Filmy w UHD

kaminskakl

Active member
Bez reklam
4,7x5,5m
Czemu pytasz? Podwalem już kilka razy w moim watku..:)
Wiem, ale korzystam z Tapatalk i wyszukanie tego zajęłoby mi sporo czasu :)

Pytam, bo jestem na etapie szukania/tworzenia projektu domu i nie wiem jaką pójść drogą. Pierwsza opcja to projektor w salonie (5,5x5m). Druga to dobudowanie osobnego pomieszczenia. Będzie to jedyne pomieszczenie na piętrze bo chcemy dom parterowy. Koszt drugiej opcji spory, ale zawsze marzyłem o takiej sali.

Z drugiej strony nie mam projektora już 2 lata i jakoś nie tęsknię specjalnie i sam nie wiem co robić. Myślę o tym sporo i mnie to już męczy :D

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie tęsknisz, to po co? Masz duży tv, więc rozumiem doskonale.
Sam załączam już projektor sporadycznie. To już musi być godny seans.
Kup sobie ultra throw short do salonu i po sprawie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kamińska jak masz możliwość to rób dedykowane pomieszczenie i unikaj dachów kopertowych, ja taki mam i salka na poddaszu umarła wraz z budową konstrukcji dachu, rozstaw krokwi... Po drugie kino w salonie jest spoko, tylko jak się ma większe dzieci, mój roczny chłopak tak interesuje się sprzętem, że moje plany av odwlekam na przynajmniej rok:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
4,7x5,5m
Czemu pytasz? Podwalem już kilka razy w moim watku..:)

Kuchnię masz osobno czy połączona jest z tym salonem ?

kaminskakl jak masz możliwość osobne pomieszczenie zrobić to nawet się nie zastanawiaj. To jest wygoda jakiej nie ma się, mając KD i stereo w salonie użytkowym. Nawet kupując większy tv, a nie projektor, skoro za nim nie tęsknisz :) co rozumiem. Raz zrobisz i będzie na lata... nie wspominając o akustyce, że w takim pomieszczeniu robisz co dusza zapragnie :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem, ale korzystam z Tapatalk i wyszukanie tego zajęłoby mi sporo czasu :)

Pytam, bo jestem na etapie szukania/tworzenia projektu domu i nie wiem jaką pójść drogą. Pierwsza opcja to projektor w salonie (5,5x5m). Druga to dobudowanie osobnego pomieszczenia. Będzie to jedyne pomieszczenie na piętrze bo chcemy dom parterowy. Koszt drugiej opcji spory, ale zawsze marzyłem o takiej sali.

Z drugiej strony nie mam projektora już 2 lata i jakoś nie tęsknię specjalnie i sam nie wiem co robić. Myślę o tym sporo i mnie to już męczy :D

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Jak juz dzieciakow w domu nie ma to szkoda kasy na dedykowana salke... Tyle to kupisz zonie maly tv do kuchni i duzy w sypialni i salon dla siebie.

Jak male dzieci to salka obowiazkowo. U mnie odkad 4 latki zaczely ogarniac netflixa to na swoim profilu mam taka sieczke ze zadnego normalnego filmu nie idzie znalezc :) I wez tu siadz w salonie i film obejzyj. ne ne ne


Bipo ma elegancko zrobione i smialo mozesz isc w podobnym kierunku jak Bipo (bylem widzialem) , tylko se wyszukaj projekt gdzie w razie czego projektor wstawisz.
Zreszta z drugiej strony dzisiaj dobry tv 82" to i o projektorze "prawie" mozna zapomnac.

Ja osobiscie kozystam z salki codziennie, bo mam gdzie "odciac" sie od tego wszystkiego chociaz na moment. Nawet glupia drzemka, serial z netflixa, meczyki czy jakis film. Wszystko ogladam na projektorze.
Zreszta projektor wydaje mi sie zdrowszy, nie meczy mnie wzrok, nie bola oczy, duza wygoda.


Ps. Nie wiem czemu domek z poddaszem uzytkowym jest duzo drozszy od zwyklego. Chyba ze w normalnym nie chcesz stropu lac. Chociaz z drugiej strony tak, doliczyc strop, schody, ogrzewanie, panele i nazbiera sie 50k jak nie lepiej.

Ps. 2 Lolek, Bipo ma salon osobne pomieszczenie - kuchnia osobno.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
@kaminska

Masz projekcik dla dwojga :)

http://79.96.62.29/1stylishouse2***/projekty/bdd1/bdd1.htm#

Salon w miare symetryczny jest miejsce na rozmieszczenie glosnikow bocznych. Garderoby jak skrocisz to mozesz lekko wydluzyc salon aby zmiescic glosniki np, tylne.
Na scianie tylnej masz swietne miejsca aby zamontowac zaslony, ktore w razie potrzeby zrobienia jaskini elegancko se rozwiniesz do przodu.
Kuchnia, jadalnia i salon otwarte wiec jest po nowemu.

