Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Lucy 4k Dolby Atmos
Trafiła mi się perełka pod względem audio i obrazu, 10/10. Obraz po prostu żyleta, na zbliżeniach niesamowita szczegółowość, ostrość obrazu, paleta kolorów robi wrażenie. Przy nie których scenach mamy wrażenie jak byśmy oglądali dużego oleda, czerń i kontrast w tym filmie jest na najwyższym poziomie.
Dźwięk
Również i tu się nie zawiedziecie, przestrzeń, dynamika oraz dociążenie na subach robi uśmiech na buźce... Dolby atmos na wysokim poziomie, kule latają po całym suficie i nie tylko... ;-)


 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak wyżej. Dla mnie Joker to majstersztyk. Oglądałem już 2 razy i napewno zobaczę kolejny.

To tak jak ja, raz w kinie i raz na BR i na pewno jeszcze raz się obejrzy :) Mój sąsiad powiedział, że Joker mógł się nie podobać tym, którzy myśleli, że to będzie napier... a to nie tego typu film, ale dla mnie jest bardzo dobry. Ale jak ktoś chce naparzania to można Lucy obejrzeć.. :) ewentualnie Transformersy tam już na maksa jest ....., bo filmu praktycznie nie ma od trzeciej części w górę, ale za to są efekty wizualne jak i dźwiękowe. :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak samo myślę, Joker zaskoczył mnie bardzo. Jest to film zupełnie inny niż to co oglądaliśmy zawsze z odnośnie Jokera i Batmana. Oglądałem już dwa razy i obejrzę kolejny.... :)

Rambo I 4K Dolby Atmos
Odświeżyłem sobie w kolekcji klasyk, bo ostatni raz go oglądałem na DVD...:)
Obraz w końcu można oglądać na dużym ekranie bo poprzednika tylko na TV i to nie dużym.
Zrobili znaczącą poprawę choć obraz widać, że ma swoje lata. Duży szum i ziarno, choć w nie których scenach go brak. Wersja 4k to przede wszystkim kolory które prezentują, że film oglądamy na nowo.
Dźwięk
Niestety, tu również słychać że film ma swoje lata. Brak dynamiki, pracuje praktycznie tylko centralny i minimalnie coś tam poleci w innych kolumnach.
Reasumując, film głównie dla kolekcjonerów... :)
gif free upload
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Midway 4k Dolby Atmos


Długo czekałem na ten film i po obejrzeniu mam totalny niesmak. Tak zepsutego dźwięku i obrazu dawno się nie spodziewałem.

Obraz
Po prostu jeden wielki komputer, efekty na poziomie podstawówki robione na commodore. Co jak co ale przy takim wydarzeniu jaka jest fabuła filmu można było to zrobić na dużo lepszym poziomie.
Dźwięk
Tutaj kolejna padaka, płasko i bez zycia, niby dolby Atmos a atmosowych efektów praktycznie brak.
Nie polecam szkoda czasu.... :-(
U mnie zostaje bo lubię tą tematykę, ale spodziewałem się pod względem audio i video dużo więcej, no cóż czekam na 1917.
Niestety ale z tego co już czytam monolith obciął obraz i dźwięk do dts hd w 1917. Zagraniczne wydania maja dolby atmos a u nas 4k płyta ma dts hd. Za granicą obraz na poziomie 80Mbps, a u nas 49 Mbps... znowu ktoś kogoś robi w jajo...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Zamówiłem polskie wydanie 1917 w 4k może do piątku dotrze, więc na weekend miałbym seans. Rozmawiałem z kolegą który już obejrzał nasze wydanie i pomimo, że jest bez dolby atmos to również daję radę pod względem audio i obrazu. Obejrzę to dam znać bo jestem ciekaw...;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Piramida, większość z tej listy mam na dysku i czekają jeszcze dwa miechy, aż się wprowadzę do chaty.
 
Do góry