Filmy w UHD

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak projekt ma sie podobac to nie ma dyskusjii.
Izolacja dookola jak termos. Nie wiem czy to dobre rozwiazanie plus rekuperacja. Znajomi normalny dom tak zaizolowali ze wszystko im pognilo i potem specjalne dachowki z kaminkami kupowali i rozcinali na szczycie.

Ja postawilem na klasycyzm czyli dach pelne deskowanie, papa i dachowka ceramiczna. Czy zle ci to zaizoluja i mostkow nie bedzie? No bez przesady. Styropian dociagasz az do deski, potem jeszcze podbitka dochodzi. Jak dla mnie mostki praktycznie znikome. Dach ocieplasz Welna i rozcinasz wiezbe aby byla wentylacja. Moi dziadkowie domy tak maja po dziesiat lat i nic z tym sie nie dzialo. Jedynie dachowki czy eternity powymieniali na blachodachowke bo stara zgnila. Ale drzewa czy deski cale.

Ty chcesz zrobic termos ze styropianu, Nie biezesz pod uwage ze styropian po 20 latach zanika i bedziesz mial pustke pod tynkiem. Zreszta styropian wilgoc tez wchlania a ty sciany bedziesz mial bez wentylacji.
Predzej grzyba bedziesz mial z tego termosa i nie czyszczonej rekuperacji.
Ja mam w kazdym pokoju komin wrzucone i grawitacyjna wentylacja kazdego pokoju. Wiec zrobilem dokladnie na odwrot niz ty chcesz. xD

Zreszta jak dasz 20cm na te sciany i cos lepszego do budowy uzyjesz niz suporex to w zupelnosci starczy.

Ile ty tego "peletu" spalisz? za 3000zl? Przeliczajac to na pompe ciepla i fotowoltaike to gleboko w nosie bedziesz mial ogrzewanie domu. A wentylacje bedziesz mial najlepsza na swiecie - bezawaryjna - czyli grawitacyjna z "duza" wymiana powietrza.


Termos fajnie brzmi, ale ja bym w tym kierunku nie szedl.

Dodatkowo jeszcze pewnie caly dom w ogrzewaniu podlogowym i problemy z zachowaniem optymalnej wilgotnosci i czystosci powietrza. Ja okno uchylam i mam przewiew calego pokoju.
Znajomi nie mieli pewnie wentylacji mechanicznej (montowana z odzyskiem ciepła = rekuperacja) stąd problem z zbyt dużą izolacją domu. Gdy nie ma wentylacji mechanicznej, a dom jest bardzo szczelny i nie robisz mikroluftów (+ brak nawiewników) to wentylacja grawitacyjna nie działa. Stąd problem z wilgocią, grzybem itp.
Co do mostków i ocieplenia to Henry wyjaśnił temat izolacji płaskiego dachu :)
Dobrze ułożony i dobrej jakości styropian nie ma prawa zaniknąć. Jak dasz na papę czy inny lepik, to go dojedzie w parę lat. To jednak relikt przeszłości i u mnie będzie coś takiego jak Henry mówił + jakiś balast w postaci kamienia na dach. Mam w mieście jedną z lepszych firmy w Polsce co się tym zajmują to pewnie z nimi będę działał.

Za tydzień jadę obejrzeć dom z Pompą Ciepła + rekuperacja do znajomego. Ma 3 sezony za sobą to już można jakieś wnioski wyciągnąć.

Niestety nie mam piwnicy, teren spowodowałby poniesienie zbyt wysokich kosztów.
Jeśli warunki pozwalają, to dobra ekipa, która zna się na rzeczy zrobi to porządnie i problemów mieć nie będziesz.
Ja sobie piwnicę wymarzyłem jako "swój poziom"- kino, miejsce na imprezy, siłownię itp... no niestety na mojej działce się nie dało.

A płaski dach, to dobra opcja, lejesz monolit i żadnych mostków, zacieków i bardzo dobra izolacja termiczna ;)

Dokładnie o to chodzi.
Powiedz jeszcze czemu nie zdecydowałeś się na ogrzewanie pompą ciepła? Montowanie dwóch instalacji pewnie podobnie by wyszło co taki Panasnonic Aquarea T-Cap.

