na calym ekranie, nie moglem wyswietlic na nich rozdzielczosci nominalnej :( ino lipa. Mysle ze to problem po stronie softu. Bo matryce sa w stanie z taka rozdzielczoscia pracowac. Jedynie pozytywnie przeszly moje testy wyroby firm Samsung i Sharp. Z powyzszych dwoch wybralem Samsunga bo na Sharpa full HD zabraklo mi drobnych ze swinki :) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wa12

New member
Z kablami nie należy przesadzać. Są bardzo ważne, ale niektórym się wydaje, że jak wydadzą kilkaset złotych na kabelki to wszystko bedzie wspaniale i wystarczy za wszystko inne.
Gdy odległość obu łączonych urządzeń jest niewielka (do 1,5 m) to wystarczą kable w średniej cenie ok 50 zł. Takie po kilka, kilkanaście złotych (marketowe) dobrego efektu nie zapewnią.
Gdy odległość jest większa to niestety musimy wydać więcej, bo wymagania rosną. Wtedy i kilkaset złotych może być mało.
 

f0t0

New member
to prawda niema sensu wydawac wiecej niz 50zl ale tez nie ma sensu kupowania jakiegos badziewia za 10-15zl. Pozatym kabel komp - monitor powinien byc z filtrami.
 

rassty

New member
witam panów!
jestem tu nowy i mam pytanko;)

Mam karte graficzną Geforce 8600Gt, ma ona 2xDVI i 1wejscie s-video z przejsciówką(to wejscie obsługuje hdtv)

Podpiąłem tv LCD 26'' Toshiba przed kabel component video. Przez przejsciowke w karcie graf tak jak ponieżej do component video w tv.



I ma pytanie czy lepiej podpiąć to tak jak mam czy kupic kabelek DVI-HDMI i podpiąć, jak będzie lepiej i czy ta druga wersja jest możliwa??

Od razu dodam że tv śmiga na 1080i a monitorek mam ustawiony na 1440x900 bo ustawiłem w trybie dual.

prosze o odp
pozdrawiam
 

mrtwister

New member
nie taki diabeł straszny...

Dostałem wczoraj ten kabelek 10 m za 55 złotych (dvi/hdmi) i ..... rewelka. Przekazywany z pcta obraz jest ostry i ładny, jakość bez zarzutów. Chyba rzeczywiście nie warto ładować kasy.

Na moim atlonie 2600+ z radeonem 9200 wszystko działa płynnie. Sciągnąłem sample 720p i chodzą płynnie - zużycie procesora ok. 60%. Jakość powalająca. Domyślam się, że x264 mogą przycinać (dzisiaj to sprawdzę), ale i tak w poniedziałek kupuję nową kartę (radeona hd 2600xt).

Jeżeli chodzi o sterowniki do ati 9200, to na moim szarpie wszystko chodzi idealnie (miałem jakies stare omegi zainstalowane). Obraz ustawia się banalnie łatwo, jest idealnie wpasowany w przekątną matrycy - a więc nie sprawdziły się moje obawy - szarpy są wręcz stworzone do współpracy z pctami.

Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
f0t0 napisał:
Biednego na oszczedzanie nie stac :p Przed kupnem tego samsunga robilem liczne pielgrzymki po okolicznych sklepach i nie polecam jako monitor do komputera wyrobow firmy LG, Toshiba, Sony.

Ja mam Tosie i obraz z kompa - miodzio, bardzo ostry super działa!!:grin:
A dla mnie Samsung to tylko do kompa - bo skalowanie obrazu ma fatalne - nie kupiłbym go za nic w świecie - chodzi mi o TV bo monitory do komputerów są bardzo dobre. Mam katrę Asus 880GTS 640MB OC.
Pozdrawiam
 

WIP

New member
Witam wszystkich.Mam następującą sytuację: 42xl2e podłączony do kompa(7800gt,athlon3000,1Gb DDR) kablem DVI-HDMI (za 59zl-pan w Vonbisie powiedział że będzie działał napewno..).Komp elegancko wykrył tv SHARP HDMI,ustawiłem w panelu sterowania nvidi rozdzielczość(różne) w tv przechodzę na EXT6(bo tu podłączyłem) i ..... nic!.Na tv ciemno, gdy wchodzę w menu sygnał wejściowy jest zaciemniony(nie można go wybrać) i nie wiem o co chodzi:(.Macie może pomysł jak rozwiązać ten problem,może coś źle robię albo o czymś zapomniałem?:(pomocy!!
pozdro


Czytając jeden z postów wywnioskowałem że może to być wina kabelka (pan w Vobisie wcisnął mi DVI 18-pin) więc go oddałem i kupiłem DVI-D (24 pin)-HDMI,pozłacane końcówki i inne bajery firmy Vivanco.Pędziłem do domu przekonany że to była wina tego kabla, podpinam i znów to samo.Komp widzi sharpa ale nic na tv się nie wyświetla.Mam najnowsze sterowniki 169.21.Żadne kreatory konfiguracji dwóch monitorów nie pomagają, ani zmiany rozdzielczości,padaka niewiem gdzie mam szukać przyczyny niepowodzenia,ktoś pomoże?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vipom zawsze się pomaga . Ale najpierw napisz czy telewizor Sharpa jest z Polską gwarancją , kiedy i gdzie?
Dostaniasz specjalne skierowanie :D
 