Dodatkowy pokoj - gabinet na dedykowana salke lub jako pokoj goscinny.
Ogrod zimowy aby zonka cytrusy posadzila, dodatkowo sciana wodna i pelen relaks xD

Wiekszy czy mniejszy cie interesuje? Hehe. Zara zaprojektujemy razem (cale forum) ci hacjende.

http://79.96.62.29/1stylishouse2***/projekty/bdd1/images/bdd1.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
3:1 za osobną salką kinową :D

@Pakolo
Chcę płaski dach, aby dom nie miał żadnych mostków cieplnych i taki też mi się podoba. Nawet jakbym robił dach kopertowy to bez wejścia, tylko służyłby jako ozdoba, a na stropie ciągle byłaby duża warstwa ocieplenia. Dom ma być parterowy. +-150m2 przestrzeni użytkowej.
Rozumiem, że zdecydowałeś się na opcje kina w salonie? :)

@lolek
Właśnie akustyka i to, że można szaleć typu czarne ściany, plakaty itd. przekonuje mnie do salki. Miałem przedsmak takiego pomieszczenia robiąc duży pokój nad garażem gdy jeszcze mieszkałem w domu (a raczej przy) rodziców. Tam też miałem projektor i zestaw kina.

@lolo2
Projekt dla dwojga super, ale za jakieś 25 lat :D Teraz potrzebuję 3 sypialni i gabinetu. Po małych przeróbkach ten poniżej wydaje się być ok. Nie ma tam jednak miejsca na salkę. Może by się udało taką zrobić zamiast pomieszczenia technicznego i zabierając trochę przedsionka i garderoby u góry. Druga opcja to pomieszczenie, ale tylko nad garażem, schody są trochę za nim. Boję się tylko o wygląd takiego domu z tylko jednym pomieszczenie u góry, a reszta dachu płaska.
Zależy mi, aby część sypialniana domu była odcięta od części dziennej i gabinetu. Chciałbym też wejście do gabinetu od frontu, tak aby "goście służbowi" nie kręcili się po domu.

Działka mnie ogranicza, bo wjazd mam od węższej strony. Jej wymiary to 24x38m. Szału nie ma, ale ze względu na lokalizację nie da się kupić nic lepszego. Wystarczy 8-10km dalej i miałbym w tej cenie 1500 - 2000m2, ale szkoły, przedszkole, markety itd. wszystko byłoby w tej okolicy gdzie mam działkę i teraz mieszkam. Niby blisko a jednak daleko :D

Mam za sobą już 2 przeprowadzki, pierwsza z mieszkania do domu, druga z domu rodziców do swojego domu i znam swoje potrzeby i oczekiwania. Mieszkam tu tylko dwa lata, ale docelowo i tak zawsze chciałem się budować. Ma to być dom ostateczny, stąd parterówka coby bo schodach nie biegać na starość :D

58b9b2995a2b7d57800dfeda9da8cdd1.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne 3:1, ja jestem rękami i nogami za salką, tyle, że jak sam wspomniałeś - nie tęsknisz za projektorem, a sam widzę po sobie, jaki jest stosunek użytkowania tv vs projektor podczas oglądania. Nie każdy ma tak duży tv, więc nie każdy rozumie o czym mowa ; )

Natomiast jak masz kase i możliwości, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Odcięcie od świata, dowolny projekt (czernie, plakaty, figurki, rura do tańczenia :D i hulaj dusza), wiadomo o co chodzi, to ma być pokój "zabaw".

Widz polega na tym, że jak ktoś nie ma salki, a chce większy ekran jak obecne tv, to też są możliwości i niekoniecznie musi to być typowy projektor z wiszącym ekranem.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ok 4:0 :D

Mieliście mnie zniechęcić, dlatego pytałem Bipo, który ma salono-kino na najwyższym poziomie i miał napisać "po co Ci osobna salka, jak w salonie też zrobisz konkretne kino" :D Źle forum wybrałem do takich pytań ;)

Tak poważnie to muszę znaleźć dobrego architekta, który powinien mi pomóc ogarnąć temat i zaadaptować projekt. Rozwiązaniem jest też dom piętrowy, wtedy wszystko ładnie się zmieści, ale napaliłem się na tą parterówkę jak oglądałem dom od sąsiada.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To by była najlepsza opcja, ale szczerze mówiąc nie wiem. Sąsiad obok ma piwniczkę 2x3m na jakieś przetwory, wino itp. to możliwe, że jest taka opcja. Według dokumentów nie występują szkody górnicze, wód gruntowych raczej też nie ma. Muszę sprawdzić temat dokładnie. Najbardziej w piwnicy boję się wilgoci, ale myślę, że idzie to zrobić z głową.

