Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?

sipap

New member
A jak wyglada sprawa efektów w Conanie?Wiem,ze nie umywa się do tych wersji z Arnoldem, ale może chociaz broni się efektami i jakością obrazu 3D?
Chodzi mi o wersje orginal na BR.
 

macias13_84

New member
Ja spotkałem się ostatnio z ciekawym zjawiskiem, otóż okazuje się że okulary, okularom nie równe.
Posiadam LG 42LW4500 i do tego standardowe okulary jakiś czas temu dałem namówić się znajomemu z MM na zakup po wcześniejszym obejrzeniu materiału 3D dwóch par Panasonic'ów TY-EP3D10, efekt jest taki że przy tym połączeniu obraz faktycznie "wychodzi" z ekranu (można sobie sprawdzić w MM Saturnie czy innym markecie). Okulary od LG poszły do szafy do filmów i meczy używam Panasonic'ów i jestem zadowolony niesamowicie
 

todei

New member
Wogóle korzystając z okazji chciałbym o coś zapytać. Kupiłem film blu ray 3d Resident Evil Afterlife i w momencie gdy pojawia się menu filmu to znika mi obraz. Film leci z ps3 ale mam przepuszczony obraz przez amplituner denon 1909, który 3d teoretycznie nie obsługuje, jednak dotychczas wszystko co miałem w 3d(gry, trailery, filmy mkv) działało. Próbowałem nawet zmniejszać rozdzielczość w ustawieniach konsoli na 720p ale to nic nie dało. Z czego wynika problem ?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
A to jest wogóle możliwe? Co to za okulary, pasywne czy aktywne?

Niska jakość filtrów polaryzacyjnych może tak jak w aktywnych powodować crosstalk (przepuszczanie obrazu) co może sprawiać wygląd płaskiego lub mniej wypukłego obrazu (z powodu niedokładnego złożenia dwóch obrazów o innych perspektywach). Jednak nie może być mowy o tym że dzięki okularom Panasonica, filmy maja szerszy poziom trójwymiarowości (coś, co wystawało na 50cm teraz wystaje na metr). Te informacje są trwale ustalone przy nagrywaniu materiału i nie da się ich "pasywnie" zmienić.
 

piomalek

Member
ktoś z was miał dobry efekt wychodzenia obrazu w technologi pasywnej?? i czy aż tak opłaca sie zainwestować w otwarzacz blu-ray i kupowianie filmów. ją mam lg42lm620 i nie wiem czy to może złe ustawienie tv a może właśnie wersja filmów jest problemem. i może coś da kupienie innych okularów?? Bo oglądałem podróż do wnetrza ziemi i elementy wychodzące były rozmAzane. co o tym myślicie.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Myślę że nie da to zbyt dużo, to czy elementy wychodzą czy są wklęsłe zależy od nagrania, a polaryzator i okulary umożliwiają tylko właściwy odbiór, tzn nie będzie tak że w okularach X lepiej widać to co wklęsłe a w Y to co wypukłe a Z w ogóle nic nie widać.

Bardzo dobre efekty można podziwiać w filmie animowanym Strażnicy Marzeń.
 

rumcajs17

New member
Myślę że nie da to zbyt dużo, to czy elementy wychodzą czy są wklęsłe zależy od nagrania, a polaryzator i okulary umożliwiają tylko właściwy odbiór, tzn nie będzie tak że w okularach X lepiej widać to co wklęsłe a w Y to co wypukłe a Z w ogóle nic nie widać.

Bardzo dobre efekty można podziwiać w filmie animowanym Strażnicy Marzeń.


Zgadzam się kolegą jeśli chodzi o filmach 3D bez różnicy jakie mamy okulary. Dużo zależy od filmów;)
 

0rafal0

New member
tylko to nie zwieksza efektow 3d tylko jak mam ta poswiate to ona sie zmniejsza i tyle efekty wgl sie nie zmieniaja ;/ a ta poswiata mnie juz denerwuje ;/ ogladam film na ustawieniach perspektywy na 0 i nagle jakis efekt i jest poswiata zmeiniam perspektywe na -5 jest ok ale zaraz znowu jakis efekt i znowu poswiata i tak caly czas masakra ;/ tez tak ktos ma na tym samsungu es6100 bo nie wiem czy to normalne ta poswiata bo jak nie to daje na gwarancje puki mam ;) Prosze o odpowiedz ;)

Hejka odświeżam troche temat, czy ktoś poradził sobie z tym problemem??
 
Do góry