Hdmi-dvi

oki44

New member
Nobody napisał:
Obraz jest rzeczywiście "żyleta" ale tylko na filmach (kabel za ok. 80zł) Rozdzielczości windowsa nie mogę ustawić 1920x1080 bo nie widać brzegów ekranu, są jakby ucięte (ikony i start) Airvision też miałem z tym problem, ale zrobiłem tak jak napisał mdag (thx) i wszytko działa. Czy wie ktoś co mam zrobić żeby móc ustawić max. rozdzielczość? (GeForce 6600GT, Intel Pentium D 2x2,68Ghz, 1024Mb RAM DDR2) Bo marzy mi się, żeby w coś zagrać :twisted:
Posiadam PC z EN8600GTS i monitorem wyskalowanym 1680x1050. Wszystko to podłączone przez Onkyo605 do Sharpa LC 46LX2 kablem DVI-HDMI. Mam dwie mozliwości: ustawić kartę we właściwych rozdzielczościach jako dwumonitorową (nie lubię tego ustawienia) lub klonowanie monitora. Ja używam tego drugiego. W tym przypadku mam wybór: powtórzenie 1680x1050 lub 1920x1080. W tym drugim ustawieniu, tak jak piszesz - obraz na PC jest nieco obcięty i przewija się myszką (wystarczy zjechać myszą na dól ekranu i już widzisz menu) :) Mi to nie przeszkadza w prezentacji lub w filmach. Rozdzielczość łatwo się przestawia bez restartu PC.
 

piterson1

New member
Ja zadam pytanie trochę jakby z innej strony:
Czy ktoś próbował do nagrywarki stacjonarnej podłączyć np monitor panoramiczny np 21 cali można by tanim kosztem uzyskać Full HD może przejściówką svideo na d-sub albo dvi a może hdmi?
 

qrko

New member
To ja mam pytanko, zpaytam tutaj zeby nie zasmiecac.

Otoz mam laptopa z wyjsciem D-SUB oraz LCD TV Philipsa 7662D ktory ma tylka zlacza HDMI - nie ma DVI. Jak podlaczyc tego laptopa?

Czy takie podlaczenie bedzie dobre?
LAPTOP przejsciowka (D-SUB > DVI) -----KABEL DVI----- TV przejsciowka (DVI>HDMI)
Jezeli tak to czy wycisne z niego rozddzialke 1920x1080?
 

jery--

New member
Bez reklam
Raczej nic z tego qrko. D-SUB to analog, a HDMI to złącze cyfrowe. DVI może przsyłać sygnał analogowy lub cyfrowy (konkretnie DVI-I), ale nie przkonwertuje analogowego na cyfrowy więc takie połączenie nie zadziła.

Może spróbuj przjściówki D-SUB na component (jeśli masz wejście component w TV). Ale to da najwyżej 1080i jeśli się nie mylę.
 

qrko

New member
jery-- napisał:
Raczej nic z tego qrko. D-SUB to analog, a HDMI to złącze cyfrowe. DVI może przsyłać sygnał analogowy lub cyfrowy (konkretnie DVI-I), ale nie przkonwertuje analogowego na cyfrowy więc takie połączenie nie zadziła.
Wiem ze to analog, ale np w komputerze dziadka podlaczonym do TV LCD podlaczylem tak:
Kabel D-SUB z kompa idzie do TV, w TV wsadzona przejsciowka D-SUB>DVI i dziala normalnie. Czyli analogowo wychodzi z kompa a wchodzi do gniazda cyfrowego w TV.

jery-- napisał:
Może spróbuj przjściówki D-SUB na component (jeśli masz wejście component w TV). Ale to da najwyżej 1080i jeśli się nie mylę.
W TV jest jedynie 2x HDMI, S-Video oaz 3 czincze (video + audio left/right).
Ale mam cos takiego jak adapter S-Video do componenta - z jednej strony wtyczka S-Video a z drugiej 3 czincze - Y Pr Pb, moze to jakos pomoze?

PS czym sie rozni 1080p od 1080i? Mialem kiedys tabelke z tym ale zapodziala sie gdzies, a nie pamietam :(
 

jery--

New member
Bez reklam
Gniazdo DVI może być cfrowe (DVI-D), analogowe (DVI-A), lub cyfrowo-analogowe (DVI-I). Pewnie to ostanie jest w TV u dziadka. Wtedy wszystko działa bo z kompa do TV idzie cały czas sygnał analogowy (ja też w ten sposób łączę laptopa z TV). HDMI jest wyłącznie cyfrowe i z D-SUBa nic nie przyjmie bez konwersji (potafią to np. niektóre droższe amplitunery) na sygnał cyfrowy.
Z S-Video nie uzyskasz obrazu HD.
Rozdzilczość 1080i jest z przeplotem (gorsza jakość), a 1080p progresywnie. Ale czy twój TV obsługuje 1080p?
 

qrko

New member
jery-- napisał:
Ale czy twój TV obsługuje 1080p?
Tutaj pisze ze obsluguje:
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_73/products_id/2102

Ja mam jakis konwerter z S-Video na Component (taka skrzynka, dolaczona do karty graficznej - wyglada tak ze z jednej strony wtyczka S-Video idaca kabelkiem do skrzynki w ktorej sa 3 czincze - YPrPb) tylko czy po uzyciu tego nie strace jakosci bo w koncu z lapa by to wychodzilo przez S-Video?
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Faktycznie Full HD.
Ale pisze tam też że component jest (Ext 4: YPbPr - Component).
Powinno wystarczyć połączenie D-SUB kompa z Componentem TV przejściówką.
Żeby był 1080p Potrzebne by było gniazdo DVI lub HDMI w kompie. Chociaż podobno jest nowa specyfikacja że przez Component też można ale nie znam szczegółów.
 

