filmy FULL HD na blu ray

mervel

New member
kompletuje sobie swój zestaw ampli+ kolumny i zastanawiam się nad celowością kupna odtwarzacza BLU Ray, bo:
mam TV który z pena/dysku odtwarza wszelkie formaty i z innych dostępnych źródeł ;) można mieć filmy FULL HD...ale jedna rzecz mnie zastanawia:
mam wrażenie że z 'tych innych źródeł' filmy HD mimo że niby nie ripowane, zajmują po np.20GB a i tak bywają sporo słabsze niż 'prawdziwy' film z płyty BLU ray...
czy tylko to moja schiza czy faktycznie filmy ściągane są gorsze wizualnie?

chętnie bym oglądał tylko na płytach BR ale ceny są koszmarne, a jedyna wypożyczalnia Beverly została zamknięta w moim mieście ;/

jak to jest z tą jakością BR na płycie a z neta ?
 

psiaja

Member
Jeżeli film na BD ma bitrate ok 40Mbit/s a taki 20GB z neta powiedzmy 15Mbit/s, to gdzieś te braki będą musiały się objawić..
Czy to zauważysz.. Zależy od wielkości ekranu (w calach - na większych ekranach z pewnością łatwiej jest to dostrzec) no i bystrości (wymagań) Twego oka ;)
P.S. co fajniejsze filmy (które bardziej się Tobie podobają) możesz mieć na BD - raz, że podziękujesz twórcom za wysiłek, dwa, że to co lubisz będziesz miał w lepszej jakości
 

Lemil

Banned
To mi się zawsze podoba. Im większy telewizor, tym łatwiej dostrzec braki jakości :fool:
To równie głupie, jakby ktoś powiedział, że im większe auto, tym łatwiej zauważyć dziury na drodze. Czyli idąc takim torem rozumowania można powiedzieć, że na monitorze komputera nie da się zauważyć czy to SD czy HD i w ogóle cokolwiek, bo monitor ma jakieś mizerne 20 cali.

A jeśli chodzi o jakość z płyty i "jakość" filmu ukradzionego z netu, to powiem tak. Kto nie obejrzał kilku dobrych filmów z płyt na dobrze skalibrowanym telewizorze, to nie ma pojęcia co to jest HD.
 

sturek

New member
Moim zdaniem jest to całkiem logiczne. Najlepszy przykład to sygnał SD. Wygląda idealnie na małych 21 czy 29" CRT, a jak wygląda na skalibrowanej 65 plazmie za 10 000 zł? Przykład drugi zdjęcie z "komórki". Na ekranie telefonu prezentuje się nieźle, ale wrzucone na ten monitorek 20 cali nie jest już takie piękne. Po trzecie nikt nie odróżni na 32" ekranie HD of FHD.
Wniosek końcowy: im większy ekran, tym lepszy sygnał musimy zapewnić w celu uzyskania odpowiedniej jakości obrazu.
 
Mam blu ray na płytach i z netu. Nie wiem czyn nawet zauważyłbym różnicę w obrazie. Inna kwestia to dźwięk, bo te ściągnięte z netu są w stereo.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
To co pobierzesz to zależy tylko od ciebie!!!Jest tego tyle że szok.MOŻE MP4 ?Może MKV??Rozdzielczość Full HD ale dzwięk Dolby 5.1. Może wersja 1:1 ??Może tylko film bez dodatków ?? tak jak powiedziałem można i zassać full wersję 45GB pełny film bez wychodzenia z domu .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tak mówi ten co w temacie nie jest obeznany.Film 40GB no nie będzie miał ścieżki stereo;) Prawdziwe DTS HD

Ja nie sciagam filmow z netu kupuje tylko oryginaly , ale na pewno jesli film ma 40 GB to nie jest to sciezka dzwiekowa stereo. A czy to jest 100% powiedzmy DTS HD MA to ja bym polemizowal , kiedys mialem mozliwosc sprawdzenia dwoch filmow gdzie Kolega sobie nagral ( oczywiscie dla siebie ) , a ja mialem oryginaly tych filmow,i na oryginalach bylo glosniej przy tym samym volumie, wiec mysle ze nie jest to dokladnie 100% dzwiek jak w oryginale.W jednym wypadku bylo to nawet znaczaco glosniej..
 

