Filmy w UHD

ludwickik

Member
Kilka filmów w UHD wpadło przez Święta.

Pierwszy to Angel Has Fallen - obraz po prostu referencja piękne kolory, HDR oraz ostrość, zero ziarna. Dźwięk także rewelacja - materiał demonstracyjny. Jeżeli chodzi of fabułę - typowy film akcji, na pewno o niebo lepsze kino od klepanych na okrągła filmach o super-bohaterach itp.
Polecam zdecydowanie.

Widziałem też wyżej wspomnianą Alitę i na mnie nie zrobił wrażenia. Obraz trochę przekontrastowany/ciemny i nie tak ostry jak w materiałach które określiłbym jako referencyjne. Dźwięk OK, film dla dzieci generalnie, więc oglądając z moimi młodszymi dziećmi (8 i 10 lat) trochę przysypiałem ale dobrnąłem do końca. Dzieciom bardzo się podobał więc polecam jako kino familijne.

Natomiast wspomniany Player one - zgodzę się z Bipo że obraz w 2 planie miał delikatną mgiełkę ale dla mnie wyglądał lepiej niż Alita. Fabularnie też ciekawszy ale to podobny poziom. Oglądałem na 2 razy. Dźwięk fajny, szczególnie podczas wyścigów.

Oglądałem też remaster Shutter Island. Co prawda bez Atmos ale obraz genialny, super piękne kolory HDR widać wyraźnie szeroką paletę. Jedna z początkowych scen jak przechodzą przez ogród - piękne zielenie i kolory kwiatów, budynków i ludzi. Obraz ostry i kontrastowy. Widać co prawda ziarno ale przy tak dobrym remaster to nadawało tylko lepszego klimatu, a film sam w sobie bardzo dobry jak zapewne wszyscy wiedzą. Poruszające kino i jak zwykle świetny Di Caprio. Polecam ten remaster jak żaden inny który widziałem w UHD.
 

ludwickik

Member
No jest tak jak napisałem.
Polecam Angel Has Fallen za super zrealizowany obraz UHD HDR i ponadprzeciętny dźwięk przestrzenny z latającymi nad głową helikopterami i świszczącymi kulami dzięki świetnemu wykorzystaniu TrueHD Atmos.

Shutter Island polecam za przepięknie zrealizowany remaster, super ostrość, kontrast i kolory. Jest ziarno ale ono w ogóle nie psuje wrażenia że obraz jest ostry.

Oba filmy obraz żyleta pomimo że kręcone w innych epokach.

Fabularnie także oba bardzo dobrze się ogląda, z tym że Shutter to kino ambitniejsze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No jest tak jak napisałem.
Polecam Angel Has Fallen za super zrealizowany obraz UHD HDR i ponadprzeciętny dźwięk przestrzenny z latającymi nad głową helikopterami i świszczącymi kulami dzięki świetnemu wykorzystaniu TrueHD Atmos.

Shutter Island polecam za przepięknie zrealizowany remaster, super ostrość, kontrast i kolory. Jest ziarno ale ono w ogóle nie psuje wrażenia że obraz jest ostry.

Oba filmy obraz żyleta pomimo że kręcone w innych epokach.

Fabularnie także oba bardzo dobrze się ogląda, z tym że Shutter to kino ambitniejsze.

Na BR jak ktoś by chciał kupić to też jest ok :) ja przynajmniej nie żałuję zakupu.
 

ludwickik

Member
Kilka rzeczy doszło w międzyczasie

1. Irlandczyk na Netflix w HDR. Obraz ok z delikatnym ziarenkiem ale bardzo kontrastowy. Dźwięk - żadnych efektów w filmie specjalnie nie ma a Atmos z DD+ nie zachwyca efektami. Ale ścieżka dialogowa pierwsza klasa z narracją De Niro.

Film sam w sobie dobry ale długi. Na 3 razy go oglądałem po godzinie. Myślę że jedna z najlepszych ról DeNiro i świetny jak zwykle Pacino.