Nobody

New member
mdag napisał:
Nobody, a próbowałeś przełączyć na pilocie (pod klapką) opcje zmiany wyświatlania obrazu ?
Powinny być dwie opcje - pełny i underscan - i ta druga powinna zapewnić ci pełne 1920x1080 na całej rozpiętości ekranu.
Mógłbyś mi dokładniej wyjaśnić który to przycisk?
 

jery--

New member
Bez reklam
Do qrko:

Powinny obydwa być dobre, ale nie zagwarantuję Ci tego, aż takim ekspertem nie jestem;). Jeżeli już masz kabel Componentowy to może ta przejściówka z pierwszego linku ?
 

dandii

New member
oki44 napisał:
Pod klapką, po prawej stronie, drugi od góry :)

Witam ja mam małe pytanie.
Mam tv samsunga 32s81b i ma dwa złącza hdmi

PYTANIE JEST TAKIE. DLACZEGO NA JEDNYM HDMI ROZDZIELCZOSC JEST IDEALNA JAK USTAWIE 1360-768 OCZYWISCIE PRZEZ PRZEWOD HDMI DVI.
MOZNA NARMALNIE ZMIENIAC ROZDZIELCZOSC

DRUGIE ZŁĄCZE HDMI OBRAZ JEST ROZMYTY??
Obojętnie jaka karta jest podpięta zawsze jest tak samo.

Jezeli podłącze kompa przez przewów dvi d-sub obraz jest gorszej jakosci na filmach widac piksele.
 

matess

New member
Przymierzam się do zakupu LCD Toshiba 32R3500P. Czy ktoś z was wie, czy ten telewizor obsługuje PC przez HDMI-DVI. Telewizor będzie przeznaczony do korzystania z komputera. Wejściem component mam już zarezerwowane, więc najlepiej żeby działało pod HDMI. D-Sub wolałbym nie używać, chyba że nie będzie wyjścia. Czy są kable DVI-Component, czy da się na nich uzyskać rozdzielczość 1366/768? czy tylko 480, 720 i 1080? Z tego co wyczytałem to na D-Sub macie rozdzielczość natywną telewizora, spotkałem się z opiniami że tylko do 1024/768. To zależy od TV?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdro
 

lukiasz

New member
zmieniłem grafike na palit 7600GS i poszło praktycznie od razu, obraz mistrz, kolory też!!! oczywiście po HDMI-DVI POLECAM!!! mam toshibe 37c3500


teraz tylko musze demówek poszukać w HD, telewizja N chodzi bez zarzutów

nie polecam za to radeona gigabyte HD 2600 PRO krzyczył się od samego początku oddałem i zapomniałem!!
 

nike_bytom

New member
Witam .
czytam i czytam artukuł i juz sam nie wiem jak podlaczyc prawidlowo.
Karta Graf. Radeon x1300 PRo Wyjscie DVI-I
Tv - Samsung PS-42Q96HD Plasma
W jaki sposob podlaczyc najlepiej ten tv z kompem . W instrukcji znalazlem niestety wzmianke ze HDMI z DVI = blank screen:???: czyli nie powinno działać.
Z powyzszych postów wynika ze niektorym uzytkownikom Sansunga to dziala przez kabel DVI -> HDMI. Czy warto probowac i kupic taki kabel czy poprostu uzyc wejscia pc w telewizorze( PC IN) czyli polaczenie takim kablem jak z monitora D-SUB(sory za okreslenie nie wiem jak to nazwac )Jeszcze niczego nie probowalem .
Pozdrawiam Rafał
 
Ostatnia edycja:

mrtwister

New member
czy to dobry kabelek?

Sprzedawcy kabli twierdzą sami, iż nie warto kupować do samsungów w ciemno, gdyż ryzyko zbyt duże. Wypróbuj więc jakiś kabel, zanim zdecydujesz się na zakup (albo umów się na możliwość zwrotu).

Prośba o pomoc!

Zdecydowałem się podłączyć Sharpika x20e do kompa kablem dvi/hdmi. Problem w tym, że koszty porządnych kabli są bajońskie, a ten telewizor jest wrażliwy na słabe kabelki (sam widziałem w MM wyświetlanie 'pasami' sygnału hd, zresztą sama obsługa twierdziła, iż jest to kwestia słabego okablowania, co zresztą udało mi się potwierdzić, bo w Saturnie było już ok).

Wracając do mojego pytania, potrzebuję ok. 10 m takiego kabelka i szczerze powiem, iż chcę wydać jak najmniej pieniążków.

Czy może ktoś zna się na kablach i może mi powiedzieć, czy ten kabel jest ok?

http://www.allegro.pl/item309617834_kabel_hdmi_dvi_firmy_tech_link_seria_wires_10m.html

Bardzo proszę o wszelkie rady lub propozycje.
 
Do góry