ikdsl

New member
Witam!
Jestem nowy na tym forum,chcialem sie przylaczyc do dyskusji filmy Full HD na BluRay.
Ja osobiscie widze roznice pomiedzy plikem mkv 10gb a orginalem bluray a mam telewizor 37cali HD Redy 720p,tez przez 5 lat myslalem ze mkv jest dobre ze ma dobra jakosc,sciagalem tego duzo ale brakowalo czegos,sa dobre wydania i sa zle slabe wydania na bluray,naprzyklad wadanie niemieckie The Expendables 2 jakosc slaba,przy tym filmie zastanawialem sie czy dobrze zrobilem kupujac bluray,ale gdy odpalilem Prometheus to szczena opadla mi na podloge i porownywalem ten film ogladajac go na SKY Cinema i z pliku mkv i niebylo tej jakosci co na Bluray,nawet stary Indiana Jones 2 chociasz jest stary zrobil na mnie wielkie wrazenie po druge jakos audio,ale sa ludzie ktorzy niewidza roznicy pomiedzy sd i hd mam takich znajomych ktorzy twierdza ze RTL HD ma ta samom jakosc obrazu co RTL SD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam!
Jestem nowy na tym forum,chcialem sie przylaczyc do dyskusji filmy Full HD na BluRay.
Ja osobiscie widze roznice pomiedzy plikem mkv 10gb a orginalem bluray a mam telewizor 37cali HD Redy 720p,tez przez 5 lat myslalem ze mkv jest dobre ze ma dobra jakosc,sciagalem tego duzo ale brakowalo czegos,sa dobre wydania i sa zle slabe wydania na bluray,naprzyklad wadanie niemieckie The Expendables 2 jakosc slaba,przy tym filmie zastanawialem sie czy dobrze zrobilem kupujac bluray,ale gdy odpalilem Prometheus to szczena opadla mi na podloge i porownywalem ten film ogladajac go na SKY Cinema i z pliku mkv i niebylo tej jakosci co na Bluray,nawet stary Indiana Jones 2 chociasz jest stary zrobil na mnie wielkie wrazenie po druge jakos audio,ale sa ludzie ktorzy niewidza roznicy pomiedzy sd i hd mam takich znajomych ktorzy twierdza ze RTL HD ma ta samom jakosc obrazu co RTL SD.

Moze zaloz tym osobom okulary :) bo to ciezko nie zauwazyc roznicy bez wzgledu jaki kanal sie porowna sd do hd. Pozdrawiam
 

ikdsl

New member
Moze zaloz tym osobom okulary :) bo to ciezko nie zauwazyc roznicy bez wzgledu jaki kanal sie porowna sd do hd. Pozdrawiam

chyba będę musiał to zrobic tylko niektórzy mają juz okulary,spotkałem się juz z stwierdzeniem ze kineskopowe telewizory sa lepsze od tych dzisiejszych nowych.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam!
Jestem nowy na tym forum,chcialem sie przylaczyc do dyskusji filmy Full HD na BluRay.
Ja osobiscie widze roznice pomiedzy plikem mkv 10gb a orginalem bluray a mam telewizor 37cali HD Redy 720p,tez przez 5 lat myslalem ze mkv jest dobre ze ma dobra jakosc,sciagalem tego duzo ale brakowalo czegos,sa dobre wydania i sa zle slabe wydania na bluray,naprzyklad wadanie niemieckie The Expendables 2 jakosc slaba,przy tym filmie zastanawialem sie czy dobrze zrobilem kupujac bluray,ale gdy odpalilem Prometheus to szczena opadla mi na podloge i porownywalem ten film ogladajac go na SKY Cinema i z pliku mkv i niebylo tej jakosci co na Bluray,nawet stary Indiana Jones 2 chociasz jest stary zrobil na mnie wielkie wrazenie po druge jakos audio,ale sa ludzie ktorzy niewidza roznicy pomiedzy sd i hd mam takich znajomych ktorzy twierdza ze RTL HD ma ta samom jakosc obrazu co RTL SD.

To nie ulega dyskusji że MKV to bubel.I ten który to pobierze powie że w necie są filmy gorszej jakości bo się po prostu nie zna i nie wie co ma zassać...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja nie sciagam filmow z netu kupuje tylko oryginaly , ale na pewno jesli film ma 40 GB to nie jest to sciezka dzwiekowa stereo. A czy to jest 100% powiedzmy DTS HD MA to ja bym polemizowal , kiedys mialem mozliwosc sprawdzenia dwoch filmow gdzie Kolega sobie nagral ( oczywiscie dla siebie ) , a ja mialem oryginaly tych filmow,i na oryginalach bylo glosniej przy tym samym volumie, wiec mysle ze nie jest to dokladnie 100% dzwiek jak w oryginale.W jednym wypadku bylo to nawet znaczaco glosniej..

Do końca nie wiesz co kolega pobrał...JA zapewniam cię , że trzeba wiedzieć co się pobrało i wiedzieć co się chce pobrać.Ktoś kto wrzuca w sieć film dodatkowo wstawia plik informujący osobę która zdecyduje się na pobranie z jakim materiałem ma do czynienia i jeśli jest napisane DTS HD i bit rate 3 do 5 tys więc wiem że mammy do czynienia z kopią jeden do jednego...
 

