filmy FULL HD na blu ray

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oj się rozpędziłeś z tą pensją 2,5 zł.Chyba w miastach typu Warszawa,Wrocław,Kraków,Szczecin:) i tam nie wszyscy tak znowu zarabiają.Przypomnę że lubelskie województwo jeden z biedniejszych regionów w Polsce.Na rękę zarabia się 1300zł do 1800zł.Opłać blok 400zł, zatankuj samochód,kup papierosy, coś mam jeszcze dodać??Ale to nie forum od tego....

Ja już tak zawyżyłem, bo ja też nie zarabiam tych 2,5k. Taki standard u mnie w mieście to 2k. Tylko że jak ma się kredyty, opłaty, dziecko i inne wydatki to malo co pozostaje żeby odłożyć. Już pomijam tych co są zarejestrowani na najniższą.

Armanig, ja Ciebie też rozumiem. Patrzysz z perspektywy kogoś, kto rozkręca swój interes. Mnie bardziej chodzi o dość dobrze prosperujące i duże firmy. Przykład mojej firmy. Przedstawiciele handlowi mają podstawy wywalone w kosmos, do tego służbowe dobrej klasy samochody, którymi poruszają sie również prywatnie, laptopy, telefony itd. Co pewien czas firmowe bankiety z otwartym barem. Ciągłe inwestycje. Nas pracuje w całej firmie może z 40 osób, a prezes 3 lata temu dał podwyżki 90zł brutto:blagam: Teraz co chwilę płacze że firma wychodzi na 0 albo na minus, a przecież wszyscy widzimy ile towaru dziennie wychodzi. Niestety, teraz wszyscy ciągną do siebie, a pracowników ma się za tanią siłę robocza. Nawet, ostatnio nadmienił że jak na warunki w moim mieście, to wcale źle nie zarabiamy. To ja przepraszam, w innym miastach ludzie mają inne żołądki? Tam benzyna i chleb inaczej kosztuje? Ja rozumiem że gdyby nie te wszystkie składki, to byśmy zarabiali o 30% więcej, ale niektóre firmy stać żeby dołożyć a jednak wolą zaoszczedzić, przeważnie na ludziach. Masz rację, że nie wolno propagować piractwa, ale teraz już dzieciaki wiedzą do czego służy internet. Nawet jak już ktoś napisał niżej, warto ściągnąć film i przynajmniej zobaczyć czy jest on wart zakupu na BD. Przecież nikt nie kupuje filmu za 100zł w ciemno ( pomijam jakieś spektakularne produkcje)?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, ja Ciebie też rozumiem. Patrzysz z perspektywy kogoś, kto rozkręca swój interes. Mnie bardziej chodzi o dość dobrze prosperujące i duże firmy. Przykład mojej firmy. Przedstawiciele handlowi mają podstawy wywalone w kosmos, do tego służbowe dobrej klasy samochody, którymi poruszają sie również prywatnie, laptopy, telefony itd. Co pewien czas firmowe bankiety z otwartym barem. Ciągłe inwestycje. Nas pracuje w całej firmie może z 40 osób, a prezes 3 lata temu dał podwyżki 90zł brutto:blagam: Teraz co chwilę płacze że firma wychodzi na 0 albo na minus, a przecież wszyscy widzimy ile towaru dziennie wychodzi. Niestety, teraz wszyscy ciągną do siebie, a pracowników ma się za tanią siłę robocza. Nawet, ostatnio nadmienił że jak na warunki w moim mieście, to wcale źle nie zarabiamy. To ja przepraszam, w innym miastach ludzie mają inne żołądki? Tam benzyna i chleb inaczej kosztuje? Ja rozumiem że gdyby nie te wszystkie składki, to byśmy zarabiali o 30% więcej, ale niektóre firmy stać żeby dołożyć a jednak wolą zaoszczedzić, przeważnie na ludziach.

Wiesz nie znam sytuacji tej firmy, trudno mi sie wypowiadac. Wiem, z doswiadczenia ze trzeba sie zaglebic w temat i zrobic faktyczna analize, jak jest, a nie co ludzie mowia.
Fakt jest taki, ze jak firma dobrze prosperuje, szef zarabia (oczywiscie po wszystkich kosztach) np.50tys. a garstka ludzki ktora u niego pracuje po 1500zl, to jest to zwyczajny wyzysk.
Rozumiem doskonale o co chodzi.
Powiem wiecej, w druga strone, gdybym mial zatrudniac 40osob i mialbym zarobic np. 5tys. (tylko), to za zadne skarby, nigdy nie podlajlbym sie takiego stresu. Wolalbym 2tys. na reke, pierwsza lepsza prace od 8-16.00 i tyle by mnie interesowalo. Pieniadze to nie wszystko, czasem lepiej miec mniej i swiety spokoj, a im mniej ludzi dookola tym lepiej. Nie ma nic gorszego jak zlosliwosc i zawisc ludzi.