Masz u siebie piwnicę?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo ma elegancko. Moja "dedykowana" salka nie ma podlotu do tego co ma Bipo (na ten moment). Ale mi poprostu nie chce sie jej rozbudowywac.

Ale jak masz mieszkac z dzieciakami to zapomnil o "wolnosci" w swoim domie. Zona i dzieciaki cie zjedza. A tak osobna salka robisz "Wont" i blogi spokoj.

Jak dla mnie, bez powodu upierasz sie nad parterowka skoro masz rodzine. W dodatku jeszcze plaski dach. Na co to komu.


ps.
Z piwnicami przewaznie problem, jakbys nie uszczelnial to i tak wilgoc wejdzie. Ale robisz wtedy np podlogowke w piwnicy, chociaz jedna nitke wewnatrz po calym zarysie piwnicy i bedzie sucho.
Jak piwnice ogrzewasz i bedziesz trzymal tam nascie stopni to tez inaczej.


Mozesz codowac jak chcesz. Ale sciany nosnej nie odizolujesz od fundamentu bo jak? I wtedy wychodza takie szopki: Aby temu zaradzic jest wlasnie pociagnieta podlogowka tylko przy samej scianie. (sciany mokre bo podlogowka byla wylaczona przez dlugibokres - remonty)



No chyba ze masz bardzo dobre ziemie zwirowate itp gdzie wilgoci nie trzyma. Bo nie mowie ze zawsze tak bedzie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze, ze nie ma 27:1 ... :) W domu rodzinnym miałem piwnicę , problem jak diabli z wodami gruntowymi.. teraz ma kilku kolegów w okolicy Wawy i również mają problem, ale jakby się ogarnęło temat na 100% to pomysł fajny.. ale ciężko też jest przewidzieć co będzie za kilka lat..
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Płaski dach mi się podoba, do tego mam wrażenie, że łatwiej pozbyć się mostków cieplnych. Izolujesz dookoła jak termos. Do tego rekuperacja i płacisz grosze za ogrzewanie. W przyszłości chcę żyć z tego co teraz nazbieram, bo na emeryture nie mam co liczyć, dlatego dom musi być jak najbardziej oszczędny. Wiadomo, że ciężko przewidzieć przyszłość, ale taką drogą chcę iść teraz. Już zrobiłem pierwsze kroki w stronę zapewnienia sobie skromnej emerytury. Teraz zostaje mi budowa domu, sprzedaż obecnego i za 10 lat pozbycie się 80% problemów związanych z obecną działalnością. Zostawię sobie tylko mało absorbująca czas gałąź.
Póki co jeżdżę, oglądam budowy znajomych, instalacje Pomp Ciepła itd. Napewno jest to lepsza opcja niż szukanie informacji w internecie, bo czasami ciężko odróżnić szeptaną reklamę od rzetelnych informacji.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak projekt ma sie podobac to nie ma dyskusjii.

Co do optymalizacji kosztow, teraz poki mamy kase aby miec pasywny dochod i bezkosztowne zycie wychodze z tego samego zalozenia co ty. Tez do tego zmierzam. solary i fotowoltaika juz zalozone czekam na podlaczenie do elektrowni.
Jeszcze mysle czy studni sobie nie wykopac, a szambo chyba tez zamontuje aby z piwnicy miec odplyw (teraz nie mam). A kiedys moze zagospodatuje piwnice sauna i prysnic.

Izolacja dookola jak termos. Nie wiem czy to dobre rozwiazanie plus rekuperacja. Znajomi normalny dom tak zaizolowali ze wszystko im pognilo i potem specjalne dachowki z kaminkami kupowali i rozcinali na szczycie.

Ja postawilem na klasycyzm czyli dach pelne deskowanie, papa i dachowka ceramiczna. Czy zle ci to zaizoluja i mostkow nie bedzie? No bez przesady. Styropian dociagasz az do deski, potem jeszcze podbitka dochodzi. Jak dla mnie mostki praktycznie znikome. Dach ocieplasz Welna i rozcinasz wiezbe aby byla wentylacja. Moi dziadkowie domy tak maja po dziesiat lat i nic z tym sie nie dzialo. Jedynie dachowki czy eternity powymieniali na blachodachowke bo stara zgnila. Ale drzewa czy deski cale.

