Hdmi-dvi

lesio86

New member
mudol - odswiezanie mam najnizsze mozliwe 60 Hz, wiec to chyba nie ten problem :(

Langixx napisal:
Wymienilem dzis mojego lg32 cale na Sony Bravie 40 Cali w wersji V4000. Telewizor mialem podlaczony do PC (dvi-hdmi) w rozdzielczosc 1024x768. Po podlaczeniu sony nie wiem jaka rozdzielczosc wybrac aby obraz miescil sie w ekranie (nie byl obciety) i byl w miare ostry, z gory dzieki za odp. pozdrawiam

Langixx bylbym bardzo zobowiazany jakbys napisal w jaki dokladnie sposob podlaczyles kompa z tv LG 32 (wlasnie taki mam) kablem hdmi-dvi. Moja karta w ogole nie czyta drugiego monitora czyli tv. Ty miales tez 2 wyjscia dvi jeden na monitor kompa a drugi na tv czy odrazu tylko tv podlaczales? ogladanie w rozdzielczosci 1024x768 tez obleci, tylko nie wiem jak to zrobic. Klonowales ten drugi monitor? jak go znalazla karta, mojego w ogole nie znajduje - brak sygnalu na tv. Jak to zrobic, cos zmieniales w ustawieniach karty graficznej? Bardzo prosze o pomoc
 

snajper21

New member
sorry za moze banalne pytanie ale co lepiej kupic do kompa ?? monitor lcd w fullhd z tunerem czy tv lcd hd podlaczany przed hdmi dvi do kompa??
 

Andrew150

New member
Pomocy Dvi-component

Witam.
Jak wielu innych mam następujący problem.
Miałem do tej pory komputer z kartą GF6600GT (Gigabyte) połączony z telewizorem LG42LC3R kablem DVI-HDMI. Dodatkowo miałem oczywiście standardowy monitor, telewizora używałem do oglądania video.
Wszystko śmigało bez problemów, jednak kupiłem PS3 i zabrakło mi wejść HDMI w telewizorze. Było wolne wejście COMPONENT, więc kupiłem kabel DVI-I(Dual Link)-COMPONENT żeby podłączyć kompa i ... DUPA -
BRAK SYGNAŁU na telewizorze (CZARNY EKRAN), obojętnie czy podłączony jest drugi monitor, czy tylko telewizor.
Dodam, że wcześniej telewizor był wykrywany przez kartę jako LG42LC3R, a teraz karta go widzi jako MONITOR ANALOGOWY.
Bardzo proszę o pomoc, rady, cokolwiek - co z tym można zrobić???
Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.
 

ivf

New member
niestety karty graficzne nie obsługują zazwyczaj sygnału component przez złącze DVI.
PS3 podłącz w ten sposób jeśli obsługuje takie połączenie (chyba obsługuje)
 

Andrew150

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Podłączenia PS3 przez COMPONENT chciałem właśnie uniknąć i po to kuoiłem kabel DVI-component, aby podłączyć kompa.
Może jednak da się z tym coś zrobić, może ktoś mógłby sprawdzić, czy z tej karty na pewno się nie uda moje połączenie, bo ja w instrukcji karty nic na ten temat nie wyczytałem.
 

ivf

New member
ten kabel tu się więc nie nada

nie dostałeś przypadkiem razem z kartą specjalnej przejściówki dla wyjścia TV? (z jednej strony 1 wtyczka mini-din, z drugiej 3 lub 4x RCA). gigabyte często takie dokłada. karty graficzne obsługują sygnał component poprzez wyjście TV, nie DVI

podaj dokładny model karty bo coś nie chce mi się wierzyć, że nie ma tego napisanego w instrukcji ;)
 

Andrew150

New member
Przejściówkę dostałem i mam ją - tyle tylko, że musiałbym znowu kupować nowy kabel...
Typ karty to GV-NX66T1128D.
Z tego, co wyczytałem w necie 99% kart ze złączem dvi osługuje sygnał analogowy na tym złączu, czyli component powinien działać. Nie wierzę, żeby Gigabyte należał do tego 1%.
Może coś trzeba zmienić softwarowo?
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
99% kart być może obsługuje poprzez złącze DVI sygnał analogowy, ale jest to sygnał RGB, nie component.. te same 99% kart obsługuje sygnał component (jeśli obsługuje) poprzez wyjście TV, ale tu już sie powtarzam.. ;)

niestety pochopnie kupiłeś niepotrzebny kabel, ale najlepiej jakby ktoś to jeszcze to potwierdził, bo widzę, że mi nie dowierzasz ;)
 

chris79

New member
Podobny problem lcd 32lg5000 z wyjściem hdmi, mam kartę radeon x550 Adventage 256m ddr pci-e vga/tvo/dvi.System WinXP SP2.
Komputer jest podłączony przez d-sub do monitora lcd i jest oki.Problemem jest to, żę chcę podłączyć jako drugi monitor telewizor lcd przez kabel hdmi-dvi, niestety w tv jest brak sygnału. Natomiast przez d-sub telewizor odbiera dobrze Oczywiście wszystkie opcje w telewizorze sprawdziłem ustawienia monitorów w opcjach karty także (chyba wszystkie przerobiłem-np: odświeżanie i zmiana rozdzielczości głównego monitora). Co ciekawe bios pojawia się na tv przy kablu hdmi-dvi, jednak przy Windowsie znowu zanika sygnał. W trybie awaryjnym mam sygnał w telewizorze przy rozdzielczości 800X600, jednak gdy w trybie normalnym ustawiam kartę właśnie na tą rozdziałkę, to znowu nie działa. Najnowsze stery Ati wgrałem, a także omegi i nic się nie zmieniło (chyba, że trzeba głębiej pogrzebać). Zauważyłem że sterownik w menedż.urządzeń monitora plug and play i telewizji rodzajowej(tak mi wyświetla mój monitor i tv.)są z 2001 roku, ale tego chyba się nie aktualizuje.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

prEDOator

New member
Witam.