WIP

New member
Dzięki za zainteresowanie:) .Tv z polską gwarancją, kupiony 13lutego w Actionie.Dodam jeszcze że po podłączeniu komputer widzi Sharpa HDMI a na pilocie na wyświetlaczu przełącza sięna DVD1 czyli jakby tv też coś poczuł że coś zostało podłączone:confused:

EDIT ( 28.02.2008 ):
Uff,na szczęście KIKI nie będę musiał korzystać z Twojego specjalnego skierowania;) gdyż...,nie będę się rozpisywał po jakich kombinacjach do tego doszedłem ale ostatecznie gdy podłączony jest tylko tv do karty graficznej to wszystko śmiga że hoho:D ,rozdziałka 1080p obraz żyleta,puściłem sobie jakieś zdjęcia, siedziałem z nosem na ekranie:D,odpaliłem dvd,divx kopara w dół:),na koniec odpaliłem gre portal, zmiana rozdziałki w grze na 1080 i jakość jak na ps3:D.Wszystko miód! do momentu gdy podłącze monitor,wtedy obraz gaśnie.Wygląda na to że tv i monitor nie mogą być podłączone do jednej karty?czym może być to spowodowane?czy ma znaczenie że tv jest podłączony przez dvi a monitor przez przejściówkę przez vga?możliwe żeby sygnbał cyfrowy na tv gryzł się z analogowym na monitor?dziwna sprawa..kurde chciałbym mieć obraz tu i tu:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WooS

New member
pozwole sobie odswiezyc bo mam podobny problem.A wiec mam tv lcd PHILIPS 26PF5321 i PC z karta graficzną Geforce 7300GT.Kupiłem kabelek HDMI-DVI i probowalem podlaczyc , mam najnowsze sterowniki ,w konfiguracji wszystko poustawialem jak nalezy .Komputer wykryl telewizor ,jednak obrazu nie ma nawet gdyu odepne monitor.Probowalem podlaczac rowniez komputer do drugiego telewizora lcd bravia przez wejscie to monitorowe zwykle i dzialalo ale w slabej jakosci ,wiec to raczej nie jest wina karty. Prosze o pomoc .

 

embe-box

New member
Brak dzwięku przy DVI - HDMI

Witam

Podłączyłem laptopa do Sharpa 37x20e po DVI-HDMI i dzwięk po małym jacku. Niestety dzięku w tv nie ma, wymieniłem kabelek i nic. Natomiast obraz ok. Może coś trzeba ustawic w TV, szukałem ale nic nieznalałem. A może gniazdo jest trafione :(
HELP

_______________________________________________________
Już rozwiązałem problem, trzeba było zmienić dzwięk cyfrowy na analogowy w ustawieniach TV
 
Ostatnia edycja:

lukinio

New member
Podlaczylem Sharpa 46xd1e z nvidia8800 hdmi-dvi. system wykrywa dwa monitory(od kompa i sharpa), kiedy przelaczam na sharpa wyskakuje mi komunikat na sharpie "Wskazowka. Poza Zasięgiem" i nie przerzuca obrazu.
 

imatx

New member
??????

Witam, przeczytalem wszystki posty w tym temacie ale dla pewnosci chcialem sie dowiedziec czy najlepiej bedzie podlaczyc do komp(8800GTX) telewizor(37A551) przez HDMI-DVI bo w sklepie mowili ze i tak nie bedzie lepszego obrazu niz przez VGA i taki mi polecili. Dzwonilem rowniez do dzialu technicznego SAMSUNGa i mi powiedzieli ze VGA bedzie dobre...
Dlatego prosilbym o jednoznaczna odpowiedz do ktorej juz sie dostosuje:D Dzieki pozdrawiam
 

smoky

New member
Mam LG 42lg5000, kupilem kabel hdmi - dvi, podlaczylem pod PC, ladnie wykrylo go jako monitor, obraz zyleta.
Problem jest taki ze dzwiek podlaczylem przez mini-jack -2 cinch i niestety to nie dziala. Nawet probojac zmienic Volume na pilocie tv, pokazuje sie napis "Funkcja tymczasowo niedostepna". Ktos wie czy mozna cos z tym zrobic???

Przczytalem prawie caly topic oprocz ostatniej strony;] kto wie gdzie mozna zmienic dzwiek cyfrowy na analogowy w lg??
 
Ostatnia edycja:

wader-niwka

New member
SAMSUNG LE32A656 i kabelek DVI-HDMI

Cześć mam parę pytanek.

Czy da się tak ustawić ten telewizorek jako 2 monitor, żeby normalnie na monitorku była wyświetlana rozdzielczość 1280x1024 ( maximum mojego monitorka ) a po przełączeniu na telewizorze na złącze hdmi 2 obraz na monitorku znikał a na telewizorze wyświetlał się w 1920x1080 ( moja karta to GF 7600 GS ), u brata na laptopie HP podłączonym do TV kablem D-SUB tak właśnie było.

Po ustawieniu wielu monitorów na klon i wybraniu rozdzielczości 1920x1080 60Hz na TV wszystko super widać nic nie jest obcięte, ale wtedy obraz na monitorku trzeba przesuwać :).

I 2 sprawa, czy jest to w ogóle możliwe, żeby po podłączeniu komputerka kablem DVI-HDMI można było włączyć np wspomaganie filmów, bo mam podpięty ten kabel w wejście hdmi 2 i niestety wspomaganie filmów jest nieaktywne.
 
Do góry