filmy FULL HD na blu ray

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Stary, tu nie chodzi o swiecidelka czy dodatki z napisami, ale o czas.
Ja jak wracam z pracy, to ostatnia rzecza o jakiej mysle jest siadanie przed pc i szukanie zrodel.
Wole zajechac po drodze do MM, kupic film za 49zl i po przyjsciu do domu odpalic bez ceregieli.
Mam tez pewnosc ze dostaje maksimum jakosci pod sprzet na ktory ciezko pracowalem.

Druga sprawa, o czym my wlasciwie rozmawiamy. Czy kupno filmu jest czyms nienormalnym, bo juz sie pogubilem? Ja mam sie tlumaczyc z tego, ze kupuje, czy tez kolekcjonuje filmy (jako milosnik kinematografi), przed kims kto sciaga filmy. Ja jak sciagalem filmy, bo swietoszkiem nigdy nie bylem, to ostatnia rzecza bylo argumentowanie mojej pseudo "zaradnosci" przed kims kto kupowal w sklepie.

Kolego nie zrozumie ktos tego ktos kto podchodzi do tematu ze kupujesz Ty czy ja film dla swiecidelek czy dla napisu ...jedna wielka bzdura. Zaraz sie okaze ze Ci co sciagaja to tak powinno sie odbywac a Ci co kupuja filmy to przestepcy. Dla mnie powinno sie placic za sciaganie filmow z netu nawet na uzytek wlasny i dzieki temu moze by mialy racje bytu wypozyczalnie dzieki ktorym wiele osob mogloby sobie na spokojnie obejrzec film. Ale Polacy niestety dla nich nawet 16 zl za bluray za nowosc to za duzo bylo. Najlepiej jakby jeszcze placili w tych wypozyczalniach to wtedy oplacaloby sie isc i wypozyczyc.
Ok sa ludzie nie stac ich na filmy oryginalne, sciagaja i niech tak robia ale niech nie wmawiaja ze kupowanie filmow to bzdura bo zaraz sie okaze ze to jest przestepstwo. Kogos stac ,lubi kolekcjonowac filmy i kupuje, ale tez nie oznacza ze jak filmy pokaza sie kiedys w 4 K to od razu bede lecial i bede wymienial obecne na 4k, a pozniej na 8k a jeszcze pozniej moze na 16 K . Bzdura....

I nieprawda jest to co Kolega Robertuss napisal ze jakby mial pensje 3 tys to by kupowal oryginaly, bo zawsze cos sie znajdzie co mozna kupic i mozna cos zrobic zeby na czyms zaoszczedzic. Znam ludzi ktorzy wiecej zarabiaja i sciagaja, to kwestia charakteru czlowieka .. nie wspomne o tych co w kinach nagrywaja i potem do sieci daja, przecei zto z urzedu powinno byc karane..
Myslec co bedzie za 20-30 lat dajze spokoj ile Ty masz lat ze myslisz co bedzie po Tobie za 20 lat, Kolego nie wiesz co bedzie jutro, a co dopiero za 20 lat.. I nie trzeba trzymac wszystkich filmow w pudelkach ja wszystkie filmy na dvd trzymam w specjalnych albumach...i zajmuje to duza szafke pomimo ze mam ich cala mase...a nie caly pokoj..
I tak jak Kolega napsial wyzej jak stac czlowieka na samochod to nie lata i nie spuszcza paliwa od innych sasiadow zeby jezdzic tym samochodem. Drugi dobry przyklad bardziej filmowy, kupuje gosc tv za 8 czy 10 tys i sie pyta na forum czy taki lub inny tv za wymienione kwoty czytaja napisy ??? Gdzie tu logika, normalny czlowiek by sie wstydzil zapytac o cos takiego kupujac taki tv. To albo na cos stac czlowieka albo nie..
Do tego jest roznica rowniez w obrazie mialem film do porownania sciagany ponad dobre 40 GB HP insygnia smierci II cz. i wstarczy sobie wziasc oryginal i ten sciagniety i roznica nawet w obrazie jest i to nawet przyznal Kumpel ktory dla siebie sciagnal ten film.. plus lepszy dzwiek..Oczywiscie nie wiem jak to jest we wszystkich sciaganych filmach ale wierze ze w wiekszosci wypadkow oryginaly sa lepsze..
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
(...) Drugi dobry przyklad bardziej filmowy, kupuje gosc tv za 8 czy 10 tys i sie pyta na forum czy taki lub inny tv za wymienione kwoty czytaja napisy ??? Gdzie tu logika, normalny czlowiek by sie wstydzil zapytac o cos takiego kupujac taki tv. To albo na cos stac czlowieka albo nie..