Masz rację, że nie wolno propagować piractwa, ale teraz już dzieciaki wiedzą do czego służy internet. Nawet jak już ktoś napisał niżej, warto ściągnąć film i przynajmniej zobaczyć czy jest on wart zakupu na BD. Przecież nikt nie kupuje filmu za 100zł w ciemno ( pomijam jakieś spektakularne produkcje)?

No to dobrze ze sie rozumiemy, stary juz jestes to powinienes dawac przyklad :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mam takie pytanie, czy jak mnie na coś nie stać, to mam pójść i gdzieś to komuś ukraść?
Jak już ktoś tutaj stwierdził rozmawiamy o tzw. dobrach luksusowych, przynajmniej z perspektywy przeciętnego Polaka. Dla mnie sprawa jest prosta, jak na coś mnie nie stać to tego nie kupię..., a poza tym nie muszę mieć wszystkiego, fajnie jest mieć lepsze auto, lepszy sprzęt itd. ale jak mówi stare rzymskie przysłowie: "jak się nie ma miedzi, to się na d..pie siedzi"...;)
Co do cen filmów czy muzyki to inną kwestią jest przegięcie z cenami, ale my możemy sobie tutaj jedynie ponarzekać, że tak jest, a niczego to i tak nie zmieni.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to dobrze ze sie rozumiemy, stary juz jestes to powinienes dawac przyklad :)

Bez przesady, ja się czuję na 18 lat:) No, może nie rano...

henry1979 już widzę jak rezygnujesz z auta czy internetu. Znam takich że wolą zjeść chleb ze smalcem, niż na pieszo się przejść po zakupy. Ale Panowie, z drugiej strony gdyby w sieci nie były zamieszczane wstawki filmowe czy muzyczne, to by nikt nie ściągal. Podobno kopia ściągnięta na własny użytek i nie rozsyłana dalej nie jest piractwem?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Muszę się tym zainteresować.SACD na PC

Poszperałem w sieci.Foobar nie jest jedyny są lepsi.Te programy mają wsparcie dla DSD

Audirvana | The Sound of Your Dreams szkoda że nie na PC, jeden z lepszych



Audirvana_Plus_1.4_review_3.png

CHANNEL D - Professional and Audiophile Quality Software for Vinyl, iTunes, and commercial applications Ponownie nie na PC...;(

JRiver Media Center software no na PC

Tłumacz Google

dsd_output_encoding.png


Trzeba się pobawić....

JRiver-DSD-2.png
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Krzysiek1980, z auta nie rezygnuję, ale wybieram takie na jakie mnie stać i nie chodzi mi wyłącznie o zakup, ale też o całą resztę, nie sztuką jest kupić porządną furę... (pewnie wiesz o co mi chodzi);)

Krzysiek, są w sieci trailery (muzy też), żeby zobaczyć czy mi się coś będzie podobać czy nie.

tdx, masz rację, ale tutaj zaczyna się dyskusja trochę dłuższa, kwestia tzw. "moralności. To, że prawo pozwala mi na ściągnięcie muzy czy filmu na użytek własny nie oznacza, że nie "okradam" twórców, wykonawców. Jeśli kogoś lubię, szanuję to go nie okradam, a jeśli mam jego i jego twórczość gdzieś, to po cholerę mi jego płyty z muzą czy filmami;)

Armaniq, jest dokładnie jak mówisz, każda pasja kosztuje, a niektóre niemało, ;)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Dzięki, kolego robertuss. Wreszcie jakiś konkret. Teraz potrzeba wolnej chwili.

Panowie. Czy to forum motoryzacyjne czy prawnicze? Bo trochę się pogubiłem. :)
Pozdrawiam.
 

rafaa

New member
Krzysiek1980 z tymi przedstawicielami to mnie zabolało :) To samo za przeproszeniem pierd........ jest u mnie w firmie. Zamień się z handlowcem miejscami to poczujesz, za co mu płacą. Sam jesten handlowcem, mam fure i komore bez skóry. Czasami, po kolejnych zebraniach, analizach itd. mam ochotę tym pierd........ i iść na produkcję ponaciskać guzik przez 8-12h. Tak, o, bez myślenia. Potem na luzie, bez stresu do domu. I pamiętaj, ekipa dobrych handlowców utrzymuje firmę.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Krzysiek1980 z tymi przedstawicielami to mnie zabolało :) To samo za przeproszeniem pierd........ jest u mnie w firmie. Zamień się z handlowcem miejscami to poczujesz, za co mu płacą. Sam jesten handlowcem, mam fure i komore bez skóry. Czasami, po kolejnych zebraniach, analizach itd. mam ochotę tym pierd........ i iść na produkcję ponaciskać guzik przez 8-12h. Tak, o, bez myślenia. Potem na luzie, bez stresu do domu. I pamiętaj, ekipa dobrych handlowców utrzymuje firmę.
No nic tylko współczuć ...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Handlowiec a handlowiec to jest różnica. U mnie nawet nie szukają nowych klientów, tylko siedzą na dupie i czekają jak im zlecenia wpłyną, po czym dalej przekazują do logistyki. Za taką robotę, to uważam że mają za dobrze w porównaniu z resztą pracowników. Nie odbieraj tego personalnie, bo co firma to inny charakter pracy. Ja chetnie bym się zamienił z moimi handlowcami.

I pamiętaj, ekipa dobrych handlowców utrzymuje firmę.

Widzisz, mógłbym podobnie napisać co Ty w drugim zdaniu:) U mnie prezes też uważa że handlowiec to jest Bóg, a towar to sam się szykuje i wysyła. Nie mówiąc o logistyce gdzie cały transport na głowie i stres. Sam fakt że nie wydajesz kasy na paliwo czy telefon, jest sporym udogodnieniem.

henry1979 dobrze wiesz jak wyglądają w sieci trailery? Tam nawet z filmu "Śmierć w Wenecji" można zrobic niezłe kino akcji:) Powybierają najlepsze sceny i zlepią w całość okroszoną niezłym podkładem muzycznym, a później na filmie podpierasz oczy zapałkami, bo nic się nie dzieje.

Chłopaki, jeśli chodzi o okradanie twórców to wszyscy wiemy o co biega. Ja też nie jestem zwolennikiem tego aby kogokolwiek okradać, ale niestety takie są realia w Naszym kraju. Jak ktoś ma możliwość ściągnięcia albumu za darmo, to nie będzie kupował płyty za 100zł. Ja nie piszę teraz o sobie, tylko jak w większości przypadków się postępuje. W dzisiejszych czasach określenie "moralność" ma wiele znaczeń. Na ulicy znajdujesz 20k, i co zanosisz na policję czy zostawiasz sobie? Tu też można mówić o moralności. A co z fundacjami, które tylko mały odsetek przeznaczają na potrzebujących, a z reszty się sami utrzymują? Co z ZUS'em który Nas kroi na każdym kroku. Nie mówiąc o kościele, gdzie za każdy ślub, pogrzeb, komunię musimy płacić ( co łaska, ale nie mniej niż ...). Nie róbmy z siebie takich Robin Hoodów, bo z tego co piszecie wynika że nikt nigdy nie sciągnął nawet MP3:razz: U Nas ten proceder można jeszcze jakoś tłumaczyć, a co z krajami dużo bogatszymi, gdzie ludzi stać żeby sobie kupować oryginały? Czemu Ci ludzie ściągają z sieci, skoru u nich taka płytka to groszowe sprawy?
 
Ostatnia edycja:

rafaa

New member
W naszym kraju to jest niestety norma. Coś oczywistego. To pokolenie vhsów, gier na dyskietkach i psx'a. Natomiast osobną kwestią jest sorry....skurwiałość polskich dystrybutorów, sklepów itd. Dlatego za ich pazerność ludzie kupują po amazonach i innych ebuy'ach. I prawidłowo.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dobra panowie i panie ale mam pytanie,jak traktujecie taką sytuacje,opłacam abonament radioto telewizyjny,wczoraj na tvp jako okolo 21-22 leciały bękarty wojny,powiedziałem sobie tak,po co oglądać w tv,jak są reklamy itp (mimo że na tvp (chyba) w trakcie filmu nie ma reklam) zassałem film,bękarty wojny(okolo 2 minuty) i obejrzałem go i wyrąbałem do kosza(to tez piractwo) ?.Mówię o sytuacji że opłacamy abonament rtv (w moim przypadku) film zapowiedziany na tvn np rambo ;) ma leciec o 20:00 i skonczyć o 22:15 czyli dodatkowo 45 min reklam a ja w tym czasie ściągam go oglądam i wywalam do kosza.....jak to traktujecie ?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
na początku ktoś napisał,że czym większy tv tym bardziej zobaczyć szczegóły w jakości dlatego ja oglądam na filmy hd na 14 calowym tv CRT ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem tego, jak ktoś sobie sciągnie wstawkę żeby zobaczyc czy opłaca się kupowac oryginał. Na TVN dają nieraz tyle reklam, że w trakcie czasem zapominam co właściwie oglądam:razz:
 

sturek

New member
A propo kolekcjonerstwa, wczoraj okurzałem swoją kolekcję CD i taki przykład: U2 - Achtung Baby dostałem na 18 urodziny od kolegów - 22 lata temu! Miałem wtedy CD Foniki. Rzut okiem i ile wspomnień, a pliki? Zero emocji...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie, płyta to płyta. Coś namacalnego. Wyobraź sobie że masz przenośny dysk z całą muzą i Ci pada, katastrofa normalnie.
 
Do góry