To po co ta salka ? ;)

Długo dochodziłem do etapu zobojętnienia. Na początku bardzo brakowało mi kina domowego i projektora. Duży TV i dobry soundbar rekompensuje powyższe tylko w pewnym stopniu. Teraz się już przyzwyczaiłem, ale dobry projektor nie jest zły ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Długo dochodziłem do etapu zobojętnienia. Na początku bardzo brakowało mi kina domowego i projektora. Duży TV i dobry soundbar rekompensuje powyższe tylko w pewnym stopniu. Teraz się już przyzwyczaiłem, ale dobry projektor nie jest zły ;)

Czyli nadal nie wiesz o co Ci chodzi ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Powiedz jeszcze czemu nie zdecydowałeś się na ogrzewanie pompą ciepła? Montowanie dwóch instalacji pewnie podobnie by wyszło co taki Panasnonic Aquarea T-Cap.
W tamtym czasie cena była dwukrotnie wyższa niż obecnie i technologia niestety nie taka jak obecnie.
Gaz z butli wcale nie jest taki drogi, dużo tańszy niż z sieci, mam podziemny zbiornik i swój własny.
Jest więc i estetycznie i ekonomicznie... a kiedyś i tak pewnie źródło ciepła zmodernizuję jak z obecnym zaczną się problemy
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czyli nadal nie wiesz o co Ci chodzi ;)
Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o $$$ ;)

Gdyby salka nie wiązała się z sporym kosztem i potencjalnymi utrudnieniami to sprawa jest prosta. Jednak realia są inne. Henry i Pakolo też mieli swoje plany, a wyszło jak wyszło.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kaminska ja mam 3 pokoje na poddaszu, więc zawsze sypialnię 16m2 mogę przerobić na mini salkę, ale myślę że salon 4x6.5 będzie dobrze służył. Ciemna Tikurilla na ściany dookoła już czeka:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W ur. jak jeździłem testować kable, byłem u kogoś kto ma zrobioną salę na 14 m. i czysto teoretycznie można by było powiedzieć, ze lipa, co to za sala, ale myślę, że nie jeden mógłby się zdziwić. Sala generalnie służy do muzyki , ale naprawdę wymiata, ale tak jak Kolega pisał wyżej to troszkę kosztuje, aby na takim metrażu wszystko zagrało, ale można i byłem tego świadkiem..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak znudził Ci się projektor,to i salka się znudzi...
Nie znudził, nie mam miejsca na niego obecnie ;) Przestałem za nim tęsknić, czy bardziej przyzwyczaiłem się do jego braku. Siłą rzeczy musiałem.

Właśnie wróciłem z kolejnych oględzin. Dom parterowy 240m2 + 64m2 garażu. Wkopana piwniczka na wino itd. brak przecieków. Ugryzę bardziej temat. Chociaż koszty pewnie mnie zabiją i trzeba coś innego wymyśleć. Plan na salon jest taki aby zamontować elektryczne zasłony odcinające salon od jadalni i oszklenia z drugiej strony. Jedno kliknięcie i wysuwają się zasłony, drugie i opuszcza się ekran. Jest nawet taki model od Xiaomi. Centralki już mam.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem jeśli masz możliwość zrobić choć z jednego pokoju dedykowana salkę to warto to zrobić. Masz nie ograniczone możliwości tak jak napisali koledzy.
Natomiast jeśli nie ma jak tego zrobić, a masz nadal zajafke na kino to robisz ją w salonie użytkowanym na co dzień. Pomysł z kotarami rozsuwanymi elektrycznie bardzo mi się podoba. Odcinasz się od reszty salonu i masz swoją mini salkę.
Obecnie moim zdaniem do 100" warto iść w duży tv, jeśli maży Ci się coś ala 120-150" to tylko projektor.

Wracając do tematu to:

Valerian 4k Dolby Atmos


Obraz bardzo dobry, miejscami żyleta. Piękne kolory i efekty HDR.
Dźwięk również na wysokim poziomie, dużo efektów sufitowych.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Seria filmów Park Jurajski 4k UHD DTS X



Jeśli chodzi o obraz to pierwsze trzy części słabiutko, jest mega ziarno i szum w obrazie. Szeroka paleta barw wprowadza troszkę więcej koloru ale jak dla mnie za subtelnie.
Kolejna część powiedzmy że 4, już jest dużo lepiej pod względem koloru. Widoczna bardzo dobrze szeroka paleta barw z HDR, ale nadal mamy bardzo duże ziarno.
Natomiast ostatnia część jest dopiero dla mnie przełomem nad obrazem.... Obraz jest bardzo ostry, zero ziarna i jakiegokolwiek szumu, piękne kolory i mocne efekty HDR. Tutaj buźka się wreszcie cieszy i doceniamy efekty obrazu 4k.

