Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?

broda1725

New member
Bez reklam
W samsungach w czasie filmu sbs jest tylko do ustawienia perspektywa 3d i ona poprawia jak np masz poswiate za danym efektem ;) jest jeszcze zmiana l/p albo p/l ja mam ustawione l/p to chyba normalka ;) Głębie można ustawić tylko jak np w czasie oglądania tv cyfrowej wlaczysz sobie konwerter do 3d to wtedy reszta opcji ci sie odblokuje ;)
Kurcze ja nie za bardzo widzę różnice, fakt że zrobiłem stop klatkę i wtedy porównywałem (zmianę tej perspektywy) ale nie widziałem różnicy. Czyli w zasadzie to ma to na celu zminimalizowaniu rozdwajania się efektu 3D tak ? bo trochę nie łapę.
A o co biega z tym L/P i tą głębią jak uruchomi się konwersje 3D na 3D ?
 

mako1993

New member
Kurcze ja nie za bardzo widzę różnice, fakt że zrobiłem stop klatkę i wtedy porównywałem (zmianę tej perspektywy) ale nie widziałem różnicy. Czyli w zasadzie to ma to na celu zminimalizowaniu rozdwajania się efektu 3D tak ? bo trochę nie łapę.
A o co biega z tym L/P i tą głębią jak uruchomi się konwersje 3D na 3D ?

No ta perspektywa własnie jest od tego rozdwajania sie ekranu ja to musialem zmieniac jak na razie w 3 filmach ;) no jak mialem ustawione p/l to jak cos wychodzilo z ekranu na demo lg to bylo rozmyte i ciezko sie na to patrzylo ;p ale teraz mam caly czas l/p i wszystko jest git :) no a ta glebia to sama nazwa mowi za siebie ;) ja mam ja ustawiona na 10 przy konwersji do 3d :) moim zdaniem jeszcze dobrze nie umieja operowac kamerka zeby bylo duzo tych efektow wychodzenia z ekranu ale zdarza sie ;0 Polecam żółwika,oszukac przeznaczenie 4,krwawe walentynki,demo lg i to tyle tam duzo razy cos wychodzilo z ekranu ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok teraz jarzę a ty masz Samsunga ? te L/P to jest też chyba jak ktoś ma okulary z innego tv gdzie szkła są zmienione tak chyba było w panasie lub właśnie w lg.
A czemu musiałeś zmieniać tą perspektywę, co było nie tak ?
Czyli przy konwersji z 2D na 3D masz ustawione perspektywę na 0 a głębię na max (10) tak ?
 

mako1993

New member
tak mam samsunga es6100 ;) no własnie widzialem poświate w filmie lichtmond w obu częściach nawet jak zmieniłem perspektywe to za chwile w innej scenie znów musiałem zmieniać więc podziekowałem ;) w sumie czasami to wystepuje ze widze taka poswiate ale to raczej nie jest wina tv tylko ta technologia 3d dopiero raczkuje takie jest moje zdanie ;) a co do konwersji 3d mam dokładnie ustawione tak jak napisałeś;) Sprawdz ten film litchtmond fajne efekty 3d ale ja widzialem ta poswiate i jestem ciekaw czy ty tez ja masz ;)
 

sipap

New member
Ja ogladałem Lichtmond i Lichtmond 2 i nie było żadnej poświaty. Może to zależy od jakości materiału. TV Panasonic-pasywne 3D.
 

lukpep

New member
Ja ogladałem Lichtmond i Lichtmond 2 i nie było żadnej poświaty. Może to zależy od jakości materiału. TV Panasonic-pasywne 3D.

ta poswiata to crosstalk i jest on charakterystyczny tylko i wylacznie dla okularow aktywnych - wynika to z roznic w sposobie tworzenia iluzji obrazu 3D. Na pasywnych crosstalk nie wystepuje.
 

troll202

New member
Dlatego sprzedałem tv 3d i kupiłem podobny do zeszłego... i jestem bardziej zadowolony z lepszego obrazu 2d... pewnie dlatego że mam słaby sygnał:(
 

sfw

New member
ta poswiata to crosstalk i jest on charakterystyczny tylko i wylacznie dla okularow aktywnych - wynika to z roznic w sposobie tworzenia iluzji obrazu 3D. Na pasywnych crosstalk nie wystepuje.

