Hdmi-dvi

Guciu0

New member
Witam
Mam pytanie moze banalne ale jestem kompletnym laikiem
Czy mozna podłaczyc telewizor LCD Samsung LE 27S71B
do komputera przez DVI na karcie graficznej PC i złacze
HDMI w LCD Tak aby to działało.Jednoczesnie drugie gniazdo na karcie obsługiwałoby monitor. Prosze o pomoc czy taka operacja jest
mozliwa w tym typie telewizora
Pozdrawiam
Guciu
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie mam tego LCD
ale teoretycznie jest to możliwe.Ważne jest też jaką masz kartę w PC.Dochodzą słuchy że z Ati i LCD po HDMI sa problemy

pozd
 

marttino

New member
kupiłem DVI=>HDMI i chcę podlaczyć pod PC'ta GeForce 6600 Silent pipe 128MB i LG 26LC2R niestety coś nie działa, nie umiem sobie poradzić z ustawieniem karty graficznej czy może mi ktoś pomóć :confused:
 

marttino

New member
tak oczywiście widzi LCD rozpoznaje prawidłowo jago LG 26LC2R ale nie wiem jak ustawic grafike zeby windows mieścił sie w kadrze TV ...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
1.właściwości /pulpit,prawy klawisz myszy/
2.zaawansowane
3.zakładka GForce
4.uruchom program "NVidia Control Panel"
5.Video I Telewizja
6.Zmień atrybuty rozdzielczości
---a/wybierz ekran ktory chcesz zmienić - wybierasz LG HDTV
---b/wybierasz rozdzielczość i jakośc kolorów

7.RESTART PC

pozd
 

maryś

Member
Adapter DVI-HDMI czy kabel

Witam.
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat.
Chcę podłączyć PC-ta z telewizorem LCD HDready.
Można kupić kabel DVI-HDMI, ale można także kupić
adapter DVI-HDMI i do tego kabel HDMI-HDMI.
Jak sądzicie : czy w tym przypadku ma znaczenie :
1. Czy będzie bezpośrednie połączenie Pc-ta z LCD (DVI-HDMI) ?
2. Czy będzie adapter DVI-HDMI + kabel HDMI-HDMI ?
Moim skromnym zdaniem to nie, ale może .....
Swoją drogą kabel HDMI-HDMI można potem wykorzystać
przy połączeniu urządzenia z wyjściem HDMI.
 

maszek

New member
Bez reklam
Adaptery nie są dobrym rozwiązaniem (stosuje się je w ostateczności).
Sprawa opiera się o rodzaj interfejsów zarówno w karcie graficznej PC jak i w telewizorze.
Karty PC mają najczęściej wyjścia D-SUB (starsze) lub DVI (nowsze).
Pojawiają się już karty z wyjściem HDMI.
DVI to "to samo" co HDMI tyle że... bez dźwięku.
Należy o tym pamiętać.
pozdrawiam

ps polecam http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9657&highlight=hdcp
 
Ostatnia edycja:

maryś

Member
Dzięki maszek.

maszek napisał:
DVI to "to samo" co HDMI tyle że... bez dźwięku.
Tak. Dźwięk, na razie stereo wyprowadzę z karty dźwiękowej na wejścia audio amplitunera.

maszek napisał:
Karty PC mają najczęściej wyjścia D-SUB (starsze) lub DVI (nowsze).
Na moim PC-cie jest zainstalowana karta grafiki Shapphire ATI Radeon X800GTO na magistrali 256-bitowej
z pamięciami GDDR3 256MB z wyjściami D-Sub i DVI. Zrobiłem próby na PC-cie po złączu D-sub, monitor CRT 100Hz. Nie ma problemu z wyświetlaniem 25 klatek/s w 720p.
Teraz kolej na podłączenie poprzez DVI do HDMI TV LCD.

maszek napisał:
Adaptery nie są dobrym rozwiązaniem (stosuje się je w ostateczności).
W tym wypadku jest to tylko "przejście" z DVI na HDMI (wszystko cyfrowo).
Czy uważasz, masz takie doświadczenie, że będzie to rzeczywiście rzutowało na jakość sygnału. Co innego przy konwersji sygnału analogowego na cyfrowy (mam doświadczenie jeśli chodzi o obróbkę wideo). Natomiast tu mówimy o sygnale cyfrowym. Może się jednak mylę .... nie chcę się upierać, lecz posłuchać rzeczowych argumentów.
 

Piotr_the

New member
maryś napisał:
Witam.
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat.
Chcę podłączyć PC-ta z telewizorem LCD HDready.
Można kupić kabel DVI-HDMI, ale można także kupić
adapter DVI-HDMI i do tego kabel HDMI-HDMI.
Jak sądzicie : czy w tym przypadku ma znaczenie :
1. Czy będzie bezpośrednie połączenie Pc-ta z LCD (DVI-HDMI) ?
2. Czy będzie adapter DVI-HDMI + kabel HDMI-HDMI ?
Moim skromnym zdaniem to nie, ale może .....
Swoją drogą kabel HDMI-HDMI można potem wykorzystać
przy połączeniu urządzenia z wyjściem HDMI.

mi się wydaje, że warto taki adapter kupić potem bedą karty grafiki z hdmi i kabel hdmi-hdmi jak znalazł!
 

maryś

Member
Piotr_the napisał:
mi się wydaje, że warto taki adapter kupić potem bedą karty grafiki z hdmi i kabel hdmi-hdmi jak znalazł!
Piotr : Tym się właśnie sugerowałem, że kabel HDMI-HDMI można wykorzystać później do podłączenia czy to DVD czy tunera satelitarnego lub np. karty graficznej.
Sam adapter w tym wypadku nie jest konwerterem sygnału, ponieważ sygnał po stronie wyjścia jest cyfrowy
i nie podlega konwersji, dlatego myślę, że nie powinien stanowić "wąskiego gardła" przy takim rozwiązaniu
(PC-wyjście DVI -> adapter DVI-HDMI -> kabel HDMI-HDMI -> wejście HDMI-TV LCD).
 

yanq

New member
właśnie nabyłem LG 26 LC2R i zamierzam go podłączyc do kompa właśnie kablem DVI - HDMI (karta graficzna to asus ax 600pro). Mam tylko inną jeszcze zagwozdkę - jeśli się wbije w tv w hdmi bez dźwięku - bo dvi tego mi nie obsłuży i będę chciał audio doprowadzic przez kabelek idący od karty dźwiękowej to czy tv to wszystko że tak powiem "skuma"? bo wizje dostanie przez hdmi a audio przez wejscie przy którym jest wtyczka VGA normalna. Niesetety z uwagi na ustawienie w pokoju nie mogę użytkowac głosników od kompa jako głośników dla TV - stąd moje problemy i wątpliwości :D
 

Paweldubiel

New member
ja przyłaczam sie do kolegi,mam takie samo pytanko prawie takie samo...
TV LCD Samsung S71b podłączam kablem hdmi - dvi do graficznej (ati radeon 9600)
o dzwiek się nie martwię,podłacze sobie głosniki do PCeta

czy tak moge zrobić i powinno śmigac?
dzieki
 

siwy_pl

New member
mam pytanko jaka jest jakosciowa roznica w obrazie przy podlączeniu kompa kablem z zakonczeniem D-SUB ( zlacze PC w LE32N71B ) do LCD - gdzie rozdzielczość idzie na poziomie 1360x768 i podlaczeniem przez Kabel DVI-HDMI gdzie rozdzielczość jest 1080i (1920 x 1080 ) , w tym momencie wiem ze kabel hdmi jest lepszy bo wyzsza rozdzielczosc , ale w przypadku gdyby przez kabel szla rozdzielka 720p (1280 x 720) to czy przez d-sub bedzie lepszy efekt i jak to sie wszystko ma do tego ze d-sub analog a hdmi cyfrowo
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@yanq
nie martw się TV skuma o co chodzi - ale pamiętaj że w karcie dzwiękowej masz jeszcze jacka - i tego radzę Ci użyć do dżwięku

@Paweldubiel
będzie śmigać jak ta lala - to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie

@siwy_pl
jak będzie 720p to efekt powinien być taki sam ale może nie być ze względu na zniekształcenia jakie może dać d-sub a cyfrowo takiego ryzyka nie ma - ot cała różnica

pozd
 

Je2ry

New member
Witam
Chce polaczyc PC-LCD i w zwiaku z tym mam kilka watpliwoci:
Mam karte radeone 9800se(VGA,S-video,DVI) oraz Samsunga M71(posiada chyba wszystko co powinien miec tak mi sie przynajmniej wydaje)
Czytalem ze najlepszym rozwizaniem bedzie polaczenie DVI-HDMI,

stosujac ten kabel czy uzyskam lepsza jakosc obrazu np. podczas przegladania windowsa niz np. gdybym zastosowal kabel s-video?

W jakiej maksymalnej rozdzielczosci bede mogl przegladac www. w 720p?

Czy bedemogl ogladac filmy w rozdzialce 1280/1024 bo gdy chce obejrzec takie cos na kompie to jest to raczej pokaz slajdow(za slaby komp)?

Łaczac tym kablem nie bede mial dzwieku przy ogladaniu czegos z kompa i posiadam zintegrowana karte dzwiekowa co zrobic by miec dzwiek?

Bede mial podlaczone do LCD-ka glosniki od wiezy co zrobic by miec dzwiek? co z czym i czym polaczyc?

pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Je2ry napisał:
Czytalem ze najlepszym rozwizaniem bedzie polaczenie DVI-HDMI,
tak
Je2ry napisał:
stosujac ten kabel czy uzyskam lepsza jakosc obrazu np. podczas przegladania windowsa niz np. gdybym zastosowal kabel s-video?
tak
Je2ry napisał:
W jakiej maksymalnej rozdzielczosci bede mogl przegladac www. w 720p?
tak ale po d-sub możesz wydobyć lekko większą rozdziałkę - ale nie polcam,to nie przewód cyfrowy
Je2ry napisał:
Czy bedemogl ogladac filmy w rozdzialce 1280/1024 bo gdy chce obejrzec takie cos na kompie to jest to raczej pokaz slajdow(za slaby komp)?
nie - najwyżej 720p
Je2ry napisał:
Łaczac tym kablem nie bede mial dzwieku przy ogladaniu czegos z kompa i posiadam zintegrowana karte dzwiekowa co zrobic by miec dzwiek?
z karty dżwiękowej bierzesz dzwięk /np jack/
Je2ry napisał:
Bede mial podlaczone do LCD-ka glosniki od wiezy co zrobic by miec dzwiek? co z czym i czym polaczyc?
teoretycznie możesz podłączyć do gniazdka słuchawkowego ale to mija się z celem.
Do Lcd nie podłąncza się głosników - do dzwięku jest ampli i do ampli powinieneś podłączyć kabel z karty dżwiękowej z PC
pozd

pozdrawiam
 

abdul

New member
Dvi - Hdmi Lc2r

Witam serdecznie.

Podłączyłem ostatnio PC z ATI Radeon 9000 mobile (na PCI) do LG 32LC2R i obraz niby dużo ostrzejszy i głębszy niż po VGA ale mam małe problemy...

Po VGA widzi 1360x768 i więcej nie puszcza ale jak podłączyłem przejściówkę DVI-HDMI to na monitorze było okienko o proporcjach 16:9 ale zajmowało może połowe powierzchni ekranu a we właściwościach była rozdzielczość 1920 x 1080. Do tego obraz migał a czasami nawet zanikał.

Ustawiłem szybko na 1360x768 ale obraz dalej był podobnej wielkości i migał. Dopiero przy 1280x720 obraz ustabilizował się i rozciągnął ale... za bardzo - wychodzi teraz po pare cm za każdą krawędź...

Macie jakieś ciekawe pomysły?? Słyszałem, że z ATI różnie to bywa ale może to kwestia starych sterowników?? Póki co ich nie zmieniam bo miałem nie mały problem by w ogole komp zobaczył mi tego ATI (zintegrowana karta - Dell GX50 - coś się z nim gryzła i nie szło zainstalować najnowszych sterów)

PS: Zauważyłem też coś ciekawego. Jak miałem podpięte w PC i TV zarówno HDMI i VGA to gdy podczas wyświetlania poprzez VGA odłączyłem kabel HDMI to obraz zgasł na sekunde a potem jak powstał to obraz był troszkę ostrzejszy (czyżby chodziło o obciążenie karty dwoma wyjściami - mimo, że tylko jedno było aktywne - czy może te 2 standardy się gryzą ??)

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Pozdrawiam
Abdul
 

jarwisz

New member
Bez reklam
prawie we wszystkim masz rację
i ciesz się że u Ciebie Ati podaje sygnał po HDMI - nie każdy to ma

1.najważniejsze to aktualne sterowniki /ja ma nVidię więc musisz sam poszukać/
2.przy tym rozciąganiu poza krawędż już tak będzie a ile to zależy od sterowników i jaką podasz rozdzielczośc
3.masz nie najwyższych lotów grafe więc ten objaw z pogorszeniem obrazu to jej wina a zanik obrazu na chwilę nie powinien dziwić - podałeś przecież drugi sygnał.Nawet jak nie masz podłączonego drugiego odbiornika to część sygnału jest podawana i tak na drugie wyjście.

pozd
 
Do góry