Ferguson FBOX ATV

LuckyS

New member
-Systemowy: sprawdź/zmień kodowanie napisów oraz zmień czcionkę (poczytaj kilka stron wstecz co i jak)
-Kodi: po walkach z tym playerem (brak DTS:X i Atmos czyli DTS HD/MA oraz DDTrueHD) odpuściłem i przesiadłem się na :
-MX Player chyba najlepszy, sporo możliwości dopasowania ustawień (z napisami robisz co chcesz; wielkość, czcionka, kolor, pozycja) i odtwarza wszystkie "gęste formaty" ale chyba tylko w wersji Pro (płatnej)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam co prawda odtwarzacz Zidoo X10 i w Kodi nie ma problemu z dźwiękiem DTS HD/MA oraz DD TrueHD (Zidoo puszcza też też Atmos i DTS X, tylko mój amplituner nie obsługuje). W ustawieniach Kodi wszystko opanowałem bez problemu. Poziom ustawień Ekspercki, System-Dźwięk-przekazywanie dźwięku-Obsługuje : DD AC3, DD Plus E-AC3, DTS, DD TrueHD, DTS-HD.
Jeżeli film posiada ścieżkę DD TrueHD, czy DTS HD/MA, taka jest przesyłana do amplitunera.
 

Aniaer6n

New member
Przeczytałam, ale u mnie nie ma w playerze możliwości zmiany czcionki. A zmiana kodowania na 1250 nie pomaga. Czy coś robię źle?
Zainstalowałam MX Player ale tam z kolei mam tylko pasek u góry który nie wyszukuje mi żadnego filmu.
 

Aniaer6n

New member
Mam co prawda odtwarzacz Zidoo X10 i w Kodi nie ma problemu z dźwiękiem DTS HD/MA oraz DD TrueHD (Zidoo puszcza też też Atmos i DTS X, tylko mój amplituner nie obsługuje). W ustawieniach Kodi wszystko opanowałem bez problemu. Poziom ustawień Ekspercki, System-Dźwięk-przekazywanie dźwięku-Obsługuje : DD AC3, DD Plus E-AC3, DTS, DD TrueHD, DTS-HD.
Jeżeli film posiada ścieżkę DD TrueHD, czy DTS HD/MA, taka jest przesyłana do amplitunera.


KODI ustawienia mam tak. Poziom Expert:
Audio output: wyszarzone
Number of channels: 2.0 zmiana na 5.1 czy 7.1 nic nie zmienia
Output configuration: Ptimized
Volume: 90
Maintain original volume on downmix: wlaczone
Stereo upmix: wylaczone
Resample: Medium
Threshold for pitch correction: 2
pozniej z ciekawszych
Allow passthough: On
Dolby digital (AC3) capable: ON
- Enable Dolby Digital (AC3): ON
Dolby Digital Plus: ON
DTS capablr receiver: ON
Enable audio DSP processing: ON


I dalej nie ma HD, mimo że w odtwarzaczy systemowym jest. Tylko tam nie mam czcionki :/
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dodam tylko że po optyku dźwięk HD nie pójdzie więc tu problem będzie zawsze.
Chyba mnie nie zrozumiałaś ;) Dźwięk HD po optyku nie pójdzie, owszem, ale odtwarzacz powinien sobie radzić z wyciągnięciem "zdowngreadowanej" ścieżki Dolby Digital 5.1 640Kbps, która jest zawsze zawarta w DD TrueHD. Podobnie jak w DTS-HD jest zawsze zawarta ścieżka DTS 1500Kbps. I tak jak z DTS-HD nie ma problemu - odtwarzany jest wtedy zwykły DTS tak z DD TrueHD jest wciąż problem i nie ma w ogóle dźwięku żadnego, nawet DD 5.1. Rozumiemy się :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ania czy masz najnowszy firmware pobrany?
zdaje się ten numerek FBOX ATV-Android Update-20180629

ustawienie napisów masz tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...opinie-testy/136922-ferguson-fbox-atv-22.html

Zmieniasz to w ustawienia BOXA, w Playerze ustawiasz tylko kodowanie, u mnie akurat chyba na AUTO jest.