2. Martian (pewnie było). Jak na remaster bardzo dobry - niewielkie ziarenko ale bardzo szczegółowy, kontrastowy obraz. Dźwięk Atmos na najwyższym poziomie. Oglądałem z synem 10 lat i był pod wrażeniem filmu że w TV zaraz obejrzał jeszcze Grawitację. Polecam ten film jako prawie referencję.

3. Maleficent: Mistress of Evil - Niemalże referencyjny obraz przepiękne kolory i highlighty HDR, niezły Atmos. Film bardzo fajny i przyjemne kino familijne. Z 2 córkami oglądaliśmy. Film idealny w takim towarzystwie :)

4. Aeronauts z Amazona z którego uwielbiam za np. Man from the high castle. HDR wzorowy, film kręcony częściowo kamerami Panavision IMax, sceny w przestworzach zapierają dech w piersiach - co za trójwymiarowość. Kiedy Amelia Wrench wchodzi na balon wydaje się, że sami spadniemy z fotela. Dźwięk DD+ Atmos daje rade. Polecam kolejny raz jako kino familijne.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Obcy 8 Pasażer Nastromo 4K UHD
W końcu udało mi się obejrzeć ten film , bo od kilku miesięcy stał zafoliowany na półce... ;-)
i love you forever and always
Film każdy zna na pamięć wiedz skupmy się na obrazie i dźwięku.
Obraz
Dla mnie majstersztyk, momentami obraz żyleta, bez ziarna, szumu i innych przeszkadzajek. Czyściutki i ostry jak brzytwa. Film który ma ponad 40 lat oglądamy jak by był kręcony dzisiaj. Owszem są momenty mniej doskonale z uwagi na to, że był kręcony kilkoma kamerami ale dla mnie obraz ekstra. Szczególnie zbliżenia i ciemne korytarze, ilość detali w ciemnych partiach obrazu zasługuje na pochwałę. Blu Ray się umywa. Ponadto na deser dostajemy przepiękne kolory np.konsola statku oraz fajne sceny z niesamowitym kontrastem.
Dźwięk:
Niestety słychać, że mamy doczynienia z wiekowym filmem w stosunku do nowych realizacji ale nie ma tragedii.
Jeśli ktoś się zastanawia czy warto zamienić blu Ray na 4k to odpowiem zdecydowanie warto. Szczególnie na to że mamy mniejsze ziarno lub całkowity brak , oraz lepsze kolory i hdr.
Polecam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolejny klasyk Waleczne serce 4K UHD Dolby Atmos
Film dla mnie majstersztyk z uwagi na przepiękną ścieżkę dźwiękową oraz niesamowite realistyczne sceny batalistyczne. Film trwa 170minut a zleciało jak pstryknięcie palcem.. :)
Obraz bardzo dobry ale nie rewelacyjny, widać że mamy doczynienia ze starszym filmem ale w nagrodę dostajemy przepiękną paletę barw. Kolorystyka ognia i dymu w trakcie bitw robią efekt wow.
Dźwięk
Dźwięk uważam za w miere dobry plus bo po środku jest sekwencja około 5 minut bardzo przyciszona a później jest już ok.
Jak dla mnie film warto odświeżyć sobie w 4k. Oglądałem go dawno dawno temu i dlatego miałem niesamowita frajdę zobaczyć go ponownie.
Polecam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Joker 4k Dolby Atmos
Ten film zszokował mnie pierwszy raz jak go oglądałem w Multikinie, dzisiaj zobaczyłem u siebie.
Film albo się polubi albo nie. Dla mnie jest zrobiony genialnie.
Obraz :
Żyleta, na zbliżeniach niesamowita szczegółowość, przepiękne kolory oraz głębia czerni. Szczególnie sceny nocne z oświetleniem ulic... :)
Dźwięk:
Ścieżka dźwiękowa zrobiona bardzo dobrze z uwagi na tło jakie robi dla tego co się dzieje na ekranie. Mimo iż film jest przegadany to muzyka w tle robi niesamowitą atmosferę.
 
Do góry