Ty chcesz zrobic termos ze styropianu, Nie biezesz pod uwage ze styropian po 20 latach zanika i bedziesz mial pustke pod tynkiem. Zreszta styropian wilgoc tez wchlania a ty sciany bedziesz mial bez wentylacji.
Predzej grzyba bedziesz mial z tego termosa i nie czyszczonej rekuperacji.
Ja mam w kazdym pokoju komin wrzucone i grawitacyjna wentylacja kazdego pokoju. Wiec zrobilem dokladnie na odwrot niz ty chcesz. xD

Zreszta jak dasz 20cm na te sciany i cos lepszego do budowy uzyjesz niz suporex to w zupelnosci starczy.

Ile ty tego "peletu" spalisz? za 3000zl? Przeliczajac to na pompe ciepla i fotowoltaike to gleboko w nosie bedziesz mial ogrzewanie domu. A wentylacje bedziesz mial najlepsza na swiecie - bezawaryjna - czyli grawitacyjna z "duza" wymiana powietrza.


Termos fajnie brzmi, ale ja bym w tym kierunku nie szedl.

Dodatkowo jeszcze pewnie caly dom w ogrzewaniu podlogowym i problemy z zachowaniem optymalnej wilgotnosci i czystosci powietrza. Ja okno uchylam i mam przewiew calego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
To by była najlepsza opcja, ale szczerze mówiąc nie wiem. Sąsiad obok ma piwniczkę 2x3m na jakieś przetwory, wino itp. to możliwe, że jest taka opcja. Według dokumentów nie występują szkody górnicze, wód gruntowych raczej też nie ma. Muszę sprawdzić temat dokładnie. Najbardziej w piwnicy boję się wilgoci, ale myślę, że idzie to zrobić z głową.

Masz u siebie piwnicę?

Niestety nie mam piwnicy, teren spowodowałby poniesienie zbyt wysokich kosztów.
Jeśli warunki pozwalają, to dobra ekipa, która zna się na rzeczy zrobi to porządnie i problemów mieć nie będziesz.
Ja sobie piwnicę wymarzyłem jako "swój poziom"- kino, miejsce na imprezy, siłownię itp... no niestety na mojej działce się nie dało.

A płaski dach, to dobra opcja, lejesz monolit i żadnych mostków, zacieków i bardzo dobra izolacja termiczna ;)

Jak projekt ma sie podobac to nie ma dyskusjii.

Co do optymalizacji kosztow, teraz poki mamy kase aby miec pasywny dochod i bezkosztowne zycie wychodze z tego samego zalozenia co ty. Tez do tego zmierzam. solary i fotowoltaika juz zalozone
Lolo, zwłaszcza te solary mnie zastanawiają, co to ma wspólnego z oszczędnościami ;)
Sorry, ale to dla mnie technologia starsza od węgla ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie mam piwnicy, teren spowodowałby poniesienie zbyt wysokich kosztów.
Jeśli warunki pozwalają, to dobra ekipa, która zna się na rzeczy zrobi to porządnie i problemów mieć nie będziesz.
Ja sobie piwnicę wymarzyłem jako "swój poziom"- kino, miejsce na imprezy, siłownię itp... no niestety na mojej działce się nie dało.

A płaski dach, to dobra opcja, lejesz monolit i żadnych mostków, zacieków i bardzo dobra izolacja termiczna ;)


Lolo, zwłaszcza te solary mnie zastanawiają, co to ma wspólnego z oszczędnościami ;)
Sorry, ale to dla mnie technologia starsza od węgla ;)

Henry chodzi mniej wiecej o to.
Baniak 500l.



W zupelnosci starcza aby nalac swiezej cieplej wody do basenu dla dzieciakow :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo,
Ja mam to samo z powietrznej pompy CWU, która jest sporo tańsza i grzeje niezależnie od nasłoniecznia 😉

W twoim przypadku, zwłaszcza, że montowałeś PV jest to ekonomicznie nieuzasadnione...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na co ci pompa powietrze woda do cwu skoro masz kociol gazowy?

Moze i tak ze bez sensu. Ale solary zamontowalem wczeasniej niz pv. Byla okazja to bralem xD
Zreszta woda caly czas ciepla. Nie ma mozliwosci aby w ciagu kilku dni slonce nie wyszlo i nie nagrzalo wody conajmniej do 40 stopni. Przesadzilem z panelami i czesciej mi wywala wode bezpiecznikiem niz niedogrzewa. xX
 
Do góry