tego nie pojmuję... skoro producent udostępnia możliwość odczytu napisów na TV to czemu ktoś miałby się nie pytać o to skoro to fabryczna specyfikacja techniczna TV ? ;]
 
D

Deleted member 121090

Guest
U mnie na szczeście jest wypożyczlania video. I jak na razie to jest dla mnie idealne rozwiązanie. Ale czasami faktycznie nie mają jakiegoś filmu który chętnie bym zobaczył. Jak do tej pory nie ściągałem niczego z sieci i kompletnie sie na tym nie znam. Czy istnieją jakieś możliwości pobrania filmów w jakości HD obrazu i dźwięku bez zwrotnego udostępniania materiału?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tego nie pojmuję... skoro producent udostępnia możliwość odczytu napisów na TV to czemu ktoś miałby się nie pytać o to skoro to fabryczna specyfikacja techniczna TV ? ;]

Dlatego ze w pewnych firmach pomimo ze cos jest napisane ze cos czyta tv to w rzeczywistosci tego nie czyta, zreszta to nie tylko o tv chodzi. W ostatnim czasie wlasnie bardzo glosna jest sprawa bluray odtwarzaczy, ze pomimo tego ze w specyfikacji jest napisane ze czytaja niemalze wszystko i sa w stanie to odtworzyc, to pomimo tego bywa ze jak ludzie sciagaja filmy i chca to uruchomic poprzez np odtwarzacz bluray to wyskakuje im Cinavia i maja wielki zal ze ich sie oszukuje.. i to oszukiwanie z ich slow bardzo mi sie podoba - co nie zmienia faktu ze firmy powinny o tym powiadamiac swoich klientow tak jak np robi to DENON.

HQ to masz szczescie nawet Ci zazdroszcze , bo w mojej okolicy byly 2 a nawet 3 BH plus 2-3 takie mniejsze i wszystko sie rozpadlo.. a to jest idealny sposob na to zeby cos obejrzec, bo bez sensu kupowac cos dla jednego obejrzenia jak filmu nie chce sie miec w swojej kolekcji.Ale przeciez 16 zl to kawal kasy wydac na nowosc na bluray lepiej wydac 10-12 zl na paczke papierosow i 6 godzin sciagac film.. i mozna mowic ze papierosy mamy za darmo..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Dlatego ze w pewnych firmach pomimo ze cos jest napisane ze cos czyta tv to w rzeczywistosci tego nie czyta,
No i taki TV powinien wrócić do sklepu jako towar niezgodny z umową.
W Cieszynie VideoWorld na razie funkcjonuje. Wypożyczenie nowości DVD to 8.90zł a nowości na BD to 11.90zł. Potem ceny spadają.
Natomiast niezmiernie martwi mnie to, że zamkneli ostatnią wypożyczalnię w Czeskim Cieszynie!
To świństwo. Uwielbiam czeskie kino, a posiadane kanały czsekiej DVBT niestety są średniej jakości. Niby lepsze niż nasze i niektóre z logo FullHD ale jakość w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No i taki TV powinien wrócić do sklepu jako towar niezgodny z umową.
W Cieszynie VideoWorld na razie funkcjonuje. Wypożyczenie nowości DVD to 8.90zł a nowości na BD to 11.90zł. Potem ceny spadają.
Natomiast niezmiernie martwi mnie to, że zamkneli ostatnią wypożyczalnię w Czeskim Cieszynie!
To świństwo. Uwielbiam czeskie kino, a posiadane kanały czsekiej DVBT niestety są średniej jakości. Niby lepsze niż nasze i niektóre z logo FullHD ale jakość w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia.