W MX Player jeśli na starcie nie pokazuje nic to u góry trzeba kliknąć ikonke refresh takie kółko :) MX Player chyba lepszy i nic prawie nie trzeba w nim ustawiać

Aha tylko w ustawienia boxa dzwiek trzeba oczywiście przestawić, napisz jak tam sytuacja :D
 

Aniaer6n

New member
Zupełnie przez przypadek sprawdzając wersje softwaru znalazłam gdzie zmienia się czcionkę i ....... faktycznie poszło. Szukałam tego w playerze a to ustawienie w systemie. Systemowy player mieli wszystko.
DTS HD, Dolby TRUE HD i płytki BD. Do tego jest pełna Polska czcionka.
Zatem wybaczcie MX Playera nie muszę już sprawdzać.
Dziękuję Panowie za porady i dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Ferdka ATV.
Ania
 

Mark97

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,

Ma ktoś dźwięk przez SPDIF (w ustawieniach dźwięku SPDIF: RAW) i ogląda Netflixa? Mi za cholere nie chce działać, przy ładowaniu czegokolwiek zatrzymuje się na np. 25% - jak zmienie z RAW na LPCM to zaczyna działać.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Zupełnie przez przypadek sprawdzając wersje softwaru znalazłam gdzie zmienia się czcionkę i ....... faktycznie poszło. Szukałam tego w playerze a to ustawienie w systemie. Systemowy player mieli wszystko.
DTS HD, Dolby TRUE HD i płytki BD. Do tego jest pełna Polska czcionka.
Zatem wybaczcie MX Playera nie muszę już sprawdzać.
Dziękuję Panowie za porady i dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Ferdka ATV.
Ania

Ale mimo wszystko sprawdz MX Player ;) naprawde bardzo fajny i praktycznie tylko go używam teraz.

Hej,

Ma ktoś dźwięk przez SPDIF (w ustawieniach dźwięku SPDIF: RAW) i ogląda Netflixa? Mi za cholere nie chce działać, przy ładowaniu czegokolwiek zatrzymuje się na np. 25% - jak zmienie z RAW na LPCM to zaczyna działać.

Na fergusona można pobrać jeszcze inną wersje netflixa z czarną ikonką i tam przy RAW działa, ze sklepu AptoideTV można pobrać. Przy LPCM rzeczywiście idzie na "białym netflixie" przed chwilą sprawdziłem, też mam SPDIF i kiedyś myślałem że chdozi o moje łącze :mrgreen:

Przy RAW jest ikonka 5.1, przy LPCM nie ma, taką różnice widze. No średnio wygodne te przełączanie ża każdym razem, sprawdz tą drugą apke netflixa
 

zawziety79

New member
Witam! Jak z nc+go ? Któremuś z użytkowników udało się go odpalić? Czy funkcja zmiany/dopasowania częstotliwości odświeżania do ilości klatek działa tylko na wbudowanym Media Center czy też na KODI , MXP?
 

vangass

New member
Witam! Jak z nc+go ? Któremuś z użytkowników udało się go odpalić? Czy funkcja zmiany/dopasowania częstotliwości odświeżania do ilości klatek działa tylko na wbudowanym Media Center czy też na KODI , MXP?


NC+GO działa. Mam zainstalowaną apkę dla tabletu i jest ok. Steruję tylko myszką bo jeszcze nie mam jakiegoś airmouse.
 

LuckyS

New member
Witam!(...) Czy funkcja zmiany/dopasowania częstotliwości odświeżania do ilości klatek działa tylko na wbudowanym Media Center czy też na KODI , MXP?

Media Center -tak
Kodi (różne ver.) jest opcja ale nieaktywna
MXP- jak na razie nie znalazłem takiej funkcji; zmieniam "ręcznie" (menu systemowe).
 

zawziety79

New member
W moim ATV Media Center zmienia tylko odświeżanie przy filmach UHD. W przypadku filmów HD (1080p,720p Frame rate : 23.976 fps) Tv pokazuje 1080p/60 zamiast 1080p/24 (testuje na tv full HD). Firmware aktualizowałem online wczoraj!
Dodatkowo mam problem z dyskami (Verbatim Store n Go 2,5 1,75TB). ATV przestaje go widzieć po kilku minutach użytkowania. Pomaga tylko reset, ale po chwili znowu jest problem. Dysk dostaje prąd, dioda świeci na niebiesko a ATV go nie widzi. (wczoraj przestał go widzieć w trakcie słuchania muzyki).
Na innych urządzenie dysk pracuje prawidło. POMOCY !!!
 

karel48

New member
Witam.
Od dzisiaj mamy poważniejszy problem, Netflix wywala błąd NW-6-404 - podobno odpowiedzialny za licencję, choć pomoc techniczna Netflixa twierdzi, że fbox nie został przez nich zbanowany:banned:, mają problem ogólnie z boxami na AndroidzieTV, technicy pracują nad rozwiązaniem:blagam:Życzę im owocnej pracy. :bober:
Kto ma tak samo, a zakładam że wszyscy ... dzwońcie do obsługi klienta Netflixa przez aplikacje (za free po necie), może to przyspieszy rozwiązanie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry