Filmy 3D, gdzie ten efekt wychodzenia z obrazu?

mako1993

New member
A to dobre :) i co im ma powiedzieć w serwisie? Panowie mam szemrane kopie filmów w 3D SBS i efekty liche :D Ludzie pomyślcie trochę zanim coś napiszecie. Nie każda konwersja 3d będzie dobra. Praktycznie dla każdego filmu SBS czy OU trzeba będzie oddzielnie ustawiać parametry głębi.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

haha własnie też sobie tak pomyślałem i dlatego nie zadzwoniłem ;D kurde musze zakupic jakis filmik BR 3d i pożyczę się od kogoś ps3 ;D i wtedy sprawdze bo w filmie hugo troche mnie to denerwowalo ;/ ale z tym się zgodze że za każdym razem trzeba ustawiać tą perspektywe 3d troche kijowo że nie kreca wszystkich filmow w tej samej perspektywie
 

sfw

New member
haha własnie też sobie tak pomyślałem i dlatego nie zadzwoniłem ;D kurde musze zakupic jakis filmik BR 3d i pożyczę się od kogoś ps3 ;D i wtedy sprawdze bo w filmie hugo troche mnie to denerwowalo ;/ ale z tym się zgodze że za każdym razem trzeba ustawiać tą perspektywe 3d troche kijowo że nie kreca wszystkich filmow w tej samej perspektywie

Filmy jak najbardziej pewnie kręcą tak jak powinni ale konwersja oryginalnego 3D do SBS czy OU już ten efekt niweczy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

markozalko

New member
Po ostatnim seansie mogę z całą pewnością i odpowiedzialnością polecić film (jeśli chodzi o efekty wychodzenia z ekranu) Podróż do wnętrza ziemi. Fajna bajka :) ale efekty sa od samego początku. To lubię.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dostałem od Św.Mikołaja "Journey to the center of the earth", wydanie 3D z amerykańskiego Amazon.
Efekty 3D to po prostu WOW! Co się da wyłazi z ekranu aż czasami w odruchu obronnym zamyka się oczy :)
Jak dla mnie, najlepsze 3D jakie do tej pory widziałem!
I co najważniejsze, jest to wydanie Region Free.
Polecam!
 

markozalko

New member
Hehe też czasami uciekałem z głową na boki, co w innych do tej pory obejrzanych filmach mi się nei zdarzyło. Mimo wersji mini hd jak dl amnei było bomba. Raz nawet lekko krzyknąłem :).
ps. a skąd wziąć ten film xxx co ma te efekty 3d :) z chęcią bym zobaczył?
 

TechnoDream

New member
Efekt "wychodzenia" z ekranu jest uzyskiwany w znacznej mierze w postprodukcji nagranego materiału poprzez przemieszczenie skupienia paralaksy w odpowiednie miejsce w scenie 3D.
Każdy sam może go uzyskać edytując video lub zdjęcie w programach do edycji materiału stereoskpowego (StereoMovieMaker, StereoPhotoMaker).
Filmowcy ostatnio ostrożnie i z rozmysłem korzystają z tego efektu, ponieważ w zdecydowanej większości nie wygląda to za dobrze, a nawet męczy oczy. Najlepiej wyglądają wychodzące obiekty w całości np. podczas wybuchów, albo ręka, gałąź, kwiaty itd...


Temat jest rozległy i tak naprawdę trudno sprecyzować zagadnienie w kilku zdaniach.

Faktycznie oglądając Żółwika Sammy oczy strasznie się męczyły ,a jak wiadomo bajka dla dzieci przeznaczona jest dla młodszej widowni gdzie taki wpływ na oczy przy większości animowanych produkcji mogła by się źle skończyć dla młodych oczu.

