Filmy w UHD

Pakolo

Active member
Bez reklam
To jaki wziąłeś projektor ? ;)

Na dzień dzisiejszy zrezygnowałem z projektora, ale instalacja w suficie jest jak coś i zabudowa sufitu gotowa gdyby trzeba było schować ekran w regipsie.
W grę wejdzie jakiś tv duży, aktualnie kombinujemy z Kiki tv dla mojego ojca, może ten zakup mnie też naprowadzi:)

JanVid
Jedyne do czego nie można się przyczepić to jakość obrazu, jak koledzy wcześniej wspominali.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Rambo 2 4K DTS HD
Druga część klasyka w 4k, w stosunku do pierwszej części mamy znaczne poprawienie w jakości obrazu. Obraz pozbawiony jest w znacznej części ziarna i szumu. W niektórych momentach mamy obraz wręcz odszumiony do zera. Szeroka paleta barw robi swoje, efekty wybuchów i kolorystyka samego ognia i dymu wygląda obłędnie.
Dźwięk
Tutaj nadal mamy doczynienie z dźwiękiem płaskim i bez życia. Gra głównie centralny, choć czasem coś poleci do innych kolumn. Suby odzywają się już częściej i mocniej w stosunku do części pierwszej ale nadal to nie jest to czego oczekujemy...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Robin Hood 4k Dolby Atmos
Dzisiaj obejrzałem sobie najnowszego Robin Hooda.
Obraz 10/10
Totalny top, ostrość, wyrazistość każdego szczegółu oraz niesamowita kolorystyka robi wow. Efekty HDR na latarniach oraz wybuchach zrobione bardzo dobrze. Ale podkreślam kolory w tym filmie wyglądają obłędnie.
Ponadto na deser mamy świetne efekty spowolnienia dynamicznej sceny w ruchu. Bardzo mi się to podobało coś jak John Wick.

Dźwięk
Dolby Atmos robi swoje, słychać dużo efektów w suficie ale i w pozostałych kolumnach. Dużo fajnych przejść pomiędzy strefą górną a dolną np.w trakcie bitwy na strzały.

Od siebie gorąco polecam.



Kolekcja Robin Hood..:)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak to ten, ja polecam go pod względem audio-video, fabuła mi się bardzo podobała z uwagi na zupełnie inne spojrzenie na historię, którą już każdy dobrze zna.
Kwestie fabuły i upodobań zostawiam na boku, jednemu będą się podobać takie filmy innemu nie... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kwestia gustu co kto lubi, dla mnie osobiście kolejny film na raz... co do samej kasy wydanej przez Producenta to nawet ten film im się nie zwrócił, nie mówiąc o zarobieniu ....widać ludzie nie chcieli iść do kin czy kupić na nośniku.. ja kupiłem :) film poleży sobie ....
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Rambo III 4K
Obraz
Kolejna część trylogii o Rambo prezentuje się jeszcze lepiej niż poprzednie dwie... :) Znam ten film doskonale ale ta jakość obrazu i kolory powodują, że buzia się cieszy jak by go po raz pierwszy oglądała....:)
Ja przechodzę z dvd na 4k odnośnie Rambo i jakość obrazu mnie po prostu powala... :) aż nie bywałe jak można odrestaurować film...
Dźwięk
Ponownie mamy jakość dźwięku na poziomie II części ale tutaj mocniej pracują tylne kolumny oraz zaczynają się pojawiać fajne przejścia. Nadal to nie jest to czego byśmy oczekiwali...
unknown love poems

1917 4k DTS HD MA
Polskie wydanie od monolith okrojone z dolby Atmos. Co do dźwięku to muszę stwierdzić, że jest na pewno przyciszony o jakieś 8-10db w stosunku do innych filmów. Film nie ma zbyt dużo efektów pod dolby Atmos więc można się obejść bez tego. Jednak chciałbym kiedyś porównać z zagranicznym wydaniem czy dźwięk jest tak przyciszony jak na tym polskim, trzeba około 10db zwiększyć głośność aby było ok. Dodatkowo w dźwięku brakuje mi mocnego dopełnienia na subach, przy efektach wybuchów.
Obraz
Tutaj nie mam nic do zarzucenia jest bardzo dobrze. Szczegóły na zbliżeniach są na wysokim poziomie. Zero ziarna i szumów czyli tak jak lubię.. :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla mnie film jest ciekawy, pięknie ukazana historia dwóch młodych ludzi którzy mieli wykonać ważne zadanie doniesienia rozkazu. Można powiedzieć że to dramat historyczny, z uwagi na to co jest pokazane w filmie.
Przepiękne długie ujęcia z jednej kamery długo zapadają w pamięci. Dokładność odwzorowania realiów wojny na najwyższym poziomie. Szczegółowo wybudowane plany zdjęciowe pomagają nam wejść w realia I wojny światowej.
Oglądałem już drugi raz ten film, pierwszy seans w Multikinie. Za każdym razem film robi na mnie wrażenie, podkreślam zwrócić uwagę na długie ujęcia z jednej kamery...
Są dwa momenty kiedy można się nawet przestraszyć bo mój sąsiad aż podskoczył... :)
Od siebie gorąco polecam.

Ps.jeśli ktoś się nastawia, że będzie to film o strzelaniu, wybuchach, ciągłej wymianie ognia od początku do końca to odradzam bo może być nudno... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślałem, że w kinie nie byłeś... dla mnie pomimo, że nie ma typowej rozpierduchy jak to w niektórych filmach w tym gatunku to w mojej opinii film bardzo dobry. NIe zawsze musi być rozpierducha, aby film był fajnym, Joker też jest tego przykładem..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie też tak uważam, dzisiaj wiele filmów to rozpierducha od początku do końca co staje się już po prostu nudne. Owszem też lubię czasem taki film włączyć ale lubię różne tematyki.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrym przykładem są filmy Transformersy, pierwsze dwie części w miare spoko, trzecia i czwarta , a w szczególności czwarta to raz się obejrzy i ma się dość na zawsze tego filmu.. piąta już mniej, ale też trochę tego jest..
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, wbrew pozorom efektów Atmos w tym filmie jest dużo! Ja oglądałem go w Atmosie i dużo się działo, chociażby w scenie ucieczki z zawalającego się bunkra ;)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
1917 ma bardzo dobry dźwięk, zresztą dostał za niego Oskara,
też widziałem ten film w wersji atmos i polecam. A wybuch w bunkrze nieźle mnie wystraszył
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ta scena właśnie mnie pierwszy raz nieźle wystrszyła.. :)
Dźwięk film ma dobry tylko przyciszony, jak się da głośniej o te 8-10 db wszystko jest ok.
Chętnie porównam przy okazji zagraniczną wersję w atmosie jak będę miał okazję.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czas apokalipsy 4k uhd Dolby Atmos
Film większość zna i widziała, tutaj mamy wersję 3h. Dla mnie klasyka którą każdy kinomaniak powinien mieć ... :)

Obraz
Widać ziarno, niestety w niektórych scenach mrówki latają bardzo...:) ale co tam jak na deser mamy piękną paletę barw.....:) Część scen jest naprawdę świetnie zrobiona.

Dźwięk Dolby Atmos
Tradycyjnie, starszy film więc dźwięk podobny np. do Rambo 1-3 UHD.
W słynnej scenie nalotu, helikoptery latają nad głową i nie tylko.

 
Do góry