Ferguson FBOX ATV

piskor4

New member
Ułatwić pracę pomocy technicznej i wysłać to co od Ciebie oczekują :)
A nuż uda się tego naszego Shield kłamczucha zmusić do działania z Amazon Prime Video :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Napisz prawde, ze to Ferguson ale pokazuje że Shield :D
bo tak im tylko jeszcze utrudnisz. I tak że im się chce, inny napisał by że urzędzenie nie jest licencjonowane czy coś
 

colargor

Member
Flagowiec fergusona widziany jako shield buhaha.
Niezle machloje w build.prop. Ta firma siegnela dna :)
 
Ostatnia edycja:

piskor4

New member
A mnie tam rybka, czy on będzie się zwał Shield czy inaczej.
Ten Linux to bajerek który pozwolił mi oszczędzić kilkaset złotych na dodatkowego NAS'a o innych usprawnieniach nie wspominając plus oszczędzam kasę za energię elektryczną bo pobór prądu znikomy.
I mam z tego powodu wielką radochę :)
Życzę innym firmom takiego dna :)
 

LuckyS

New member
Napisy działają OK :) tylko trzeba tak ustawić jak napisał LuckyS na poprzedniej stronie i w opcjach MP wybrać Central Europe
Dziwne, że musisz sam to ustawiać- po instalacji miałem domyślnie włączone. Chyba,że... hmm "skopiował" moje poprzednie ustawienia. Musze to kiedyś sprawdzić

Same klikanie i sam system jakby zaczął szybciej chodzić, pootwierałem kilka rzeczy i nie zamula, wcześniej potrafił zwalniać - na razie po 10min testów to pisze.
Daj mu miesiąc a zapewne zwolni... "Czysty" system robi swoje :)

btw bawiliście się coś ustawieniami MP w ocpjach Picture Quality, jest opcja od HDR, Sharpness i pare innych, to w ogóle powoduje jakieś zmiany?
No właśnie... Za pierwszym razem (pierwsze odpalenie zaraz po instalce) coś zadziałało (Jasność- bo tylko to ruszałem). Kolejne odpalanie playerka i wprowadzanie zmian w tych ustawieniach nie powodowało zauważalnych efektów... Tego akurat nie zepsuli bo tak się działo wcześniej. Chyba, że są tu jakieś zależności związane z ustawieniami systemowymi (wyjście sygnału/format/ inne).

Kurde litery teraz jakoś dziwnie wyglądają, cały czas siedziałem na MXPlayer i może wzrokowo się przyzwyczaiłem do innej czcionki. Jakie macie swoje ulubione ustawienia? ;)
W MXP jest możliwość dodania czarnego (lub innego dowolnie wybranego koloru) obrysu czcionki, który powoduje "lepszą widoczność" napisów na każdym tle. W MC tego nie ma :( Inna czcionka też ma wpływ- w MX jest przyjemniejsza dla oka :) MXP moim faworytem MC jako zapasowy :)

Trzeba przyznać że MP szybciej chodzi, same chodzenie po menu choćby jest po prostu ultra szybkie
Jak wyżej: nowy nie zaśmiecony system... Obym się mylił:blagam:

Takie moje prv spostrzeżenie:
Android (głównie wszelkiej maści TV Boxy z Nvidią włącznie) to takie dziwne "środowisko" w którym wszystko żyje swoim życiem nawet na takich samych urządzeniach. Te same ustawienia powodują inne efekty (czcionki, wyłączanie) a do niektórych ma sklerozę bo nijak nie chce zapamiętać na stałe (sam też mam bo nie pamiętam czego mi nie zapamiętał :) ale coś by się znalazło)... No cóż- taki "urok" tychże.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Flagowiec fergusona widziany jako shield buhaha.
Niezle machloje w build.prop. Ta firma siegnela dna :)

Irracjonalna niechęć do Fergusona? To "machloje" są na ciutkę innym poziomie i moim zdaniem w trosce o użytkownika. Chodzi o DRM, konkretnie o Videwine. I dzięki Fergusonowi za to (nawet przy innych błędach), bo jednak materiały 4K z Netfliksa ogląda się przyjemnie...
 

damo70

New member
Witam, czy ten Player puszcza dźwięk Atmos lub dolbyTrue HD 7.1 po hdmi bez żadnych zmian bezpośrednio do kina domowego/soundbara z ATMOS jeżeli tak proszę o podpowiedź co i jak ustawić żeby ATMOS z MKV był bezstrarnie odtwarzany.
 

dider

New member
A czytałeś cały wątek? Raptem 25 stron i jest tam odpowiedź na Twoje pytanie jak i inne "ciekawostki". Polecam lekturę ;) :)
A czytałem tylko jedni piszą że tak inni że nie a konkretnie chodzi mi o atmos 5.2.4 i chyba nie jest ciężko odpowiedzieć nawet jak by mi się nie chciało czytać. Po to jest forum jak coś nie wiem to pytam.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że właśnie tak ze 3 strony wstecz ktoś potwierdził, że idzie atmos 5.1.4 i wyżej bo pytałem o to, luknij znajdziesz na pewno :)

a z ciekawości jaki masz ampli?
 

dider

New member
Przymierzam się do Pioneer VSX-LX303 ale muszę mieć pewność czy jakiś player da radę z tym atmos żeby na darmo nie zmieniać apli.
 

LuckyS

New member
A czytałem tylko jedni piszą że tak inni że nie a konkretnie chodzi mi o atmos 5.2.4 i chyba nie jest ciężko odpowiedzieć nawet jak by mi się nie chciało czytać. Po to jest forum jak coś nie wiem to pytam.

Tak masz rację, forum jest po to aby pytać ale również po to aby wielokrotnie nie powielać odpowiedzi na te same pytania. Zrozumiałbym takie pytanie gdyby wątek miał 1000 stron...Troszkę własnej inwencji (opcja szukaj) jest mile widziane :)

Częściowo odpowiem:
Nie ma znaczenia czy masz 5.2.4 czy 9.4.6 czy też inne konfiguracje DA czy też DTS:X lub nawet AURO 3D.
Soft i sam Box sprzętowo musi wypuścić Pass-Through (lub RAW) gęste formaty (DTrueHD/DTSHDMA). Jeśli to potrafi to reszta zależy od ampli na co Ci pozwoli.
 

Aniaer6n

New member
Witajcie,

Przepraszam, jeśli temat został powielony, ale czytałam wątek i chciała bym ustalić jak jest na teraz na dzień dzisiejszy:
- Czy player puszcza passthru dźwięku DTS HD jak i Dolby HD oraz ATMOS, czytałam że problem był z DD i procesorem.
- Jak obecnie jest z napisami? Do tej pory korzystałam z dekodera Fergusona i tam problemu nie było. Czy ten problem z polską czcionką także został rozwiązany?
- Czy używa się domyślnego programu do filmów, czy lepiej pobrać z Google Play Kodi? Jesli tak którą wersję?
- Czy player ma wsparcie HDR?

Już miałam kupować Xiaomi 4K ale trafiłam na ten wątek. Co myślicie w porównaniu tych dwóch playerów? Głównie zależy mi na odtwarzaniu materiałów filmowych.

Pozdrawiam
Ania
 

Fanek

New member
Bez reklam
Puszcza wszystko, ostatnie 3 strony w tym temacie poczytaj i będziesz wszystko wiedziała :)

Napisy to jest pl liter naprawili w ostatnim sofcie, wszystko jest OK

ja używam domyślnego i MX Player do pobrania ze store, ma tak jakby ładniejsze litery i wszystko pięknie chwyta, Oglądam głównie 4K HDR, bez problemów

Xiaomi nie ma lana tylko samo wifi, Ferguson ma dodatkowo pracującego w tle Linuxa, szkoda jedynie że nie ma lan 1 Gigabit, a może ktoś tu stosuje przejściówke HUB USB z wyjściem na 1 Gigabit?

no i pilot jest fatalny od razu do wymiany :D ja kupiłem uniwersalny za 70zł z air mouse i klawiaturą qwerty
 

Forest89

Active member
Bez reklam
- Czy player puszcza passthru dźwięku DTS HD jak i Dolby HD oraz ATMOS, czytałam że problem był z DD i procesorem.
- Jak obecnie jest z napisami? Do tej pory korzystałam z dekodera Fergusona i tam problemu nie było. Czy ten problem z polską czcionką także został rozwiązany?
- Czy używa się domyślnego programu do filmów, czy lepiej pobrać z Google Play Kodi? Jesli tak którą wersję?
- Czy player ma wsparcie HDR?

1. Nadal jest problem z DD TrueHD po optyku. Poprostu nie ma dźwięku - jest cisza. Na KODI jednak działa i wyciąga zwykłe DD 5.1 640Kbps. Po za tym jak masz wszystko po HDMI to ładnie wszystko działa, nawet najnowsze kodeki dźwięku jak np. Atmos.
2. Z napisami jest ok, chociaż tak jak napisał @Fanek, również wolę MX Playera bo ładniejsza jest czcionka.
3. Można używać domyślnego Media Center, ale bardzo dobry jest też MX Player do pobrania ze Sklepu Play. Jednak nie odtwarza on Bluray, więc jeśli chodzi o Bluray to wracam do Media Center ;)
4. Ma pełne wsparcie HDR. Wszystkie materiały HDR jakie posiadam ten odtwarzacz łyka bezproblemowo ;)
 

Aniaer6n

New member
No i jest Fbox ATV.
Co mogę potwierdzić to:
- systemowy player odtwarza dźwięk HD, bez problemu. Jednak napisy gubią polską czcionkę.
- Zainstalowany KODI, radzi sobie bez problemu z napisami, ale dźwięku HD nie uzyskałam. Klasyczne DTS tak.

Ania
 
Do góry