Ferguson FBOX ATV

Fanek

New member
Bez reklam
Kurde długi weekend majowy, krótki miesiąc, okres urlopowy... :D

LuckyS - dzięki w końcu ktoś potwierdził :D , na "górze" masz na myśli sufitowe atmosy tak? jaki masz system w ogóle, 2 na suficie czy 4 ? jaki ampli?

ścieżka atmosa z mkv w 7.1.4 też normalnie idzie czy są jakieś ograniczenia co do liczby kanałów?
 

LuckyS

New member
Kombinowane... ;)
7.1.6 (4x DA sufit + 2x DTS:X w górnych rogach ekranu)
SR7010 ("parter") + poczciwy HK AVR255 jako końcówka na "górę" (wszystkie obiektowe są zasilane z niego).
Box wypuszcza dźwięk bez ingerencji (passthrough) więc co ci ampli zdekoduje to usłyszysz :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Czy ktoś posiadaczy FBOX-a aktualizował aplikację YouTube? Wczoraj zaktualizowałem i podczas włączenia filmu wywala błąd. Na szczęście aktualizację z poziomu Google Play można odinstalować.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Dostałem właśnie maila od Fergusona, że błąd z polskimi napisami odchodzi do przeszłości. Wydali nowe SW dostępne na stronie i poprzez OTA. Narazie jestem na wyjeździe i nie mam jak sprawdzić i potwierdzić tej informacji. Posiadacze FBOX-a, sprawdzajcie i dawajcie znać ;)

Wysłane z HTC 10 [Tapatalk]
 

LuckyS

New member
Oooooo!!! To ci niespodzianka...in plus :D Jeszcze "tyram" ale nie omieszkam sprawdzić wieczorem.

Dzięki za info:)

PS. Ciekawe co teraz przestanie działać...:razz:
 

LuckyS

New member
Tak na szybko:

Fakt: są prawidłowe pl napisy gdy są ustawione czcionki Msyh (English)/domyślna/ oraz TVQSSubtitle(Europe). Tej drugiej chyba wcześniej nie było.

W przypadku Cinema, DroidSansFalback oraz NanumGothic nie są prawidłowo wyświetlane napisy co akurat jest mało istotne skoro powyższe działają.

To co udało mi się jeszcze zauważyć to domyślne ustawienie kodowania CP1250 (o czym wcześniej pisałem) zamiast Auto oraz w Font Effect, Stroke /domyślnie/ zamiast Normal.

Pojawiła się również nowa apka ATV Air Remote
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstalowałem, przede wszystkim po to żeby mieć wreszcie normalne, pełne wyłączanie playera. Niestety normalnie (czyli pełne power off) działa tylko z menu: Power/PowerSave. Ani dwukrotne przyciśnięcie power na pilocie, ani przytrzymanie nie daje tego efektu, za każdym razem player wchodzi w stand by.

A tyle się umęczyłem, żeby przywrócić aplikacje... :(
 

LuckyS

New member
W moim przypadku przytrzymanie ok 5-6s Power w pilocie powoduje... restart :shock:
Podwójne kliknięcie (szybkie kliki)- całkowite wyłączenie urządzenia jak i HDD - warunek: pilot (oryginalny) w stałym położeniu; SR400 oczywiście w dowolnym.
 

piskor4

New member
Dla mnie to akurat bardzo przydatne, że box nie wyłącza się od pojedynczego kliknięcia Power. Przecież w tle działa lub ma działać Linux. Dla mnie on wykonuje mnóstwo rzeczy i ma być dostępny non-stop.
 

Fanek

New member
Bez reklam
O dobra wiadomość, nie mamy jeszcze lipca dotrzymali słowa :)
Jest gdzieś patch notes ze zmianami? ktoś zauważył jeszcze coś nowego?

Nie zepsuli nic?
 

piskor4

New member
Changelog tu > ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1698
Nie mogę jeszcze podawać pełnych linków - brak 5 postów


1. Poprawki związane z nieprawidłowym wyświetlaniem polskich napisów w aplikacji Media Player
2. Poprawki związane z nieprawidłowym działaniem aplikacji YouTube u niektórych użytkowników
3. Poprawki związane z nadmiernym przyrostem pliku logów Chromecasta
4. Rozszerzenie funkcjonaności modułu EPG dla niektórych kanałów
5. Poprawki bezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem ADB
6. Dodane nowe funkcje w aplikacji IPTV


-----


1. Fixes related to improper display of Polish subtitles in the Media Player application
2. Fixes related to malfunctioning of the YouTube application for some users
3. Fixes related to the excessive increase of the Chromecast log file
4. Improvements of functionality of the EPG module for some channels
5. Security improvements related to the functioning of ADB
6. New features added in the IPTV application

Poprawki bezpieczeństwa dalej z 1 kwietnia.
Nie zauważyłem, aby box chodził gorzej / wolniej.

P.S. Jestem raptem niecałą godzinę po update :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy komuś udało się na playerze uruchomić Amazon Prime Video i coś oglądać? Testowałem kilka różnych aplikacji (m.in. dedykowanych Nvida Shield i Xiaomi Mi Box), ale bez powodzenia...

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Napisy działają OK :) tylko trzeba tak ustawić jak napisał LuckyS na poprzedniej stronie i w opcjach MP wybrać Central Europe

Co ciekawe zaczeło mi teraz działać wyłączanie 2-klik nieoryginalnym pilotem :D - pali się czerwona lampka i dysk gaśnie. wcześniej nic się nie działo i brałem wyłącz w opcjach

Same klikanie i sam system jakby zaczął szybciej chodzić, pootwierałem kilka rzeczy i nie zamula, wcześniej potrafił zwalniać - na razie po 10min testów to pisze.

btw bawiliście się coś ustawieniami MP w ocpjach Picture Quality, jest opcja od HDR, Sharpness i pare innych, to w ogóle powoduje jakieś zmiany?
Kurde litery teraz jakoś dziwnie wyglądają, cały czas siedziałem na MXPlayer i może wzrokowo się przyzwyczaiłem do innej czcionki. Jakie macie swoje ulubione ustawienia? ;)

Trzeba przyznać że MP szybciej chodzi, same chodzenie po menu choćby jest po prostu ultra szybkie
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
A jednak potestowałem dłużej i przy niektórych literach jak ś dź są jakieś dziwne znaczki, sprawdzałem na Msyh (English) i TVQSSubtitle(Europe).

Czy trzeba jeszcze coś zmienić?
Działają wam teraz wszystkie pl znaki?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Hej. Sprawdziłem u siebie. Mam w ustawieniach zaznaczony TVQSSubtitle (European), Font Effect mam ustawiony na Stroke w ustawieniach Media Center, bo na inny styl czcionki nie da się patrzeć. Póki co jest chyba ok. Mam polskie znaki. Jest jeszcze inny problem, który się pojawił albo już był, tylko nie pamiętam. Otóż nie odczytuje cytatów w napisach, które powinny mieć pochyloną czcionkę. Takie cytaty są zakończone [/i], i zamiast pochylić czcionkę to poprostu wyświetla to [/i] na końcu zdania. W MX Playerze to jest prawidłowo wyświetlane. Ja osobiście na tyle się przyzwyczaiłem bo MX Playera, że chyba już z nim zostanę bo jest kompletnie bezproblemowy.

Edit:
Zaczął działać YouTube na tym nowym sofcie. Wcześniej wywalało błąd przy próbie odtwarzania filmu po aktualizacji YT w Google Play. Teraz jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Epidian

Member
Wszystkie polskie znaki wyświetlane są prawidłowo w nowym sofcie, czyli błąd jest naprawiony.
Używam napisów SRT z kodowaniem CP1250 i tak też mam ustawione na stałe w odtwarzaczu Media Center.
Na razie nie zauważyłem żeby pojawiły się jakieś nowe błędy.
Dużym plusem jest to, że na nowym sofcie system wyraźnie szybciej działa.

Nie pamiętam jak było wcześniej z pochyloną czcionką, trzeba to będzie kiedyś sprawdzić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tu jest jak zaisntalować apke AP, niedawno robiłem tak samo z HBO GO i działało

Jak zainstalować to ja wiem :) Problem tylko w działającej aplikacji Amazon Prime Video. Testowałem kilka niby pod Android TV, można się zalogować, jest pełny interfejs, można przeglądać zawartość, ale próba uruchomienia odtwarzania kończy się komunikatem o błędzie i sugestią spróbowania później.

Ponieważ FBOX ATV "przedstawia się" jako Nvidia Shield, napisałem do serwisu Prime Video, że mam problem z odtwarzaniem na Shieldzie i żeby coś poradzili...

Dostałem maila:
I'm sorry to know about the Prime Video streaming issues you are facing in your Nvidia Shield player.
In this case, we'll have to look into your problem with Prime Video streaming issues a little more deeply. In order to better troubleshoot your issue, I'd request you to send us the below details:
- Device Manufacturer:
- Device Model:
- Device Firmware/Software Version:
- Error Message list the message shown or specify that there was no error:
- Network Type:
- ISP Type:
Once we receive the required information from you, I'm hoping our technical teams will provide resolution sooner.

I co z tym fantem zrobić? :)
 
Do góry