Podłączyłem Samsunga LE32B650 do kompa poprzez dvi-hdmi. Czy da się przy tym połączeniu osiągnąć 100hz na tv i motion plus? Bo mam te opcje niedostępne przy tym układzie i działa tv na 1024x756 @75hz. Karta graficzna to Radeon 9600PRO, win xp.
 

_EP_

New member
Chciałem sobie podłączyć na pewien czas nboxa do starszego monitora lcd belinea 10 20 35w 20" bez hdmi, z dvi. Zakupiłem kabelek hdmi-dvi, podłączam i ciemnosć. Na żadnym trybie 576p 576i sd1 sd2 sd3 720 oraz 1080 nie ma obrazu, na monitorku komunikat typu po za czestotliwoscia lub cos w tym stylu. Monitor ma natywna rozdzielczosc 1680x1050 i oczywiscie obraz w 1080 by nie poszedł ale w niższych powinien.

Dziwne bo i hdmi i dvi to sa sygnały cyfrowe, chyba że mój monitor ma jakiś analogowy konwerter w środku, ponieważ oprócz dvi posiada też dsub.
 

GIZIU

New member
Mam pytanie, czy jak podłącze Kuro 5090 do PC'ta w którym siedzi GTX 295 (2xDVI) za pomocą adaptera DVI-HDMI to będę mieć dźwięk w głośnikach od kina domowego ?
 

cgc

New member
_EP_ napisał:
Chciałem sobie podłączyć na pewien czas nboxa do starszego monitora lcd belinea 10 20 35w 20" bez hdmi, z dvi. Zakupiłem kabelek hdmi-dvi, podłączam i ciemnosć. Na żadnym trybie 576p 576i sd1 sd2 sd3 720 oraz 1080 nie ma obrazu, na monitorku komunikat typu po za czestotliwoscia lub cos w tym stylu. Monitor ma natywna rozdzielczosc 1680x1050 i oczywiscie obraz w 1080 by nie poszedł ale w niższych powinien.

Dziwne bo i hdmi i dvi to sa sygnały cyfrowe, chyba że mój monitor ma jakiś analogowy konwerter w środku, ponieważ oprócz dvi posiada też dsub.

Bo monitory, szczególnie starsze nie obsługują trybów odświeżania typowo telewizyjnych.
 

pinix

New member
Powiedzcie czy do podłączenia komputera złącze DVI-I (Radeon X700) i telewizora LCD złącze HDMI (Samsung LE32B650) jest sens kupowanie drogiego i markowego kabla HDMI-HDMI 7,5m i adaptera DVI(M)-HDMI(Ż). Czy wystarczy zestaw z allegro w cenie 32,90zł za kabel 7,5m oraz adapter za 6,95zł?
 

psq

New member
hmmm. Ja kupiłem w ubiegłym tygodniu, kabel na allegro za 5.99zł DVI(M)-HDMI(M) i działa, obraz żyleta, pracowanie w internecie na TV 40" nie jest męczące.
pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Gniazdo DVI-I, kabel z wtyczką DVI-D i wyjściem HDMI

W swojej karcie graficznej (GeForce FX 5200) mam gniazda DVI-I i D-DUB, mam kabel z wtyczką DVI-D i wyjściem HDMI. Mam monitor podłączony przez D-SUB.

Gdy podłączam kabel do DVI i do HDMI w telewizorze nie odpala mi komputer. Czy to kwestia niekompatybilności gniazdo-wtyczka DVI, czy też komp nie rusza z powodu równoczesnego podłączenia monitora przez D-SUB?

Monitora nie mogę na razie odłączyć, ba mam uszkodzone "odkręcadełko" wtyczki D-SUB i byłoby to sporo pracy.

Wdzięczny będę za jakieś podpowiedzi.
 

matys1

New member
Witam podepne sie pod temat bo nowego nie mozna utworzyc mam taki problem mam plazme panasa dzisiaj chcialem podlaczyc dvd przewodem euro-euro i na av1 czy av2 mam zielony kolor jak poruszam wtyczka obojetnie czy w tv czy dvd czasami wskakuje obraz normalny ale wtyczka jest np. do polowy wsadzona po katem. Prosze was o pomoc czy to wina kabla? Mam tez inny kabel euro-chincz i tam jest ok ale wiadomo gorszy obraz. W ust. dvd mam tylko auto, pal, ntsf nic to nie zmienia.


Juz sobie poradzilem az glupio pisac jaki byl powod:fool:
 
Ostatnia edycja:

michal12514

New member
witam. Czy każdy kabel hdmi-dvi będzie obsługiwał hdcp po obu "stronach"? Nie mogę podac linku, ale chodzi o allegrowe do 20 zł.
Mam zamiar podłączyć monitor komputerowy przez dvi (obsługuję hdcp) z konsola ps3 przez hdmi.
pozdrawiam
 

Max78

New member
Cześć.

Karta grafiki i TV muszą mieć układy HDCP :) Przewód to przewód - nie ma tutaj wiele do rzeczy (temacie 'dogadania się' TV z komputerem).
Niemniej - są przewody HDMI (które można przejściówką HDMI/DVI podłączyć do komputera) z wbudowanym układem HDCP albo czymś, co 'oszukuje' HDCP i ułatwia współpracę urządzeń z i bez HDCP :)
(układy HDCP potrafią się 'nie dogadywać' :/ - to wiem już także w własnych doświadczeń) :)
 
Do góry