Niestety nie wracja do sklepu takie tv i odtwarzacze bluray bo oni zganiaja to na wine takiego filmu ktory to ma problem zeby zostal odtworzony w danym tv czy odtwarzaczu bluray. Trzeba isc byloby z tym do sadu,( a ten mysle ze srednio by zareagowal ze ktos ma problem ze sciaganymi filammi z netu ) bo nie idzie tego zalatwic w sposob cywilizowany. Na szczescie w tym wypadku sad w Polsce :). Malo tego ta sama firma jak np wejdziesz na strone polska i chcesz sciagnac nowy soft i nie ma jej na naszej stronie, ale w tym samym urzadzeniu na stronie niemieckiej jest juz nowe oprogramowanie i sobie sciagniesz ,a odtwarzacz bluray sie rozsypie to wtedy nie uznaja naprawy na gwarancji, rowniez moj Kolega to przerabial.. naprawa nie oplacala sie bo polowe odtwarzacza bluray kosztowala..
Glosno bylo o ludziach z odtwarzaczami bluray bylem swiadkiem jak Konsument niemalze krzyczal do sprzedawcy w markecie ktory przy sprzedawaniu odtwarzacza mowil jak to niby sa to najlepsze odtwarzacze bo wszystko czytaja, a rowniez wylapywaly Cinavie przy niektorych filmach sciaganych z netu. Zreszta gdzies na forum jest temat odnosnie tego problemu. Malo tego nigdzie nie ma o tym napisane w instrukcji tak jak jest to napisane np w instrukcji bluray Denona, gdzie jest to wyraznie opisane. Ale mysle ze juz prawie we wszystkich odtwarzaczach bluray juz to bedzie wystepowalo... bo to firmy ktore dystrybuja filmy na taki pomysl wpadly i dogadaly sie z firmami audio-video, tak gdzies wyczytalem ale nie wiem na ile to jest pewne..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Do tego jest roznica rowniez w obrazie mialem film do porownania sciagany ponad dobre 40 GB HP insygnia smierci II cz. i wstarczy sobie wziasc oryginal i ten sciagniety i roznica nawet w obrazie jest i to nawet przyznal Kumpel ktory dla siebie sciagnal ten film.. plus lepszy dzwiek..Oczywiscie nie wiem jak to jest we wszystkich sciaganych filmach ale wierze ze w wiekszosci wypadkow oryginaly sa lepsze..


Nadal się spieram.Oryginalna płyta BluRay wsadzona do napędu PC i zamieniona na cyfrowy obraz iso przez profesjonalne programy twierdze że musi być 1:1
 
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety nie wracja do sklepu takie tv i odtwarzacze bluray bo oni zganiaja to na wine takiego filmu ktory to ma problem zeby zostal odtworzony w danym tv czy odtwarzaczu bluray. Trzeba isc byloby z tym do sadu,( a ten mysle ze srednio by zareagowal ze ktos ma problem ze sciaganymi filammi z netu ) bo nie idzie tego zalatwic w sposob cywilizowany. Na szczescie w tym wypadku sad w Polsce :). Malo tego ta sama firma jak np wejdziesz na strone polska i chcesz sciagnac nowy soft i nie ma jej na naszej stronie, ale w tym samym urzadzeniu na stronie niemieckiej jest juz nowe oprogramowanie i sobie sciagniesz ,a odtwarzacz bluray sie rozsypie to wtedy nie uznaja naprawy na gwarancji, rowniez moj Kolega to przerabial.. naprawa nie oplacala sie bo polowe odtwarzacza bluray kosztowala..
Glosno bylo o ludziach z odtwarzaczami bluray bylem swiadkiem jak Konsument niemalze krzyczal do sprzedawcy w markecie ktory przy sprzedawaniu odtwarzacza mowil jak to niby sa to najlepsze odtwarzacze bo wszystko czytaja, a rowniez wylapywaly Cinavie przy niektorych filmach sciaganych z netu. Zreszta gdzies na forum jest temat odnosnie tego problemu. Malo tego nigdzie nie ma o tym napisane w instrukcji tak jak jest to napisane np w instrukcji bluray Denona, gdzie jest to wyraznie opisane. Ale mysle ze juz prawie we wszystkich odtwarzaczach bluray juz to bedzie wystepowalo... bo to firmy ktore dystrybuja filmy na taki pomysl wpadly i dogadaly sie z firmami audio-video, tak gdzies wyczytalem ale nie wiem na ile to jest pewne..
Jak zwykle odwracasz kota ogonem.
Jeśli producent danego modelu ma jasno w specyfikacji określone odtwarzanie danego formatu, a TV tego nie potrafi, jak napisałeś na początku, to nie będzie problemu z jego zwrotem. Wystarczy pen i próba w sklepie.
Natomiast całkiem czym innym jest to o czym teraz piszesz. Że czegoś nie ma specyfikacji albo ma zabezpieczenie na piraty.
Tu pretensji mieć nie można.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Nadal się spieram.Oryginalna płyta BluRay wsadzona do napędu PC i zamieniona na cyfrowy obraz iso przez profesjonalne programy twierdze że musi być 1:1
Oczywiście, że tak jest.
Tylko po co robić obraz płyty jak oryginał mamy na półce. Po co ta zabawa?
Jak nie mamy to powracamy do pytania które zadałem wcześniej i jakoś nie otrzymałem odpowiedzi.
Powtórzę:
,,Czy istnieją jakieś możliwości pobrania filmów w jakości HD obrazu i dźwięku bez zwrotnego udostępniania materiału?''
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak zwykle odwracasz kota ogonem.
Jeśli producent danego modelu ma jasno w specyfikacji określone odtwarzanie danego formatu, a TV tego nie potrafi, jak napisałeś na początku, to nie będzie problemu z jego zwrotem. Wystarczy pen i próba w sklepie.
Natomiast całkiem czym innym jest to o czym teraz piszesz. Że czegoś nie ma specyfikacji.
Tu pretensji mieć nie można.

Tak ale wiesz w czym jest problem ? W tym ze jesli cos masz nagranego samemu a nie jest to oryginal to tylko sad ratuje> Dlatego ze chocby z tego powodu ze oni ( sprzedawcy) mowia ze to jest wina zle nagranego filmu. Przyklad z zycia , moj Kolega ma bluray pewnej firmy za 2 tys. i sprawa ma sie tak ze czesc filmow nagranych ma z netu i wkladajac kilka plyt pojawia sie komunikat ze nie widzi plyty i ze plyta nie pamietam jak to bylo napisane, ale chodzilo o to ze tak jaby plyta nie byla nagrana prawidlowo, zle zakonczona czy cos w tym stylu ( Ci co nagrywaja to mysle ze wiedza o co chodzi )... zeby bylo smieszniej te same plyty na moim odtwarzaczu normalnie sie otwieraja, malo tego na odtwarzaczu innej firmy niz Kolegi i tanszym o dobre 1000 zl tez te filmy odtwarzaja sie bez problemow. W serwisie powiedzieli ze oni tego jako reklamacji nie uznaja, powiedzieli jelsi na oryginale w jakimkolwiek formacie plyta nie zostanie odtworzona to taka reklamacje uznaja.. Jeszcze powiedzieli ze w instrukcji jest napisane ze filmy nagrywane samodzielnie jesli nie zostana dobrze nagrane to istnieje mozliwosc ze odtwarzacz tego nie odtworzy . Jak dobrze pamietam to i u mnie cos w tym stulu rowniez jest napisane w instrukcji.. Moim zdaniem w ten sposob sie zabezpieczaja wlasnie przed filmami nagrywanymi z netu..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że tak jest.
Tylko po co robić obraz płyty jak oryginał mamy na półce. Po co ta zabawa?
Jak nie mamy to powracamy do pytania które zadałem wcześniej i jakoś nie otrzymałem odpowiedzi.
Powtórzę:
,,Czy istnieją jakieś możliwości pobrania filmów w jakości HD obrazu i dźwięku bez zwrotnego udostępniania materiału?''

Ja upieram się z tym że w sieci są "wirtualne" kopie jeden do jednego bit po bicie filmu oryginalnego który ktoś miał jako pierwszy i wstawił w sieć w jakimś tam zakątku ziemi ;) więc tobie HQ 150 jest to nie potrzebne bo masz fizyczny nośnik.

Ty pytasz o pobranie filmu tylko dla siebie??Nikomu nie udostępniając i się z nikim nie dzielić?? Przeciwieństwo emule i uTorrenta ??
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak, o coś takiego pytam. Bo udostępnianie jest karalne. Pobieranie nie.
Więc pytam, czy są jakieś możliwości legalnego zassania filmów w bardzo dobrej jakości.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak ale wiesz w czym jest problem ? W tym ze jesli cos masz nagranego samemu a nie jest to oryginal to tylko sad ratuje> Dlatego ze chocby z tego powodu ze oni ( sprzedawcy) mowia ze to jest wina zle nagranego filmu. Przyklad z zycia , moj Kolega ma bluray pewnej firmy za 2 tys. i sprawa ma sie tak ze czesc filmow nagranych ma z netu i wkladajac kilka plyt pojawia sie komunikat ze nie widzi plyty i ze plyta nie pamietam jak to bylo napisane, ale chodzilo o to ze tak jaby plyta nie byla nagrana prawidlowo, zle zakonczona czy cos w tym stylu ( Ci co nagrywaja to mysle ze wiedza o co chodzi )... zeby bylo smieszniej te same plyty na moim odtwarzaczu normalnie sie otwieraja, malo tego na odtwarzaczu innej firmy niz Kolegi i tanszym o dobre 1000 zl tez te filmy odtwarzaja sie bez problemow. W serwisie powiedzieli ze oni tego jako reklamacji nie uznaja, powiedzieli jelsi na oryginale w jakimkolwiek formacie plyta nie zostanie odtworzona to taka reklamacje uznaja.. Jeszcze powiedzieli ze w instrukcji jest napisane ze filmy nagrywane samodzielnie jesli nie zostana dobrze nagrane to istnieje mozliwosc ze odtwarzacz tego nie odtworzy . Jak dobrze pamietam to i u mnie cos w tym stulu rowniez jest napisane w instrukcji.. Moim zdaniem w ten sposob sie zabezpieczaja wlasnie przed filmami nagrywanymi z netu..
lolek126
Nie da się z Tobą normalnie logicznie rozmawiać, bo zawsze zaczynasz swoje wywody niezwiązane z tematem!
Ja napisałem, że jak TV nie odtwarza formatu który ma w specyfikacji technicznej, to powinniśmy go oddać sprzedawcy jako towar niezgodny z umową. A Ty znowu z jakimś serwisem wyjeżdżasz. Co on ma w tym przypadku do rzeczy?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Parę stron wcześniej kolega napisał,że nie ma czasu na szukanie w sieci filmów bo po pracy chce sobie usiąść i włączyć film,w ciągu 30 min dokładnie sprawdzisz jaka jakośc i jakie audio i dasz do pobierania około 20-30 filmów,po paru dniach wszystkie się ściągną potem kolejne 5 min na ściągniecie napisów do tych 20-30 filmów i potem zgranie np na zewnętrzny dysk,po zajęciu ci tak cennego czasu około 35 minut i 2 godziny zgrywania na zewnętrzny dysk (usb 3.0) masz zaoszczędzoną jedną wypłatę (2500zł za te filmy trzeba było by wydać) i potem podłączasz do tv i możesz cieszyć się filmami które nie gracą ci półek,oszczędzają czas wstawania do tv i zmieniania płyt itp ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126
Nie da się z Tobą normalnie logicznie rozmawiać, bo zawsze zaczynasz swoje wywody niezwiązane z tematem!
Ja napisałem, że jak TV nie odtwarza formatu który ma w specyfikacji technicznej, to powinniśmy go oddać sprzedawcy jako towar niezgodny z umową. A Ty znowu z jakimś serwisem wyjeżdżasz. Co on ma w tym przypadku do rzeczy?

Serwis ma to do tego ze w sklepie tam gdzie kupowal odtwarzacz bluray powiedzieli mu ze niezgodnosc z towaru z umowa bedzie wtedy gdy przyniesie plyte z filmem oryginalnym z takim czy innym formatem ktory jest obslugiwany w specyfikacji urzadzenia i ten film nie zostanie odtworzony. W innym wypadku jest to wina zle nagranego filmu..cos w tym stylu. Poradzili w sklepie zeby isc do serwisu moze serwis cos poradzi. W serwisie powiedzieli podobnie, generalnie to co napisalem wczesniej, czyli wg serwisu istnieje mozliwosc ze odtwarzacz nie odtworzy filmow nagrywanych samodzielnie, z powodu zle nagranego filmu. Co jest napisane w instrukcji. I o ile dobrze pamietam cos takiego rowniez jest w instrukcji w moim odtwarzaczu ( nadmieniam innej firmy niz kumpla). Wiec o jakiej niezgodnosci mowimy skoro ostrzegaja w instrukcji o takich przypadkach.. Co innego gdyby cos takiego stalo sie przy filmie oryginalnym wtedy sprawa jest czysta. Dlatego napisalem ze tylko sad ratuje bo moze nie powinno miec to znaczenia jaki film jest wkladany do urzadzenia, kazda plyta w danym formacie ktory jest obslugiwany przez urzadzenie, powinno to urzadzenie odtworzyc.. Ale nie znam sie na nagrywaniu filmow wiec moze jest jakies znaczenie jak sie nagrywa i generalnie sprawy zwiazane ze sciaganiem filmow maja wplyw pozniej na odtworzenie filmu. Ale musi cos byc na rzeczy bo przy tv w tematach roznych ludzie czesto pytaja sie wlasnie czy dany tv odtwarza takir czy inne formaty pomimo ze one niby widnieja w instrukcji ze tv powinien odbierac je, a jednak ludzie maja z tym problemy. Tylko jak wytlumaczyc ze na jednym egz. danego modelu odtwarza dany format, a na takim samym modelu u kogos innego nie odtwarza. I jeszcze nigdy nie wyczytalem na forach ze ludzie z tego powodu szli i oddawali tv na niezgodnosc towaru z umowa.. Moze wlasnie obawiaja sie ze to sa filmy sciagane. Moj znajomy dal sobie spokoj bo generalnie jest zadowolony z Bluray wiec kupuje teraz oryginały i jest ok.. Ale sprawa mnie ciekawi jakby to wygladalo jakby ktos poszedl z tym do sadu - jakby sprawa sie rozstrzygnela i przede wszystkim jakby Sad poodszedl do sciaganych filmow..
 
Ostatnia edycja:

ikdsl

New member
Parę stron wcześniej kolega napisał,że nie ma czasu na szukanie w sieci filmów bo po pracy chce sobie usiąść i włączyć film,w ciągu 30 min dokładnie sprawdzisz jaka jakośc i jakie audio i dasz do pobierania około 20-30 filmów,po paru dniach wszystkie się ściągną potem kolejne 5 min na ściągniecie napisów do tych 20-30 filmów i potem zgranie np na zewnętrzny dysk,po zajęciu ci tak cennego czasu około 35 minut i 2 godziny zgrywania na zewnętrzny dysk (usb 3.0) masz zaoszczędzoną jedną wypłatę (2500zł za te filmy trzeba było by wydać) i potem podłączasz do tv i możesz cieszyć się filmami które nie gracą ci półek,oszczędzają czas wstawania do tv i zmieniania płyt itp ;)

A jak dysk padnie ? znowu odnowa sciagasz kilka dni i pc cały czas na chodzie i prąd leci dniami i nocami,to ja dziękuję bardzo wolę mieć filmy na półce i kiedy chce to sobie zobacze i nie musze bać się że mi dysk padnie i będę musiał odnowa sciagac,i tak jak kolega napisal wole isc do sklepu kupic sobie film na BD przyjść do domu nalac sobie coli i obejrzec film a nie szukac co gdzie sciagnac,w sciaganie to sie mogą małolaty bawic co nie maja nic do roboty, bo jak ja mam rodzine troje dzieci i żona też pracuje to oprócz pracy mam tez inne obowiązki i niemam czasu na głupoty bo mi dnia braknie czasami...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak dysk padnie ? znowu odnowa sciagasz kilka dni i pc cały czas na chodzie i prąd leci dniami i nocami,to ja dziękuję bardzo wolę mieć filmy na półce i kiedy chce to sobie zobacze i nie musze bać się że mi dysk padnie i będę musiał odnowa sciagac,i tak jak kolega napisal wole isc do sklepu kupic sobie film na BD przyjść do domu nalac sobie coli i obejrzec film a nie szukac co gdzie sciagnac,w sciaganie to sie mogą małolaty bawic co nie maja nic do roboty, bo jak ja mam rodzine troje dzieci i żona też pracuje to oprócz pracy mam tez inne obowiązki i niemam czasu na głupoty bo mi dnia braknie czasami...

Witam nic dodac nic ujac. Pozdro.
 

mervel

New member
a jak świat się skończy? ;]
dysk może paść, a może też TV, ampli czy odtwarzacz więc efekt będzie taki sam.
większość z nas pracuje i ma rodziny i/lub inne obowiązki, ale porównywać kupno filmy (koszt+czas na dojazd do sklepu) a wrzucenie filmu do ściągnięcia (5?10 minut?) to trochę chybione argumenty, bo film się ściągnie w max kilka godzin podczas których właśnei te różne obowiązki można poczynić ;)
co nie zmienia faktu, że nie neguję kupna filmów!
szkoda chciwości wielu ludzi bo przez takie zachowania przepadły wypożyczalnie filmów DVD i BR ;/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
a jak świat się skończy? ;]
dysk może paść, a może też TV, ampli czy odtwarzacz więc efekt będzie taki sam.
większość z nas pracuje i ma rodziny i/lub inne obowiązki, ale porównywać kupno filmy (koszt+czas na dojazd do sklepu) a wrzucenie filmu do ściągnięcia (5?10 minut?) to trochę chybione argumenty, bo film się ściągnie w max kilka godzin podczas których właśnei te różne obowiązki można poczynić ;)
co nie zmienia faktu, że nie neguję kupna filmów!
szkoda chciwości wielu ludzi bo przez takie zachowania przepadły wypożyczalnie filmów DVD i BR ;/

Wlasnie miedzy innymi o te wypozyczalnie chodzi ..a bez przesady 16 zl za nowosc w Warszawie, a Kolega HQ pisal ze u niego w znacznie mniejszym miescie 12 zl to chyba nie jest jakis szal kasy, tylko u niego sie udalo i sa te wypozyczalnie a w Warszawie niemalze wszystkie poszly w diably..
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jak ci dysk padnie ? kupujesz sobie 2 dyski 2,5 cala każdy po 1 tera(to wydatek
450 zł i nagrywasz na obu hdd to samo,wiesz ile miejsca to mniej zajmuje i wiesz ile kasy zaoszczędzisz ? kupowanie jest ok,sam osobiście posiadam moje ulubione tytuły w BD,piszę tylko że to o wiele bardziej oszczędne czasowo zajęcie niż,jazda do sklepu(za film w sklepie trzeba dać 70-130 zł ) to przekalkuluj sobie i daj znać
 
Do góry