Dźwięk
Tutaj każdy wie, że te filmy wszystkie zrealizowane są pod względem jakości dźwięku bardzo dobrze na blu ray. Oczywiście pomimo, iż mamy rozszerzenia w wersjach 4k do górnych poprzez zastosowanie kodeka DTS X mamy tylko same zalety z tego.
Moim zdaniem najlepiej wypada ostatnia część pod względem jakości dźwięku.
Zapadła mi w pamięć jedna fajna scena z ostatniej części: kiedy to główny bohater zostaje postrzelony strzałka przez którą nie może chodzić i leży przy spływającej lawie.
Mamy w tej scenie przepiękny żywy kolor samej lawy (piękna przyklejoną muchę na policzku) oraz fajny efekt sufitowy gdy zaraz nad nim stoi triceratops. Dosłownie czujemy jego oddech nad głową...:)

Moim zdaniem warto zakupić dwie ostatnie części w 4k, przy pierwszych trzech spokojnie można zostać przy blu Ray.

Ps.ciekae jestem czy zwróciliście uwagę na tą przyklejoną muchę do policzka...:)?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem jeśli masz możliwość zrobić choć z jednego pokoju dedykowana salkę to warto to zrobić. Masz nie ograniczone możliwości tak jak napisali koledzy.
Natomiast jeśli nie ma jak tego zrobić, a masz nadal zajafke na kino to robisz ją w salonie użytkowanym na co dzień. Pomysł z kotarami rozsuwanymi elektrycznie bardzo mi się podoba. Odcinasz się od reszty salonu i masz swoją mini salkę.
Obecnie moim zdaniem do 100" warto iść w duży tv, jeśli maży Ci się coś ala 120-150" to tylko projektor.

Wracając do tematu to:

Valerian 4k Dolby Atmos


Obraz bardzo dobry, miejscami żyleta. Piękne kolory i efekty HDR.
Dźwięk również na wysokim poziomie, dużo efektów sufitowych.

Bipo miejscami żyleta, na BR ten obraz wymiata, podobnie było w kinie, więc w 4k aktorzy niemalże z ekranu powinni wychodzić.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jest, obraz w nie których ujęciach robi się trójwymiarowy. Praktycznie wychodzi z ekranu, pełna referencja. :) podobnie jak w Życie Pi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wojna Światów 4k Dolby Atmos


Obraz
Niestety zawiodłem się bardzo, obraz jest zapiaszczony, jest bardzo duże ziarno.
Na niebie latają mrówki jak na starym TV.
Obraz jak dla mnie jeden z najgorszych jakie widział na płytach Blu-ray 4k. Jeśli ktoś ma wersję na blu Ray śmiało może przy niej zostać.
Jeśli kupujemy płytę 4k to raczej oczekujemy od obrazu zupełnie czegoś innego niż to co dostajemy tutaj.

Dźwięk
Tutaj jest już dużo lepiej, dźwięk jest fajnie dociążony , efekty dolby Atmos występują w wielu momentach.

Moim zdaniem jeśli ktoś nie ma tego filmu w swojej kolekcji to warto już kupić wersję 4k z uwagę chociaż na dolby Atmos. Co do obrazu to już dla mnie totalna porażka.

Bad Boys for live 4k DTS X


Powiem, krótko obraz poprostu bajka... :)
Czyściutki, zero ziarna oraz jakiegokolwiek szumu. Ostrość i szczegółowość robi efekt wow.
Kolory przepiękne, efekty HDR w scenach nocnych coś niesamowitego.
Obraz wygląda jak jeden wielki OLED... :)
Nic dodać nic ująć to trzeba obejrzeć.

Dźwięk
Również na bardzo wysokim poziomie. Czysty i szczegółowy, efekty sufitowe bardzo wyraźnie. Suby pracują z pełnym dociążeniem.

Reasumując
Obraz i dźwięk pełna referencja
Co do fabuły bawiłem się wyśmienicie, mnie się bardzo podobała . Fajnie, zobaczyć po kilku latach jak się zmienili główni bohaterowie.
Na deser mamy świetną muzykę.

Gorąco polecam :)
 
Do góry