filmy FULL HD na blu ray

mervel

New member
kwestia, że ja nie chce tych filmów mieć na właśność tylko oglądać nowości w najwyższej jakości :)
wypożyczalni żadnych nie ma, więc jednocześnie wybór jest żaden- albo kupujesz film na płycie BR...albo się bujaj
albo bądź piratem....
 

ikdsl

New member
no to widze ze macie problem w polsce brak wypozyczalni i przedewszystkim straszne ceny,ja mieszkam w niemczech i porownujac ceny filmow to w niemczech jest taniej i mamy jeszcze wypozyczalnie naprzyklad videobuster
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szeregowiec Ryan, Kompania Braci, Skazani na Shawshank, zielona miła, Forrest Gump, z 2010 Kick ass.
Jest jeszcze masa innych

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2


Wiadomo ze cos bedzie i tak jak napisales ze bedzie ich wiecej, ale to tez nie sa jakies filmy z ostatnich np 3 lat. Obecne filmy wszystkie juz maja lektora i napisy.. Tez nie widze problemu z dostepnoscia tytulow z ostatnich lat , filmy sa wszedzie MM, saturn, sklepy internetowe. Jak dla mnie dla ludzi najwiekszym problem to cena..

Marvel a czyja to wina ze nie ma juz wypozyczalni ? Skoro nawet 16 zl za nowosc to byla za duza kwota zeby wypozyczyc... Za darmo nikt nie bedzie siedzial w takiej wypozyczalni..
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Cena to nic, ale większość filmów nie ma polskich napisów czy lektora. To jest Żenujące. Ciekawe co będzie jak wyjdzie archival disc, czy sytuacja się poprawi.

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2

Napisy to można sobie dodać..:)Z wieloma tak zrobiłem filmami których jeszcze nie było w Polsce.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No to sie mylisz bo ja akurat wiedzialem co sciagam


Format : Matroska
Format-Version : Version 2
Dateigröße : 21,6 GiB
Dauer : 1h 34min
Modus der Gesamtbitrate : variabel
Gesamte Bitrate : 32,6 Mbps
Kodierendes Programm : mkvmerge v5.3.0 ('I could have danced') built on Feb 9 2012 10:38:07
verwendete Encoder-Bibliothek : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format-Profil : High@L4.1
Format-Einstellungen für CABAC : Ja
Format-Einstellungen für ReFrames : 2 frames
Codec-ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Breite : 1 920 Pixel
Höhe : 1 080 Pixel
Bildseitenverhältnis : 16:9
Modus der Bildwiederholungsrate : konstant
Bildwiederholungsrate : 23,976 FPS
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
Scantyp : progressiv
sprache : Deutsch
Default : Ja
Forced : Nein

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format-Profil : MA / Core
Format_Settings_Mode : 16
Format-Einstellungen für Endianess : Big
Codec-ID : A_DTS
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Bitrate : Unbekannt / 1 509 Kbps
Kanäle : 6 Kanäle
Kanal-Positionen : Front: L C R, Side: L R, LFE
Samplingrate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Compression_Mode/String : / Lossy
Titel : German DTS-HD MA 5.1
Sprache : Deutsch
Default : Ja
Forced : Nein

Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format-Profil : MA / Core
Format_Settings_Mode : 16
Format-Einstellungen für Endianess : Big
Codec-ID : A_DTS
Dauer : 1h 34min
Bitraten-Modus : variabel
Bitrate : Unbekannt / 1 509 Kbps
Kanäle : 6 Kanäle
Kanal-Positionen : Front: L C R, Side: L R, LFE
Samplingrate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bits
Compression_Mode/String : / Lossy
Titel : English DTS-HD MA 5.1
Sprache : Englisch
Default : Nein
Forced : Nein

ale jak sie mam męczyć odtwarzać to z pc albo z jakiegos media playera które niewiadomo czy mi to pociagnie albo czy akurat mi odtworzy dts to dziękuję bardzo wole orginal Bluray.

Nie mam takich problemów jak ty XBMC cudna biblioteka mediów.Procek i5 i musi iść. W programie ustawiasz(raz tylko) sobie jaki oryginalny strumień audio ma być i jakie napisy .Czyli odpalam program wskazuje film i jechane....jednego pilota mniej....