A to dobre :D Ta poświata to nic innego tylko wina słabej kowersji do 3D. Proponuję oglądać 3D z Bluray i wtedy nie będzie żadnych problemów. Wszelkiej maści SBS czy OU to zawsze kompromis i nigdy na całym ekranie nie będzie idealnego 3D. Nie jestem fachowcem ale jestem prawie pewien, że zastosowane okulary nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

mako1993

New member
A to dobre :D Ta poświata to nic innego tylko wina słabej kowersji do 3D. Proponuję oglądać 3D z Bluray i wtedy nie będzie żadnych problemów. Wszelkiej maści SBS czy OU to zawsze kompromis i nigdy na całym ekranie nie będzie idealnego 3D. Nie jestem fachowcem ale jestem prawie pewien, że zastosowane okulary nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Chwilowo nie mam jak sprawdzic filmów BR ;) ale bym był wdzieczny jak ktos by tez ogladnal litchmond tylko w wersji z netu i powiedział czy też tak jest jak w tym linku co wysłałem;)I jak by mi ktoś odpowiedział co to dokladnie ta Perspektywa 3W to już bym był w niebo wziety ;D
 

cacumen

Member
Bez reklam

mako1993

New member
Najlepiej spróbować na różnych ustawach w ramach 3D i tak sprawdzając wybrać , te które dają najbardziej odczuwalny wizualnie efekt. I dla lepszej jakości na programie HD ..potrwa trochę , ale
i satysfakcja ..WIĘKSZA :-D
tylko to nie zwieksza efektow 3d tylko jak mam ta poswiate to ona sie zmniejsza i tyle efekty wgl sie nie zmieniaja ;/ a ta poswiata mnie juz denerwuje ;/ ogladam film na ustawieniach perspektywy na 0 i nagle jakis efekt i jest poswiata zmeiniam perspektywe na -5 jest ok ale zaraz znowu jakis efekt i znowu poswiata i tak caly czas masakra ;/ tez tak ktos ma na tym samsungu es6100 bo nie wiem czy to normalne ta poswiata bo jak nie to daje na gwarancje puki mam ;) Prosze o odpowiedz ;)
 

barteknowack

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o elementy wychodzące z ekranu to mimo polepszenia sytuacji producenci wciąż jakby bali się korzystać z tych efektów.
Jako ze posiadam Optimusa 3D, czasem co nieco nagram w 3d, i efekt często jest lepszy (jakość nie) niż w niejednej superprodukcji. Teraz, gdy pada śnieg, taki film na TV daje mega wrażenie, jakby śnieg wylatywał z telewizora.
 

mako1993

New member
jeśli chodzi o elementy wychodzące z ekranu to mimo polepszenia sytuacji producenci wciąż jakby bali się korzystać z tych efektów.
Jako ze posiadam Optimusa 3D, czasem co nieco nagram w 3d, i efekt często jest lepszy (jakość nie) niż w niejednej superprodukcji. Teraz, gdy pada śnieg, taki film na TV daje mega wrażenie, jakby śnieg wylatywał z telewizora.
to ja wiem że oni mało co korzystają z tego efektu w super produkcjach a np w takich jak pirania 3dd :D ostatnio ogladalem usmialem sie troche ale pare razy wylecialo mi z ekranu ;D.Mi chodzi o to żeby posiadacz tv es6100 samsunga odpowiedział mi na pytanie czy ta poświata co czasami wystepuje w filmach to normalka bo nie wiem czy oddawac tv na gwarancje bo wtedy pewnie 2tyg tv nie zobacze ;D
 