Myślę, że właśnie tutaj tkwi problem i twórcy takie efekty wykorzystują bardzo rzadko bo po prostu ma to zły wpływ na nasze zdrowie :( Dlatego w dzisiejszych filmach ujrzymy raptem od 3 do 5 takich efektów czyli bardzo mało. Jestem świeżo po seansie Hobbita 3D gdzie myślałem że takich efektów będzie mnóstwo i po raz kolejny się zawiodłem, prócz głębi która też daje niesamowite wrażenie ujrzałem z 5 do 6 efektów wychodzących gdzie przy takiej produkcji kręconej kamerami 3D liczyłem na więcej :( Na różnych stronach filmowych prawie wszyscy negatywnie oceniają produkcje 3D właśnie za brak tych efektów i przez to wydaje mi się 3D będzie mało popularne.


Trzeba chyba jeszcze parę lat aby dobrze tą technologie rozwinąć
 
Ostatnia edycja:

last_ninja

New member
Filmy jak najbardziej pewnie kręcą tak jak powinni ale konwersja oryginalnego 3D do SBS czy OU już ten efekt niweczy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Czy ktos może to potwierdzić, ze konwersja filmu z blu-ray'a do SBS/OU rzeczywiście "niweczy" efekt 3D? Dla mnie wydaje sie to malo prawdopodobne... ale wolalbym uslyszec opinie kogos, kto sie przekonal na wlasne oczy...
 

rufus282

New member
Konwersja filmu do SbS lub UO nie ma nic do rzeczy. To zależy głównie od tego czy film był od razu kręcony w 3D czy zostało 3D dolozone w postprodukcji. Po za tym telewizor ma też opcję dostosowujace efekt głębi lub wychodzenia np. nowe modele LG.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 

TechnoDream

New member
Czym się różni Film 3D na Bluray, a SBS/OU mkv? tym że na bluray mamy idealny obraz oraz efekt rozmazania bliskich przedmiotów praktycznie nie występuje, czyli obrazy są na siebie idealnie nałożone. W przypadku SBS mkv widać błędne pozostałóści po ripie gdzie w niektórych scenach widać efekt podwójnych przedmiotów czyli dwa obrazy nie są na siebie idealnie nałożone :) Natomiast jeśli chodzi o ilość efektów 3D-Out nie ma to żadnej różnicy efekt 3D na bluray i na SBS mkv występuje tu i tu, bo to juz zależy od danej produkcji i ilości scen w danym filmie :) Więc efekt 3D zobaczysz i na bluray i na mv tylko w ripie bliskie przedmioty będziesz miał w gorszej jakości i tyle :)
 

sfw

New member
Konwersja filmu do SbS lub UO nie ma nic do rzeczy. To zależy głównie od tego czy film był od razu kręcony w 3D czy zostało 3D dolozone w postprodukcji. Po za tym telewizor ma też opcję dostosowujace efekt głębi lub wychodzenia np. nowe modele LG.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Tiaaa, tym wpisem pokazałaś, że albo marzysz o TV z 3D albo widziałeś ze dwie ... te najlepsze kowersje. Sorry, oryginalny BR ma 1920/1080, SBS OU, ma połowę tego ... pytania? Ciekawe kto kręci filmy 3D SBS czy OU ;) ? Konwersja musi być na prawdę bardzo dobra, żeby nie było problemów z rozjeżdżaniem się dwóch planów. A regulację w TV możesz sobie mieć, Samsung ma już ponad dwa lata taką możliwość, nawet możesz sobie regulować, cóż z tego skoro wyregulujesz dla jednej sceny a w następnej, kiedy zmieni się położenie przedmiotów już znowu będą rozjechane.
 
Ostatnia edycja:

last_ninja

New member
Tiaaa, tym wpisem pokazałaś, że albo marzysz o TV z 3D albo widziałeś ze dwie ... te najlepsze kowersje. Sorry, oryginalny BR ma 1920/1080, SBS OU, ma połowę tego ... pytania? Ciekawe kto kręci filmy 3D SBS czy OU ;) ? Konwersja musi być na prawdę bardzo dobra, żeby nie było problemów z rozjeżdżaniem się dwóch planów. A regulację w TV możesz sobie mieć, Samsung ma już ponad dwa lata taką możliwość, nawet możesz sobie regulować, cóż z tego skoro wyregulujesz dla jednej sceny a w następnej, kiedy zmieni się położenie przedmiotów już znowu będą rozjechane.

no dobra, w takim razie jak TV z 3D pasywnym bedzie wyswietlal filmy z BR? Skoro na BR masz 1920/1080, to tylko w 3D aktywnym zobaczymy FullHD (wyswietlane klatki naprzemiennie)? Czegos tu nie kapuje...
 

play007

New member
Bez reklam
W pasywnym 3D nie ma full hd.Chyba że w 4k.Lg to oszuści którzy reklamują to zjawisko w taki sposób jakoby ono wystapiło naprawdę:
LG zastosowało trochę dziwaczne rozwiązanie, zapewniając Full HD w 3D okrężną drogą (telewizor nie wyświetla obrazu Full HD, ale składa obraz Full HD 3D w głowie widza). Certyfikat potwierdzający odbieranie Full HD w 3D to z pewnością duży sukces LG. Ale certyfikaty to jedna rzecz, a jakość obrazu to druga...
 

sfw

New member
no dobra, w takim razie jak TV z 3D pasywnym bedzie wyswietlal filmy z BR? Skoro na BR masz 1920/1080, to tylko w 3D aktywnym zobaczymy FullHD (wyswietlane klatki naprzemiennie)? Czegos tu nie kapuje...

A co tutaj jest do kapowania? Pasywne obetnie sobie to czego nie może wyświetlić ale dalej będzie to natywne 3D. W SBS OU będzie jeszcze większa kaszanka niż w aktywnym 3D.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

barteknowack

New member
Bez reklam
A co tutaj jest do kapowania? Pasywne obetnie sobie to czego nie może wyświetlić ale dalej będzie to natywne 3D. W SBS OU będzie jeszcze większa kaszanka niż w aktywnym 3D.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

W przypadku materiału OU, szczegółowość obrazu na pasywnym i na aktywnym jest taka sama.

Żeby TV pasywne wyświetlały w każdym przypadku tak samo szczegółowy obraz jak TV aktywne, musiałyby zostać wyposażone w aktywny polaryzator jaki stosuje się np. w projektorach.
 

markozalko

New member
Obejrzałem już kilkanaście filmów w większości kopia mini hd. Moje wrażenia są takie:
1. Jeśli chodzi o jakość filmów to rzeczywiście na niektórych widać gorszą jakość niż za pewne jest na blu ray ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Nie raz jestem po wrażeneim jakości mini hd.
2. Nie miałem jeszcze problemów z rozmazywaniem się obrazu podczas oglądania filmu.
3. Jeśli chodzi o film Avatar -mam go w wersji 11 gb i nie da się oglądać go. Obraz co chwila przeskakuje jakby do przodu i ułamek sekundy i to widać. Dlatego kupiłem go na blu ray i nie żałuję. Ale jeśli chodzi o efekty 3d to spodziewałem się więcej wychodzenia. Ale uważam że posiadając odtwarzacz blu ray film ten warto posiadać. Dodatkowo kupiłem kiedyś Sanctum bo tu też uważam że jakość sbs będzie widoczna bardzo.
4. Byłem w Imax na Podróż na tajemniczą wyspę i tam się zawiodłem. Oglądając wersję mini hd byłem pod dużym pozytywem.
5. Czy mam blu ray 3d czy wersję mini hd, jeśli chodzi o wychodzenie z ekranu różnicy nie ma.
Zatem cieszę się że są takie wersje okrojone i mi pasują. A płacić kupe kasy za blu ray....
 

panborysek

New member
Żółwik Sammy 2 na Blu-ray wygląda o wiele lepiej niż rip MKV 5gb poprostu wszystko jest wyrazniejsze bez crosstalku ,płynniejsze i obraz jest jakby o wiele bardziej plastyczny bez dwóch zdań o wiele lepszy,choć efekty 3d wychodzenia z ekranu (wąż) są takie same lecz o wiele lepiej się to odbiera na bluray.
 
Do góry