Odnośnie MkV to już tu pisaliśmy o jakości obrazu.Ale nie zapominajmy że w takich filmach Audio to maks DTS to raczej nie do zaakceptowania dla kogoś kto zakupił ONKYO 5010 co lolek ?:) w moim przypadku 5007
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wchodzisz do MM, na dzial z filmami i jest tego cala masa. Pamietam jak jeszcze nie dawno byla to jedna szafka, dzis juz ciagnie sie na 10 metrow i rosnie w oczach.
Szczerze mowiac, to nie widze obecnie zadnych problemow jezeli chodzi o dostepnosc filmow. Jedyny problem to cena i brak czasu. Druga sprawa, kupowac drogi sprzet, kable, tv i ogladac okrojona wersje np. Prometeusza, to nie dla mnie. Jak juz, to niech to bedzie 1:1. No chyba ze to sa jakies serialiki, komedie itp.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wchodzisz do MM, na dzial z filmami i jest tego cala masa. Pamietam jak jeszcze nie dawno byla to jedna szafka, dzis juz ciagnie sie na 10 metrow i rosnie w oczach.
Szczerze mowiac, to nie widze obecnie zadnych problemow jezeli chodzi o dostepnosc filmow. Jedyny problem to cena i brak czasu. Druga sprawa, kupowac drogi sprzet, kable, tv i ogladac okrojona wersje np. Prometeusza, to nie dla mnie. Jak juz, to niech to bedzie 1:1. No chyba ze to sa jakies serialiki, komedie itp.

No dla kogoś kto kocha świecidełka i dodatki z napisami limited edition to okrojona wersją w grę na pewno nie wchodzi.A zobaczysz że ponownie będziesz zakupował niebawem Prometheusa 4K Edition.Ciekawe ile jeszcze razy w życiu to zrobisz hehe.I nabijamy im kasę.No ale każdy niech robi i ogląda sobie jak uważa.
 

whiteHussar

New member
Napisy to można sobie dodać..:)Z wieloma tak zrobiłem filmami których jeszcze nie było w Polsce.

Jak mam wkleić napisy do oryginału? Piraty nie wchodzą w grę. Co z tego ze te nowsze filmy mają napisy i lektora jak ktoś chce mieć także klasyki. Mniej znane filmy teraz z 2010 toku jak Kick Ass nie ma wcale napisów czy lektora, na DVD juz ma. Co za problem skopiować

Wysłane z mojego C2105 za pomocą Tapatalk 2
 
tak mówi ten co w temacie nie jest obeznany.Film 40GB no nie będzie miał ścieżki stereo;) Prawdziwe DTS HD

Nic nie wspomniałem, że to co mam z netu ma 40 gb. YIFY Torrents oferowało tylko średnio 2 gb więc na pewno nie było to w DTS HD. Link, jak to robili
THE secrets of YIFY and high quality and small file sizes are not so secret after all… Encoding High quality Low bitrate Videos in Handbrake for any device | Yan D, Ericolon: Random Fudge-ups

Tak masz rację nie jestem ekspertem dlatego podzieliłem się jedynie swoim spostrzeżeniem, a nie fachową poradą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dla kogoś kto kocha świecidełka i dodatki z napisami limited edition to okrojona wersją w grę na pewno nie wchodzi.A zobaczysz że ponownie będziesz zakupował niebawem Prometheusa 4K Edition.Ciekawe ile jeszcze razy w życiu to zrobisz hehe.I nabijamy im kasę.No ale każdy niech robi i ogląda sobie jak uważa.

Stary, tu nie chodzi o swiecidelka czy dodatki z napisami, ale o czas.
Ja jak wracam z pracy, to ostatnia rzecza o jakiej mysle jest siadanie przed pc i szukanie zrodel.
Wole zajechac po drodze do MM, kupic film za 49zl i po przyjsciu do domu odpalic bez ceregieli.
Mam tez pewnosc ze dostaje maksimum jakosci pod sprzet na ktory ciezko pracowalem.

Druga sprawa, o czym my wlasciwie rozmawiamy. Czy kupno filmu jest czyms nienormalnym, bo juz sie pogubilem? Ja mam sie tlumaczyc z tego, ze kupuje, czy tez kolekcjonuje filmy (jako milosnik kinematografi), przed kims kto sciaga filmy. Ja jak sciagalem filmy, bo swietoszkiem nigdy nie bylem, to ostatnia rzecza bylo argumentowanie mojej pseudo "zaradnosci" przed kims kto kupowal w sklepie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Stary, tu nie chodzi o swiecidelka czy dodatki z napisami, ale o czas.
Ja jak wracam z pracy, to ostatnia rzecza o jakiej mysle jest siadanie przed pc i szukanie zrodel.
Wole zajechac po drodze do MM, kupic film za 49zl i po przyjsciu do domu odpalic bez ceregieli.
Mam tez pewnosc ze dostaje maksimum jakosci pod sprzet na ktory ciezko pracowalem.

Druga sprawa, o czym my wlasciwie rozmawiamy. Czy kupno filmu jest czyms nienormalnym, bo juz sie pogubilem? Ja mam sie tlumaczyc z tego, ze kupuje, czy tez kolekcjonuje filmy (jako milosnik kinematografi), przed kims kto sciaga filmy. Ja jak sciagalem filmy, bo swietoszkiem nigdy nie bylem, to ostatnia rzecza bylo argumentowanie mojej pseudo "zaradnosci" przed kims kto kupowal w sklepie.


Jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego, znajdzie czas i na to zeby poszukac filmu w sieci. Sam nie wszystkie filmy kupuje w sklepie, wrzucam sobie na noc kilka filmow na liste pobierania i mam na kolejny dzien, kwoty robia sie spore przy kupnie np. trzech filmow nie kazdego stac..

Wracajac do jakosci to dobre kopie posiadam kilku filmow i porownywalem z tymi na plycie cala trylogie Batmana i moze ja sie nie znam ale DTS HD jak i obraz śmiga az milo z "pirata", umówmy sie zenja nie widze lub tez nie chce widziec roznicy.:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego, znajdzie czas i na to zeby poszukac filmu w sieci. Sam nie wszystkie filmy kupuje w sklepie, wrzucam sobie na noc kilka filmow na liste pobierania i mam na kolejny dzien, kwoty robia sie spore przy kupnie np. trzech filmow nie kazdego stac..

No tak, ale jak ktos sciaga film, to ja w tym czasie siedze i zarabiam pieniadze, wiec jak przychodze do domu, to nie mam ochoty informowac wszystkich w domu, ze teraz czekamy 2 godziny zanim sie sciagnie, nastepnie sprawdzanie czy to jest na pewno kopia 1:1, przenoszenie tego z PC i dopiero ogladanie. Trzeba zrozumiec, ze dla niektorych czas to pieniadz. To po pierwsze.

Po drugie, ja lubie kolekcjonowac filmy, cieszy mnie kolekcja. Na tym forum i kazdym jednym, jest masa ludzi ktorzy takie zacne kolekcje maja. To nic nadzwyczajnego, jest to jedna z naszych pasji. Inaczej by nas tu nie bylo.
Na kazdym jednym forum tematycznym, ludzie wklejaja swoje kolekcje i uwazam to za bardzo fajną sprawe.

Jak ktos sobie sciaga to ok, jak wspomnialem sam nie jestem swiety i rozne rzeczy mam na dysku, ale niech nikt nie podwaza i nie neguje w tym kontekscie tych, ktorzy ida i kupuja film z roznych powodow. Sciaganie, to zadna zaradnosc, kazdy glupi moze zassac plik, ale co mam isc do MM, stanac przy pólkach z filmami i wysmiewac tych ktorzy kupuja filmy po 50zl? Badzmy powazni. Juz widzialem kiedys goscia ktory przyszedl do salonu na odsluchy, a z plecaka wyciagnal garsc tloczonych wykastrowanych piratow :)
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Nic nie wspomniałem, że to co mam z netu ma 40 gb. YIFY Torrents oferowało tylko średnio 2 gb więc na pewno nie było to w DTS HD. Link, jak to robili
THE secrets of YIFY and high quality and small file sizes are not so secret after all… Encoding High quality Low bitrate Videos in Handbrake for any device | Yan D, Ericolon: Random Fudge-ups

Tak masz rację nie jestem ekspertem dlatego podzieliłem się jedynie swoim spostrzeżeniem, a nie fachową poradą.

"....Mam blu ray na płytach i z netu. Nie wiem czyn nawet zauważyłbym różnicę w obrazie. Inna kwestia to dźwięk, bo te ściągnięte z netu są w stereo.

Z twojej wypowiedzi wynikało ze wszystkie filmy w necie mają stero ścieżkę dzwiękową .Napisałeś ogólnikowo że te ściągnięte z netu..ja dalej pisałem że zależy co szukasz i co chcesz to będziesz miał.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego, znajdzie czas i na to zeby poszukac filmu w sieci. Sam nie wszystkie filmy kupuje w sklepie, wrzucam sobie na noc kilka filmow na liste pobierania i mam na kolejny dzien, kwoty robia sie spore przy kupnie np. trzech filmow nie kazdego stac..

Wracajac do jakosci to dobre kopie posiadam kilku filmow i porownywalem z tymi na plycie cala trylogie Batmana i moze ja sie nie znam ale DTS HD jak i obraz śmiga az milo z "pirata", umówmy sie zenja nie widze lub tez nie chce widziec roznicy.:D

Pięknie napisałeś, bo tak jest !! jak pisałem kopia 1:1 zwana potocznie z Angielskiego UNTOUCHED tłumacząc na polski NIETKNIETA wersja.I tak się robi z każdą płytą czy to DVD AUDIO czy to SACD czy to Vinyl rip także mam wszystko obraz iso z Oryginalnej płyty