cacumen

Member
Bez reklam
tylko to nie zwieksza efektow 3d tylko jak mam ta poswiate to ona sie zmniejsza i tyle efekty wgl sie nie zmieniaja ;/ a ta poswiata mnie juz denerwuje ;/ ogladam film na ustawieniach perspektywy na 0 i nagle jakis efekt i jest poswiata zmeiniam perspektywe na -5 jest ok ale zaraz znowu jakis efekt i znowu poswiata i tak caly czas masakra ;/ tez tak ktos ma na tym samsungu es6100 bo nie wiem czy to normalne ta poswiata bo jak nie to daje na gwarancje puki mam ;) Prosze o odpowiedz ;)


Jak to takie dokuczliwe i nie pozwalające cieszyć się z komfortu użytkowania ...to już pora na skorzystanie z uprawnień konsumenckich , bo w tym celu nabyto ten produkt.
Ja nie narzekam , mogłoby być lepiej , ale i tak jest całkiem nieźle :!::)
 

mako1993

New member
no teraz własnie jestem po seansie miś yogi i nic nie ustawiałem perspektywa na 0 i wszystko ładnie leciało efekty 3d tez fajne ;) nie wiem chyba jutro będe dzwonić do samsunga zobaczymy czy mi coś powiedzą ciekawego
 

markozalko

New member
Jak pisałem wcześniej mam 47 calowy LG 3d. U mnie jest tylko ustawienie głębi i Punkt oglądania 3d. Co do głębi to skala jest od 0 do 20. Zdecydowanie lepiej oglądać jak jest ustawiona na 20 - i tak mam. Co do punktu oglądania 3d, skala jest od -10 do + 10. jak dam na -, to tak jakby robiła się druga głębia. Ustawione mam tak na konwersji 2d do 3d. Wtedy nie ma efektów 3d typu wychodzenia, bo i tak z tv jej nie uzyskam ale jest duża głębia jak w 3d. Na normalnym 3d punkt oglądania miałem ustawiony na +3, tak mi powiedział znajomy że ustawia się to do odległości w jakiej się ogląda w metrach. Szukając polepszenia wrażeń doczytałem się że ten punkt oglądania 3d służy do przybliżania i oddalania efektów 3d a nie do odległości w jakiej się siedzi. Ustawiłem więc ten punkt na maxa czyli na 10. Kiedyś jak tak miałem to na jakimś filmie z Imaxa chyba o wielorybach nie dało się patrzeć. Teraz pierniczę i oglądam i powiem że jest lepiej. Jak oglądałem Sanctum i kawałek Avatara na tych ustawieniach no to było jakby ciut lepiej. Natomiast na kawałkach filmów gdzie są duże efekty wychodzenia z ekranu to te ustawienia wcale aż tak nie poprawiają tego wyjścia. To już zależy jak jest film zrobiony. Co do tych ustawień na +10, jedyne co zauważyłem to podczas niektórych scen boki ekranu się zwężają na chwilę i wracają znów do pełnej rozciągłości. Tak się dzieje dość często ale aż tak nie przeszkadza. Jak było ustawione np. na +3 to nei było takich rzeczy. Ale się rozpisałem :)
 

sfw

New member
Jak to takie dokuczliwe i nie pozwalające cieszyć się z komfortu użytkowania ...to już pora na skorzystanie z uprawnień konsumenckich , bo w tym celu nabyto ten produkt.
Ja nie narzekam , mogłoby być lepiej , ale i tak jest całkiem nieźle :!::)

A to dobre :) i co im ma powiedzieć w serwisie? Panowie mam szemrane kopie filmów w 3D SBS i efekty liche :D Ludzie pomyślcie trochę zanim coś napiszecie. Nie każda konwersja 3d będzie dobra. Praktycznie dla każdego filmu SBS czy OU trzeba będzie oddzielnie ustawiać parametry głębi.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry