Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?

asiulka2415

New member
Przypuszczam, że dostaniemy przysłowiową figę z makiem od tego gościa. Proponuję obejrzeć 3 reklamy LG na youtubie. Tam są wspaniałe efekty. Podam tytuły tych sprawdzonych przeze mnie:
- 4:39 - LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3
- 9:21 - LG DEMO DISC 3D vol 2 SBS 2011 ENG BluRay 1080p Side by Side
- 14:12 - LG CINEMA 3D DEMO SBS 1080P

(początkowe cyfry to czas trwania filmiku, jakby ktoś nie wiedział ;) tak w razie czego uprzedzam)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepszy efekt 3d to wychodzacy waz w "Zolwiku Sammy", scena trwa kilka sekund ale warto. Jest sporo innych ciekawych materialow 3d, chociazby te w Samsungu w SmartTV, z tym ze przynajmniej dla mnie, to 2,3 razy i wiecej do 3d sie juz nie wraca.
 

jacek375

New member
No właśnie, wczoraj oglądałem 4, a dzisiaj przysiądę wieczorkiem do 5.
Co do stwierdzenia @armanig, mi 3D jak na razie się nie nudzi i długo nie znudzi.
Lubię filmy, a z efektami 3D, to już bajka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kazdy z nas ma prawo do wypowiedzi na kazdy temat, watek jest poswiecony "3d" wiec rozumiem ze trafiaja tu zwollenicy obecnego 3d i to szanuje, ale dla mnie 3d (ktore mamy obecnie) to jest taki gadzet przy ktorym mozna zasiasc raz na msc., pokazac znajomym i tyle. Chociaz u mnie po 1msc. juz nikt nie mial ochoty do tego zasiadac u znajomych obserwuja podobne reakcje.
Nie wyobrazam sobie siedziec i meczyc sie caly seans z okularami na nosie, zdecydowanie wole pelna jakosc w typowym standarcie.
To samo tyczy sie gier w 3d.
W moim przypadku przy 64" aby mozna bylo faktycznie poczuc 3d (chociazby przy genialnym Zolwiku Sammy) maksymalna odleglosc to ok.1-2m i ani centymetra wiecej.
Oddalenie sie od ekranu powyzej 2m przy przekatnej 64" uwazam juz za bezsens.
Mam cala serie Oszukac przeznaczenie w tym 3d i wylaczylem plyte 3d juz po kilku minutach. Poczekam (pewnie kilka lat) na dopracowane 3d bez okularow z perfekcyjna jakoscia, do tego czasu dziekuje postoje, nie robi to na mnie zadnego juz wrazenia.
Co sie tyczy filmow, to dla mnie sa nr.1 to dzieki nim a raczej dla nich kupuje sie sprzet.
Takze jeden woli brunetki drugi blondynki i nic nikomu do tego.
Polecam jeszcze film o serferach w SmartTV, swietna produkcja 3d jak na obecne slabe standarty.
 
Ostatnia edycja:

Pt31

New member
Przecież w Avatarze jest bardzo dużo efektów tzw. "wychodzenia obrazu", a tak na marginesie, gdzie można kupić ten film dla dzieci o żółwiku Sammy?
 

Pt31

New member
odkupię lub pożyczę tą bajeczkę o Żółwiku Sammy. Czy oglądał ktoś Transformersów w 3D - jakie wrażenia, warto wydać te 200 PLN na dysk?
Niezłe efekty w 3D są też w filmie "Oszukać przeznaczenie 4"
 

pulsedriver

New member
ostatnio widzialem zowia sammiego na niemieckim amazonie i na ebayu, mysle , ze nie powinno byc szczegolnych klopotow z nabyciem tego, a jesli ktos szuka czegos naprawde wychodzacego z ekranu to polecam " lichtmond " jest to taki jakby dlugi video clip pokazujacy jak naprawde powinno wygladac 3d do tego jest tam ciekawa oprawa muzyczna ...polecam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Występują regularne premiery filmów 3D, jeśli o to ci chodzi to można poprzeglądać Internet i z takimi pozycjami "się zapoznać" :)
Osobiście natomiast cieszę się że wychodzi Żółwik Sammy 2, oby wizualnie był zrobiony tak jak jedynka :wink:
 

Pt31

New member
Kupiłem Avengers i Kota w Butach ( tego shrekowego) - oba filmy polecam. Nie są to jakieś wybitne dzieła kinematografii ale w 3D się dzieje się. Jeśli ktoś mi może odsprzedać tego Żółwika Sammy ( domyślam się że z pendrive) to nabędę.
 
Ostatnia edycja:

nenesz

New member
Jak chcesz zobaczyc efekt wychodzenia z ekranu , wpisz w youtube " depth 3d" . Sa filmiki takiego kolesia co siedzi w pokoju i bawi sie różnymi rzeczami.
Naprawde efekt bardzo bzrdzo widoczny, Szczególnie piła łańcuchowa i miarka.
Pzdr
Polecam
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Znam te filmiki, podobne Optimusem 3D też kiedyś nakręciłem. :)
Chodziło mi o tą tendencję do stosowania "subtelnego 3D" jak w Prometeuszu czy Piratów z karaibów że tego prawie wogóle nie widać. Madagaskar sie na tym tle dość mocno wyróżnił ;)
 

michal3d

New member
Tak jak napisałem w innym temacie , w 3D ważna jest głębia a nie żeby coś wyszło z ekranu. Poza tym żeby taki efekt powstał (wychodzenia)film musi być emitowany w zwolnionym tempie lub obiekt "wychodzący" musi poruszać się wolno.Żeby w filmach akcji lub innych taki efekt był często widoczny film wydłużył by się o jakieś 30 min :)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Dla mnie ważne jest i jedno i drugie ;) Wiadomo, wygodniej się ogląda 3D z głębią ale miło jest jak czasem pojawia się coś, co można złapać z ekranu.
 

jep

New member
Trochę szkoda...

Dobrze,że trafiłem na ten wątek.Mogę przestać "szarpać" dopiero co
kupionego Sharpa.Myślałem,że nie potrafię czegoś ustawić - cały czas
"akwarium".
Teraz dopiero załapałem,że w sklepach w kółko leci demo,gdzie efekt
wychodzenia jest uzyskany w postprodukcji.W animacjach łatwiej to
uzyskać.
Na dobrą sprawę w filmach to co "wychodzi"musiałoby znaleźć się za kamerą,
a nie przed (co jest raczej niemożliwe).Albo dotykać obiektywu.
Może tak wygląda ta ujemna paralaksa?

Wielkość ekranu w tym przypadku ma mniejsze znaczenie,bo nawet jak
usiądziemy metr przed ekranem,to nic poza ramkę nie wyjdzie.

U mnie przy wyświetlaniu SBS trochę wychodzi tylko na boki,czy przy FULL HD 3D również
w górę i dół?
 
Do góry