A powracając do tego ze nie kupując oryginałów można przeznaczyć na jeszcze lepsze rzeczy. Bo właśnie zamawiam Paradigm SUB 15..:)
 

ikdsl

New member
Kto sciaga to i tak bedzie dalej sciagal i bedzie chwalil ze jest super jakosc,jakosc to moze jest jak sobie Remuxa sciagne ale ile z´takich filmow jest w necie,bardzo malo a starszych pozycji niema albo cieszko dostac i co wtedy pozostaje tak zwany mkv scisniety do 10gb i jak mam sciagac calymi dniami remuxa to dziekuje bardzo,czym to sciagacie jakims torrentem emule itd, niewiem jak w polsce ale w niemczech za pobieranie przez torrenta i emule mozna dostac niezla kare.
Filesharing Abmahnung „Hangover 3“ + „Pacific Rim“ 1.662 EUR
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No tak, ale jak ktos sciaga film, to ja w tym czasie siedze i zarabiam pieniadze, wiec jak przychodze do domu, to nie mam ochoty informowac wszystkich w domu, ze teraz czekamy 2 godziny zanim sie sciagnie, nastepnie sprawdzanie czy to jest na pewno kopia 1:1, przenoszenie tego z PC i dopiero ogladanie. Trzeba zrozumiec, ze dla niektorych czas to pieniadz. To po pierwsze.

Po drugie, ja lubie kolekcjonowac filmy, cieszy mnie kolekcja. Na tym forum i kazdym jednym, jest masa ludzi ktorzy takie zacne kolekcje maja. To nic nadzwyczajnego, jest to jedna z naszych pasji. Inaczej by nas tu nie bylo.
Na kazdym jednym forum tematycznym, ludzie wklejaja swoje kolekcje i uwazam to za bardzo fajną sprawe.

Jak ktos sobie sciaga to ok, jak wspomnialem sam nie jestem swiety i rozne rzeczy mam na dysku, ale niech nikt nie podwaza i nie neguje w tym kontekscie tych, ktorzy ida i kupuja film z roznych powodow. Sciaganie, to zadna zaradnosc, kazdy glupi moze zassac plik, ale co mam isc do MM, stanac przy pólkach z filmami i wysmiewac tych ktorzy kupuja filmy po 50zl? Badzmy powazni. Juz widzialem kiedys goscia ktory przyszedl do salonu na odsluchy, a z plecaka wyciagnal garsc tloczonych wykastrowanych piratow :)

Moje podejście wynika z tego że nie na widzę zagracania mieszkania.Kto to kiedyś po mnie posprząta??Jeśli ma się dedykowane pomieszczenia można je zagracać.:) To nie pora a by o tym teraz pisać ale wiemy co nas czeka za 20 -30 lat czeka nas to co każdego i nie raz widziałem i pewnie wy też co się robi z dobytkiem/dorobkiem człowieka co odszedł..realia.I proszę mi wybaczyć moje słowa i nastawienie nikogo tu nie chciałem urazić i zniechęcać do kupowania oryginałów.Gdybym miał pensję 3 tys to bym robił to co ty , lub nadal ssał filmy z neta i zbierał na 90" Sharpa :)
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Kto sciaga to i tak bedzie dalej sciagal i bedzie chwalil ze jest super jakosc,jakosc to moze jest jak sobie Remuxa sciagne ale ile z´takich filmow jest w necie,bardzo malo a starszych pozycji niema albo cieszko dostac i co wtedy pozostaje tak zwany mkv scisniety do 10gb i jak mam sciagac calymi dniami remuxa to dziekuje bardzo,czym to sciagacie jakims torrentem emule itd, niewiem jak w polsce ale w niemczech za pobieranie przez torrenta i emule mozna dostac niezla kare.
Filesharing Abmahnung „Hangover 3“ + „Pacific Rim“ 1.662 EUR

Posłuchaj wiem o tym że zachodni sąsiedzi zrezygnowali z torrent.Wiele osób otrzymało powiadomienia do sądu i olbrzymie kary.Ja zapoznałem się z grubsza z prawem i jak napisałem na swój użytek można pobrać filmy. Muzyki i programów komputerowych nie!!!
Każdy z nas na oryginalnych płytach;) widział początek Co pisze. Rozpowszechnianie i kopiowanie zabronione. Torrent łamie to pierwsze. Pobieranie z serwerów typu rapidshare jest legalne i tylko dla siebie. Prawo łamią ci co tam wstawiają film. Całymi dniami filmu nie ściągasz. Zależy od neta 45 GB 12/6/3 godzin....A już miałem nic nie pisać
 

rafaa

New member
Zawsze można zaoszczędzić na jakichś promo np. 2 za 3 w enpiku, 2 w cenie 1 w media/saturn itd. Dodatkowo polować na allegro na okazje. Jak kogoś stać na samochód, to nie chodzi po osiedlu i nie spuszcza sąsiadom paliwa z baku tylko zalewa, płaci i zaciska zęby przy kasie.
 
Do góry