Attachments

  • Image 1.jpg
    Image 1.jpg
    18,8 KB · Wyś: 88

ikdsl

New member
To nie ulega dyskusji że MKV to bubel.I ten który to pobierze powie że w necie są filmy gorszej jakości bo się po prostu nie zna i nie wie co ma zassać...
No to sie mylisz bo ja akurat wiedzialem co sciagam


Format : Matroska
Format-Version : Version 2
Dateigröße : 21,6 GiB
Dauer : 1h 34min
Modus der Gesamtbitrate : variabel
Gesamte Bitrate : 32,6 Mbps
Kodierendes Programm : mkvmerge v5.3.0 ('I could have danced') built on Feb 9 2012 10:38:07
verwendete Encoder-Bibliothek : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format-Profil : High@L4.1
Format-Einstellungen für CABAC : Ja
Format-Einstellungen für ReFrames : 2 frames
Codec-ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Breite : 1 920 Pixel
Höhe : 1 080 Pixel
Bildseitenverhältnis : 16:9
Modus der Bildwiederholungsrate : konstant
Bildwiederholungsrate : 23,976 FPS
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
Scantyp : progressiv
sprache : Deutsch
Default : Ja
Forced : Nein

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format-Profil : MA / Core
Format_Settings_Mode : 16
Format-Einstellungen für Endianess : Big
Codec-ID : A_DTS
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Bitrate : Unbekannt / 1 509 Kbps
Kanäle : 6 Kanäle
Kanal-Positionen : Front: L C R, Side: L R, LFE
Samplingrate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Compression_Mode/String : / Lossy
Titel : German DTS-HD MA 5.1
Sprache : Deutsch
Default : Ja
Forced : Nein

Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format-Profil : MA / Core
Format_Settings_Mode : 16
Format-Einstellungen für Endianess : Big
Codec-ID : A_DTS
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Bitrate : Unbekannt / 1 509 Kbps
Kanäle : 6 Kanäle
Kanal-Positionen : Front: L C R, Side: L R, LFE
Samplingrate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bits
Compression_Mode/String : / Lossy
Titel : English DTS-HD MA 5.1
Sprache : Englisch
Default : Nein
Forced : Nein

ale jak sie mam męczyć odtwarzać to z pc albo z jakiegos media playera które niewiadomo czy mi to pociagnie albo czy akurat mi odtworzy dts to dziękuję bardzo wole orginal Bluray.
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
też bym wolał oryginał BR, ale kupować każdy film za stówę ? czy czekać nie wiadomo ile aż cena spadnie ?
słabo dość ;/
 

whiteHussar

New member
Cena to nic, ale większość filmów nie ma polskich napisów czy lektora. To jest Żenujące. Ciekawe co będzie jak wyjdzie archival disc, czy sytuacja się poprawi.

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do końca nie wiesz co kolega pobrał...JA zapewniam cię , że trzeba wiedzieć co się pobrało i wiedzieć co się chce pobrać.Ktoś kto wrzuca w sieć film dodatkowo wstawia plik informujący osobę która zdecyduje się na pobranie z jakim materiałem ma do czynienia i jeśli jest napisane DTS HD i bit rate 3 do 5 tys więc wiem że mammy do czynienia z kopią jeden do jednego...

Wiesz ja sie na tym nie znam tak jak pisalem, ja kupuje tylko oryginaly dvd jak i bluray nie wiem skad sie pobiera itp.. ale w tamtym wypadku na wyswietlaczu pojawil sie napis DTS HD MA wiec tak wygladalo jakby bylo 1;1, tym bardziej ze bylo ponad 40 GB... ale nie upieram sie bo nie znam sie na tym i nie zaglebiam sie wiedza w tym temacie bo do czasu kiedy bedzie mnie stac bede kupowal oryginaly. I na 100% przyznalo to kilka osob ze w jednym filmie byla wyczuwalna roznica ze jest lepiej, a w drugim przypadku bardzo duza roznica byla i te same formaty dzwieku byly..


White Hussar jakie filmy w ostatnim czasie nie maja napisow lub lektora, bo jakos nie kojarze zeby cos takiego wyszlo w ostatnim czasie. Ze starych pozycji jak nie ma lektora to sa napisy.. sa pozycje np Riddick tylko ten wczesniejszy ze nie ma ani napisow jak i lektora czy Van helsing ale to sa sporadyczne wypadki..


Mervel nie koniecznie trzeba miec wszystkie filmy na bluray , czesc mozesz kupic na dvd, czesc mozna poczekac np jak ukaza sie w canal plus lub HBO ( jak ktos ma takie pakiety ). Na czesc filmow mozna isc do kina raz obejrzec i zapomniec , nie mow ze kazdy film ktory ogladasz podoba Tobie sie tak ze chcesz go miec w swojej kolekcji. Popatrz byly wypozyczalnie BH upadly bo 16 zl za nowosc bylo za drogo ( i bylo to fajne rozwiazanie, zawsze mozna bylo sobie obejrzec i stwierdzic czy sie chce go miec czy tez nie ) to za ile musi byc film zeby bylo sens go wypozyczyc? Mysle ze problem w czym innym tkwi i nawet jakby ten film kosztowal 8 zl to i tak w wiekszosci wypadkow Ci co sciagaja dalej by to robili..
 
Ostatnia edycja:

whiteHussar

New member
Szeregowiec Ryan, Kompania Braci, Skazani na Shawshank, zielona miła, Forrest Gump, z 2010 Kick ass.
Jest jeszcze masa innych

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry