Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Rambo Ostatnia Krew 4K (Steelbook)




Ostatnia część przygód naszego bohatera z lat młodości. Moim zdaniem jak na kontynuację to zrobili kawał dobrego filmu. Przeważnie kolejne części filmów już nie są tak dobre jak pierwsze, ale tutaj moim zdaniem jest bardzo dobrze.
Mamy ponownie Rambo w swoim żywiole, jak na dziadka to rusza się dość szybko aby załatwić co nie których przeciwnikow... :)
Szkoda, że to chyba już ostatnia część naszego bohatera. Przez ostatnie kilka dni powtórzyłem i odświeżyłem sobie wszystkie części i zrobię to kiedyś ponownie. Bo to film, który nigdy mi się nie znudzi...:)

Obraz
Pełna referencja, obraz 10/10 ostry, zero szumów i ziarna, bardzo dobra szczegółowość na zbliżeniach.
Piękne kolory i bardzo dobre efekty HDR.

Dźwięk
Tutaj również bardzo dobrze, pełny energi, werwy i szczegółowości, słychać najdrobniejszy detal.
Dla mnie nie ma również bajka. Już pierwsza scena z powodzią to dynamit i zwiastun, że dźwięk zrobili rewelacja.

Gorąco polecam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Króil lew spoko, ale wcześniejsze części dla mnie były lepsze.. Choć wizualnie bardzo fajnie.. Natomiast Rambo to jak dla mnie na jeden raz...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nic dodać nic ująć, film oglądam i szczękę zbieram z podłogi...
Top off top
Obraz 10/10
Dźwięk 10/10
JVC oddał tak piękne kolory i efekty HDR że mnie lekko zatkało, a film znam doskonale bo go kilka razy oglądałem na blu Ray. Film w 4k gorąco polecam z uwagi na szeroką paletę barw i HDR. Burza piaskowa i pościg to coś pięknego ..:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dźwięk na BR już jest bardzo dobry, więc tutaj musi być jeszcze lepiej, nie ma wyjścia :) Aczkolwiek sam film, nie wiem jak u Ciebie jak ja go już 3 razy oglądałem to na razie mam już dosyć.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja go oglądałem ostatni na blu Ray zaraz jak wyszedł na płycie, teraz obejrzałem wersję w 4k więc chwila czasu była. Efekt mnie oczarował, kolorystyka jest poprostu przepiękna.
Różnica pomiędzy zwykł blu Ray a wersja w 4k jest bardzo duża. Jeśli tak by robili filmy to bym powymieniał większość swoje kolekcji z blu Ray na wersję 4k.

Natomiast ostatnio odświeżyłem sobie również kolekcje Park Jurajski z blu ray do 4k. Wnioski napiszę później.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak powinno być, aby wydając znacznie większą kasę(mam na uwadze kupowanie w RP i przy premierze) efekt był odczuwalny choćby na 50% w stosunku do wersji BR.. Jak w tym tak filmie jest to super.. po to się inwestuje w sprzęt, aby efekt był odczuwalny, a nie tylko fakt mniejszej gotówki w kieszeni. A że to różnie bywa to już inna bajka.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jest duuużo mniejsze, są sceny czysciutkie jak łza. Obraz jest w wielu scenach poprostu wyczyszczony do zera. Niestety nie w całym filmie, ale chyba nie dali rady go odszumieć 100%. Kij tam z ziarnem tutaj szeroką paleta barw robi swoje, Jurajski Park który teraz mam na tapecie wygląda jak by był czarno -biały oczywiście w przenośni... :)
Również wolę obrazy bez ziarna, szczególnie w wersjach 4k gdzie każdy detal jest widoczny.

Tak się zastanawiam, może załóżmy temat pt.moje 10 topowych filmów 4k UHD pod względem efektów HDR, szerokiej palety barw oraz ogólnej jakości obrazu...? Niech każdy wpisze swoje ulubione najlepiej wyglądające dla niego filmy w 4k które zaprezentowały jako demo dzisiejszej technologi. Mamy już najlepsze filmy z efektami dolby atmos to może teraz czas na obraz.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Bipo, dobry pomysl, załóż temat np. "filmy najwyższej jakości obrazu i dźwięku" lub coś w tym stylu, z pewnością wielu skorzysta co warto kupić w 4K a co wystarczy obejrzeć w formacie DivX ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wojna o planetę małp cz.3 4k Dolby Atmos


Obraz czyściutki, zero szumu czy ziarna. Dla mnie pełna 10, takie lubię. Widać każdy szczegół czy włosek na małpie. Kolory od wskaźników laserowych w ciemnych jaskiniach robią efekt...:) Kontrast na śniegu coś niesamowitego.
Dźwięk w dolby Atmos również na wysokim poziomie. Pięknie oddany efekt jaskini, deszczu czy burzy.
Również dla subów przygotowano fajnie dociążony dźwięk. Bas chodzi nisko i pięknie oddaje efekty widziane na filmie.
Dla mnie również bardzo wysoko oceniony. Dam również 9 a nawet 10.

Gorąco polecam tą wersję jeśli ktoś nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak, oglądałem bo mam całą trylogię na blu Ray. Zdecydowanie wolę wersję na uhd... :)
Jeszcze nie mam 1 i 2 na uhd, ale z opinii krążących po necie podobno nie warto. Najbardziej widoczny jest przeskok przy 3 części i to potwierdzam.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Takie pytanie o wymiary pomieszczenia to amatorka. Liczy się:
[1] preferowany kąt widzenia,
[2] odległość widza od ekranu (TV).
[3] Odległość ekran - widz powinna być odpowiednia do skutecznego jakościowo zasięgu systemu AUDIO.

Zaczynamy od AUDIO. Jeżeli system 5.1/7.1 ma wydolność na powierzchni 4m x 4m to odległość od ekranu ma wynosić 4m. Nawet w pomieszczeniu typu stodoła o pow. 100 m2.
W załączeniu przedstawiam szkic odległości dla "preferowanego kąta" 37 deg.
Co to jest kąt preferowany ?
Liczymy go tak: w środowisku które nam obecnie odpowiada i jesteśmy do niego przyzwyczajeni powstaje trójkąt - widz/lewa krawędź/ prawa krawędź ekranu TV. Mój kąt to 35 deg. To ok. 2m. przed 55" 4k. Oznacza to, że od wielu lat oglądam TV 55" 4K siedząc w odległości 2 m. To jest całkowicie indywidualna zależność. Brak tu reguł. Czas na rysunek dla 35 deg;
 

Attachments

  • TV kąty.jpg
    TV kąty.jpg
    34,1 KB · Wyś: 23
Ostatnia edycja:
Do góry